"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 4 қыркүйектегі № 718 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ережеде:
15-тармақ мынадай мазмұндағы 287-11), 287-12), 287-13), 287-14), 287-15), 287-16), 287-17), 287-18) 287-19), 287-20), 287-21) және 287-22) тармақшалармен толықтырылсын:
"287-11) адам саудасына қарсы іс-қимыл саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастырады және іске асырады, адам саудасына қарсы іс-қимыл субъектілерінің қызметін үйлестіреді;
287-12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адам саудасына қарсы іс-қимылдың өзге де субъектілерімен, Қазақстан Республикасындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкілмен, Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары жөніндегі уәкілмен және Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Халықтың әлеуметтік жағынан осал санаттарының құқықтары жөніндегі уәкілмен өзара іс-қимыл жасайды;
287-13) адам саудасына қарсы іс-қимыл жөніндегі шараларды жоспарлау, ұйымдастыру және іске асыру жөніндегі, оның ішінде адам саудасына қарсы іс-қимыл саласындағы қауіп-қатерлердің алдын алу, оларды бағалау, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен адам саудасы құрбандарына көмек көрсету және арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну үшін оларды қайта бағыттау жөніндегі жұмысты үйлестіреді және жүзеге асырады;
287-14) Қазақстан Республикасының адам саудасына байланысты қылмыстарды анықтау, болғызбау, олардың жолын кесу және ашу саласындағы заңнамасын қолдану практикасын жинақтайды, сондай-ақ оны жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлейді және енгізеді;
287-15) адам саудасына қарсы іс-қимыл субъектілерінің қызметкерлерін даярлауды, қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастырады;
287-16) адам саудасына қарсы іс-қимылды жүзеге асыру процесінде адамның және азаматтың өмірін, денсаулығын, құқықтары мен бостандықтарын, қоғамның және мемлекеттің мүдделерін қорғауды қамтамасыз етеді;
287-17) жұртшылықты адам саудасына қарсы іс-қимыл саласындағы қызметтің нәтижелері туралы хабардар етеді;
287-18) халықты әлеуметтік қорғау саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы органмен бірлесіп адам саудасына қарсы іс-қимыл жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ережені әзірлейді және бекітеді;

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2024 года № 718.
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" следующие дополнения:
в Положении о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 15 дополнить подпунктами 287-11), 287-12), 287-13), 287-14), 287-15), 287-16), 287-17), 287-18), 287-19), 287-20), 287-21) и 287-22) следующего содержания:
"287-11) формирует и реализует государственную политику в сфере противодействия торговле людьми, координирует деятельность субъектов противодействия торговле людьми;
287-12) взаимодействует с иными субъектами противодействия торговле людьми, Уполномоченным по правам человека в Республике Казахстан, Уполномоченным по правам ребенка в Республике Казахстан и Уполномоченным по правам социально уязвимых категорий населения при Президенте Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
287-13) координирует и осуществляет работу по планированию, организации и реализации мер по противодействию торговле людьми, в том числе по предупреждению, оценке рисков в сфере противодействия торговле людьми, перенаправлению жертв торговли людьми для оказания им помощи и предоставления специальных социальных услуг, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
287-14) обобщает практику применения законодательства Республики Казахстан в сфере выявления, предотвращения, пресечения и раскрытия преступлений, связанных с торговлей людьми, а также разрабатывает и вносит предложения по еҰ совершенствованию;
287-15) организует подготовку, переподготовку и повышение квалификации сотрудников субъектов противодействия торговле людьми;
287-16) обеспечивает защиту жизни, здоровья, прав и свобод человека и гражданина, интересов общества и государства в процессе осуществления противодействия торговле людьми;
287-17) информирует общественность о результатах деятельности в сфере противодействия торговле людьми;
287-18) разрабатывает и утверждает совместно с центральным исполнительным органом, осуществляющим руководство и межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения, положение о межведомственной комиссии по противодействию торговле людьми;

287-19) халықты әлеуметтік қорғау саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы органмен бірлесіп адам саудасына қарсы іс-қимыл жөніндегі өңірлік комиссия туралы үлгілік ережені әзірлейді және бекітеді;
287-20) халықты әлеуметтік қорғау саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы органмен бірлесіп адам саудасы құрбандарына көмек көрсету және арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну үшін оларды қайта бағыттау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
287-21) халықты әлеуметтік қорғау саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы органмен бірлесіп адам саудасына қарсы іс-қимыл саласындағы қауіп-қатерлерді бағалауды жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
287-22) адам саудасына қарсы іс-қимыл саласындағы қауіп-қатерлерді бағалауды жүзеге асырады;".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін, бірақ ерте дегенде 2024 жылғы 5 қыркүйекте қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

287-19) разрабатывает и утверждает совместно с центральным исполнительным органом, осуществляющим руководство и межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения, типовое положение о региональной комиссии по противодействию торговле людьми;
287-20) разрабатывает и утверждает совместно с центральным исполнительным органом, осуществляющим руководство и межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения, правила перенаправления жертв торговли людьми для оказания им помощи и предоставления специальных социальных услуг;
287-21) разрабатывает и утверждает совместно с центральным исполнительным органом, осуществляющим руководство и межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения, правила проведения оценки рисков в сфере противодействия торговле людьми;
287-22) осуществляет оценку рисков в сфере противодействия торговле людьми;".
2. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования, но не ранее 5 сентября 2024 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов