2024 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету және "2024 – 2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 1108 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 28 қарашадағы № 1011 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2024 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 41, 79 және 111-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

О корректировке показателей республиканского бюджета на 2024 год и внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2023 года № 1108 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 – 2026 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2024 года № 1011
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии со статьями 41, 79 и 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2024 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету жүзеге асырылсын.
2. "2024 – 2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 1108 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
мына:
"
Барлығы:
2 272 042 302

1. Осуществить корректировку показателей республиканского бюджета на 2024 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2023 года № 1108 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 – 2026 годы" следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
строки:
"
Всего:
2 272 042 302

20 397 451
";
мына:
"
Қызмет бабында пайдалану үшін
20 397 449
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Ақмола облысы Бурабай ауданы Бурабай көлінің жағасында суда құтқару станциясының құрылысы
1
Ақмола облысы Бурабай ауданы Үлкен Шабақты көлінің жағасында суда құтқару станциясының құрылысы
1
";
мына:
"
Алматы облысы Панфилов ауданында "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы (ШЫХО), "Қорғас-Шығыс қақпасы" шекара маңы сауда-экономикалық аймағы (ШСЭА), Басқыншы, Қорғас кенттері және шекара маңы бекеті учаскелерінде Қорғас өзені бойынша арна қалыптастыру және қорғау құрылыстары

20 397 451
";
после строки:
"
Для служебного пользования
20 397 449
"
дополнить строками следующего содержания:
"
Строительство водно-спасательной станции на берегу озера Боровое Бурабайского района Акмолинской области
1
Строительство водно-спасательной станции на берегу озера Большое Чебачье Бурабайского района Акмолинской области
1
";
после строки:
"
Руслоформирующие и защитные сооружения по реке Хоргос на участках Международного центра приграничного сотрудничества (МЦПС) "Хоргос", Приграничной торгово-экономической зоны (ПТЭЗ) "Хоргос - Восточные ворота", поселков Баскунчи, Хоргос и пограничной заставы в Панфиловском районе Алматинской области"

4 915 713
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Солтүстік Қазақстан облысы
2
СҚО Қызылжар өңіріндегі Пестрое көлінің жағасында Жедел-құтқару жасағының кешенін жеке жобаға сәйкес ІВ және ІІІА климаттық қалыпты аймақтары бар климаттық аймақтар үшін салу
1
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының "Береке" ықшам ауданында 4 автомобильге арналған өрт сөндіру депосы кешенін салу
1
";
мына:
"
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
16 173 734
047
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету
16 173 734
104
Қарулы Күштердің объектілерін салу
15 362 253
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Өзгелер
15 362 253
Қызмет бабында пайдалану үшін
15 362 253
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
13 173 734
047
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету
13 173 734
104
Қарулы Күштердің объектілерін салу
12 362 253
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Өзгелер
12 362 253
Қызмет бабында пайдалану үшін
12 362 253
";
мына:
"
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10 829 137
201
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
5 369 443
076
Қоғамдық тәртіпті сақтау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
2 012 886
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10 583 634
201
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
5 438 583
076
Қоғамдық тәртіпті сақтау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
2 077 164
";
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
110
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік объектілерін салу, реконструкциялау
178 540
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Атырау облысы
32 139
"Атырау қаласында Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы үшін 300 орындық казарма салу" объектісі бойынша мемлекеттік сараптама қорытындысын алып, ЖСҚ әзірлеу
32 139
Батыс Қазақстан облысы
32 139
"Орал қаласында Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы үшін 300 орындық казарма салу" объектісі бойынша мемлекеттік сараптама қорытындысын алып, ЖСҚ әзірлеу
32 139
"
мына:
"
077
Қылмыстық-атқару жүйесінің қызметін ұйымдастыру
3 356 557
102
Қылмыстық-атқару жүйесінің объектілерін салу, реконструкциялау
3 356 557
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
077
Қылмыстық-атқару жүйесінің қызметін ұйымдастыру
3 361 419
102
Қылмыстық-атқару жүйесінің объектілерін салу, реконструкциялау
3 361 419
";
мына:
"
Маңғыстау облысы
6 057
"Маңғыстау облысының Ақтау қаласындағы ГМ-172/6 мекемесінің базасында 840 орындық толтыру лимитімен ұстаудың аралас түрі бар мамандандырылған түзеу мекемесін салу (қауіпсіздігі орташа және барынша жоғары) (ТЖ ҚР 1500 МТМ (ІVA, IVГ)-2.2-2012) қалыпты геологиялық жағдайлармен ІVA, IVГ климаттық кіші аудандары үшін "1500 орынға арналған мамандандырылған түзеу мекемесі" үлгілік жобасынан алынған ғимараттар мен құрылыстарды жергілікті жерге байланыстыру" объектісі бойынша мемлекеттік сараптама қорытындысын ала отырып, ЖСҚ әзірлеу
6 057
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Маңғыстау облысы
10 919
"Маңғыстау облысының Ақтау қаласындағы ГМ-172/6 мекемесінің базасында 840 орындық толтыру лимитімен ұстаудың аралас түрі бар мамандандырылған түзеу мекемесін салу (қауіпсіздігі орташа және барынша жоғары) (ТЖ ҚР 1500 МТМ (ІVA, IVГ) - 2.2-2012) қалыпты геологиялық жағдайлармен ІVA, IVГ климаттық кіші аудандары үшін "1500 орынға арналған мамандандырылған түзеу мекемесі" үлгілік жобасынан алынған ғимараттар мен құрылыстарды жергілікті жерге байланыстыру" объектісі бойынша мемлекеттік сараптама қорытындысын ала отырып, ЖСҚ әзірлеу
10 919
";
мына:
"

4 915 713
"
дополнить строками следующего содержания:
"
Северо-Казахстанская область
2
Строительство комплекса оперативно-спасательного отряда на берегу озера Пестрое в Кызылжарском районе СКО по индивидуальному проекту для IB и IIIA климатических подрайонов с обычными геологическими условиями
1
Строительство комплекса пожарного депо на 4 автомобиля в микрорайоне "Береке" г.Петропавловск Северо-Казахстанской области
1
";
строки:
"
208
Министерство обороны Республики Казахстан
16 173 734
047
Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан
16 173 734
104
Строительство объектов Вооруженных Сил
15 362 253
в том числе инвестиционные проекты:
Прочие
15 362 253
Для служебного пользования
15 362 253
"
изложить в следующей редакции:
"
208
Министерство обороны Республики Казахстан
13 173 734
047
Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан
13 173 734
104
Строительство объектов Вооруженных Сил
12 362 253
в том числе инвестиционные проекты:
Прочие
12 362 253
Для служебного пользования
12 362 253
";
строки:
"
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10 829 137
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
5 369 443
076
Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности
2 012 886
"
изложить в следующей редакции:
"
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10 583 634
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
5 438 583
076
Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности
2 077 164
";
дополнить строками следующего содержания:
"
110
Строительство, реконструкция объектов общественного порядка, безопасности
178 540
в том числе инвестиционные проекты:
Атырауская область
32 139
Разработка ПСД с получением заключения государственной экспертизы по объекту "Строительство казармы на 300 мест для Национальной гвардии Республики Казахстан в городе Атырау"
32 139
Западно-Казахстанская область
32 139
Разработка ПСД с получением заключения государственной экспертизы по объекту "Строительство казармы на 300 мест для Национальной гвардии Республики Казахстан в городе Уральске"
32 139
"
строки:
"
077
Организация деятельности уголовно-исполнительной системы
3 356 557
102
Строительство, реконструкция объектов уголовно-исполнительной системы
3 356 557
"
изложить в следующей редакции:
"
077
Организация деятельности уголовно-исполнительной системы
3 361 419
102
Строительство, реконструкция объектов уголовно-исполнительной системы
3 361 419
";
строки:
"
Мангистауская область
6 057
Разработка ПСД с получением заключения государственной экспертизы по объекту "Строительство специализированного исправительного учреждения со смешанным видом содержания (средней и максимальной безопасности) с лимитом наполнения 840 мест на базе учреждения ГМ-172/6 в г. Актау Мангистауской области. Привязка зданий и сооружений" из типового проекта "Специализированное исправительное учреждение на 1500 мест" для ІVA, IVГ климатических подрайонов с обычными геологическими условиями ТП РК 1500 СИУ (ІVA, IVГ) - 2.2-2012"
6 057
"
изложить в следующей редакции:
"
Мангистауская область
10 919
Разработка ПСД с получением заключения государственной экспертизы по объекту "Строительство специализированного исправительного учреждения со смешанным видом содержания (средней и максимальной безопасности) с лимитом наполнения 840 мест на базе учреждения ГМ-172/6 в г. Актау Мангистауской области. Привязка зданий и сооружений" из типового проекта "Специализированное исправительное учреждение на 1500 мест" для ІVA, IVГ климатических подрайонов с обычными геологическими условиями ТП РК 1500 СИУ (ІVA, IVГ) - 2.2-2012"
10 919
";
строки:
"

1 963 301
14 260 662
15 370 741
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
651
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
353 407
006
Мәдениет пен өнер саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
353 407
102
Мәдениет және өнер саласында қызметін жүзеге асыратын білім беру объектілерін салу, реконструкциялау
353 407
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Алматы қаласы
353 407
Алматы қаласы, Масанчи көшесі, 67 орналасқан А. Селезнев атындағы Алматы хореографиялық училищесінің жанындағы аумақты абаттандыру және апатты құрылыстарды бұзу арқылы ғимараттың қасбетін қайта құру
353 407
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 145 839
14 260 662
15 370 741
";
мына:
"
651
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
1 311 243
033
Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру
1 311 243
102
Республикалық бюджет қаражаты есебінен мәдениет объектілерін салу, реконструкциялау
1 311 243
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
651
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
493 781
033
Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру
493 781
102
Республикалық бюджет қаражаты есебінен мәдениет объектілерін салу, реконструкциялау
493 781
";
мына:
"
Астана қаласы
1 173 334
Нұр-Сұлтан қаласындағы, "Есіл" ауданындағы, "Ильинка" тұрғын алабының солтүстігіндегі объектінің жұмыс істеуі үшін қажетті сыртқы желілер мен инженерлік құрылыстарды әзірлей отырып "Көне Бозоқ қалашығының археологиялық қазба жұмыстары негізінде ашық аспан астындағы Ұлттық парктің орта ғасыр сәулет стиліндегі қоршауын салу
1 173 334
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Астана қаласы
355 872
Нұр-Сұлтан қаласындағы, "Есіл" ауданындағы, "Ильинка" тұрғын алабының солтүстігіндегі объектінің жұмыс істеуі үшін қажетті сыртқы желілер мен инженерлік құрылыстарды әзірлей отырып "Көне Бозоқ қалашығының археологиялық қазба жұмыстары негізінде ашық аспан астындағы Ұлттық парктің орта ғасыр сәулет стиліндегі қоршауын салу
25 872
";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Ашхабат қаласының "Лачын" саябағында Қазақ халқының ұлы ақыны Абай Құнанбайұлының ескерткіші
330 000
";
мына:
"
12
Көлiк және коммуникация
79 928 531
65 550 814
57 061 561
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар жəне аэроғарыш өнеркəсібі министрлігі

1 963 301
14 260 662
15 370 741
"
изложить в следующей редакции:
"
651
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
353 407
006
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся в области культуры и искусства
353 407
102
Строительство, реконструкция объектов образования, осуществляющих деятельность в области культуры и искусства
353 407
в том числе инвестиционные проекты:
город Алматы
353 407
Реконструкция существующего фасада здания со сносом аварийных строений и благоустройством прилегающей территории Алматинского хореографического училища им. А. Селезнева, расположенного по адресу: г. Алматы, ул. Масанчи 67
353 407
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 145 839
14 260 662
15 370 741
";
строки:
"
651
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
1 311 243
033
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела
1 311 243
102
Строительство, реконструкция объектов культуры за счет средств республиканского бюджета
1 311 243
"
изложить в следующей редакции:
"
651
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
493 781
033
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела
493 781
102
Строительство, реконструкция объектов культуры за счет средств республиканского бюджета
493 781
";
строки:
"
город Астана
1 173 334
Строительство ограждения в архитектурном стиле средневековья Национального парка под открытым небом на основе археологических раскопок древнего городища Бозок в городе Нур-Султане, район "Есиль", севернее жилого массива "Ильинка"
1 173 334
"
изложить в следующей редакции:
"
город Астана
355 872
Строительство ограждения в архитектурном стиле средневековья Национального парка под открытым небом на основе археологических раскопок древнего городища Бозок в городе Нур-Султане, район "Есиль", севернее жилого массива "Ильинка"
25 872
";
дополнить строкой следующего содержания:
"
Памятник Казахского народного поэта Абая Кунанбаева в парке "Лачын" города Ашхабад
330 000
";
строки:
"
12
Транспорт и коммуникации
79 928 531
65 550 814
57 061 561
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан

879 959 290
32 888 046
";
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" деген 7-функционалдық топта:
229 "Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі" деген әкімші бойынша:
229 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру" деген бюджеттік бағдарламада:
101 "Облыстық бюджеттерге ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
Ақмола облысы

879 959 290
32 888 046
";
в функциональной группе 7 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
по администратору 229 "Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан":
в бюджетной программе 229 "Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства":
в бюджетной подпрограмме 101 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах":
строку:
"
Акмолинская область

27 446 978
"Астана қаласындағы олимпиадалық дайындық орталығы" көп функционалды спорт кешені" базасында Қазақстан Республикасының Ұлттық спорт университетін салу. II кезек
10 000 000
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
"Астана қаласындағы олимпиадалық дайындық орталығы" көп функционалды спорт кешені" базасында Қазақстан Республикасының Ұлттық спорт университетін салу. І кезек (сыртқы инженерлік желілерсіз)
20 416 960
"Астана қаласындағы олимпиадалық дайындық орталығы" көп функционалды спорт кешені" базасында Қазақстан Республикасының Ұлттық спорт университетін салу. II кезек

27 446 978
Строительство Национального университета спорта Республики Казахстан на базе "Многофункционального спортивного комплекса "Центр олимпийской подготовки в г. Астане". II очередь
10 000 000
"
изложить в следующей редакции:
"
Строительство Национального университета спорта Республики Казахстан на базе "Многофункционального спортивного комплекса "Центр олимпийской подготовки в г. Астане". I очередь (без наружных инженерных сетей)
20 416 960
Строительство Национального университета спорта Республики Казахстан на базе "Многофункционального спортивного комплекса "Центр олимпийской подготовки в г. Астане". II очередь

17 030 018
";
"Көлiк және коммуникация" деген 12-функционалдық топта:
228 "Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі" деген әкімші бойынша:
003 "Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту" деген бюджеттік бағдарламада:
032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
"Ақтөбе - Қарабұтақ - Ұлғайсын" автомобиль жолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
11 823 300
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
"Ақтөбе - Қарабұтақ - Ұлғайсын" автомобиль жолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
8 891 807
";
мына:
"
Орталық-Оңтүстік "Астана - Қарағанды - Балқаш - Күрті - Қапшағай - Алматы" дәлізін қайта жаңарту және жобалау-іздестіру
3 712 028
Республикалық маңызы бар "Астана – Петропавл" автомобиль жолының "Бурабай – Көкшетау-Петропавл-РФ шекарасы" транзиттік дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
3 594 546
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Орталық - Оңтүстік "Астана - Қарағанды - Балқаш - Күрті - Қапшағай - Алматы" дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
3 571 628
Республикалық маңызы бар "Астана – Петропавл" автомобиль жолының "Бурабай – Көкшетау – Петропавл - РФ шекарасы" транзиттік дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
3 734 946
";
мына:
"
Шығыс Қазақстан облысының Күршім ауданында Бұқтырма су қоймасы арқылы көпір өткелін салу
25 253 133
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Шығыс Қазақстан облысының Күршім ауданында Бұқтырма су қоймасы арқылы көпір өткелін салу
28 184 626
";
"V.II. Нысаналы даму трансферттері" деген кіші бөлімде:
"Бiлiм беру" деген 4-функционалдық топта:
224 "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі" деген әкімші бойынша:
004 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету" деген бюджеттік бағдарламада:
123 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне "Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
Шымкент қаласы
53 695 310
Алматы қаласы
66 435 010
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Шымкент қаласы
61 157 535
Алматы қаласы
58 972 785
";
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" деген 7-функционалдық топта:
229 "Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі" деген әкімші бойынша:
228 "Тұрғын үй құрылысы саласындағы іс-шараларды іске асыру" деген бюджеттік бағдарламада:
105 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
Ақмола облысы

17 030 018
";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
по администратору 228 "Министерство транспорта Республики Казахстан":
в бюджетной программе 003 "Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне":
в бюджетной подпрограмме 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строку:
"
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги "Актобе - Карабутак - Улгайсын"
11 823 300
"
изложить в следующей редакции:
"
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги "Актобе - Карабутак - Улгайсын"
8 891 807
";
строки:
"
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр-Юг "Астана - Караганда - Балхаш - Курты - Капшагай - Алматы"
3 712 028
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Астана-Петропавловск" транзитного коридора "Боровое-Кокшетау-Петропавловск-граница РФ"
3 594 546
"
изложить в следующей редакции:
"
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр-Юг "Астана - Караганда - Балхаш - Курты - Капшагай - Алматы"
3 571 628
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Астана-Петропавловск" транзитного коридора "Боровое – Кокшетау - Петропавловск-граница РФ"
3 734 946
";
строку:
"
Строительство мостового перехода через Бухтарминское водохранилище в Курчумском районе Восточно-Казахстанской области
25 253 133
"
изложить в следующей редакции:
"
Строительство мостового перехода через Бухтарминское водохранилище в Курчумском районе Восточно-Казахстанской области
28 184 626
";
в подразделе "V.II. Целевые трансферты на развитие ":
в функциональной группе 4 "Образование":
по администратору 224 "Министерство просвещения Республики Казахстан ":
в бюджетной программе 004 "Обеспечение доступности качественного школьного образования":
в бюджетной подпрограмме 123 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство объектов среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строки:
"
город Шымкент
53 695 310
город Алматы
66 435 010
"
изложить в следующей редакции:
"
город Шымкент
61 157 535
город Алматы
58 972 785
";
в функциональной группе 7 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
по администратору 229 "Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан":
в бюджетной программе 228 "Реализация мероприятий в области жилищного строительства":
в бюджетной подпрограмме 105 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строку:
"
Акмолинская область

1 021 726
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Ақмола облысы
355 204
";
мына:
"
Қызылорда облысы
8 626 452
Маңғыстау облысы
8 073 294
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қызылорда облысы
8 560 025
Маңғыстау облысы
7 022 760
";
мына:
"
Ұлытау облысы
822 987
Павлодар облысы
1 370 073
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Ұлытау облысы
1 616 697
Павлодар облысы
1 369 338
";
мына:
"
Түркістан облысы
6 753 360
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Түркістан облысы
7 743 868
";
229 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру" деген бюджеттік бағдарламада:
110 "Облыстық бюджеттерге ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
Ақмола облысы
14 414 886
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Ақмола облысы
13 927 018
";
мына:
"
Алматы облысы
16 704 847
Атырау облысы
335 665
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Алматы облысы
16 654 847
Атырау облысы
328 191
";
мына:
"
Жамбыл облысы

1 021 726
"
изложить в следующей редакции:
"
Акмолинская область
355 204
";
строки:
"
Кызылординская область
8 626 452
Мангистауская область
8 073 294
"
изложить в следующей редакции:
"
Кызылординская область
8 560 025
Мангистауская область
7 022 760
";
строки:
"
Область Ұлытау
822 987
Павлодарская область
1 370 073
"
изложить в следующей редакции:
"
Область Ұлытау
1 616 697
Павлодарская область
1 369 338
";
строку:
"
Туркестанская область
6 753 360
"
изложить в следующей редакции:
"
Туркестанская область
7 743 868
";
в бюджетной программе 229 "Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства":
в бюджетной подпрограмме 110 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строку:
"
Акмолинская область
14 414 886
"
изложить в следующей редакции:
"
Акмолинская область
13 927 018
";
строки:
"
Алматинская область
16 704 847
Атырауская область
335 665
"
изложить в следующей редакции:
"
Алматинская область
16 654 847
Атырауская область
328 191
";
строку:
"
Жамбылская область

21 042 360
Абай облысы
2 285 407
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Маңғыстау облысы
20 490 976
Абай облысы
2 273 919
";
мына:
"
Павлодар облысы
8 157 806
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Павлодар облысы
8 283 985
";
мына:
"
Түркістан облысы
10 690 509
Шымкент қаласы
9 542 595
Астана қаласы
13 576 365
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Түркістан облысы
12 978 131
Шымкент қаласы
7 147 224
Астана қаласы
14 441 425
";
"Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану" деген 9-функционалдық топта:
241 "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі" деген әкімші бойынша:
003 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бюджеттік бағдарламада:
032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
Ақмола облысы
3 900 000
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Ақмола облысы
3 000 000
";
мына:
"
Маңғыстау облысы
20 000 000
Жетісу облысы
4 604 134
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Маңғыстау облысы
19 467 080
Жетісу облысы
6 037 054
";
"Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" деген 10-функционалдық топта:
652 "Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігі" деген әкімші бойынша:
254 "Су ресурстарын тиімді басқару" деген бюджеттік бағдарламада:
120 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
Жамбыл облысы
2 088 035
Қызылорда облысы
1 167 356
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Жамбыл облысы
1 667 650
Қызылорда облысы
1 160 598
";
мына:
"
Түркістан облысы
5 207 673
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Түркістан облысы
5 634 816
";
"Көлiк және коммуникация" деген 12-функционалдық топта:
228 "Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі" деген әкімші бойынша:
091 "Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстауды ұйымдастыру" деген бюджеттік бағдарламада:
111 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне көліктік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
Ақтөбе облысы

21 042 360
Область Абай
2 285 407
"
изложить в следующей редакции:
"
Мангистауская область
20 490 976
Область Абай
2 273 919
";
строку:
"
Павлодарская область
8 157 806
"
изложить в следующей редакции:
"
Павлодарская область
8 283 985
";
строки:
"
Туркестанская область
10 690 509
город Шымкент
9 542 595
город Астана
13 576 365
"
изложить в следующей редакции:
"
Туркестанская область
12 978 131
город Шымкент
7 147 224
город Астана
14 441 425
";
в функциональной группе 9 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование":
по администратору 241 "Министерство энергетики Республики Казахстан":
в бюджетной программе 003 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие газотранспортной системы":
в бюджетной подпрограмме 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строку:
"
Акмолинская область
3 900 000
"
изложить в следующей редакции:
"
Акмолинская область
3 000 000
";
строки:
"
Мангистауская область
20 000 000
Область Жетісу
4 604 134
"
изложить в следующей редакции:
"
Мангистауская область
19 467 080
Область Жетісу
6 037 054
";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
по администратору 652 "Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан":
в бюджетной программе 254 "Эффективное управление водными ресурсами":
в бюджетной подпрограмме 120 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение водности поверхностных водных ресурсов за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строки:
"
Жамбылская область
2 088 035
Кызылординская область
1 167 356
"
изложить в следующей редакции:
"
Жамбылская область
1 667 650
Кызылординская область
1 160 598
";
строку:
"
Туркестанская область
5 207 673
"
изложить в следующей редакции:
"
Туркестанская область
5 634 816
";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
по администратору 228 "Министерство транспорта Республики Казахстан":
в бюджетной программе 091 "Ремонт и организация содержания, направленная на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования":
в бюджетной подпрограмме 111 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие транспортной инфраструктуры за счет средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строку:
"
Актюбинская область

6 960 796
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Ақтөбе облысы
3 942 516
";
мына:
"
Қарағанды облысы
933 329
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қарағанды облысы
783 329
";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Қостанай облысы
400 000
";
мына:
"
Қызылорда облысы
3 316 212
Маңғыстау облысы
4 164 860
Абай облысы
8 872 428
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қызылорда облысы
4 006 992
Маңғыстау облысы
4 442 360
Абай облысы
9 872 428
";
мына:
"
Ұлытау облысы
3 215 695
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Ұлытау облысы
3 615 695
";
мына:
"
Шымкент қаласы
6 809 766
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Шымкент қаласы
7 209 766
";
"Басқалар" деген 13-функционалдық топта:
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" деген әкімші бойынша:
082 "Облыс орталықтарында, моно-, шағын қалалар мен ауылдық аумақтарда инженерлік, көліктік және әлеуметтік инфрақұрылымды дамыту жөніндегі іс-шараларды іске асыру" деген бюджеттік бағдарламада:
мына:
"

6 960 796
"
изложить в следующей редакции:
"
Актюбинская область
3 942 516
";
строку:
"
Карагандинская область
933 329
"
изложить в следующей редакции:
"
Карагандинская область
783 329
";
дополнить строкой следующего содержания:
"
Костанайская область
400 000
";
строки:
"
Кызылординская область
3 316 212
Мангистауская область
4 164 860
Область Абай
8 872 428
"
изложить в следующей редакции:
"
Кызылординская область
4 006 992
Мангистауская область
4 442 360
Область Абай
9 872 428
";
строку:
"
Область Ұлытау
3 215 695
"
изложить в следующей редакции:
"
Область Ұлытау
3 615 695
";
строку:
"
город Шымкент
6 809 766
"
изложить в следующей редакции:
"
город Шымкент
7 209 766
";
в функциональной группе 13 "Прочие":
по администратору 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":
в бюджетной программе 082 "Реализация мероприятий по развитию инженерной, транспортной и социальной инфраструктуры в областных центрах, моно-, малых городах и сельских территориях":
строку:
"

109
Облыстық бюджеттерге шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
21 107 650
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
109
Облыстық бюджеттерге шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері

109
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
21 107 650
"
изложить в следующей редакции:
"
109
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

20 962 600
";
мына:
"
Қызылорда облысы
1 413 744
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қызылорда облысы
1 268 694
";
мына:
"
110
Облыстық бюджеттерге облыс орталықтарына инженерлік және көлік (аббаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
27 512 591
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
110
Облыстық бюджеттерге облыс орталықтарына инженерлік және көлік (абаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
28 435 957
";
мына:
"
Шығыс Қазақстан облысы
5 948 622
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Шығыс Қазақстан облысы

20 962 600
";
строку:
"
Кызылординская область
1 413 744
"
изложить в следующей редакции:
"
Кызылординская область
1 268 694
";
строку:
"
110
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
27 512 591
"
изложить в следующей редакции:
"
110
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
28 435 957
";
строку:
"
Восточно-Казахстанская область
5 948 622
"
изложить в следующей редакции:
"
Восточно-Казахстанская область

3 222 075
15.
Павлодар облысы
2 910 146
16.
Солтүстік Қазақстан облысы
1 935 135
";
көрсетілген қаулыға 29-қосымшада:
реттік нөмірі 9-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
9
"Байқоңыр" кешенінің ғарыштық-зымыран қызметінің әсеріне ұшыраған Қазақстан Республикасының аумақтарының экологиялық мониторинг қызметтері
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде келесі жұмыстарды орындау болжанады:
1) "Байқоңыр" ғарыш айлағынан тасымалдағыш-зымырандардың ұшырылымдарына экологиялық мониторинг жүргізу ("Союз" тасымалдағыш-зымырандардың ұшырылымдарын экологиялық сүйемелдеу)

3 222 075
15.
Павлодарская область
2 910 146
16.
Северо-Казахстанская область
1 935 135
";
в приложении 29 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 9, изложить в следующей редакции:
"
9
Услуги экологического мониторинга территорий Республики Казахстан, подверженных воздействию ракетно-космической деятельности комплекса "Байконур"
В рамках исполнения государственного задания предполагается выполнение работ:
1) проведение экологического мониторинга пусков ракетоносителей с космодрома "Байконур" (экологическое сопровождение пусков ракетоносителей "Союз");

2) Қарағанды облысының Ю-29 аймағындағы (ҚА №226) тасымалдағыш-зымыранының АБ ҚА экологиялық тұрақтылығын бағалау
3) 1999 жылғы 27 қазанда Ұлытау облысындағы "Протон" тасымалдағыш-зымыранының апатқа ұшырау орнындағы қоршаған орта объектілерінің жай-күйін бақылау
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Инфракос" ШЖҚ РМК
010 "Ғарыш инфрақұрылымының сақталуын және оның пайдаланылуын кеңейтуді қамтамасыз ету",
100 "Ғарыш аппараттарын басқаруды қамтамасыз ету"
130 968
";
реттік нөмірі 11-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
11
"Зенит-М" ғарыш зымыран кешенінің жердегі ғарыш инфрақұрылымы объектілерін ұстау және пайдалану
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде "Зенит-М" ҒЗК ЖҒИ техникалық және технологиялық объектілерін сүйемелдеу үшін кешенді жұмыстар мен іс-шараларды жүзеге асыру, оның ішінде "Зенит-М" ҒЗК-ның берілген объектілерін күзетуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету, "Зенит-М" ҒЗК объектілеріне жұмыскерлерді жеткізу үшін көлікпен қамту, жұмыскерлерді жеке қорғаныш құралдарымен және арнайы киімдермен қамтамасыз ету, регламенттік және профилактикалық жұмыстар жүргізу, сондай-ақ осы объектіні (жүйелер мен агрегаттар) пайдалану құжаттамаларында белгіленген нормативтік талаптарға сәйкес ғарыш жүйелерін пайдалануда тәжірибесі бар ұйымдар қажет етілген жағдайда, оларды тартумен техникалық қызмет көрсету және де осы жұмыстарды ұйымдастыру үшін қажетті басқа да іс-шараларды жүзеге асыру болжануда
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бірлескен кәсіпорыны" АҚ
010 "Ғарыш инфрақұрылымының сақталуын және оның пайдаланылуын кеңейтуді қамтамасыз ету",
103 "Байқоңыр" кешенінің Ресей Федерациясы жалдайтын құрамға кірмеген және ол құрамнан шығарылған объектілерінің сақталуын қамтамасыз ету"
1 154 134
";
реттік нөмірі 14-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар нарығын дамытуды ынталандыруға бағытталған іс-шараларды жүргізу
Қатысушыларды технологиялық бизнес-инкубациялауды акселерациялау, қатысушылар үшін маркетингтік және өзге де іс-шараларды жүргізу, "Astana Hub" халықаралық технологиялық паркіне қатысушылардың дамуын ынталандыру үшін консультациялық, ақпараттық, талдамалық, білім беру іс-шараларын жүргізу, қатысушылардың жобаларын іске асыру үшін әлеуетті инвесторларды іздеу, "Astana Hub" халықаралық технологиялық паркінен акселерациядан өтіп жатқан адамдарға тұрғын үй беру және тұру үшін жағдайлар жасау
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қоры
205 "Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету",
103 "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі негізінде инновациялық экожүйені құру"

2) оценка экологической устойчивости района падения отделяющихся частей ракетоносителя в зоне Ю-29 (район падения № 226) в Карагандинской области;
3) контроль состояния объектов окружающей среды на местах аварии ракетоносителя "Протон" 27 октября 1999 года в области Ұлытау.
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Инфракос"
010 "Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры",
100 "Обеспечение управления космическими аппаратами"
130 968
";
строку, порядковый номер 11, изложить в следующей редакции:
"
11
Содержание и эксплуатация объектов наземной космической инфраструктуры космического ракетного комплекса "Зенит-М"
В рамках исполнения государственного задания предполагаются осуществление комплекса работ и мероприятий по поддержанию технических и технологических объектов НКИ КРК "Зенит-М", в том числе организация и обеспечение охраны переданных объектов КРК "Зенит-М", транспортное обеспечение для доставки работников на объекты КРК "Зенит-М", обеспечение работников средствами индивидуальной защиты и спецодеждой, проведение регламентных и профилактических работ, а также с привлечением при необходимости организаций, имеющих опыт эксплуатации космических систем в соответствии с нормативными требованиями, установленными эксплуатационной документацией данного объекта (систем и агрегатов), их техническое обслуживания, а также осуществления других мероприятий, необходимых для организации этих работ.
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
АО "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек"
010 "Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры",
103 "Обеспечение сохранности объектов комплекса "Байконур", не вошедших в состав аренды Российской Федерации и исключенных из него"
154 134
";
строку, порядковый номер 14, изложить в следующей редакции:
"
14
Проведение мероприятий, направленных на стимулирование развития рынка информационно-коммуникационных технологий
Акселерация технологического бизнес-инкубирования участников, проведение маркетинговых и иных мероприятий для участников, проведение консультационных, информационных, аналитических, образовательных мероприятий для стимулирования развития участников международного технологического парка "Астана Хаб", поиск потенциальных инвесторов для реализации проектов участников, предоставление жилья и создание условий для проживания лицам, проходящим акселерацию в международном технологическом парке "Астана Хаб".
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Автономный кластерный фонд "Парк инновационных технологий"
205 "Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан",
103 "Создание инновационной экосистемы на базе международного технологического парка "Астана Хаб"

4 260 690
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 18-2-жолмен толықтырылсын:
"
18-2
Ұлттық ғылыми онкология орталығының жаңа корпусын іске қосу шеңберінде иондаушы сәулелену көздерін қолдана отырып, инновациялық медициналық технологияларды іске қосуға және енгізуге дайындық жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Көрсетілетін қызмет радиациялық онкология және ядролық медицинаны енгізу орталығын іске қосуға және инновациялық медициналық технологияларды енгізуге дайындықты көздейді.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
"Ұлттық ғылыми онкология орталығы" ЖШС
053 "Арнайы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту"
140 "Республикалық деңгейдегі жаңа денсаулық сақтау объектілерін пайдалануға беру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
1 180 200
";
реттік нөмірі 20-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
20
Трансплантациялық үйлестіруді дамыту
Қазақстан Республикасында транспланттау қызметін үйлестіруді қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
"Транспланттауды және жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметті үйлестіру жөніндегі республикалық орталық" ШЖҚ РМК
067 "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету",
114 "Трансплантация саласында үйлестіру жүйесін құру бойынша көрсетілетін қызметтер"
387 357
";
реттік нөмірі 22-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
22
Инфекцияның аса қауіпті табиғи ошақтары аумақтарында халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету
1. Биоқауіпсіздікті қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасындағы халықтың денсаулығына қауіпті биологиялық факторлардың әсер ету деңгейін төмендету:
1.1. Қазақстан Республикасының аумағындағы табиғи оба ошақтарының эпизоотиялық жай-күйіне және оба бойынша энзоотиялық аумақта жүргізілген санитариялық-профилактикалық іс-шараларға мониторинг жүргізу және талдау.
1.2. Қазақстан Республикасының аумағында тырысқақ бойынша жүргізілетін іс-шараларды мониторингтеу және талдау.
1.3. Зерттеп-қаралатын аумақтың эпидемиологиялық жағдайын бағалау үшін аса қауіпті және зооноздық инфекциялар қоздырғыштарының болуы тұрғысында зертханалық зерттеулерді талдау.
1.4. Науқаспен, аса қауіпті инфекциямен ауырады деп күдік туғызатын адаммен және (немесе) ауыл шаруашылығы жануарларымен қатынаста болған кезде биологиялық қауіп-қатерлерге және жұқтырудан жеке биологиялық қорғау әдістеріне ден қоюға дайындықты арттыру мәселелері бойынша Алматы қаласы бойынша және басқа қалаларда, облыстарда алғашқы медициналық-санитариялық көмек буындарының қызметкерлерімен оқу-жаттығулар, нұсқамалар өткізу.

4 260 690
";
дополнить строкой, порядковый номер 18-2, следующего содержания:
"
18-2
Услуги по подготовке к запуску и внедрению инновационных медицинских технологий с применением источников ионизирующего излучения в рамках запуска нового корпуса Национального научного онкологического центра
Услуга предусматривает подготовку к запуску центра внедрения радиационной онкологии и ядерной медицины и внедрению инновационных медицинских технологий.
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
ТОО "Национальный научный онкологический центр"
053 "Обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения" 140 "Услуги по запуску в эксплуатацию новых объектов здравоохранения на республиканском уровне"
1 180 200
";
строку, порядковый номер 20, изложить в следующей редакции:
"
20
Развитие трансплантационной координации
Обеспечение кoopдинaции слyжбы тpaнcплaнтaции в Pеспyбликe Казахстан
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Республиканский центр по координации трансплантации и высокотехнологичных медицинских услуг"
067 "Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" 114 "Услуги по координации в области трансплантологии"
387 357
";
строку, порядковый номер 22, изложить в следующей редакции:
"
22
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения на территориях особо опасных природных очагов инфекции
1. Обеспечение биобезопасности и снижение уровня воздействия опасных биологических факторов на здоровье населения Республики Казахстан:
1.1. Мониторинг и анализ эпизоотического состояния природных очагов чумы на территории Республики Казахстан и санитарно-профилактических мероприятий, проведенных на энзоотичной по чуме территории.
1.2. Мониторинг и анализ проводимых мероприятий по холере на территории Республики Казахстан.
1.3. Анализ лабораторных исследований на наличие возбудителей особо опасных и зоонозных инфекций для оценки эпидемиологической ситуации обследуемой территории.
1.4. Проведение тренировочных учений, инструктажей с сотрудниками звеньев первичной медико-санитарной помощи по городу Алматы и другим городам, областям по вопросам повышения готовности к реагированию на биологические угрозы и методам личной биологической защиты от заражения при контакте с больным, подозрительным на заболевание особо опасной инфекцией человеком и (или) сельскохозяйственными животными.

1.5. Науқастардан және аса қауіпті инфекциялармен (бактериологиялық, иммунологиялық, молекулярлық-генетикалық) ауырады деп күдік туғызатын қатынаста болған адамдардан алынған материалды зертханалық зерттеу. Аса қауіпті инфекциялар қоздырғыштарының арнайы гендерінің ДНҚ детекциялауға арналған праймерлерді синтездеу.
2. Аса қауіпті инфекциялардың табиғи ошақтарындағы биологиялық тәуекелдерді бағалау:
2.1. Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының, ProMed халықаралық ақпараттық желісінің ақпаратын, ресми деректерін және басқа да қолжетімді дереккөздерді жинау және біріктіру, әлемдегі аса қауіпті инфекциялармен сырқаттанушылықты бағалау және ай сайынғы талдауды дайындау.
2.2. Геоақпараттық жүйелерде аса қауіпті инфекциялар бойынша Қазақстан Республикасының эпизоотологиялық жай-күйінің талдамалық, ахуалдық және болжамды электрондық карталарын жасау.
3. Ғылыми-зерттеу және өндірістік жұмыстар:
3.1. Полимеразды тізбекті реакция әдісімен аса қауіпті инфекциялар қоздырғыштарының штаммдарын молекулярлық-генетикалық зерделеу. Мультилокустық VNTR талдауды (MLVA) пайдалана отырып, аса қауіпті инфекциялар қоздырғыштарының штаммдарын және Қазақстан Республикасының аумағында бөлінген аса қауіпті инфекциялар қоздырғыштарының штаммдарын түрішілік саралау үшін Мelt-MAMA әдісімен SNP локустары бойынша генетикалық типтеу. Полимеразды тізбекті реакция жүргізу және Мelt-MAMA әдісімен бірлі-жарымды нуклеотидтік алмастыруларды (SNP) детекциялау үшін ерекшелікті олигонуклеотидтерді синтездеу, амплификацияның оңтайлы параметрлерін таңдау;
3.2. 2024 жылға обаға қарсы күрес станцияларының өтінімдеріне сәйкес аса қауіпті инфекцияларды диагностикалау үшін иммунобиологиялық және диагностикалық препараттар дайындау.
3.3. Патогенділіктің I-II топтарындағы инфекциялардың қоздырғыштарымен жұмыс істеу кезінде пайдаланылатын нұсқаулық-әдістемелік құжаттарды дайындау.
4. Микроорганизмдердің ұлттық және жұмыс коллекцияларының өміршеңдігін қолдау бойынша көрсетілетін қызметтер:
4.1. Аса қауіпті және зооноздық инфекциялардың жаңадан бөлінген штаммдарын паспорттау.
4.2. Аса қауіпті инфекциялардың коллекциялық штаммдарын депонирлеу.
4.3. Микроорганизмдер коллекциясы штаммдарының негізгі биологиялық қасиеттерінің өміршеңдігін қолдау және бақылау.
5. Денсаулық сақтау саласындағы биоқауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық- эпидемиологиялық бақылау комитетінің "Обаға қарсы күрес станциялары" мемлекеттік мекеме қызметін талдау және бағалау:
5.1. Ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс бойынша, объектілердің физикалық қорғалу жағдайы бойынша, зертханалардағы биологиялық тәуекелдерді бағалау бойынша обаға қарсы күрес станцияларының қызметін талдау және бағалау.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
"Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" ЖШС
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау",
100 "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету"

1.5. Лабораторные исследования материала от больных и контактных лиц с подозрением на особо опасные инфекции (бактериологические, иммунологические, молекулярно-генетические). Синтез праймеров для детекции специфичных генов ДНК возбудителей особо опасных инфекций.
2. Оценка биологических рисков в природных очагах особо опасных инфекций:
2.1. Сбор и агрегирование информации, официальных данных Всемирной организации здравоохранения, международной информационной сети ProMed и других доступных источников, оценка и подготовка ежемесячного анализа заболеваемости особо опасными инфекциями в мире.
2.2. Создание в геоинформационных системах аналитических, ситуационных и прогнозных электронных карт эпизоотологического состояния Республики Казахстан по особо опасным инфекциям.
3. Научно-исследовательские и производственные работы:
3.1. Молекулярно-генетическое изучение штаммов возбудителей особо опасных инфекций методом полимеразной цепной реакции. Генетическое типирование штаммов возбудителей особо опасных инфекций с использованием мультилокусного VNTR анализа (MLVA) и по SNP локусам с помощью метода Melt-MAMA для внутривидовой дифференциации штаммов возбудителей особо опасных инфекций, выделенных на территории Республики Казахстан. Синтез специфичных олигонуклеотидов для проведения полимеразной цепной реакции и детекции единичных нуклеотидных замен (SNP) методом Melt MAMA, подбор оптимальных параметров амплификации.
3.2. Приготовление иммунобиологических и диагностических препаратов для диагностики особо опасных инфекций согласно заявкам противочумных станций на 2024 год.
3.3. Подготовка инструктивно-методических документов, используемых при работе с возбудителями инфекций I-II групп патогенности.
4. Услуги по поддержанию жизнеспособности национальной и рабочей коллекций микроорганизмов:
4.1. Паспортизация свежевыделенных штаммов особо опасных и зоонозных инфекций.
4.2. Депонирование коллекционных штаммов особо опасных инфекций.
4.3. Поддержание жизнеспособности и контроль основных биологических свойств штаммов коллекции микроорганизмов.
5. Анализ и оценка деятельности государственного учреждения "Противочумные станции" Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан по обеспечению биобезопасности в сфере здравоохранения:
5.1. Анализ и оценка деятельности противочумных станций по организационно-методической работе, состоянию физической защищенности объектов по оценке биологических рисков в лабораториях.
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
ТОО "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева"
070 "Охрана общественного здоровья",
100 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения"

1 463 229
";
реттік нөмірлері 24 және 25-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
24
Биологиялық қауіптерді азайту жөніндегі орталық референттік зертхананың қызметін қамтамасыз ету
1.1. Орталық референттік зертхана ғимаратының қауіпсіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу (күзет жүйесі, автоматты өрт дабылы және өрт сөндіру жүйесі, ғимаратты басқарудың автоматтандырылған жүйесі).
1.2. Электрмен жабдықтау жүйелерінің жабдықтары мен құрылыстарын тиімді пайдалануды, оларға қызмет көрсетуді және жөндеуді қамтамасыз ету.
1.3. Желдету жүйелерінің жабдықтары мен құрылыстарын тиімді пайдалануды, қызмет көрсетуді және жөндеуді қамтамасыз ету.
1.4. Жылумен жабдықтау және жылыту жүйелері жабдықтарының жұмысқа жарамды жай-күйін қамтамасыз ету бойынша жоспарлы шұғыл іс-шараларды ұйымдастыру.
1.5. Су дайындау және сарқынды, сорғыту суларын бұру жүйелерінің жабдықтарына қызмет көрсету және пайдалану жөніндегі іс-шаралар;
1.6. Орталық референттік зертхананың BSL-2 және BSL-3 зертханаларының мамандары үшін тұрақты тренингтер мен ретренингтерді қамтамасыз ету.
1.7. Орталық референттік зертхананың ғимаратына үздіксіз қызмет көрсетуді және оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін инженерлік топ мамандарының біліктілігін арттыру.
1.8. Зертханалық жануарлардың SPF денсаулығын мониторингтеу.
1.9. Зертханалық жануарлардың SPF моделіндегі оба микробы қоздырғыштарының вируленттілігін зерделеу.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
"Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" ЖШС
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау", 100 "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету"
201 620
25
Возрождение аралының қазақстандық бөлігінде және Арал теңізіне іргелес (жағалау маңындағы) материктік аумақта эпизоотологиялық мониторингті қамтамасыз ету
1. Таратушылар мен жұқтырушылар деңгейінің жай-күйін, санының серпінін бағалап, Возрождение аралы және Арал теңізіне іргелес құрлық (жағалау маңындағы) аумағын эпизоотиялық зерделеуді қамтамасыз ету, осы аумақта тұрақты және уақытша тұратын тұрғындарды эпидемиологиялық бақылау:
1.1. Бактериологиялық зерттеу әдістерін пайдаланып, Возрождение аралының қазақстандық бөлігінен және оған іргелес аумақтан жеткізілген топырақ сынамасын сібір жарасы қоздырғышының болуына зертханалық зерттеу.
1.2. Возрождение аралының қазақстандық бөлігінен және оған іргелес аумақтан жеткізілген топырақ сынамасына сібір жарасы қоздырғышының болуына молекулярлық-генетикалық зерттеу (полимеразды тізбекті реакция).

1 463 229
";
строки, порядковые номера 24 и 25, изложить в следующей редакции:
"
24
Обеспечение деятельности центральной референс-лаборатории по уменьшению биологических угроз
1.1. Организация и проведение мероприятий по обеспечению безопасного функционирования здания центральной референс-лаборатории (система охраны, система автоматической пожарной сигнализации и пожаротушения, автоматизированная система управления зданием).
1.2. Обеспечение эффективной эксплуатации, обслуживания и ремонта оборудования и сооружений систем электроснабжения.
1.3. Обеспечение эффективной эксплуатации, обслуживания и ремонта оборудования и сооружений систем вентиляции.
1.4. Организация плановых неотложных мероприятий по обеспечению работоспособного состояния оборудования систем теплоснабжения и отопления.
1.5. Мероприятия по обслуживанию и эксплуатации оборудования систем водоподготовки и отведения сточных, дренажных вод.
1.6. Обеспечение регулярных тренингов и ретренингов для специалистов лабораторий BSL-2 и BSL-3 Центральной референс-лаборатории.
1.7. Повышение квалификации специалистов инженерной группы для обеспечения бесперебойного обслуживания и функционирования здания Центральной референс-лаборатории.
1.8. Мониторинг здоровья SPF лабораторных животных.
1.9. Изучение вирулентности возбудителей чумного микроба на модели SPF лабораторных животных.
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
ТОО "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева"
070 "Охрана общественного здоровья",
100 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
201 620
25
Обеспечение эпизоотологического мониторинга в казахстанской части острова Возрождения и прилегающей к Аральскому морю материковой (прибрежной) территории
1. Обеспечение эпизоотологического обследования острова Возрождения и прилегающей к Аральскому морю материковой (прибрежной) территории с оценкой состояния уровня, динамики численности носителей и переносчиков, эпидемиологическое наблюдение за постоянным и временным населением, проживающим на данных территориях:
1.1. Лабораторные исследования проб почв, доставленных с казахстанской части острова Возрождения и прилегающей к ней территории, на наличие возбудителя сибирской язвы с использованием бактериологических методов исследования.
1.2. Молекулярно-генетическое исследование (полимеразная цепная реакция) проб почв, доставленных с казахстанской части острова Возрождения и прилегающей к ней территории, на наличие возбудителя сибирской язвы.

1.3. Возрождение аралының қазақстандық бөлігінен және оған іргелес аумақтан аса қауіпті инфекцияға жиналған далалық материал сынамасын (кеміргіштер, эктопаразиттер) молекулярлық-генетикалық зерттеу (полимеразды тізбекті реакция).
1.4. Возрождение аралының қазақстандық бөлігінен Арал теңізіне іргелес құрлық (жағалау маңындағы) аумақтан аса қауіпті инфекцияларға бөлінген күдікті дақылдарды зертханалық зерттеу (сәйкестендіру).
1.5. Жүргізілген мониторинг және зерттеулер нәтижелері бойынша Возрождение аралының қазақстандық бөлігінде санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылықты қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеу.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
"Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" ЖШС
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау", 100 "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету"
35 335
";
реттік нөмірі 55-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
55
Көмірсутекке және уранға қатысты қазақстандық кадрлар мен өндірушілерді қолдау саласындағы көрсетілетін қызметтер
Жер қойнауын пайдаланушылардың қазақстандық өндірушілерден тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, қазақстандық кадрларды тарту және оқыту, ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың және олардың мердігерлерінің тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуы бойынша міндеттемелерді орындауын мониторингтеу
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
"Қазақстан Республикасының отын-энергетикалық кешенінің ахуалдық-талдамалық орталығы" АҚ
040 "Мұнай-газ химиясы өнеркәсібін және жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардағы жергілікті қамтуды дамыту",
102 "Жер қойнауын пайдаланушылардың қазақстандық өндірушілерден тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, қазақстандық кадрларды тарту және оқыту, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың және олардың мердігерлерінің тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуы бойынша міндеттемелерді орындауын мониторингтеу"
120 151
";
реттік нөмірі 55-10-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
55-10
Қазақстан Республикасы заң жобаларының ғылыми экономикалық сараптамасы
Қазақстан Республикасының заң жобаларына ғылыми экономикалық сараптама жүргізу
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер",
115 "Қазақстан Республикасы заң жобаларының ғылыми экономикалық сараптамасы"

1.3. Молекулярно-генетическое исследование (полимеразная цепная реакция) проб полевого материала (грызуны, эктопаразиты), собранного с казахстанской части острова Возрождения и прилегающей к ней территории на особо опасные инфекции.
1.4. Лабораторные исследования подозрительных культур (идентификация), выделенных с казахстанской части острова Возрождения и прилегающей к Аральскому морю материковой (прибрежной) территории, на особо опасные инфекции.
1.5. Разработка предложений по обеспечению санитарно-эпидемиологического благополучия на казахстанской части острова Возрождения по результатам проведенного мониторинга и исследований.
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
ТОО "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева"
070 "Охрана общественного здоровья",
100 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
35 335
";
строку, порядковый номер 55, изложить в следующей редакции:
"
55
Услуги в области поддержки казахстанских кадров и производителей в отношении углеводородов и урана
Мониторинг выполнения недропользователями обязательств по закупкам товаров, работ и услуг у казахстанских производителей, привлечению и обучению казахстанских кадров, научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ, а также приобретению недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг.
Министерство энергетики Республики Казахстан
АО "Ситуационно-аналитический центр топливно-энергетического комплекса Республики Казахстан"
040 "Развитие нефтегазохимической промышленности и местного содержания в контрактах на недропользование",
102 "Мониторинг выполнения недропользователями обязательств по закупкам товаров, работ и услуг у казахстанских производителей, привлечению и обучению казахстанских кадров, а также приобретению недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг"
120 151
";
строку, порядковый номер 55-10, изложить в следующей редакции:
"
55-10
Научная экономическая экспертиза законопроектов Республики Казахстан
Проведение научной экономической экспертизы законопроектов Республики Казахстан
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
115 "Научная экономическая экспертиза законопроектов Республики Казахстан"

41 761
";
реттік нөмірлері 62, 63, 64, 65 және 66-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
62
Қазақстанды діни қызмет саласында конфессияаралық және өркениетаралық диалогты қамтамасыз ететін халықаралық орталықтың бірі ретінде ілгерілету бойынша көрсетілетін қызмет
1. Әлемдегі діни ахуалдың жай-күйі мен даму серпінін мониторингтеу және талдау.
2. Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері VIII съезінің, XXII хатшылығы съезінің, хатшылық жұмыс тобының базалық тұжырымдамалық құжаттары мен материалдарын дайындау мен қалыптастыруды қамтамасыз ету.
3. Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлерінің съезі институттарының отырыстарын ұйымдастыру мен өткізу.
4. Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлерінің съезі мен институттарының бастамаларын жүзеге асыруға және ілгерілетуге жәрдемдесу.
5. Халықаралық құрылымдармен дінаралық және мәдениетаралық диалог мәселелері бойынша өзара іс-қимыл.
6. Халықаралық құрылымдармен дінаралық, мәдениетаралық және өркениетаралық диалогты қамтамасыз ету және сақтау жөнінде ынтымақтастық туралы меморандум жасасу.
7. Мәдениет пен діннің рухани жақындасуына бағытталған халықаралық деңгейде іс-шаралар өткізу.
8. Дінтану сараптамасын жүргізу.
9. Қазақстан Республикасындағы діни ахуалды талдау.
10. Мемлекеттік-конфессиялық қатынас саласындағы әдістемелік материалды, оқу құралдары мен басқа да оқу-әдістемелік әдебиеттер дайындау жұмысын ұйымдастыру.
11. "Қоғам өмірінің діни-этникалық факторы: өзара негізділік, проблемалық аспектілер мен даму үрдісі" тақырыбында зерттеу жүргізу.
12. "Қазақстанда діни білім беруді дамыту: нысандары, түрлері, әдістері, мақсатты аудиториясы" тақырыбында зерттеу жүргізу.
13. Діни және дінтану терминдерінің қазақ-орыс-ағылшын сөздігін жасау.
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Конфессияаралық және дінаралық диалогтың халықаралық орталығы" КЕАҚ
002 "Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру",
102 "Конфессияаралық келісімді нығайту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру"
918 039
63
"Хабар" агенттігі" АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"Хабар", "Хабар 24", "Ел арна" телеарналары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Хабар" агенттігі" АҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу",
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
20  256 101
64
"Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"Қазақстан", "Балапан", "KazSport", "Первый канал Евразия", "Абай" телеарналары, облыстық телеарналар, "Қазақ радиосы", "Шалқар", "Астана", "Classic" радиолары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" АҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу",
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"

41 761
";
строки, порядковые номера 62, 63, 64, 65 и 66, изложить в следующей редакции:
"
62
Услуги по продвижению Казахстана как одного из международных центров по обеспечению межконфессионального и межцивилизационного диалога в сфере религиозной деятельности
1. Мониторинг и анализ состояния и динамики развития религиозной ситуации в мире.
2. Обеспечение подготовки и формирования базовых концептуальных документов и материалов VIII Съезда лидеров мировых и традиционных религий, секретариата XXII Съезда, рабочей группы секретариата.
3. Организация и проведение заседаний институтов Съезда лидеров мировых и традиционных религий.
4. Содействие в реализации и продвижении инициатив Съезда лидеров мировых и традиционных религий и его институтов.
5. Взаимодействие с международными структурами по вопросам межрелигиозного и межкультурного диалога.
6. Заключение меморандумов о сотрудничестве с международными структурами по обеспечению и сохранению межрелигиозного, межкультурного и межцивилизационного диалога.
7. Проведение мероприятий международных уровней, направленных на духовное сближение культур и религий.
8. Проведение религиоведческой экспертизы.
9. Анализ религиозной ситуации в Республике Казахстан.
10. Организация работы по подготовке методических материалов, пособий и иной учебно-методической литературы в сфере государственно-конфессиональных отношений.
11. Проведение исследования на тему: "Религиозно-этнический фактор жизнедеятельности общества: взаимообусловленность, проблемные аспекты и тенденции развития".
12. Проведение исследования на тему: "Развитие религиозного образования в Казахстане: формы, виды, методы, целевые аудитории".
13. Создание казахско-русско-английского словаря религиозных и религиоведческих терминов.
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
НАО "Международный центр межконфессионального и межрелигиозного диалога"
002 "Реализация государственной политики в сфере общественного согласия"
102 "Реализация государственной политики по укреплению межконфессионального согласия"
918 039
63
Проведение государственной информационной политики через АО "Агентство "Хабар"
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы "Хабар", "Хабар 24", "Ел Арна"
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Агентство "Хабар"
003 "Проведение государственной информационной политики",
100 "Размещение государственного информационного заказа"
20 256 101
64
Проведение государственной информационной политики через АО "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан"
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы "Казахстан", "Балапан", "Kaz Sport", "Первый канал Евразия", "Абай", областные телеканалы, "Казахское радио", радио "Шалкар", радио "Астана", радио "Classic"
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан"
003 "Проведение государственной информационной политики",
100 "Размещение государственного информационного заказа"

32 038 013
65
"Мир" мемлекетаралық телерадиокомпаниясының Қазақстан Республикасындағы Ұлттық филиалы" АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"МИР", "МИР 24" телеарналары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Мир" мемлекетаралық телерадиокомпаниясының Қазақстан Республикасындағы Ұлттық филиалы" АҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу",
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
811 819
66
"Қазақ газеттері" ЖШС арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"Егемен Қазақстан", "Казахстанская правда", сондай-ақ "Ұйғыр авази", "Ана тілі", "Дружные ребята", "Ұлан" газеттері, "AQIQAT", "Мысль", "URKER", "AQ JELKEN", "BALDYRGAN" журналдары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қазақ газеттері" ЖШС
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу",
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
2 775 594
";
реттік нөмірі 69-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
69
Қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтер
1. Қоғамдық сананы жаңғырту.
2. Отбасылық саясатты дамыту.
3. Мәдениет және креативті индустрия саласындағы жобаларды іске асыру
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қазақстандық қоғамдық даму институты" КЕАҚ
004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету, қоғамдық сананы жаңғырту", 102 "Қоғамдық сананы жаңғырту саласындағы іс-шараларды өткізу"
1 154 297
";
реттік нөмірі 71-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 73-1-жолмен толықтырылсын:
"
73-1
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін қайтадан жасау, салу
Ашғабат қаласында ұлы ақын және ойшыл Абай Құнанбайұлының ескерткішін салу Қазақстан Республикасының Президенті Қ.К. Тоқаевтың Түрікменстанға (2021 жылғы 24-25 қазан, Ашғабат), Түрікменстан Президенті С.Г. Бердымухамедовтің Қазақстан Республикасына (2022 жылғы 15 қазан, Астана қ.) мемлекеттік сапарларының қорытындылары бойынша берілген тапсырманы орындау, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Түрікменстан Министрлер Кабинетінің арасындағы 2022 – 2024 жылдарға арналған ынтымақтастық жөніндегі кешенді бағдарламаны іске асыру мақсатында жүзеге асырылуда.
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қазқайтажаңарту" ШЖҚ РМК
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру",
102 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен мәдениет объектілерін салу, реконструкциялау"

32 038 013
65
Проведение государственной информационной политики через АО "Национальный филиал межгосударственной телерадиокомпании "Мир"
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы "МИР", "МИР 24".
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Национальный филиал межгосударственной телерадиокомпании "Мир" в Республике Казахстан"
003 "Проведение государственной информационной политики",
100 "Размещение государственного информационного заказа"
811819
66
Проведение государственной информационной политики через ТОО "Қазақ газеттері"
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты "Егемен Қазақстан", "Казахстанская правда", а также "Ұйғыр авази", "Ана тілі", "Дружные ребята", "Ұлан", журналы "AQIQAT", "Мысль", "URKER", "AQ JELKEN", "BALDYRGAN".
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
ТОО "Қазақ газеттері"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа"
775 594
";
строку, порядковый номер 69, изложить в следующей редакции:
"
69
Услуги по научно-методическому обеспечению государственной политики в сфере общественного развития
1. Модернизация общественного сознания.
2. Развитие семейной политики.
3. Реализация проектов в сфере культуры и креативной индустрии.
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития"
004 "Обеспечение укрепления взаимоотношений институтов гражданского общества и государства, модернизация общественного сознания",
102 "Проведение мероприятий в сфере модернизации общественного сознания"
154 297
";
строку, порядковый номер 71, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 73-1, следующего содержания:
"
73-1
Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия
Сооружение памятника великому поэту и мыслителю Абаю Кунанбайулы в г. Ашхабаде осуществляется во исполнение поручения по итогам государственных визитов Президента Республики Казахстан К.К. Токаева в Туркменистан (24-25 октября 2021 года, г. Ашхабад), Президента Туркменистана С.Г. Бердымухамедова в Республику Казахстан (15 октября 2022 года, г. Астана), также реализации Комплексной программы по сотрудничеству между Правительством Республики Казахстан и Кабинетом министров Туркменистана на 2022 – 2024 годы.
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Казреставрация"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела",
102 "Строительство, реконструкция объектов культуры за счет средств республиканского бюджета"

330 000
";
реттік нөмірі 79-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
79
ҚБП
3 230 893
";
көрсетілген қаулыға 2-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын (қызмет бабында пайдалану үшін);
көрсетілген қаулыға 3, 5, 6, 7, 7-1, 9, 11, 15, 20 және 26-қосымшалар осы қаулыға 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мүдделі республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен бірлесіп тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізсін.

330 000
";
строку, порядковый номер 79, изложить в следующей редакции:
"
79
ДСП
3 230 893
";
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению (для служебного пользования);
приложения 3, 5, 6, 7, 7-1, 9, 11, 15, 20 и 26 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 и 12 к настоящему постановлению.
3. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с заинтересованными администраторами республиканских бюджетных программ внести изменения в сводный план финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год.

86 540
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
86 540
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
890 957
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
864 183
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
2 470
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
-4 024
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
28 328
628
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі
122 588
001
Кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылды, экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтарға қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
122 588
651
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
-68 251
002
Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
-68 251
690
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
-356 303
004
Облыстық бюджеттерге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
-356 303
693
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы
1 500 000
001
Қазақстан Республикасы Парламентінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1 500 000
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
1 419 568
001
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының мемлекеттік функциялары мен өкілеттіктерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1 459 706
009
Қазақстан Республикасы Президенттік орталығының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
-40 138
002
Қорғаныс
-38 873 080
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
245 813
001
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
29 822
002
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою саласындағы қызметті ұйымдастыру

86 540
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности
86 540
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
890 957
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
864 183
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
2 470
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
-4 024
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
28 328
628
Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
122 588
001
Услуги по обеспечению противодействия легализации (отмыванию) доходов и финансированию терроризма, борьбы с экономическими и финансовыми правонарушениями
122 588
651
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
-68 251
002
Реализация государственной политики в сфере общественного согласия
-68 251
690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
-356 303
004
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения)
-356 303
693
Управление материально-технического обеспечения
1 500 000
001
Услуги по обеспечению деятельности Парламента Республики Казахстан
1 500 000
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
1 419 568
001
Услуги по обеспечению осуществления государственных функций и полномочий Управления Делами Президента Республики Казахстан
1 459 706
009
Услуги по обеспечению деятельности Президентского центра Республики Казахстан
-40 138
002
Оборона
-38 873 080
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
245 813
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, промышленной безопасности, формированию и реализации государственного материального резерва
29 822
002
Организация деятельности в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера

215 987
006
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
4
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
3 008 837
001
Қорғанысты және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін ұйымдастыру саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және іске асыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
14 693
047
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету
2 994 144
229
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
-42 127 730
004
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындауды қамтамасыз ету
-42 127 730
003
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
14 239 353
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
9 291 727
015
Халықты жеке басты куәландыратын құжаттармен, жүргізуші куәліктерімен, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттармен, нөмірлік белгілермен қамтамасыз ету
2 482 357
076
Қоғамдық тәртіпті сақтау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
1 416 520
077
Қылмыстық-атқару жүйесінің қызметін ұйымдастыру
5 392 850
221
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
227 312
005
Адвокаттардың және заң консультанттарының заң көмегін көрсетуі
64 119
006
Мемлекеттік органдардың заң шығару қызметін ғылыми жағынан сүйемелдеу
-21 216
047
Төреліктерде, шетелдік төреліктерде, шетелдік мемлекеттік және сот органдарында, сондай-ақ төрелікке дейінгі және сотқа дейінгі дауларды реттеу процесінде мемлекеттің мүдделерін қорғау және білдіру, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қатысуымен шетелде өткізілетін сот немесе төрелік талқылаулардың перспективаларын бағалау
-970 139
065
Сот сараптамалары жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1 154 548
410
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi
-932 576
001
Ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
-932 576
501
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
-314 643
001
Сот органдарының азаматтардың және ұйымдардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін сотта қорғауды қамтамасыз етуі
-6 255
006
Сот жүйесі органдарының объектілерін салу
-308 388
502
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
4 662 239
001
Қазақстан Республикасында заңдардың және заңға тәуелді актілердің дәлме-дәл және бірізді қолданылуына жоғары қадағалауды жүзеге асыру
4 662 239
624
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
896 630
001
Сыбайлас жемқорлық қылмыстарға қарсы іс-қимыл жөніндегі бірыңғай мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
374 146
002
Сыбайлас жемқорлық қылмыстарға және құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл бойынша жедел-іздестіру қызметі

215 987
006
Строительство и реконструкция объектов защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
4
208
Министерство обороны Республики Казахстан
3 008 837
001
Услуги по определению и реализации государственной политики в области организации обороны и Вооруженных Сил Республики Казахстан
14 693
047
Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан
2 994 144
229
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
-42 127 730
004
Обеспечение исполнения государственного оборонного заказа
-42 127 730
003
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
14 239 353
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
9 291 727
015
Обеспечение населения документами, удостоверяющими личность, водительскими удостоверениями, документами, номерными знаками для государственной регистрации транспортных средств
2 482 357
076
Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности
1 416 520
077
Организация деятельности уголовно-исполнительной системы
5 392 850
221
Министерство юстиции Республики Казахстан
227 312
005
Оказание юридической помощи адвокатами и юридическими консультантами
64 119
006
Научное сопровождение законотворческой деятельности государственных органов
-21 216
047
Защита и представление интересов государства в арбитражах, иностранных арбитражах, иностранных государственных и судебных органах, а также в процессе доарбитражного и досудебного урегулирования споров, оценка перспектив судебных или арбитражных разбирательств, проводимых за рубежом с участием Правительства Республики Казахстан
-970 139
065
Услуги по судебным экспертизам
1 154 548
410
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
-932 576
001
Обеспечение национальной безопасности
-932 576
501
Верховный Суд Республики Казахстан
-314 643
001
Обеспечение судебными органами судебной защиты прав, свобод и законных интересов граждан и организаций
-6 255
006
Строительство объектов органов судебной системы
-308 388
502
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
4 662 239
001
Осуществление высшего надзора за точным и единообразным применением законов и подзаконных актов в Республике Казахстан
4 662 239
624
Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба)
896 630
001
Формирование и реализация единой государственной политики по противодействию коррупционным преступлениям
374 146
002
Оперативно-розыскная деятельность по противодействию коррупционным преступлениям и правонарушениям

-277 876
038
Спорт саласында дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
-85 261
045
Туризм саласында кадрлар даярлау үшін білім беру қызметін ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
-192 615
651
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
-8 821
006
Мәдениет пен өнер саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
-8 049
007
Мәдениет пен өнер саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
-772
005
Денсаулық сақтау
12 045 679
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
140 188
014
Әскери қызметшілерді, құқық қорғау органдарының қызметкерлерін емдеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
140 188
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
-1 266
004
Әскери қызметшілерді, құқық қорғау органдарының қызметкерлерін және олардың отбасы мүшелерін емдеу және төтенше жағдай кезінде зардап шеккендерге медициналық көмек көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
-1 266
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
865 430
008
Қарулы Күштерді медициналық қамтамасыз ету
865 430
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
11 370 417
001
Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
155 385
002
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына нысаналы жарна
10 509 656
013
Денсаулық сақтау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
-423 793
053
Арнайы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту
1 148 719
067
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
68 575
070
Қоғамдық денсаулықты сақтау
-88 125
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
-329 090
028
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
-329 090
006
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
-24 454 487
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
-24 454 487
001
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
851 846
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
-24 672 290
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
-470 572
068
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамыту
-19 261
083
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

-277 876
038
Обучение и воспитание одаренных в спорте детей
-85 261
045
Услуги по организации образовательной деятельности для подготовки кадров в области туризма
-192 615
651
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
-8 821
006
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся в области культуры и искусства
-8 049
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области культуры и искусства
-772
005
Здравоохранение
12 045 679
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
140 188
014
Услуги по лечению военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов
140 188
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
-1 266
004
Услуги по лечению военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов и членов их семей и оказанию медицинской помощи пострадавшим от чрезвычайных ситуаций
-1 266
208
Министерство обороны Республики Казахстан
865 430
008
Медицинское обеспечение Вооруженных Сил
865 430
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
11 370 417
001
Формирование государственной политики в области здравоохранения
155 385
002
Целевой взнос в Фонд социального медицинского страхования
10 509 656
013
Прикладные научные исследования в области здравоохранения и санитарно-эпидемиологического благополучия населения
-423 793
053
Обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения
1 148 719
067
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
68 575
070
Охрана общественного здоровья
-88 125
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
-329 090
028
Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан
-329 090
006
Социальная помощь и социальное обеспечение
-24 454 487
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
-24 454 487
001
Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения
851 846
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
-24 672 290
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
-470 572
068
Развитие продуктивной занятости
-19 261
083
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий

-1 295 804
001
Ауыл шаруашылығы және жер ресурстарын пайдалану саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару жөніндегі көрсетілетін қызметтер
-301 414
021
Балық ресурстарын сақтау мен дамытуды басқару, қамтамасыз ету
-177 620
249
Мал шаруашылығын дамыту үшін және мал шаруашылығы өнiмiн өндіруге, өткізуге жағдай жасау
-609 321
255
Өсімдік шаруашылығы өнiмiн өндіруді, өткізуді дамыту үшін жағдай жасау
-132 213
267
Білімнің және ғылыми зерттеулердің қолжетімділігін арттыру
-75 236
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
-19
007
Елімізді мемлекеттік геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету деңгейін арттыру
-19
011
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
190 719
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
204 069
090
Қазақстандық тауарлардың сыртқы нарыққа экспортын ілгерілетуге жәрдемдесу
204 069
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
-13 350
040
Мұнай-газ химиясы өнеркәсібін және жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардағы жергілікті қамтуды дамыту
-13 350
012
Көлiк және коммуникация
5 868 928
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
7 000 019
003
"Электрондық үкіметті", инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту
8 529 436
004
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру, мемлекеттік органдар қызметінде жобалық басқару жүйесін дамыту
-3 591
010
Ғарыш инфрақұрылымының сақталуын және оның пайдаланылуын кеңейтуді қамтамасыз ету
-55 826
011
Пилотсыз ғарыш аппараттарын ұшыру үшін орта сыныптағы ғарыштық мақсаттағы жаңа буын зымыранының базасында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құру
-1 470 000
228
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі
-1 131 091
091
Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстауды ұйымдастыру
-741 862
092
Су көлігін және су инфрақұрылымын дамыту, күтіп-ұстау
-389 229
013
Басқалар
7 256 887
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
-208 369
061
Техникалық реттеу және метрология саласындағы көрсетілетін қызметтер
-208 369
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
7 500 000
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
7 500 000
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
-12 810
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының, концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын және концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

-1 295 804
001
Услуги по планированию, регулированию, управлению в сфере сельского хозяйства и использования земельных ресурсов
-301 414
021
Управление, обеспечение сохранения и развития рыбных ресурсов
-177 620
249
Создание условий для развития животноводства и производства, реализации продукции животноводства
-609 321
255
Создание условий для развития производства, реализации продукции растениеводства
-132 213
267
Повышение доступности знаний и научных исследований
-75 236
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
-19
007
Повышение уровня государственного геодезического и картографического обеспечения страны
-19
011
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
190 719
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
204 069
090
Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки
204 069
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
-13 350
040
Развитие нефтегазохимической промышленности и местного содержания в контрактах на недропользование
-13 350
012
Транспорт и коммуникации
5 868 928
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
7 000 019
003
Развитие "электронного правительства", инфокоммуникационной инфраструктуры и информационной безопасности
8 529 436
004
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления, развитие системы проектного управления в деятельности государственных органов
-3 591
010
Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры
-55 826
011
Создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе ракеты космического назначения среднего класса нового поколения для запусков беспилотных космических аппаратов
-1 470 000
228
Министерство транспорта Республики Казахстан
-1 131 091
091
Ремонт и организация содержания, направленная на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования
-741 862
092
Развитие, содержание водного транспорта и водной инфраструктуры
-389 229
013
Прочие
7 256 887
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
-208 369
061
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
-208 369
217
Министерство финансов Республики Казахстан
7 500 000
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
7 500 000
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
-12 810
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

-26 008
082
Облыс орталықтарында, моно-, шағын қалалар мен ауылдық аумақтарда инженерлік, көліктік және әлеуметтік инфрақұрылымды дамыту жөніндегі іс-шараларды іске асыру
600 000
087
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру
-600 000
202
Құжаттамалардың сақтандыру қорын құру және сақтау бойынша іс-шараларды іске асыру
13 198
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
-21 934
008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау

-26 008
082
Реализация мероприятий по развитию инженерной, транспортной и социальной инфраструктуры в областных центрах, моно-, малых городах и сельских территориях
600 000
087
Реализация мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
-600 000
202
Реализация мероприятий по созданию и сохранению страхового фонда документации
13 198
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
-21 934
008
Строительство и реконструкция объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан