"2010 жылғы 10 желтоқсандағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің адамдарды мемлекетаралық іздестіру туралы шартына өзгерістер енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 2 қазандағы № 813 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"2010 жылғы 10 желтоқсандағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің адамдарды мемлекетаралық іздестіру туралы шартына өзгерістер енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2024 жылғы
№ Жарлығымен
МАҚҰЛДАНҒАН
Жоба
2010 жылғы 10 желтоқсандағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің адамдарды мемлекетаралық іздестіру туралы шартына өзгерістер енгізу туралы ХАТТАМА
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын 2010 жылғы 10 желтоқсандағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің адамдарды мемлекетаралық іздестіру туралы шартына (бұдан әрі – Шарт) қатысушы мемлекеттер
трансұлттық қылмысқа қарсы күрес міндеттерін шешу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды нығайту қажеттілігін мойындай отырып,
төмендегілер туралы уағдаласты:
1-бап
Шартқа мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-бап мынадай мазмұндағы "з" тармағымен толықтырылсын:
"з) құжаттың электрондық көшірмесі (үлгі) – қағаз жеткізгіштегі құжаттың сканерлеу (фотосуретке түсіру) құралдары арқылы электрондық нысанға көшірілген көшірмесі.".
5-баптың 2-тармағының "б" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"б) кейін түпнұсқаны жолдай отырып (қажет болған жағдайда), ведомстволық электрондық пошта сервистері арқылы құжаттың электрондық көшірмесі (үлгі) түрінде;".
2-бап
Осы Хаттама қол қойылған күнінен бастап 20 күн өткеннен кейін уақытша қолданылады және оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді оған қол қойған Тараптардың орындағаны туралы үшінші жазбаша хабарламаны депозитарий алған күннен бастап 30 күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Мемлекетішілік рәсімдерді кейінірек орындаған Тараптар үшін осы Хаттама депозитарий тиісті құжаттарды алған күннен бастап 30 күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Осы Хаттамаға қол қою кезінде Тараптардың кез келгені осы Хаттаманы уақытша қолданбайтыны немесе осы Хаттамада көзделгеннен өзге күннен бастап уақытша қолданатыны туралы мәлімдеуге құқылы.
3-бап
Осы Хаттама күшіне енгеннен кейін Шартқа қатысушы кез келген мемлекеттің депозитарийге қосылу туралы құжат беру жолымен қосылуы үшін ашық.
Қосылушы мемлекет үшін осы Хаттама қосылу туралы құжатты депозитарий алған күннен бастап 30 күн өткен соң күшіне енеді.
жылғы қаласында орыс тiлiнде бір төлнұсқа данада жасалды. Төлнұсқа дана Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Атқарушы комитетінде сақталады, ол оның расталған көшірмесін осы Хаттамаға қол қойған әрбір мемлекетке жібереді.
Әзербайжан Республикасы үшін
Ресей Федерациясы үшін
Армения Республикасы үшін
Тәжікстан Республикасы үшін
Беларусь Республикасы үшін
Түрікменстан үшін
Қазақстан Республикасы үшін
Өзбекстан Республикасы үшін
Қырғыз Республикасы үшін
Украина үшін
Молдова Республикасы үшін

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О подписании Протокола о внесении изменений в Договор государств – участников Содружества Независимых Государств о межгосударственном розыске лиц от 10 декабря 2010 года"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 октября 2024 года № 813
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О подписании Протокола о внесении изменений в Договор государств – участников Содружества Независимых Государств о межгосударственном розыске лиц от 10 декабря 2010 года".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
ОДОБРЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 2 октября 2024 года № 813
Проект
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений в Договор государств – участников
Содружества Независимых Государств о межгосударственном розыске лиц от 10 декабря 2010 года
Государства – участники Договора государств – участников Содружества Независимых Государств о межгосударственном розыске лиц от 10 декабря 2010 года (далее – Договор), именуемые в дальнейшем Сторонами,
признавая необходимость укрепления информационного взаимодействия при решении задач борьбы с транснациональной преступностью,
договорились о нижеследующем:
Статья 1
Внести в Договор следующие изменения:
1. Статью 1 дополнить пунктом "з" следующего содержания:
"з) электронная копия (образ) документа – переведенная
в электронную форму с помощью средств сканирования (фотографирования) копия документа на бумажном носителе.".
2. Подпункт "б" пункта 2 статьи 5 изложить в следующей редакции:
"б) в виде электронной копии (образа) документа посредством сервисов ведомственной электронной почты с последующим направлением (при необходимости) оригинала;".
Статья 2
Настоящий Протокол временно применяется по истечении 20 дней с даты подписания и вступает в силу по истечении 30 дней с даты получения депозитарием третьего письменного уведомления о выполнении подписавшими его Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Для Сторон, выполнивших внутригосударственные процедуры позднее, настоящий Протокол вступает в силу по истечении 30 дней с даты получения депозитарием соответствующих документов.
При подписании настоящего Протокола любая из Сторон вправе заявить, что она не будет временно применять настоящий Протокол или будет временно применять его с даты иной, чем предусмотрена в настоящем Протоколе.
Статья 3
Настоящий Протокол после его вступления в силу открыт для присоединения любого государства – участника Договора путем передачи депозитарию документа о присоединении.
Для присоединяющегося государства настоящий Протокол вступает в силу по истечении 30 дней с даты получения депозитарием документа о присоединении.
Совершено в городе года в одном подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр хранится в Исполнительном комитете Содружества Независимых Государств, который направит каждому государству, подписавшему настоящий Протокол, его заверенную копию.
За Азербайджанскую Республику
За Российскую Федерацию
За Республику Армения
За Республику Таджикистан
За Республику Беларусь
За Туркменистан
За Республику Казахстан
За Республику Узбекистан
За Кыргызскую Республику
За Украину
За Республику Молдова