Балықтың сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген түрін ғылыми мақсаттарда алып қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 1113 қаулысы.
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Каспий теңізінің Маңғыстау облысы шегіндегі қазақстандық секторының акваториясынан кейіннен мекендеу ортасына шығара отырып, ғылыми мақсаттарда арнайы құрылған жағдайларда өсіру үшін 13 килограмм (орташа аспалы 1,3 килограмм кезінде 10 дарақ) көлемінде Каспий албыртын 2024 жылғы 26 желтоқсан – 31 желтоқсан аралығындағы кезеңде алып қоюға рұқсат етілсін.
2. Каспий албыртының бір килограмын алып қойғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері 0,017 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілері ретінде аккредиттелген заңды тұлғаларға Каспий албыртын ғылыми мақсаттарда алып қоюдың көрсетілген көлеміне рұқсат берсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

Об изъятии редкого и находящегося под угрозой исчезновения вида рыбы в научных целях
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2024 года № 1113
В соответствии со статьей 15 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Разрешить изъятие каспийского лосося для разведения в специально созданных условиях в научных целях c последующим выпуском в среду обитания в период с 26 декабря по 31 декабря 2024 года в объеме 13 килограмм (10 особей при средней навеске 1,3 килограмма) из акватории казахстанского сектора Каспийского моря в пределах Мангистауской области.
2. Ставки платы за изъятие одного килограмма каспийского лосося установить в размере 0,017 месячного расчетного показателя.
3. Комитету рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке выдать разрешение на указанные объемы изъятия каспийского лосося в научных целях юридическим лицам, аккредитованным как субъекты научной и (или) научно-технической деятельности.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов