2010 жылғы 9 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасына мұнай және мұнай өнімдерін жеткізу саласындағы сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімнің қолданылуын қайта бастау және оған өзгерістер енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 25 қарашадағы № 1002 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2010 жылғы 9 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасына мұнай және мұнай өнімдерін жеткізу саласындағы сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімнің қолданылуын қайта бастау және оған өзгерістер енгізу туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика министрі Алмасадам Майданұлы Сәтқалиевқа 2010 жылғы 9 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасына мұнай және мұнай өнімдерін жеткізу саласындағы сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімнің қолданылуын қайта бастау және оған өзгерістер енгізу туралы хаттамаға қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 25 қарашадағы
№ 1002 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
2010 жылғы 9 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасына мұнай және мұнай өнімдерін жеткізу саласындағы сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімнің қолданылуын қайта бастау және оған өзгерістер енгізу туралы хаттама
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі
Қазақстан – Ресей қатынастарын одан әрі нығайтуға жәрдемдесе отырып,
2010 жылғы 9 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасына мұнай және мұнай өнімдерін жеткізу саласындағы сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы келісім (бұдан әрі – Келісім) өз қолданысын 2024 жылғы 1 қаңтарда тоқтатқанын тани отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Тараптар осы Хаттаманың 2-бабына сәйкес Келісімге енгізілетін өзгерістерді ескере отырып, Келісімнің қолданысын 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қайта бастайды.
2-бап
Келісімге мынадай өзгерістер енгізілсін:

О подписании Протокола о возобновлении действия Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о торгово-экономическом сотрудничестве в области поставок нефти и нефтепродуктов в Республику Казахстан от 9 декабря 2010 года и внесении в него изменений
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 2024 года № 1002
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о возобновлении действия Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о торгово-экономическом сотрудничестве в области поставок нефти и нефтепродуктов в Республику Казахстан от 9 декабря 2010 года и внесении в него изменений.
2. Уполномочить Министра энергетики Республики Казахстан Саткалиева Алмасадама Майдановича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Протокол о возобновлении действия Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о торгово-экономическом сотрудничестве в области поставок нефти и нефтепродуктов в Республику Казахстан от 9 декабря 2010 года и внесении в него изменений, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от " " 2024 года №
Проект
Протокол
о возобновлении действия Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о торгово-экономическом сотрудничестве в области поставок нефти и нефтепродуктов в Республику Казахстан от 9 декабря 2010 года и внесении в него изменений
Правительство Республики Казахстан и Правительство Российской Федерации, именуемые в дальнейшем Сторонами,
содействуя дальнейшему укреплению казахстанско-российских отношений,
признавая, что Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о торгово-экономическом сотрудничестве в области поставок нефти и нефтепродуктов в Республику Казахстан от 9 декабря 2010 года (далее – Соглашение) прекратило свое действие 1 января 2024 года,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Стороны возобновляют действие Соглашения с 1 января 2024 года с учетом изменений, вносимых в Соглашение в соответствии со статьей 2 настоящего Протокола.
Статья 2
Внести в Соглашение следующие изменения:

1) 3-баптың екінші абзацындағы "2022 – 2024 жылдары мұнай" деген сөздер "Мұнай" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) 7-баптағы ", ал келісімге қол жеткізілмеген жағдайда қарауға Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Сотына беріледі" деген сөздер алып тасталсын;
3) 8-баптың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Келісім 2028 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылады, осы мерзім аяқталғаннан кейін Тараптардың бірі екінші Тарапты оның қолданылуын тоқтату ниеті туралы бастапқы қолданылу мерзімі немесе келесі кезекті бесжылдық кезең аяқталардан кемінде 6 ай бұрын жазбаша хабардар еткенге дейін автоматты түрде бесжылдық кезеңдерге ұзартылады.".
3-бап
Осы Хаттама қол қойылған күнінен бастап 10 күн өткен соң уақытша қолданылады. Бұл ретте осындай уақытша қолдану кезеңінде Келісімнің 3-бабы бірінші абзацының салықтар мен алымдар бөлігіндегі ережелері қолданылмайды. Осы Хаттама оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама дипломатиялық арналар арқылы алынған күннен бастап күшіне енеді.
2024 жылғы "___" ________ _________қаласында әрқайсысы қазақ және орыс тілдерінде екі данада жасалды әрі екі мәтіннің де күші бірдей.
Қазақстан Республикасының
Үкіметі үшін
Ресей ФедерациясыныңҮкіметі үшін

1) в абзаце втором статьи 3 слова "в 2022 – 2024 годах" исключить;
2) в статье 7 слова ", а в случае недостижения согласия передаются на рассмотрение в Суд Евразийского экономического сообщества" исключить;
3) абзац второй статьи 8 изложить в следующей редакции:
"Настоящее Соглашение действует до 1 января 2028 года, по окончании этого срока оно автоматически продлевается на пятилетние периоды до тех пор, пока одна из Сторон письменно не уведомит другую Сторону о своем намерении прекратить его действие не менее чем за 6 месяцев до истечения первоначального срока действия или последующего очередного пятилетнего периода.".
Статья 3
Настоящий Протокол временно применяется по истечении 10 дней с даты его подписания. При этом в период такого временного применения не применяются положения абзаца первого статьи 3 Соглашения в части налогов и сборов. Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Совершено в городе ____________ "___" _____________ 2024 года в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу.
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Российской Федерации
__________________________                   _________________________