Орман қоры жерлерінің жекелеген учаскелерін басқа санаттағы жерлерге ауыстыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 18 қарашадағы № 963 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексiнің 130-бабына және Қазақстан Республикасы Орман кодексiнің 51-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының Ақжайық орман және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі коммуналдық мемлекеттік мекемесінің орман қоры жерлері санатынан жалпы ауданы 30,7 гектар жер учаскелері елді мекендер жерлері санатына ауыстырылсын.
2. Батыс Қазақстан облысының әкімі елді мекен шекараларының (шегінің) өзгеруіне байланысты Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскелерінің Батыс Қазақстан облысы Сырым ауданының әкімдігіне берілуін қамтамасыз етсін.
3. Батыс Қазақстан облысы Сырым ауданының әкімдігі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес орман алқаптарын орман шаруашылығын жүргізумен байланысты емес мақсаттарда пайдалану үшін оларды алып қоюдан туындаған орман шаруашылығы өндірісінің шығындары мен залалдарын республикалық бюджет кірісіне өтесін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 18 қарашадағы
№ 963 қаулысына
қосымша
Орман қоры жерлері санатынан елді мекендер жерлері санатына ауыстырылатын жерлердің экспликациясы
Жер пайдаланушының атауы
Жалпы алаңы,
гектар
оның ішінде:
орман көмкерген орман көмкермеген
1 2 3 4
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының Ақжайық орман және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі коммуналдық мемлекеттік мекемесі
30,7
-
30,7
Барлығы:
30,7
0,0
30,7

О переводе отдельных участков земель лесного фонда в земли другой категории
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 2024 года № 963
В соответствии со статьей 130 Земельного кодекса Республики Казахстан и статьей 51 Лесного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земельные участки общей площадью 30,7 гектара из категории земель лесного фонда Акжаикского коммунального государственного учреждения по охране лесов и животного мира Управления природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Западно-Казахстанской области в категорию земель населенных пунктов согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акиму Западно-Казахстанской области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить предоставление акимату Сырымского района Западно-Казахстанской области земельных участков, указанных в пункте 1 настоящего постановления, в связи с изменением границ (черты) населенного пункта.
3. Акимату Сырымского района Западно-Казахстанской области в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан возместить в доход республиканского бюджета потери и убытки лесохозяйственного производства, вызванные изъятием лесных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением лесного хозяйства.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 ноября 2024 года № 963
Экспликация земель,
переводимых из категории земель лесного фонда
в категорию земель населенных пунктов
Наименование землепользователя
Общая площадь, гектаров
В том числе:
покрытая лесом
не покрытая лесом
1
2
3
4
Акжаикское коммунальное государственное учреждение по охране лесов и животного мира Управления природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Западно-Казахстанской области
30,7
-
30,7
Всего:
30,7
0,0
30,7
___________________________