"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 24 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 9 шілдедегі № 538 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәрітбін 2-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 24 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі туралы ережеде:
15-тармақта:
51) тармақша алып тасталсын;
63-1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"63-1) бірлесіп пайдалану тіреуіштеріне телекоммуникация құралдарын орналастыру тәртібін бекіту;";
мынадай мазмұндағы 63-2) және 63-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"63-2) Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетімен, Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен және Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігімен келісу бойынша заңсыз пайдаланылатын радиоэлектрондық құралдардың, оның ішінде байланыс сигналдарын күшейткіштердің, жоғары жиілікті құрылғылардың, радиосигналды бұғаттауға арналған арнаулы техникалық жабдықтың жұмысын анықтау және оның жолын кесу қағидаларын бекіту;
63-3) Қазақстан Республикасының аумағында байланыс инфрақұрылымының қолжетімділігін ұйымдастыру;";
65) тармақша алып тасталсын;
71) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"71) Халықаралық электр байланысы одағының радиобайланыс регламентіне сәйкес радиожиілік спектрін перспективалы пайдалану жоспарын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 71-1) тармақшамен толықтырылсын:
"71-1) радиожиілік спектрін қайта бөліп беру (пайдалануды қайта орналастыру) қағидаларын бекіту;";
75) тармақша алып тасталсын;
74), 76), 84), 85) және 86) тармақшалар алып тасталсын;
90) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 111-2) және 111-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"111-2) цифрлық технологияларды енгізу мақсатында ауыл шаруашылығындағы және өнеркәсіп объектілеріндегі байланыстың көрсетілетін қызметтерін субсидиялау қағидаларын бекіту;
111-3) ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісу бойынша геостационарлық емес спутниктерді қолдана отырып, байланыс желілерін пайдалану тәртібін бекіту;";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 24 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2024 года № 538.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.2
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 24 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 15:
подпункт 51) исключить;
подпункт 63-1) изложить в следующей редакции:
"63-1) утверждение порядка размещения средств телекоммуникаций на опорах совместного использования;";
дополнить подпунктами 63-2) и 63-3) следующего содержания:
"63-2) утверждение правил выявления и пресечения работы незаконно эксплуатируемых радиоэлектронных средств, в том числе усилителей сигналов связи, высокочастотных устройств, специального технического оборудования для блокирования радиосигнала, по согласованию с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан, Министерством обороны Республики Казахстан и Министерством внутренних дел Республики Казахстан;
63-3) организация доступности инфраструктуры связи на территории Республики Казахстан;";
подпункт 65) исключить;
подпункт 71) изложить в следующей редакции:
"71) утверждение плана перспективного использования радиочастотного спектра в соответствии с регламентом радиосвязи Международного союза электросвязи;";
дополнить подпунктом 71-1) следующего содержания:
"71-1) утверждение правил перераспределения (переустройства использования) радиочастотного спектра;";
подпункт 75) исключить;
подпункты 74), 76), 84), 85) и 86) исключить;
подпункт 90) исключить;
дополнить подпунктами 111-2) и 111-3) следующего содержания:
"111-2) утверждение правил субсидирования услуги связи на сельскохозяйственных и промышленных объектах с целью внедрения цифровых технологий;
111-3) утверждение правил использования сетей связи с применением негеостационарных спутников по согласованию с органами национальной безопасности;";

мынадай мазмұндағы 129-1) тармақшамен толықтырылсын:
"129-1) жай электрондық қолтаңба арқылы куәландыруға жатпайтын мәмілелер тізімін бекіту;";
мынадай мазмұндағы 135-2) тармақшамен толықтырылсын:
"135-2) оператордың мемлекеттік органдарға көрсететін ақпараттық-коммуникациялық қызметтер тізбесін бекіту;";
138) және 152) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 152-1) тармақшамен толықтырылсын:
"152-1) инновациялық жобаларды сынамалауға арналған эксперименттік режимдерге бастама жасау қағидаларын әзірлеу;";
154) және 160) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 196-2) тармақшамен толықтырылсын:
"196-2) "111" байланыс орталығы қызметінің және оның орталық мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен өзара іс-қимыл жасасу қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
мынадай мазмұндағы 203-2) тармақшамен толықтырылсын:
"203-2) өз құзыреті шегінде петицияларды қарау;";
211) тармақшада орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
мынадай мазмұндағы 234-3) тармақшамен толықтырылсын:
"234-3) нысаналы технологиялық бағдарламаларды бекіту;";
мынадай мазмұндағы 236-1) тармақшамен толықтырылсын:
"236-1) "Инновациялық технологиялық паркі" дербес кластерлік қоры Басқарушы комитетінің құрамы мен ережесін бекіту;";
мынадай мазмұндағы 237-6) тармақшамен толықтырылсын:
"237-6) өңірлерде мемлекеттік технологиялық саясаттың іске асырылуын мониторингтеуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 261-1) тармақшамен толықтырылсын:
"261-1) ұлттық инновациялық жүйенің "Бірыңғай терезе" ақпараттық жүйесін басқаруды, жүргізуді, қолдап отыруды, оның жұмыс істеуін және пайдаланылуын қамтамасыз ету;";
мынадай мазмұндағы 268-6) тармақшамен толықтырылсын:
"268-6) дербес деректер субъектілерін дербес деректер қауіпсіздігінің бұзылуы туралы хабардар етуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 299-1) тармақшамен толықтырылсын:
"299-1) мерзімдік тексерулер жүргізу жоспарын тексерулер жүргізілетін жылдың алдындағы жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей бекіту;";
мынадай мазмұндағы 318-1) тармақшамен толықтырылсын:
"318-1) конкурс (немесе аукцион) өткізу арқылы бөліп беру үшін радиожиілік органдары айқындаған диапазондарда Қазақстан Республикасында жиіліктер белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) бөліп беру жөніндегі конкурстарды (немесе аукциондарды) ұйымдастыру және өткізу, конкурстар (немесе аукциондар) шарттарын, оларға қатысушыларға қойылатын талаптарды айқындау;";

дополнить подпунктом 129-1) следующего содержания:
"129-1) утверждение перечня сделок, которые не подлежат удостоверению посредством простой электронной подписи;";
дополнить подпунктом 135-2) следующего содержания:
"135-2) утверждение перечня информационно-коммуникационных услуг, оказываемых оператором государственным органам;";
подпункты 138) и 152) исключить;
дополнить подпунктом 152-1) следующего содержания:
"152-1) разработка правил инициирования экспериментальных режимов для апробирования инновационных проектов;";
подпункты 154) и 160) исключить;
дополнить подпунктом 196-2) следующего содержания:
"196-2) разработка и утверждение правил деятельности контакт-центра "111" и его взаимодействия с центральными государственными органами, местными исполнительными органами;";
дополнить подпунктом 203-2) следующего содержания:
"203-2) рассмотрение петиций в пределах своей компетенции;";
подпункт 211) изложить на русском языке в следующей редакции, текст на казахском языке не меняется:
"211) утверждение порядка формирования, сроков представления и типовой формы отчета деятельности центральных государственных органов, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов по вопросам оказания государственных услуг;";
дополнить подпунктом 234-3) следующего содержания:
"234-3) утверждение целевых технологических программ;";
дополнить подпунктом 236-1) следующего содержания:
"236-1) утверждение состава и положения Управляющего комитета автономного кластерного фонда "Парк инновационных технологий";";
дополнить подпунктом 237-6) следующего содержания:
"237-6) утверждение правил осуществления мониторинга реализации государственной технологической политики в регионах;";
дополнить подпунктом 261-1) следующего содержания:
"261-1) обеспечение управления, ведения, сопровождения, функционирования и использования информационной системы "Единое окно" национальной инновационной системы;";
дополнить подпунктом 268-6) следующего содержания:
"268-6) утверждение правил осуществления уведомления субъектов персональных данных о нарушении безопасности персональных данных;";
дополнить подпунктом 299-1) следующего содержания:
"299-1) не позднее 1 декабря года, предшествующего году проведения проверок, утверждение плана проведения периодических проверок;";
дополнить подпунктом 318-1) следующего содержания:
"318-1) организация и проведение конкурсов (или аукционов) по распределению полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) в Республике Казахстан в диапазонах, определенных радиочастотными органами, для распределения через проведение конкурса (или аукциона), определение условий конкурсов (или аукционов), требований к их участникам;";

мынадай мазмұндағы 332-1) тармақшамен толықтырылсын:
"332-1) байланыс құралдарын, сондай-ақ талшықты-оптикалық байланыс желілерін тарту үшін электр берудің әуе желілерінің тіреуіштерін орналастыру үшін орындарды мүліктік жалдауға (жалға беруге) арналған шекті тарифтерді бекіту;";
мынадай мазмұндағы 361-1) тармақшамен толықтырылсын:
"361-1) мемлекеттік басқаруды цифрлық трансформациялау қағидаларын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 367-3) тармақшамен толықтырылсын:
"367-3) "111" байланыс орталығының қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету;".
2. Осы қаулы 2024 жылғы 22 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін осы қаулының 1-тармағының бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші, он жетінші, он сегізінші, он тоғызыншы, жиырмасыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші, жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші, отыз төртінші, отыз бесінші, отыз алтыншы, отыз жетінші, отыз сегізінші, отыз тоғызыншы, қырқыншы, қырық бірінші, қырық алтыншы, қырық жетінші, қырық сегізінші, қырық тоғызыншы, елуінші және елу бірінші абзацтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

дополнить подпунктом 332-1) следующего содержания:
"332-1) утверждение предельных тарифов на имущественный наем (аренду) мест для размещения средств связи, а также опор воздушных линий электропередачи для проведения волоконно-оптических линий связи;";
дополнить подпунктом 361-1) следующего содержания:
"361-1) утверждение правил цифровой трансформации государственного управления;";
дополнить подпунктом 367-3) следующего содержания:
"367-3) организация и обеспечение деятельности контакт-центра "111";".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением абзацев пятого, шестого, седьмого, восьмого, девятого, десятого, одиннадцатого, двенадцатого, тринадцатого, четырнадцатого, пятнадцатого, семнадцатого, восемнадцатого, девятнадцатого, двадцатого, двадцать первого, двадцать второго, двадцать третьего, двадцать четвертого, двадцать пятого, двадцать шестого, двадцать седьмого, двадцать восьмого, тридцать пятого, тридцать шестого, тридцать седьмого, тридцать восьмого, тридцать девятого, сорокового, сорок первого, сорок второго, сорок седьмого, сорок восьмого, сорок девятого, пятидесятого, пятьдесят первого и пятьдесят второго пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 22 июля 2024 года.
Премьер-Министр Республики Казахстан О. Бектенов