2006 жылғы 20 наурыздағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Халықаралық автомобиль қатынасы туралы келісімге өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 8 тамыздағы № 634 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2006 жылғы 20 наурыздағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Халықаралық автомобиль қатынасы туралы келісімге өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Көлік министрі Марат Кәрімжанұлы Қарабаевқа 2006 жылғы 20 наурыздағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Халықаралық автомобиль қатынасы туралы келісімге өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы хаттамаға қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 8 тамыздағы
№ 634 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
2006 жылғы 20 наурыздағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Халықаралық автомобиль қатынасы туралы келісімге өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы хаттама
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Өзбекстан Республикасының Үкіметі
2006 жылғы 20 наурыздағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Халықаралық автомобиль қатынасы туралы келісімнің (бұдан әрі – Келісім) 15-бабының 2-тармағын және Тараптар мемлекеттері арасындағы жолаушылар мен жүктерді халықаралық автомобильмен тасымалдау саласындағы ынтымақтастықты дамыту қажеттігін басшылыққа ала отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Келісімге және Келісімді қолдану туралы атқару хаттамасына (бұдан әрі – Атқару хаттамасы) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
1. Келісімнің 4-бабы мынадай мазмұндағы 2.1-тармақпен толықтырылсын:
"2.1. Тіркемелерін қоса алғанда, ең жоғары жалпы салмағы 6 тоннадан аспайтын немесе тіркемелерінің жүк көтергіштігін қоса алғанда, ең жоғары жүк көтергіштігі 3,5 тоннадан аспайтын автокөлік құралдарымен жүктерді тасымалдау кезінде рұқсаттар талап етілмейді.".
2. Келісімнің ІІІ тарауы мынадай мазмұндағы 5-3-баппен толықтырылсын:
"5-3-бап
Осы Келісімнің 5-бабының 1-тармағында, 5-1-бабының 2-тармағында және 5-2-бабының 2-тармағында көрсетілген рұқсаттар электрондық құжат нысанында болуы мүмкін.".

О подписании Протокола о внесении изменения и дополнений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о международном автомобильном сообщении от 20 марта 2006 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2024 года № 634
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении изменения и дополнений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о международном автомобильном сообщении от 20 марта 2006 года.
2. Уполномочить Министра транспорта Республики Казахстан Карабаева Марата Каримжановича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Протокол о внесении изменения и дополнений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о международном автомобильном сообщении от 20 марта 2006 года, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 августа 2024 года № 634
Проект
Протокол
о внесении изменения и дополнений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о международном автомобильном сообщении от 20 марта 2006 года
Правительство Республики Казахстан и Правительство Республики Узбекистан, далее именуемые Сторонами,
руководствуясь пунктом 2 статьи 15 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о международном автомобильном сообщении от 20 марта 2006 года (далее – Соглашение) и необходимостью развития сотрудничества между государствами Сторон в области международных автомобильных перевозок пассажиров и грузов,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Внести в Соглашение и Исполнительный протокол о применении Соглашения (далее – Исполнительный протокол) следующие изменение и дополнения:
1. Статью 4 Соглашения дополнить подпунктом 2.1. следующего содержания:
"2.1. Разрешения не требуются при перевозках грузов автотранспортными средствами, максимальная общая масса которых, включая прицепы, не превышает 6 тонн или максимальная грузоподъемность которых, включая грузоподъемность прицепов, не превышает 3,5 тонн.".
2. Главу ІІІ Соглашения дополнить статьей 5-3 следующего содержания:
"Статья 5-3
Разрешения, указанные в пункте 1 статьи 5, пункте 2 статьи 5-1 и пункте 2 статьи 5-2 настоящего Соглашения, могут иметь форму электронного документа.".

3. Атқару хаттамасының 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Келісімнің құзыретті органдары:
Қазақстан Республикасы тарапынан:
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі;
Өзбекстан Республикасы тарапынан:
Өзбекстан Республикасының Көлік министрлігі, Ішкі істер министрлігі, Өзбекстан Республикасының Экономика және қаржы министрлігі жанындағы Кеден комитеті және Өзбекстан Республикасының Көлік министрлігі жанындағы Автомобиль жолдары комитеті.
Бір Тараптың осы тармақта көрсетілген құзыретті органдары, олардың функциялары немесе атаулары өзгерген жағдайда Тараптар бір-біріне дипломатиялық арналар арқылы бұл туралы хабар береді.".
2-бап
Осы Хаттама Тараптардың оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдердің орындалғаны туралы соңғы жазбаша хабарламасы дипломатиялық арналар арқылы алынған күннен бастап күшіне енеді.
Осы Хаттама Келісімнің қолданысы тоқтатылған күннен бастап өз қолданысын тоқтатады.
2024 жылғы 8 тамызда Астана қаласында әрқайсысы қазақ, өзбек және орыс тілдерінде екі данада жасалды әрі барлық мәтін бірдей теңтүпнұсқалы болып табылады. Осы Хаттаманың мәтіндерде алшақтықтар болған жағдайда Тараптар орыс тіліндегі мәтінге жүгінеді.
Қазақстан Республикасының
Үкіметі үшін
Өзбекстан РеспубликасыныңҮкіметі үшін

3. Пункт 1 Исполнительного протокола изложить в следующей редакции:
"1. Компетентными органами Соглашения являются:
со стороны Республики Казахстан:
Министерство транспорта Республики Казахстан;
со стороны Республики Узбекистан:
Министерство транспорта Республики Узбекистан, Министерство внутренних дел Республики Узбекистан, Таможенный комитет при Министерстве экономики и финансов Республики Узбекистан и Комитет по автомобильным дорогам при Министерстве транспорта Республики Узбекистан.
В случаях изменения компетентных органов одной Стороны, их функций или наименований, указанных в настоящем пункте, Стороны информируют об этом друг друга по дипломатическим каналам.".
Статья 2
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Настоящий Протокол прекращает свое действие со дня прекращения действия Соглашения.
Совершено в городе Астане 8 августа 2024 года, в двух экземплярах, каждый на казахском, узбекском и русском языках, причем все тексты являются равно аутентичными. В случае различия в текстах настоящего Протокола Стороны обращаются к тексту на русском языке.
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Республики Узбекистан