Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 және "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің кейбір мәселелері" туралы 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 13 мамырдағы № 370 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігіне" деген бөлімде реттік нөмірі 405-5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"405-5. "Өркен" балалардың әл-ауқатын арттыру ұлттық ғылыми-практикалық институты" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
2) "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі туралы ережеде:
15-тармақта:
мынадай мазмұндағы 18-1) тармақшамен толықтырылсын:
"18-1) балаларды алты жастан бастап тестілік немесе конкурстық рәсімдерді қолданбай қабылдау тәртібін айқындау;";
мынадай мазмұндағы 34-1) тармақшамен толықтырылсын:
"34-1) педагогтерді мемлекеттік мектепке дейінгі ұйымдарға, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және қосымша білім беру ұйымдарына жұмысқа қабылдауды жүзеге асыру үшін білім беру саласындағы ақпараттандыру объектісін айқындау;";
мынадай мазмұндағы 46-1) тармақшамен толықтырылсын:
"46-1) білім беру ұйымдарының ішкі тәртібінің үлгілік қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
66) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"66) педагогикалық әдеп жөніндегі кеңестің жұмысын ұйымдастырудың үлгілік қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
мынадай мазмұндағы 133-1) тармақшамен толықтырылсын:
"133-1) жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға тәлімгерлікті ұйымдастыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;";

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности" и от 19 августа 2022 года № 581 "Некоторые вопросы Министерства просвещения Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2024 года № 370.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству просвещения Республики Казахстан" строку, порядковый номер 405-5, изложить в следующей редакции:
"405-5. Некоммерческое акционерное общество "Национальный научно-практический институт благополучия детей "Өркен".";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 581 "Некоторые вопросы Министерства просвещения Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве просвещения Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 15:
дополнить подпунктом 18-1) следующего содержания:
"18-1) определение порядка приема детей с шести лет без применения тестовых или конкурсных процедур;";
дополнить подпунктом 34-1) следующего содержания:
"34-1) определение объекта информатизации в области образования для осуществления приема педагогов на работу в государственные дошкольные организации, организации среднего, технического и профессионального, послесреднего и дополнительного образования;";
дополнить подпунктом 46-1) следующего содержания:
"46-1) разработка и утверждение типовых правил внутреннего распорядка организаций образования;";
подпункт 66) изложить в следующей редакции:
"66) разработка и утверждение типовых правил организации работы совета по педагогической этике;";
дополнить подпунктом 133-1) следующего содержания:
"133-1) разработка и утверждение правил организации наставничества над детьми-сиротами и детьми, оставшимися без попечения родителей;";

мынадай мазмұндағы 235-37) тармақшамен толықтырылсын:
"235-37) мемлекеттік мектепке дейінгі ұйымдардың, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының басқару, әкімшілік және көмекші персоналының штат санын және штат кестесін өзгерту тәртібін айқындау;";
Министрліктің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. "Өркен" балалардың әл-ауқатын арттыру ұлттық ғылыми-практикалық институты" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

дополнить подпунктом 235-37) следующего содержания:
"235-37) определение порядка изменения штатной численности и штатного расписания управленческого, административного и вспомогательного персонала государственных дошкольных организаций, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования;";
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Некоммерческое акционерное общество "Национальный научно-практический институт благополучия детей "Өркен".".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов