Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Әскери қызметшілерді қызметтік тұрғынжаймен қамтамасыз ету, тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу, оларды тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 12 ақпандағы № 49 және "Ақшалай өтемақыны жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 12 ақпандағы № 50 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 27 қыркүйектегі № 800 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Әскери қызметшілерді қызметтік тұрғынжаймен қамтамасыз ету, тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу, оларды тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 49 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Әскери қызметшілерді қызметтік тұрғынжаймен қамтамасыз ету, тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу, оларды тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау қағидаларында:
2-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) әскери қызметшіге тұрғын үй төлемін тағайындау үшін оны тұрғынжайға мұқтаж деп тану күні – баянат тіркелген күн, осы күннен бастап тұрғын үй төлемін тағайындау үшін әскери қызметші тұрғынжайға мұқтаж деп танылады, оны осы Қағидалардың 12-тармағына сәйкес әскери қызметші ұсынған құжаттар негізінде мемлекеттік мекеменің тұрғын үй комиссиясы, ал Қарулы Күштерде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің аудандық пайдалану бөлімдері айқындайды;";
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) мемлекеттік мекеменің тұрғын үй комиссиясы – әскери қызметшілерді тұрғынжайға мұқтаж деп тану, тұрғын үй төлемін тағайындау мәселелерін және тұрғын үй қатынастары бойынша басқа да мәселелерді қарау үшін мемлекеттік мекеме басшысының шешімімен құрылатын комиссия. Қарулы Күштерде қызметтік тұрғынжайды бөлу, сондай-ақ жекешелендіру мәселелерін Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі айқындаған тәртіппен құрылатын тұрғын үй комиссиялары, тұрғын үй төлемін тағайындауды – мемлекеттік мекемелер қарайды;";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Әскери қызметшілер, сондай-ақ Заңның 13-1-тарауында көзделген жағдайларда тұрғын үй төлемін алып жүріп, әскери қызмет өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасы мүшелері тұрғын үй төлемін алушыларға жатады.
Бұл ретте мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген, жекешелендіруге жататын тұрғынжайларда тұратын әскери қызметшілер тұрғын үй төлемін алушы болып танылмайды.
Әскери қызметшілердің тұрғын үй төлемін пайдалану жолымен жеке меншікке тұрғынжай сатып алуға құқығы бір рет жүзеге асырылады.
Егер ерлі-зайыптының екеуі де әскери қызметші және (немесе) арнаулы мемлекеттік органның, ішкі істер органының, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның жедел-тергеу бөлімшесінің қызметкері болса, жұбайының (зайыбының) қызмет орны туралы анықтама ұсынылып, тұрғын үй төлемі ерлі-зайыптылардың өзара келісуі бойынша олардың баянаты негізінде біреуіне ғана жүргізіледі.";

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 49 "Об утверждении Правил обеспечения служебным жилищем военнослужащих, исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат" и от 12 февраля 2018 года № 50 "Об утверждении Правил осуществления денежной компенсации"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 2024 года № 800.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 49 "Об утверждении Правил обеспечения служебным жилищем военнослужащих, исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат":
в Правилах обеспечения служебным жилищем военнослужащих, исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 2:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) дата признания военнослужащего нуждающимся в жилище для назначения ему жилищных выплат – дата регистрации рапорта, с которой военнослужащий признается нуждающимся в жилище для назначения жилищных выплат, что определяется жилищной комиссией государственного учреждения, а в Вооруженных Силах районными эксплуатационными частями Министерства обороны Республики Казахстан на основе документов, представленных военнослужащим в соответствии с пунктом 12 настоящих Правил;";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) жилищная комиссия государственного учреждения – комиссия, создаваемая решением руководителя государственного учреждения для рассмотрения вопросов признания военнослужащих нуждающимися в жилище, назначения жилищных выплат и других вопросов по жилищным отношениям. В Вооруженных Силах вопросы распределения, а также приватизации служебных жилищ рассматриваются жилищными комиссиями, создаваемыми в порядке, определенном Министром обороны Республики Казахстан, назначения жилищных выплат – государственными учреждениями;";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. К получателям жилищных выплат относятся военнослужащие, а также члены семей военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы, получающие их в случаях, предусмотренных главой 13-1 Закона.
При этом военнослужащие, проживающие в жилищах из государственного жилищного фонда, подлежащих приватизации, не могут быть признаны получателями жилищных выплат.
Право военнослужащих на приобретение жилища в собственность путем использования жилищных выплат осуществляется один раз.
Если оба супруга являются военнослужащими и (или) сотрудниками специальных государственных органов, органов внутренних дел, оперативно-следственных подразделений уполномоченного органа по противодействию коррупции, жилищные выплаты производятся только одному из них по взаимному согласию супругов на основании рапорта с представлением справок о месте службы супруга (супруги).";

11, 12, 13 және 14-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Әскери қызметшілердің (Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің әскери қызметшілерін, мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді, әскери оқу орындарының курсанттары мен кадеттерін, әскери жиынға шақырылған әскери міндеттілерді қоспағанда) және Заңның 101-10-бабында айқындалған олардың отбасы мүшелерінің тұрғынжайға құқығын іске асыруы, егер осы тармақтың екінші және үшінші бөліктерінде өзгеше көзделмесе, қызметтік тұрғынжай беру немесе олар тұрғынжайға мұқтаж деп танылған күннен бастап олардың жеке арнайы шотына тұрғын үй төлемін аудару арқылы жүзеге асырылады.
Заңның 101-2-бабының 7 және 10-тармақтарында көзделген жағдайда тұрғынжайға құқықты іске асыру қызметтік тұрғынжай беру және тұрғын үй төлемін тиісті арнайы шотқа аудару арқылы жүзеге асырылады.
Әскери қызметші не оның зайыбы (жұбайы) Заңның 101-1-бабы 6-тармағының бірінші бөлігінде немесе 101-2-бабы 6-тармағының бірінші бөлігінде көзделген тұрғын үй төлемдерін немесе өтеусіз жекешелендіру құқығының орнына ақшалай өтемақы алған немесе Заңның 101-5-бабының 1), 3), 4), 5) және 7) тармақшаларында көзделген мақсаттарда, сондай-ақ тұрғынжайды кейіннен сатып алу құқығымен жалға алуға ақы төлеу үшін жасалған шарт бойынша міндеттемелерді орындаған немесе мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды жекешелендіру құқығын іске асырған жағдайда тұрғынжайға құқықты іске асыру қызметтік тұрғынжай беру арқылы жүзеге асырылады, ал Заңда белгіленген тұрғынжай ауданы нормасына сәйкес келетін қызметтік тұрғынжай болмаған жағдайда тұрғын үй төлемі тиісті жеке арнайы шотқа аударылады, ол тұрғынжайды жалға алуға ақы төлеу үшін ғана пайдаланылады.
12. Тұрғынжайға мұқтаж деп тану үшін әскери қызметші тұрғын үй комиссиясы төрағасының, ал Қарулы Күштерде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің аудандық пайдалану бөлімі бастығының атына баянат береді. Баянатты қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
Баянатқа:
1) қызмет орнынан мемлекеттік мекеменің кадр бөлімшесі (жасақтау бөлімшесі) берген, Заңның 101-1-бабы 5-тармағының бірінші және үшінші бөліктерінде немесе 101-2-бабы 5-тармағының бірінші және үшінші бөліктерінде көзделген отбасы құрамы, өтеусіз жекешелендіру құқығының орнына ақшалай өтемақы, тұрғын үй төлемдерін алуы, Заңның 101-5-бабының 1), 3) 4), 5) және 7) тармақшаларында көзделген мақсаттарда жасалған шарт бойынша міндеттеменің орындалуы туралы мәліметтер көрсетілген анықтама;

пункты 11, 12, 13 и 14 изложить в следующей редакции:
"11. Реализация права на жилище военнослужащими (за исключением военнослужащих Службы государственной охраны Республики Казахстан, военнослужащих срочной воинской службы, курсантов и кадетов военных учебных заведений, военнообязанных, призванных на воинские сборы) и членами их семей, определенными в статье 101-10 Закона, осуществляется со дня признания их нуждающимися в жилище путем предоставления служебного жилища или перечисления на их личный специальный счет жилищных выплат, если иное не предусмотрено частями второй и третьей настоящего пункта.
В случаях, предусмотренных пунктами 7 и 10 статьи 101-2 Закона, реализация права на жилище осуществляется путем предоставления служебного жилища и перечисления на соответствующий специальный счет жилищных выплат.
В случаях, когда военнослужащий либо его (ее) супруга (супруг) получили жилищные выплаты, предусмотренные частью первой пункта 6 статьи 101-1 или частью первой пункта 6 статьи 101-2 Закона, или денежную компенсацию взамен права безвозмездной приватизации, или исполнили обязательства по договору, заключенному в целях, предусмотренных подпунктами 1), 3), 4), 5) и 7) статьи 101-5 Закона, а также для оплаты аренды жилища с последующим выкупом, или реализовали право на приватизацию жилища из государственного жилищного фонда, реализация права на жилище осуществляется путем предоставления служебного жилища, а в случае отсутствия служебного жилища, отвечающего норме площади жилища, установленной Законом, на соответствующий личный специальный счет перечисляются жилищные выплаты, которые используются только для оплаты аренды жилища.
12. Для признания нуждающимся в жилище военнослужащим подается рапорт на имя председателя жилищной комиссии, а в Вооруженных Силах на имя начальника районной эксплуатационной части Министерства обороны Республики Казахстан. Прием рапорта и выдача результата оказания государственной услуги могут осуществляться посредством веб-портала "электронное правительство".
К рапорту прилагаются:
1) справка с места службы с указанием сведений о составе семьи, получении денежной компенсации взамен права безвозмездной приватизации, жилищных выплат, предусмотренных частями первой и третьей пункта 5 статьи 101-1 или частями первой и третьей пункта 5 статьи 101-2 Закона, исполнении обязательства по договору, заключенному в целях, предусмотренных подпунктами 1), 3), 4), 5) и 7) статьи 101-5 Закона, выданная кадровым подразделением (подразделением комплектования) государственного учреждения;

2) баянат тіркелген күнге дейін алынғанына күнтізбелік он күн толмаған отбасы құрамы бойынша жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екені туралы (Қазақстан Республикасы бойынша) анықтама;
3) әскери қызметшінің және әскери қызметшінің отбасы мүшелері болса, оның отбасы мүшелерінің жеке басын куәландыратын құжаттардың, некеге тұру (некені бұзу), балаларының туу туралы куәліктерінің көшірмелері;
4) баянат тіркелген күнге дейін алынғанына күнтізбелік он күн толмаған отбасы құрамы бойынша мемлекеттік тұрғын үй қоры объектілерін жалдау шартының тізілімінен жалдаушы бойынша ақпарат;
5) жұбайы (зайыбы) мемлекеттік мекеме немесе мемлекеттік кәсіпорын жұмыскері болып табылған жағдайда зайыбының (жұбайының) жұмыс орнынан баянат тіркелген күнге дейін алынғанына бір ай толмаған мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжай алуы туралы мәліметтер қамтылған анықтама;
6) бұрынғы қызмет орны бойынша қызметтік тұрғынжайды тапсырғаны не онымен қамтамасыз етілмегені туралы анықтама;
7) отбасында кейбір созылмалы аурудың ауыр түрімен (денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен аурулар тізімі бойынша) ауыратын мүшелер болып, олармен бір үй-жайда (пәтерде) бірге тұру мүмкін болмағанда мемлекеттік медициналық ұйымның анықтамасы;
8) жасына қарамастан мүгедектігі бар баланы (мүгедектігі бар балаларды), оның ішінде бала кезінен мүгедектігі бар адамды (мүгедектігі бар адамдарды) асырап-бағып отырған кезде халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік мекемесінен мүгедектігі бар адам туралы анықтама;
9) отбасы тұрып жатқан тұрғынжай белгіленген санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сай болмаған жағдайда әскери қызметші санитариялық-эпидемиологиялық қызмет ұйымы жүргізген санитариялық-эпидемиологиялық сараптама нәтижесі бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі берген санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының түпнұсқасын қосымша ұсынады;
10) отбасы тұрып жатқан тұрғынжай белгіленген техникалық талаптарға сай болмаған жағдайда әскери қызметші сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында аттестатталған сарапшының техникалық қорытындысының түпнұсқасын (тұрғынжайды техникалық тексеру нәтижесі бойынша) қосымша ұсынады;
11) бұрынғы некеден (некелерден) туған баланың (балалардың) тұратын жері көрсетілген сот шешімінің көшірмесі.
Сот бұрын шығарылған сот актісінің күшін жойған кезде әскери қызметші он жұмыс күні ішінде бұл туралы мемлекеттік мекеменің жауапты құрылымдық бөлімшесін хабардар етуге міндетті;

2) справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества (по Республике Казахстан), полученная по составу семьи в течение десяти календарных дней до дня регистрации рапорта;
3) копии документов, удостоверяющих личность военнослужащего и членов его семьи, свидетельств о заключении (расторжении) брака, рождении детей при наличии у военнослужащего членов семьи;
4) информация по нанимателю из реестра договоров найма объектов государственного жилищного фонда, полученная по составу семьи в течение десяти календарных дней до дня регистрации рапорта;
5) справка с места работы супруги (супруга) со сведениями о получении жилища из государственного жилищного фонда, полученная в течение месяца до дня регистрации рапорта, в случае, когда супруг (супруга) является работником государственного учреждения или государственного предприятия;
6) справка о сдаче либо необеспеченности служебным жилищем по прежнему месту службы;
7) справка государственной медицинской организации при наличии в семье членов, страдающих тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний (по списку заболеваний, утвержденному уполномоченным органом в области здравоохранения), при которых совместное проживание с ними в одном помещении (квартире) становится невозможным;
8) справка о лице с инвалидностью с государственного учреждения социальной защиты населения при содержании на иждивении ребенка с инвалидностью (детей с инвалидностью), в том числе лица с инвалидностью (лиц с инвалидностью) с детства независимо от его (их) возраста;
9) в случаях, когда жилище, в котором проживает семья, не отвечает установленным санитарно-эпидемиологическим требованиям, военнослужащий дополнительно представляет оригинал санитарно-эпидемиологического заключения, выданного территориальным подразделением уполномоченного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения по результатам санитарно-эпидемиологической экспертизы, проведенной организацией санитарно-эпидемиологической службы;
10) в случаях, когда жилище, в котором проживает семья, не отвечает установленным техническим требованиям, военнослужащий дополнительно представляет оригинал технического заключения (по результатам технического обследования жилища) аттестованного эксперта в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
11) копия решения суда с указанием места проживания ребенка (детей) от предыдущего (предыдущих) брака (браков).
При отмене судом ранее вынесенного судебного акта военнослужащий в течение десяти рабочих дней обязан уведомить об этом ответственное структурное подразделение государственного учреждения;

12) егер әскери қызметші тұрғын үй жағдайын жақсарту қажеттігіне байланысты өзін тұрғынжайға мұқтаж деп тану туралы баянат берсе, өзi тұрып жатқан тұрғынжайдың ауданын растайтын құжаттардың көшірмелері;
13) осы Қағидалардың 44-тармағында көзделген жағдайда тұрғын үй төлемдерінің пайдаланылуын растайтын құжаттардың көшірмелері;
14) қызметтік тізім;
15) егер зайыбы (жұбайы) әскери қызметші және (немесе) арнаулы мемлекеттік органның, ішкі істер органының, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның жедел-тергеу бөлімшесінің қазіргі немесе бұрынғы қызметкері болса, қызмет орнынан Заңның 101-1-бабы 5-тармағының бірінші және үшінші бөліктерінде, 6-тармағының бірінші бөлігінде немесе 101-2-бабы 5-тармағының бірінші және үшінші бөліктерінде, 6-тармағының бірінші бөлігінде көзделген өтеусіз жекешелендіру құқығының орнына ақшалай өтемақы алғаны, тұрғын үй төлемдерін алғаны, Заңның 101-5-бабының 1), 3), 4), 5) және 7) тармақшаларында көзделген мақсаттарда жасалған шарт бойынша міндеттеменің орындалғаны туралы мәліметтер көрсетілген анықтама қоса беріледі.
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы баянат берген әскери қызметшілер осы тармақтың 2), 3), 7) және 8) тармақшаларында көзделген құжаттарды ұсынбайды.
13. Жауапты құрылымдық бөлімше ұсынылған құжаттардың толықтығын баянат тіркелген күннен бастап күнтізбелік он бес күннен, ал Қарулы Күштер екі жұмыс күнінен кешіктірмей салыстырып тексереді.
Құжаттарды толық көлемде алмаған жағдайда жауапты құрылымдық бөлімше оларды әскери қызметшіге пысықтау үшін қайтарады. Қарулы Күштердің әскери қызметшілерін қоспағанда, әскери қызметші он жұмыс күні ішінде жауапты құрылымдық бөлімшеге қайта өтініш береді, бұл ретте баянат алғаш тіркелген күн оның берілген күні болып саналады.
Қарулы Күштерде әскери қызметші "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы құжаттарды толық көлемде ұсынбаған жағдайда Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің аудандық пайдалану бөлімдері екі жұмыс күні ішінде оларды сәйкес келтіру туралы СМС-хабар жібереді.
Қарулы Күштердің әскери қызметшілері СМС-хабар алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің аудандық пайдалану бөліміне жетіспейтін құжаттар топтамасын ұсынады.
14. Әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелерін тұрғынжайға мұқтаж деп тану баянат тіркелген күннен бастап тұрғын үй комиссиясының, ал Қарулы Күштерде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі аудандық пайдалану бөлімі бастығының шешімімен күнтізбелік отыз күннен кешіктірілмей жүзеге асырылады. Әскери қызметшілер шешім қабылданған күннен бастап он жұмыс күні ішінде қабылданған шешім туралы жазбаша хабардар етіледі, ал Қарулы Күштерде қызметтік тұрғынжайға мұқтаж Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілерін есепке қою не одан бас тарту туралы анықтама "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы әскери қызметшінің "жеке кабинетіне" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі аудандық пайдалану бөлімі бастығының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында жолданады. Бұл ретте тұрғынжайға мұқтаж деп танылған күні және кезектілік нөмірі немесе мұқтаж деп танудан бас тарту себебі көрсетіледі.";

12) копии документов, подтверждающих площадь занимаемого жилища, в случае, если военнослужащий подает рапорт о признании его нуждающимся в жилище в связи с необходимостью улучшения жилищных условий;
13) копии документов, подтверждающих использование жилищных выплат, в случаях, предусмотренных пунктом 44 настоящих Правил;
14) послужной список;
15) в случае, если супруга (супруг) является или являлась (являлся) военнослужащим и (или) сотрудником специальных государственных органов, органов внутренних дел, оперативно-следственных подразделений уполномоченного органа по противодействию коррупции, предоставляется справка с места службы с указанием сведений о получении денежной компенсации взамен права безвозмездной приватизации, получении жилищных выплат, предусмотренных частями первой и третьей пункта 5, частью первой пункта 6 статьи 101-1 или частями первой и третьей пункта 5, частью первой пункта 6 статьи 101-2 Закона, исполнении обязательства по договору, заключенному в целях, предусмотренных подпунктами 1), 3), 4), 5) и 7) статьи 101-5 Закона.
Военнослужащие, подавшие рапорт посредством веб-портала "электронное правительство", не предоставляют документы, предусмотренные подпунктами 2), 3), 7) и 8) настоящего пункта.
13. Ответственное структурное подразделение не позднее пятнадцати календарных дней со дня регистрации рапорта осуществляет сверку на полноту представленных документов, а в Вооруженных Силах не более двух рабочих дней.
В случае получения документов не в полном объеме ответственное структурное подразделение возвращает их военнослужащему для доработки. Военнослужащий, за исключением военнослужащих Вооруженных Сил, в течение десяти рабочих дней повторно обращается в ответственное структурное подразделение, при этом рапорт считается поданным в день его первичной регистрации.
В Вооруженных Силах в случае предоставления военнослужащим документов не в полном объеме через веб-портал "электронное правительство", районные эксплуатационные части Министерства обороны Республики Казахстан в течение двух рабочих дней направляют СМС-уведомление о приведении их в соответствие
Военнослужащие Вооруженных Сил в течение трех рабочих дней со дня получения СМС уведомления предоставляют в районную эксплуатационную часть Министерства обороны Республики Казахстан недостающий пакет документов.
14. Признание военнослужащих и членов их семей нуждающимися в жилище осуществляется решением жилищной комиссии, а в Вооруженных Силах – начальником районной эксплуатационной части Министерства обороны Республики Казахстан не позднее тридцати календарных дней со дня регистрации рапорта. О принятом решении военнослужащие извещаются в течение десяти рабочих дней со дня принятия решения в письменном виде, а в Вооруженных Силах через веб-портал "электронное правительство" направляется в "личный кабинет" военнослужащего в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью начальника районной эксплуатационной части Министерства обороны Республики Казахстан, справка о постановке либо отказе в постановке на учет нуждающихся в служебном жилище военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан. При этом указываются дата признания нуждающимся в жилище, номер очередности или причина отказа в признании нуждающимся.";

19 және 20-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Әскери қызметшілерге Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген нормалар бойынша қызметтік тұрғынжай ретінде жеке тұрғын үй, пәтер не жатақханадағы бөлме, модульді (мобильді) тұрғын үй беріледі.
20. Әскери қызметшілер мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген, өздері тұрып жатқан тұрғынжайды Заңда белгіленген тәртіппен жекешелендіре алады.";
24, 25, 26 және 27-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Заңның 101-2-бабы 5-тармағының бірінші бөлігінде көзделген негіз бойынша біржолғы тұрғын үй төлемінің мөлшері ағымдағы жылғы қаңтардағы жағдай бойынша әскери қызметші қызмет өткеріп жүрген Қазақстан Республикасының тиісті өңіріндегі тұрмысқа жайлы тұрғынжайдың бір шаршы метрінің жалға алу құнының мөлшерін әскери қызметшінің өзімен қоса отбасының әрбір мүшесіне он сегіз шаршы метр пайдалы аудан есебінен тұрғынжай ауданына көбейту арқылы оның өзгеруі ескеріліп және мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжаймен қамтамасыз етілмеу кезеңіне айқындалады.
Біржолғы тұрғын үй төлемін алу үшін мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үймен қамтамасыз етілмеу кезеңі арнаулы мемлекеттік органға, Қарулы Күштерге, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарға қызметке кірген күннен бастап 2018 жылғы 1 қаңтарға дейін айлармен белгіленеді, бұл ретте:
1) егер әскери қызметші 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап 2018 жылғы 1 қаңтарға дейінгі кезеңде арнаулы мемлекеттік органда қызмет өткерген болса, бұрын тұрғын үй төлемдері жүзеге асырылған;
2) бұрын Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген немесе әр қызмет өткерген жеріндегі меншік құқығындағы тұрғынжайда тұрған кезеңдер шегеріп тасталады. Бұл ретте тұрғынжайда елу пайыздан аз үлесінің болуы есепке алынбайды.
Жекешелендірілмейтін қызметтік тұрғынжайда 2018 жылғы 1 қаңтарға дейін тұрған әскери қызметшілер әскери қызметте болудың шекті жасына толуы бойынша, денсаулық жағдайы бойынша, штаттың қысқаруына байланысты, әскери қызмет өткеру туралы келісімшарт мерзімі өткен соң оларға қатысты келісімшарт талаптары елеулі және (немесе) жүйелі (екі және одан көп рет) бұзылған жағдайда немесе отбасы жағдайы бойынша әскери қызметтен шығарылған кезде оларға біржолғы тұрғын үй төлемдері көрсетілген тұрғынжайда тұрған кезең үшін осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген тұрғын үй төлемдері мөлшерінің елу пайызы мөлшерінде жүзеге асырылады.
Бұл ретте әскери қызметке қайта кірген әскери қызметшілерге Заңның 101-2-бабы 5-тармағының бірінші және үшінші бөліктерінде көзделген тұрғын үй төлемдері арнаулы мемлекеттік органға, Қарулы Күштерге, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарға қызметке кірген соңғы күннен бастап айқындалады.
Заңның 101-2-бабы 5-тармағының төртінші бөлігінде айқындалған жағдайларда әскери қызметшілерге осы тармақтың күші қолданылмайды.
Бұл ретте егер әскери қызметшінің тұрғынжайға құқығы ол некеге тұрғанға дейін іске асырылған жағдайда әскери қызметшіге Заңның 101-2-бабы 5-тармағының бірінші және үшінші бөліктерінде көзделген тұрғын үй төлемдері оның зайыбы (жұбайы), сондай-ақ баласы (балалары) есепке алынбай жүзеге асырылады.
Біржолғы тұрғын үй төлемдері әскери қызметші тұрғын үй төлемдерін алушы болып табылған жағдайда тағайындалады.
Біржолғы тұрғын үй төлемдері көрсетілген төлемді тағайындау туралы бұйрық шығарылған күннен бастап бір ай мерзімде жүргізіледі.
Біржолғы тұрғын үй төлемдері бір ай толық болмағанда күнтізбелік күнге пропорциялы түрде есептеледі.
Әскери қызметшіні әскери бөлімнің (мекеменің) тізімінен шығару оған төленбеген біржолғы тұрғын үй төлемдерін берілген баянатына сәйкес тағайындауға және жүзеге асыруға кедергі келтірмейді.

пункты 19 и 20 изложить в следующей редакции:
"19. В качестве служебного жилища военнослужащим предоставляются индивидуальный жилой дом, квартиры либо комнаты в общежитиях, модульный (мобильный) жилой дом по нормам, установленным законодательством Республики Казахстан.
20. Военнослужащие приватизируют занимаемые ими жилища из государственного жилищного фонда в порядке, установленном Законом.";
пункты 24, 25, 26 и 27 изложить в следующей редакции:
"24. Размер единовременной жилищной выплаты по основанию, предусмотренному частью первой пункта 5 статьи 101-2 Закона, определяется путем умножения размера стоимости аренды одного квадратного метра благоустроенного жилища в соответствующем регионе Республики Казахстан, в котором военнослужащий проходит службу, по состоянию за январь текущего года на площадь жилища из расчета восемнадцать квадратных метров полезной площади на каждого члена семьи, включая самого военнослужащего, с учетом ее изменения и на периоды необеспеченности жилищем из государственного жилищного фонда.
Периоды необеспеченности жилищем из государственного жилищного фонда для получения единовременных жилищных выплат устанавливаются в месяцах со дня поступления на службу в специальные государственные органы, Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования до 1 января 2018 года за минусом периодов:
1) ранее осуществленных жилищных выплат в случае, если военнослужащий проходил службу в специальных государственных органах в период с 1 января 2013 года до 1 января 2018 года;
2) проживания в жилище, ранее предоставленном из государственного жилищного фонда на территории Республики Казахстан или на праве собственности по каждому месту прохождения службы. При этом наличие доли менее пятидесяти процентов в жилище не учитывается.
Военнослужащим, проживавшим до 1 января 2018 года в служебном жилище, не подлежащем приватизации, при увольнении с воинской службы по достижении предельного возраста состояния на воинской службе, по состоянию здоровья, в связи с сокращением штатов, по истечении срока контракта о прохождении воинской службы, в случае существенного и (или) систематического (два и более раза) нарушения в отношении них условий контракта или по семейным обстоятельствам единовременные жилищные выплаты осуществляются за периоды проживания в указанном жилище в размере пятидесяти процентов от размера жилищных выплат, предусмотренных частью первой настоящего пункта.
При этом военнослужащим, повторно поступившим на воинскую службу, жилищные выплаты, предусмотренные частями первой и третьей пункта 5 статьи 101-2 Закона, определяются с последней даты поступления на службу в специальные государственные органы, Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования.
Действие настоящего пункта не распространяется на военнослужащих в случаях, определенных в части четвертой пункта 5 статьи 101-2 Закона.
При этом военнослужащему жилищные выплаты, предусмотренные частями первой и третьей пункта 5 статьи 101-2 Закона, осуществляются без учета его (ее) супруги (супруга), а также его (ее) ребенка (детей) в случае, если его (ее) право на жилище реализовано до вступления его (ее) в брак.
Назначение единовременных жилищных выплат осуществляется в случае, если военнослужащий является получателем жилищных выплат.
Единовременные жилищные выплаты производятся в месячный срок со дня издания приказа о назначении указанных выплат.
Единовременные жилищные выплаты при не полном месяце исчисляются пропорционально календарным дням.
Исключение военнослужащего из списков воинской части (учреждения) не препятствует назначению и осуществлению ему не выплаченных единовременных жилищных выплат согласно поданному рапорту.

25. Заңның 101-2-бабы 6-тармағының бірінші бөлігінде көзделген негіз бойынша біржолғы тұрғын үй төлемдерінің мөлшері бұрын жүзеге асырылған тұрғын үй төлемдерінің сомасы шегеріліп, әскери қызметші қызметтен шыққан кездегі оның өзімен қоса отбасы құрамына сәйкес келетін пайдалы аудан нормасын мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсында жарияланатын ағымдағы жылғы қаңтардағы деректерге сәйкес әскери қызметші әскери қызмет өткерген Қазақстан Республикасының тиісті өңіріндегі сатылатын жаңа тұрғынжайдың бір шаршы метрі үшін сату бағасына көбейту арқылы айқындалады.
Заңның 101-2-бабы 6-тармағының екінші бөлігінде айқындалған жағдайларда әскери қызметшілерге осы тармақтың күші қолданылмайды.
Бұл ретте әскери қызметшінің тұрғынжайға құқығы ол некеге тұрғанға дейін іске асырылған жағдайда Заңның 101-2-бабы 6-тармағының бірінші бөлігінде көзделген тұрғын үй төлемдері оның зайыбы (жұбайы), сондай-ақ баласы (балалары) есепке алынбай жүзеге асырылады.
Біржолғы тұрғын үй төлемдері әскери қызметші тұрғын үй төлемдерін алушы болып табылған жағдайда тағайындалады.
Біржолғы тұрғын үй төлемдері көрсетілген төлемді тағайындау туралы бұйрық шығарылған күннен бастап бір ай мерзімде жүргізіледі.
Әскери қызметшіні әскери бөлімнің (мекеменің) тізімінен шығару берілген баянатқа сәйкес оған төленбеген біржолғы тұрғын үй төлемдерін тағайындауға және жүзеге асыруға кедергі келтірмейді.
26. Заңның 101-9-бабының 2-тармағында көзделген негіз бойынша біржолғы тұрғын үй төлемінің мөлшері бұрын жүзеге асырылған тұрғын үй төлемдерінің сомасы шегеріліп, әскери қызметші қаза тапқан сәттегі әскери қызметшінің өзімен қоса оның отбасы құрамына сәйкес келетін пайдалы аудан нормасын мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсында жарияланатын ағымдағы жылғы қаңтардағы деректерге сәйкес әскери қызметші қызмет өткерген Қазақстан Республикасының тиісті өңіріндегі жаңа тұрғынжайды сатудың бір шаршы метрінің бағасына көбейту арқылы айқындалады.
Заңның 101-9-бабы 2-тармағының екінші бөлігінде айқындалған жағдайларда әскери қызмет өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшінің отбасы мүшелеріне осы тармақтың күші қолданылмайды.
27. Жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, шекара бөлімшелерінің және өзге де жабық объектілердің аумағындағы немесе жатақханадағы қызметтік тұрғынжаймен қамтамасыз етілген әскери қызметшілерге ағымдағы тұрғын үй төлемдері осы Қағидаларда есептелген тұрғын үй төлемдері мөлшерінің елу пайызы мөлшерінде жүргізіледі.

25. Размер единовременной жилищной выплаты по основанию, предусмотренному частью первой пункта 6 статьи 101-2 Закона, определяется путем умножения нормы полезной площади, соответствующей на момент его увольнения составу семьи, включая самого военнослужащего, на цену одного квадратного метра продажи нового жилища в соответствующем регионе Республики Казахстан, в котором военнослужащий проходил воинскую службу, согласно данным уполномоченного органа в области государственной статистики за январь текущего года, публикуемым на его интернет-ресурсе, за минусом суммы ранее осуществленных жилищных выплат.
Действие настоящего пункта не распространяется на военнослужащих в случаях, определенных в части второй пункта 6 статьи 101-2 Закона.
При этом военнослужащему жилищные выплаты, предусмотренные частью первой пункта 6 статьи 101-2 Закона, осуществляются без учета его (ее) супруги (супруга), а также его (ее) ребенка (детей) в случае, если его (ее) право на жилище реализовано до вступления его (ее) в брак.
Назначение единовременных жилищных выплат осуществляется в случае, если военнослужащий является получателем жилищных выплат.
Единовременные жилищные выплаты производятся в месячный срок со дня издания приказа о назначении указанных выплат.
Исключение военнослужащего из списков воинской части (учреждения) не препятствует назначению и осуществлению ему не выплаченных единовременных жилищных выплат согласно поданному рапорту.
26. Размер единовременной жилищной выплаты по основанию, предусмотренному пунктом 2 статьи 101-9 Закона, определяется путем умножения нормы полезной площади, соответствующей на момент гибели военнослужащего составу семьи, включая его самого, на цену одного квадратного метра продажи нового жилища в соответствующем регионе Республики Казахстан, в котором военнослужащий проходил службу, согласно данным уполномоченного органа в области государственной статистики за январь текущего года, публикуемым на его интернет-ресурсе, за минусом суммы ранее осуществленных жилищных выплат.
Действие настоящего пункта не распространяется на членов семьи военнослужащего, погибшего (умершего) при прохождении воинской службы в случаях, определенных в части второй пункта 2 статьи 101-9 Закона.
27. Военнослужащим, обеспеченным служебным жилищем, находящимся на территории закрытых и обособленных военных городков, пограничных отделений и иных закрытых объектов или в общежитии, текущие жилищные выплаты производятся в размере пятидесяти процентов от размера жилищных выплат, исчисленного настоящими Правилами.

Заңның 101-2-бабы 7-тармағының екінші бөлігінде айқындалған жағдайларда әскери қызметшілерге осы тармақтың күші қолданылмайды.";
31-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Әскери қызметші жыл сайын 25 қаңтарға дейін әскери қызмет өткеретін мемлекеттік мекемеге мынадай құжаттарды ұсынады:
1) ұсынылған күнге дейін алынғанына күнтізбелік он күн толмаған отбасы құрамы бойынша жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екені (Қазақстан Республикасы бойынша) туралы анықтама;
2) ұсынылған күнге дейін алынғанына күнтізбелік он күн толмаған жеке арнайы шот бойынша ақша қозғалысы туралы анықтама.";
32-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Әскери қызметші жыл сайын 25 қаңтарға дейін әскери қызмет өткеретін мемлекеттік мекемеге мынадай құжаттарды ұсынады:
1) ұсынылған күнге дейін алынғанына күнтізбелік он күн толмаған отбасы құрамы бойынша жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екені (Қазақстан Республикасы бойынша) туралы анықтама;
2) ұсынылған күнге дейін алынғанына күнтізбелік он күн толмаған жеке арнайы шот бойынша ақша қозғалысы туралы анықтама.";
33, 34 және 35-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Заңның 101-2-бабының 7-тармағында көзделген жағдайларда ағымдағы тұрғын үй төлемін тағайындау үшін әскери қызметшілер:
1) қызметтік тұрғын үйді жалдау шартының көшірмесін;
2) баянат тіркелген күнге дейін алынғанына күнтізбелік он күн толмаған отбасы құрамы бойынша жылжымайтын мүліктің болмауы жоқ (бар) екені (Қазақстан Республикасы бойынша) анықтама ұсынады.
Әскери қызметші жыл сайын 25 қаңтарға дейін әскери қызмет өткеретін мемлекеттік мекемеге мынадай құжаттарды ұсынады:
1) ұсынылған күнге дейін алынғанына күнтізбелік он күн толмаған отбасы құрамы бойынша жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екені (Қазақстан Республикасы бойынша) туралы анықтама;
2) ұсынылған күнге дейін алынғанына күнтізбелік он күн толмаған жеке арнайы шот бойынша ақша қозғалысы туралы анықтама.
34. Заңның 101-2-бабының 5-тармағында көзделген негіз бойынша біржолғы тұрғын үй төлемін тағайындау үшін өздері әскери қызмет өткеретін мемлекеттік мекеменің тұрғын үй комиссиясы төрағасының атына баянатпен өтініш беретін Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің әскери қарсы барлау және әскери полиция әскери қызметшілерін қоспағанда, әскери қызметшілер Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органында үздіксіз қызмет өткерген барлық кезеңінде өзінің мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжаймен қамтамасыз етілгенін не қамтамасыз етілмегенін растайтын құжаттармен бірге мемлекеттік мекеме басшысының атына баянатпен өтініш береді.
Баянатқа мынадай құжаттар қоса беріледі:

Действие настоящего пункта не распространяется на военнослужащих в случаях, определенных в части второй пункта 7 статьи 101-2 Закона.";
пункт 31 дополнить частью второй следующего содержания:
"Военнослужащий ежегодно до 25 января предоставляет в государственное учреждение, в котором проходит воинскую службу, следующие документы:
1) справку об отсутствии (наличии) недвижимого имущества (по Республике Казахстан), полученную по составу семьи в течение десяти календарных дней до дня предоставления;
2) справку о движении денег по личному специальному счету, полученную в течение десяти календарных дней до дня предоставления.";
пункт 32 дополнить частью второй следующего содержания:
"Военнослужащий ежегодно до 25 января предоставляет в государственное учреждение, в котором проходит воинскую службу, следующие документы:
1) справку об отсутствии (наличии) недвижимого имущества (по Республике Казахстан), полученную по составу семьи в течение десяти календарных дней до дня предоставления;
2) справку о движении денег по личному специальному счету, полученную в течение десяти календарных дней до дня предоставления.";
пункты 33, 34 и 35 изложить в следующей редакции:
"33. Для назначения текущих жилищных выплат в случаях, предусмотренных пунктом 7 статьи 101-2 Закона, военнослужащие предоставляют:
1) копию договора найма служебного жилища;
2) справку об отсутствии (наличии) недвижимого имущества (по Республике Казахстан), полученную по составу семьи в течение десяти календарных дней до дня регистрации рапорта.
Военнослужащий ежегодно до 25 января предоставляет в государственное учреждение, в котором проходит воинскую службу, следующие документы:
1) справку об отсутствии (наличии) недвижимого имущества (по Республике Казахстан), полученную по составу семьи в течение десяти календарных дней до дня предоставления;
2) справку о движении денег по личному специальному счету, полученную в течение десяти календарных дней до дня предоставления.
34. Для назначения единовременной жилищной выплаты по основанию, предусмотренному пунктом 5 статьи 101-2 Закона, военнослужащие обращаются с рапортом на имя руководителя государственного учреждения, за исключением военнослужащих военной контрразведки и военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, которые обращаются с рапортом на имя председателя жилищной комиссии государственного учреждения, в котором они проходят воинскую службу, с приложением документов, подтверждающих обеспеченность либо необеспеченность жилищем из государственного жилищного фонда за весь период непрерывной службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях, а также в специальных государственных органах Республики Казахстан.
К рапорту прилагаются следующие документы:

1) қызмет өткеретін жеріндегі жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметтік тұрғынжаймен қамтамасыз етілгені не қамтамасыз етілмегені туралы анықтамасы;
2) баянат тіркелген күнге дейін алынғанына күнтізбелік он күн толмаған отбасы құрамы бойынша жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екені (Қазақстан Республикасы бойынша) туралы анықтама;
3) баянат тіркелген күнге дейін алынғанына күнтізбелік он күн толмаған отбасы құрамы бойынша мемлекеттік тұрғын үй қоры объектілерін жалдау шарттары тізілімінен жалдаушы бойынша ақпарат;
4) қызмет орнынан Заңның 101-1-бабы 5-тармағының бірінші және үшінші бөліктерінде немесе 101-2-бабы 5-тармағының бірінші және үшінші бөліктерінде көзделген отбасы құрамы және өтеусіз жекешелендіру құқығының орнына ақшалай өтемақы алу, Заңның 101-5-бабының 1), 3) 4), 5) және 7) тармақшаларында көзделген мақсаттарда жасалған шарт бойынша міндеттеменің орындалуы туралы мәліметтерді көрсетіп, мемлекеттік мекеменің кадр бөлімшесі (жасақтау бөлімшесі) берген анықтама;
5) қызметтік тізім;
6) әскери қызметші мен оның отбасы мүшелерінің жеке басын куәландыратын құжаттардың (некеге тұру (некені бұзу) туралы, балаларының туу туралы, отбасы мүшелерінің қайтыс болуы туралы куәліктерінің) көшірмелері;
7) адам (адамдар) он сегіз жасқа толғанға дейін мүгедек алған болса, оның мүгедектігін растайтын құжаттардың көшірмелері;
8) Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органында, Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында қызмет өткергенін растайтын құжаттар;
9) тұрғын үй төлемдерін алушыны талдамалық есепке алу карточкасы;
10) Заңның 101-5-бабының 1), 3) 4), 5) және 7) тармақшаларында көзделген мақсаттарда, сондай-ақ кейіннен сатып алынатын тұрғынжайды жалға алу ақысын төлеу үшін жасалған шарттың көшірмесі;
11) егер зайыбы (жұбайы) әскери қызметші және (немесе) арнаулы мемлекеттік органның, ішкі істер органының, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның жедел-тергеу бөлімшесінің қазіргі немесе бұрынғы қызметкері болса, қызмет орнынан Заңның 101-1-бабы 5-тармағының бірінші және үшінші бөліктерінде, 6-тармағының бірінші бөлігінде немесе 101-2-бабы 5-тармағының бірінші және үшінші бөліктерінде, 6-тармағының бірінші бөлігінде көзделген өтеусіз жекешелендіру құқығының орнына ақшалай өтемақы алғаны, тұрғын үй төлемдерін алғаны, Заңның 101-5-бабының 1), 3), 4), 5) және 7) тармақшаларында көзделген мақсаттарда жасалған шарт бойынша міндеттеменің орындалғаны туралы мәліметтер көрсетілген анықтама.
35. Заңның 101-2-бабы 6-тармағының бірінші бөлігінде көзделген негіз бойынша біржолғы тұрғын үй төлемін тағайындау үшін алушылар өздері әскери қызмет өткеретін мемлекеттік мекеменің тұрғын үй комиссиясы төрағасының атына баянатпен (өтінішпен) өтініш беретін Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің әскери қарсы барлау және әскери полицияның әскери қызметшілері қатарынан алушыларды қоспағанда, мемлекеттік мекеме басшысының атына баянатпен (өтінішпен) өтініш береді.
Баянатқа (өтінішке):

1) справка ответственного структурного подразделения об обеспеченности либо необеспеченности служебным жилищем, по местам прохождения службы;
2) справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества (по Республике Казахстан), полученная по составу семьи в течение десяти календарных дней до дня регистрации рапорта;
3) информация по нанимателю из реестра договоров найма объектов государственного жилищного фонда, полученная по составу семьи в течение десяти календарных дней до дня регистрации рапорта;
4) справка с места службы с указанием сведений о составе семьи и получении денежной компенсации взамен права безвозмездной приватизации, жилищных выплат, предусмотренных частями первой и третьей пункта 5 статьи 101-1 или частями первой и третьей пункта 5 статьи 101-2 Закона, исполнении обязательства по договору, заключенному в целях, предусмотренных подпунктами 1), 3), 4), 5) и 7) статьи 101-5 Закона, выданная кадровым подразделением (подразделением комплектования) государственного учреждения;
5) послужной список;
6) копии документов, удостоверяющих личность военнослужащего и членов его семьи (свидетельств о заключении (расторжении) брака, рождении детей, смерти членов семьи);
7) при наличии инвалидности у лица (лиц), полученной до достижения им восемнадцати лет, копии документов, подтверждающих инвалидность;
8) документы, подтверждающие прохождение службы в специальных государственных органах, Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан;
9) карточка аналитического учета получателя жилищных выплат;
10) копия договора, заключенного в целях, предусмотренных подпунктами 1), 3), 4), 5) и 7) статьи 101-5 Закона, а также для оплаты аренды жилища с последующим выкупом;
11) в случае, если супруга (супруг) является или являлась (являлся) военнослужащим и (или) сотрудником специальных государственных органов, органов внутренних дел, оперативно-следственных подразделений уполномоченного органа по противодействию коррупции, предоставляется справка с места службы с указанием сведений о получении денежной компенсации взамен права безвозмездной приватизации, получении жилищных выплат, предусмотренных частями первой и третьей пункта 5, частью первой пункта 6 статьи 101-1 или частями первой и третьей пункта 5, частью первой пункта 6 статьи 101-2 Закона, исполнении обязательства по договору, заключенному в целях, предусмотренных подпунктами 1), 3), 4), 5) и 7) статьи 101-5 Закона.
35. Для назначения единовременной жилищной выплаты по основанию, предусмотренному частью первой пункта 6 статьи 101-2 Закона, получатели обращаются с рапортом (заявлением) на имя руководителя государственного учреждения, за исключением получателей из числа военнослужащих военной контрразведки и военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, которые обращаются с рапортом (заявлением) на имя председателя жилищной комиссии государственного учреждения, в котором они проходят воинскую службу.
К рапорту (заявлению) прилагаются:

1) әскери қызметшінің және әскери қызметшінің отбасы мүшелері болса, оның отбасы мүшелерінің жеке басын куәландыратын, некеге тұру (некені бұзу) туралы құжаттардың, балаларының туу туралы куәліктерінің көшірмелері;
2) баянат тіркелген күнге дейін алынғанына күнтізбелік он күн толмаған отбасы құрамы бойынша жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екені туралы (Қазақстан Республикасы бойынша) анықтама;
3) баянат тіркелген күнге дейін алынғанына күнтізбелік он күн толмаған отбасы құрамы бойынша мемлекеттік тұрғын үй қоры объектілерін жалдау шарттары тізілімінен жалдаушы бойынша ақпарат;
4) қызметтік тізім;
5) мемлекеттік мекеменің кадр бөлімшесі (жасақтау бөлімшесі) берген Заңның 101-1-бабы 5-тармағының бірінші және үшінші бөліктерінде немесе 101-2-бабы 5-тармағының бірінші және үшінші бөліктерінде көзделген отбасы құрамы және өтеусіз жекешелендіру құқығының орнына ақшалай өтемақы, тұрғын үй төлемдерін алу, Заңның 101-5-бабының 1), 3) 4), 5) және 7) тармақшаларында көзделген мақсаттарда жасалған шарт бойынша міндеттеменің орындалуы туралы мәліметтер көрсетілген қызмет орнынан анықтама;
6) әскери-дәрігерлік комиссия қорытындысының көшірмесі;
7) тұрғын үй төлемдерін алушыны талдамалық есепке алу карточкасы;
8) егер зайыбы (жұбайы ) әскери қызметші және (немесе) арнаулы мемлекеттік органның, ішкі істер органының, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган жедел-тергеу бөлімшесінің қызметкері болып табылатын немесе болған жағдайда, Заңның 101-1-бабы 5-тармағының бірінші және үшінші бөліктерінде, 6-тармағының бірінші бөлігінде немесе 101-2-бабы 5-тармағының бірінші және үшінші бөліктерінде, 6-тармағының бірінші бөлігінде көзделген өтеусіз жекешелендіру құқығының орнына ақшалай өтемақы алғаны, тұрғын үй төлемдерін алғаны, Заңның 101-5-бабының 1), 3) 4), 5) және 7) тармақшаларында көзделген мақсаттарда жасалған шарт бойынша міндеттеменің орындалуы туралы мәліметтер көрсетілген қызмет орнынан анықтама қоса беріледі.";
36-тармақта:
бірінші бөліктің 2) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"2) баянат тіркелген күнге дейін алынғанына күнтізбелік он күн толмаған отбасы құрамы бойынша жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екені (Қазақстан Республикасы бойынша) туралы анықтама;
3) баянат тіркелген күнге дейін алынғанына күнтізбелік он күн толмаған отбасы құрамы бойынша мемлекеттік тұрғын үй қоры объектілерін жалдау шарттары тізілімінен жалдаушы бойынша ақпарат;";
үшінші бөлік алып тасталсын;
43-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) отбасы құрамы өзгерген, оның ішінде бала кезінен мүгедектігі бар адамды (мүгедектігі бар адамдарды) қоспағанда, адам (адамдар) он сегіз жасқа (кәмелетке) толған;";
45-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Бұл ретте әскери қызметші осы Қағидалардың 43-тармағында айқындалған оқиға нақты басталған кезден бастап күнтізбелік тоқсан күн өткен соң баянат берген жағдайда ағымдағы тұрғын үй төлемдерін қайта есептеу баянат тіркелген күннен бастап жүзеге асырылады.";
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) копии документов, удостоверяющих личность военнослужащего и членов его семьи, свидетельств о заключении (расторжении) брака, рождении детей при наличии у военнослужащего членов семьи;
2) справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества (по Республике Казахстан), полученная по составу семьи в течение десяти календарных дней до дня регистрации рапорта;
3) информация по нанимателю из реестра договоров найма объектов государственного жилищного фонда, полученная по составу семьи в течение десяти календарных дней до дня регистрации рапорта;
4) послужной список;
5) справка с места службы с указанием сведений о составе семьи и получении денежной компенсации взамен права безвозмездной приватизации, жилищных выплат, предусмотренных частями первой и третьей пункта 5 статьи 101-1 или частями первой и третьей пункта 5 статьи 101-2 Закона, исполнении обязательства по договору, заключенному в целях, предусмотренных подпунктами 1), 3), 4), 5) и 7) статьи 101-5 Закона, выданная кадровым подразделением (подразделением комплектования) государственного учреждения;
6) копия заключения военно-врачебной комиссии;
7) карточка аналитического учета получателя жилищных выплат;
8) в случае, если супруга (супруг) является или являлась (являлся) военнослужащим и (или) сотрудником специальных государственных органов, органов внутренних дел, оперативно-следственных подразделений уполномоченного органа по противодействию коррупции, предоставляется справка с места службы с указанием сведений о получении денежной компенсации взамен права безвозмездной приватизации, получении жилищных выплат, предусмотренных частями первой и третьей пункта 5, частью первой пункта 6 статьи 101-1 или частями первой и третьей пункта 5, частью первой пункта 6 статьи 101-2 Закона, исполнении обязательства по договору, заключенному в целях, предусмотренных подпунктами 1), 3), 4), 5) и 7) статьи 101-5 Закона.";
в пункте 36:
подпункты 2) и 3) части первой изложить в следующей редакции:
"2) справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества (по Республике Казахстан), полученная по составу семьи в течение десяти календарных дней до дня регистрации рапорта;
3) информация по нанимателю из реестра договоров найма объектов государственного жилищного фонда, полученная по составу семьи в течение десяти календарных дней до дня регистрации рапорта;";
часть третью исключить;
подпункт 1) пункта 43 изложить в следующей редакции:
"1) изменении состава семьи, в том числе достижении лицом (лицами) восемнадцатилетнего возраста (совершеннолетия), за исключением лица с инвалидностью (лиц с инвалидностью) с детства;";
пункт 45 дополнить частью второй следующего содержания:
"При этом в случае подачи военнослужащим рапорта по истечении девяноста календарных дней с момента фактического наступления события, определенного в пункте 43 настоящих Правил, перерасчет текущих жилищных выплат осуществляется с даты регистрации рапорта.";
пункт 47 изложить в следующей редакции:

"47. Тұрғын үй төлемдеріне арналған жеке арнайы шотты осы Қағидаларға 8 және 9-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша қосымша анықтамаларды қоса беріп, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актісінде белгіленген тәртіппен тұрғынжайға мұқтаж деп танылған әрбір тұрғын үй төлемін алушы өзі ашады.";
48-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші бөлікпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органының әскери қызметшісі санатына өткен немесе бір мекемеде кері реттілікпен өткен Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органының қызметкерімен жасалған шарттар осы Қағидаларда көзделген жалпы негіздерде қолданылады.";
53-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) әскери қызметші тұрғын үй төлемін алудан бас тарту туралы баянат берген күннен бастап.
Бұл ретте мемлекеттік мекеменің тұрғын үй комиссиясы, ал Қарулы Күштерде мемлекеттік мекеме Заңның 101-5-бабының 1), 3), 4), 5) және 7) тармақшаларында көзделген мақсаттарда, сондай-ақ кейіннен сатып алынатын тұрғын үйді жалдау ақысын төлеу үшін жасалған шарт бойынша әскери қызметші міндеттемені орындамаған жағдайда оған осы тармақшада көзделген тұрғын үй төлемдерін тоқтатудан бас тартады;";
мынадай мазмұндағы 5) және 6) тармақшалармен толықтырылсын:
"5) Заңның 101-5-бабының 1), 3), 4), 5) және 7) тармақшаларында көзделген мақсаттарда, сондай-ақ кейіннен сатып алынатын тұрғын үйді жалдау ақысын төлеу үшін жасалған шарт бойынша міндеттемесін орындамаған жағдайларды қоспағанда, оған жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, шекара бөлімшелерінің және өзге де жабық объектілердің аумағындағы қызмет орнынан берілген қызметтік тұрғынжайдан әскери қызметші бас тартқан күннен бастап;
6) Қазақстан Республикасының аумағында меншік құқығында өзге тұрғынжай сатып алынған күннен бастап тоқтатылады, бұл ретте тұрғынжайда елу пайыздан аз үлесінің болуы не меншік құқығына мұрагерлік бойынша тұрғынжайдың берілуі ескерілмейді.";
54-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"54. Тағайындалған ағымдағы тұрғын үй төлемдері әскери қызметші ауысқан кезде бөлімнің жеке құрамының тізімінен шығару туралы мемлекеттік мекеменің бірінші басшысының бұйрығы (Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің әскери қарсы барлау және әскери полиция органдарында – мемлекеттік мекеменің бірінші басшысы орынбасарының бұйрығы) шығарылған күннен бастап тоқтатып қойылады және тұрғын үй комиссиясының, ал Қарулы Күштерде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің аудандық пайдалану бөлімінің шешімімен тұрғын үйге мұқтаж деп танылған жағдайда әскери қызметші одан әрi әскери қызметін өткеру үшін келген мемлекеттік мекеменің бөлімнің жеке құрамының тізіміне қосу туралы бұйрығы негізінде тоқтатып қойылған күнінен бастап қайта басталады.
Бұл ретте әскери қызметші одан әрі қызмет өткеру үшін келген мемлекеттік мекеме бөлімнің жеке құрамының тізіміне қосу туралы бұйрық шығарған күннен бастап күнтізбелік тоқсан күн өткен соң әскери қызметші тұрғын үйге мұқтаж деп тану туралы баянат берген жағдайда ағымдағы тұрғын үй төлемдері баянат тіркелген күннен бастап қайта басталады.";
55-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:

"47. Личный специальный счет для жилищных выплат открывается самостоятельно каждым получателем жилищных выплат, признанным нуждающимся в жилище в порядке, установленном нормативным правовым актом Национального Банка Республики Казахстан, с приложением дополнительно справок по формам согласно приложениям 8 и 9 к настоящим Правилам.";
пункт 48 дополнить частью четвертой следующего содержания:
"Заключенные договоры с сотрудником органов национальной безопасности Республики Казахстан, перешедшим в категорию военнослужащего органов национальной безопасности Республики Казахстан или в обратной последовательности в одном учреждении, действуют на общих основаниях, предусмотренных настоящими Правилами.";
в пункте 53:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) подачи военнослужащим рапорта об отказе от получения жилищных выплат.
При этом жилищная комиссия государственного учреждения, а в Вооруженных Силах государственное учреждение отказывают военнослужащему в прекращении жилищных выплат, предусмотренном настоящим подпунктом, в случаях, когда обязательство по договору, заключенному в целях, предусмотренных подпунктами 1), 3), 4), 5) и 7) статьи 101-5 Закона, а также для оплаты аренды жилища с последующим выкупом, им не исполнено.";
дополнить подпунктами 5) и 6) следующего содержания:
"5) отказа военнослужащего от предоставленного по месту службы служебного жилища, находящегося на территории закрытых и обособленных военных городков, пограничных отделений и иных закрытых объектов, за исключением случаев, когда обязательство по договору, заключенному в целях, предусмотренных подпунктами 1), 3), 4), 5) и 7) статьи 101-5 Закона, а также для оплаты аренды жилища с последующим выкупом, им не исполнено;
6) приобретения иного жилища на праве собственности на территории Республики Казахстан, при этом наличие доли менее пятидесяти процентов в жилище либо возникновение жилища на праве собственности по наследству не учитываются.";
пункт 54 изложить в следующей редакции:
"54. При перемещении военнослужащего назначенные текущие жилищные выплаты приостанавливаются со дня издания приказа первого руководителя государственного учреждения об исключении из списков личного состава части (в органах военной контрразведки и военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан – приказа заместителя первого руководителя государственного учреждения) и возобновляются со дня приостановления на основании приказа о зачислении в списки личного состава части государственным учреждением, куда военнослужащий прибыл для дальнейшего прохождения воинской службы, при условии признания нуждающимся в жилище решением жилищной комиссии, а в Вооруженных Силах – районной эксплуатационной части Министерства обороны Республики Казахстан.
При этом в случае подачи военнослужащим рапорта о признании нуждающимся в жилище по истечении девяноста календарных дней со дня издания приказа о зачислении в списки личного состава части государственным учреждением, куда военнослужащий прибыл для дальнейшего прохождения воинской службы, текущие жилищные выплаты возобновляются с даты регистрации рапорта.";
пункт 55 дополнить частью второй следующего содержания:

"Бұл ретте банк Заңның 101-5-бабының 1), 4), 5) және 7) тармақшаларында көзделген мақсаттардан басқа, сондай-ақ кейіннен сатып алынатын тұрғынжайды жалдау ақысын төлеуден басқа жағдайларға адамға жеке арнайы шотындағы ақшаны беруге құқығы жоқ.";
2-қосымшадағы 10-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Заңның 101-2-бабы 5-тармағының 3-бөлігінде көзделген біржолғы тұрғын үй төлемдерінің сомасы (6-баған х 7-баған х 8-баған) (теңге)";
2) "Ақшалай өтемақыны жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 50 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Ақшалай өтемақыны жүзеге асыру қағидаларында:
3-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 2013 жылғы 1 қаңтарға күнтізбелік есептеумен он жыл және одан көп әскери қызметте болған және күнтізбелік есептеумен жиырма жыл әскери қызметте болғаннан кейін қызметтік тұрғынжайды өтеусіз жекешелендіруге құқығы бар, жекешелендіруге жатпайтын, оның ішінде жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, шекара бөлімшелерінің және өзге де жабық объектілердің аумағында орналасуы салдарынан жекешелендіруге жатпайтын қызметтік тұрғынжайда тұратын әскери қызметшілер;";
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Осы тармақтың 2) немесе 3) тармақшаларында көрсетілген адам қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда ақшалай өтемақы алу құқығы қаза тапқан (қайтыс болған) адамның отбасы мүшелеріне өтеді.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Ақшалай өтемақы төлеу үшін алушы белгіленген тәртіппен мынадай құжаттарды ұсынады:
1) баянат (өтініш);
2) алушының және оның отбасы мүшелерінің жеке басын куәландыратын құжаттардың, алушының отбасы мүшелері бар болса, некеге тұру (некені бұзу), балаларының туу туралы куәліктерінің көшірмелері.
Бұл ретте осы Қағидалардың 3-тармағының 2) немесе 3) тармақшаларында айқындалған адам қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда қайтыс болу туралы куәлік ұсынылады;
3) баянат тіркелген күнге дейін алынғанына күнтізбелік он күн толмаған отбасы құрамы бойынша жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екені туралы (Қазақстан Республикасы бойынша) анықтама;
4) баянат тіркелген күнге дейін алынғанына күнтізбелік он күн толмаған отбасы құрамы бойынша мемлекеттік тұрғын үй қоры объектілерін жалдау шарттары тізілімінен жалдаушы бойынша ақпарат;
5) қызметтік тізім;
6) мемлекеттік мекеменің кадр бөлімшесі (жасақтау бөлімшесі) берген әскери қызметтегі жай-күйі, отбасы құрамы, Заңның 101-1-бабы 5-тармағының бірінші және үшінші бөліктерінде немесе 101-2-бабы 5-тармағының бірінші және үшінші бөліктерінде көзделген өтеусіз жекешелендіру құқығының орнына ақшалай өтемақы алу, тұрғын үй төлемдері туралы мәліметтер көрсетілген қызмет орнынан анықтама;

"При этом банк не вправе выдавать деньги, имеющиеся на личном специальном счете, лицу не иначе как на цели, предусмотренные подпунктами 1), 4), 5) и 7) статьи 101-5 Закона, а также для оплаты аренды жилища с последующим выкупом.";
графу 10 в приложении 2 изложить в следующей редакции:
"Сумма единовременной жилищной выплаты, предусмотренная частью третьей пункта 5 статьи 101-2 Закона (графа 6 х графу 7 х графу 8) (в тенге)";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 50 "Об утверждении Правил осуществления денежной компенсации":
в Правилах осуществления денежной компенсации, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 3:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) военнослужащие, состоявшие на воинской службе десять и более лет в календарном исчислении на 1 января 2013 года и имеющие право на приватизацию служебного жилища безвозмездно после двадцати лет воинской службы в календарном исчислении, проживающие в служебном жилище, не подлежащем приватизации, в том числе вследствие его нахождения на территории закрытых и обособленных военных городков, пограничных отделений и иных закрытых объектов;";
дополнить частью второй следующего содержания:
"В случае гибели (смерти) лица, указанного в подпунктах 2) или 3) настоящего пункта, право на получение денежной компенсации переходит к членам семьи погибшего (умершего).";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Для выплаты денежной компенсации получатель в установленном порядке представляет следующие документы:
1) рапорт (заявление);
2) копии документов, удостоверяющих личность получателя и членов его семьи, свидетельств о заключении (расторжении) брака, рождении детей при наличии у получателя членов семьи.
При этом в случае гибели (смерти) лица, определенного в подпунктах 2) или 3) пункта 3 настоящих Правил, предоставляется свидетельство о смерти;
3) справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества (по Республике Казахстан), полученная по составу семьи в течение десяти календарных дней до дня регистрации рапорта;
4) информация по нанимателю из реестра договоров найма объектов государственного жилищного фонда, полученная по составу семьи в течение десяти календарных дней до дня регистрации рапорта;
5) послужной список;
6) справка с места службы с указанием сведений о состоянии на воинской службе, составе семьи, получении денежной компенсации взамен права безвозмездной приватизации, жилищных выплат, предусмотренных частями первой и третьей пункта 5 статьи 101-1 или частями первой и третьей пункта 5 статьи 101-2 Закона, выданная кадровым подразделением (подразделением комплектования) государственного учреждения;

7) егер зайыбы (жұбайы) арнаулы мемлекеттік органдардың, ішкі істер органдарының, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның жедел-тергеу бөлімшесінің қазіргі немесе бұрынғы қызметкері немесе әскери қызметші болса, қызмет орнынан Заңның 101-1-бабы 5-тармағының бірінші және үшінші бөліктерінде, 6-тармағының бірінші бөлігінде немесе 101-2-бабы 5-тармағының бірінші және үшінші бөліктерінде, 6-тармағының бірінші бөлігінде көзделген өтеусіз жекешелендіру құқығының орнына ақшалай өтемақы алғаны, тұрғын үй төлемдерін алғаны туралы мәліметтер көрсетілген анықтама;
8) осы Қағидалардың 3-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген алушыны қоспағанда, қызметтік тұрғынжайды жалға алу шартының көшірмесі;
9) егер жұбайы (зайыбы) әскери қызметте және (немесе) арнаулы мемлекеттік органдарда, ішкі істер органдарында, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органда қызмет өткеріп жүрген немесе өткерген жағдайда, жұбайының (зайыбының) тұрғын үй төлемдерін алушыны талдамалық есепке алу карточкасы.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Заңның 101-2-бабы 4-тармағының үшінші бөлігінде айқындалған жағдайда өтеусіз жекешелендіру құқығының орнына ақшалай өтемақы төленбейді.
Ақшалай өтемақы төлеуден бас тартылған жағдайда мемлекеттік мекеме баянат (өтініш) тіркелген күннен бастап бір айдан кешіктірмей, алушыға дәлелді жазбаша хабарлама жолдайды.";
9-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші және төртінші бөліктермен толықтырылсын:
"Ақшалай өтемақының қатаң нысаналы мақсаты бар және оны алушы Заңның 101-5-бабында көзделмеген мақсаттарға пайдалануына болмайды.
Ақшалай өтемақы төленген алушылар олардың нысаналы пайдаланылғанын растау мақсатында тұрғын үй төлемдерінің Заңның 101-5-бабында көзделген мақсаттар бойынша пайдаланылғанын растайтын құжаттарды алты ай ішінде ұсынады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Егер ерлі-зайыптының екеуі де әскери қызметші немесе әскери қызметтен шығарылған адам болса, өтеусіз жекешелендіру құқығының орнына ақшалай өтемақы ерлі-зайыптының таңдауы бойынша олардың біреуіне төленеді.".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

7) в случае, если супруга (супруг) является или являлась (являлся) сотрудником специальных государственных органов, органов внутренних дел, оперативно-следственных подразделений уполномоченного органа по противодействию коррупции или военнослужащим предоставляется справка с места службы с указанием сведений о получении денежной компенсации взамен права безвозмездной приватизации, получении жилищных выплат, предусмотренных частями первой и третьей пункта 5, частью первой пункта 6 статьи 101-1 или частями первой и третьей пункта 5, частью первой пункта 6 статьи 101-2 Закона;
8) копия договора найма служебного жилища, за исключением получателя, указанного в подпункте 3) пункта 3 настоящих Правил;
9) карточка аналитического учета получателя жилищных выплат супруга (супруги), в случае, если супруг (супруга) проходит или проходил (проходила) воинскую службу и (или) службу в специальных государственных органах, органах внутренних дел, уполномоченном органе по противодействию коррупции.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Денежная компенсация взамен права безвозмездной приватизации не выплачивается в случаях, определенных частью третьей пункта 4 статьи 101-2 Закона.
В случае отказа в выплате денежной компенсации государственное учреждение направляет получателю мотивированное письменное уведомление не позднее одного месяца со дня регистрации рапорта (заявления).";
пункт 9 дополнить частями третьей и четвертой следующего содержания:
"Денежная компенсация имеет строго целевое назначение и не может быть использована получателем на цели, не предусмотренные статьей 101-5 Закона.
Получатели, которым была выплачена денежная компенсация, в целях подтверждения целевого использования в течение шести месяцев предоставляют документы, подтверждающие использование жилищных выплат по целям, предусмотренным статьей 101-5 Закона.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Если оба супруга являются военнослужащими или лицами, уволенными с воинской службы, денежная компенсация взамен права безвозмездной приватизации выплачивается одному из супругов по их выбору.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов