"Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 10 қыркүйектегі № 732 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 291-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
291
Басқа топтамаларға енгізілмеген кредит берудің өзге де түрлері
64929
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Өнеркәсіпті дамыту қоры" акционерлік қоғамы;
2) "ҚазАгроҚаржы" акционерлік қоғамы;
3) "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамы;
4) "Қазақстан тұрғын үй компаниясы" акционерлік қоғамы;
5) "Қызылорда" өңірлік инвестициялық орталығы" микроқаржы ұйымы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) Қазақстан Республикасының әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялары (шағын өнеркәсіп аймақтарына және агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге, қант өндіруші кәсіпорындарға қант қызылшасын өңдеу үшін айналым қаражатын толықтыруға кредит беру мақсатында)
Қазақстан Республикасы, "Қант өндіруші кәсіпорындарға қант қызылшасын өңдеу үшін айналым қаражатын толықтыруға кредит беру" бағыты бойынша − Жамбыл, Алматы, Жетісу облыстары
үнемі, "Қант өндіруші кәсіпорындарға қант қызылшасын өңдеу үшін айналым қаражатын толықтыруға кредит беру" бағыты бойынша − 2028 жылға дейін
".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2024 года № 732
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами" следующее изменение:
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:
строку, порядковый номер 291, изложить в следующей редакции:
"
291
Прочие виды кредитования, не включенные в другие группировки
64929
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Фонд развития промышленности";
2) акционерное общество "КазАгроФинанс";
3) акционерное общество "Аграрная кредитная корпорация";
4) акционерное общество "Казахстанская жилищная компания";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Микрофинансовая организация "Региональный инвестиционный центр "Кызылорда";
6) социально-предпринимательские корпорации Республики Казахстан (с целью кредитования малых промышленных зон и субъектов агропромышленного комплекса на проведение весенне-полевых и уборочных работ, предприятий по производству сахара на пополнение оборотных средств для переработки сахарной свеклы)
Республика Казахстан, по направлению "Кредитование предприятий по производству сахара на пополнение оборотных средств для переработки сахарной свеклы" − Жамбылская, Алматинская области, область Жетісу
постоянно, по направлению "Кредитование предприятий по производству сахара на пополнение оборотных средств для переработки сахарной свеклы" − до 2028 года
".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов