"Көлік саласындағы лицензиарларды, екінші санаттағы рұқсаттарды беруге уәкілетті органдарды айқындау және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 25 ақпандағы № 114 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 21 қаңтардағы № 17 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 05.04.2025 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Көлік саласындағы лицензиарларды, екінші санаттағы рұқсаттарды беруге уәкілетті органдарды айқындау және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 25 ақпандағы № 114 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) және 4) тармақшаларына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті:
теміржол көлігі саласындағы жүктерді тасымалдау бойынша қызметті лицензиялауды жүзеге асыру жөніндегі лицензиар болып";
мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті, Теміржол және су көлігі комитеті:
осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес автомобиль, су және теміржол көлігі саласындағы екінші санаттағы рұқсаттарды беруге уәкілетті органдар болып;";
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 5-1-жолмен толықтырылсын:
"
5-1.
Техникалық қарап-тексеру операторының қызметіне рұқсат беру
Техникалық қарап-тексеру операторының қызметіне рұқсат
";
реттік нөмірі 14-жол алып тасталсын.
2. Осы қаулы 2025 жылғы 5 сәуірден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2016 года № 114 "Об определении лицензиаров, уполномоченных органов на выдачу разрешений второй категории в сфере транспорта и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2025 года № 17.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2016 года № 114 "Об определении лицензиаров, уполномоченных органов на выдачу разрешений второй категории в сфере транспорта и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктами 2) и 4) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан:
лицензиаром по осуществлению лицензирования деятельности по перевозке грузов в сфере железнодорожного транспорта;";
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля, Комитет железнодорожного и водного транспорта Министерства транспорта Республики Казахстан:
органами, уполномоченными на выдачу разрешений второй категории в сфере автомобильного, водного и железнодорожного транспорта, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;";
в приложении 1 к указанному постановлению:
дополнить строкой, порядковый номер 5-1, следующего содержания:
"
5-1.
Выдача разрешения на деятельность оператора технического осмотра
Разрешение на деятельность оператора технического осмотра
";
строку, порядковый номер 14, исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 5 апреля 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов