"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үйлерді жекешелендіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 2 шілдедегі № 673 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 21 қаңтардағы № 18 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үйлерді жекешелендіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 2 шілдедегі № 673 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үйлерді жекешелендіру қағидаларында:
2-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) қызметтік тұрғын үйге теңестірілген тұрғынжай – коммуналдық тұрғын үй қорынан мемлекеттік қызметшілерге, бюджеттік ұйымдардың жұмыскерлеріне, әскери қызметшілерге, ғарышкерлікке кандидаттарға, ғарышкерлерге, арнаулы мемлекеттік органдар мен құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне, сондай-ақ мемлекеттік сайланбалы қызмет атқаратын адамдарға немесе мемлекеттік кәсіпорынның тұрғын үй қорынан осы мемлекеттік кәсіпорынның жұмыскерлеріне берілетін тұрғынжай;";
2-тармақтың 8-1) тармақшасы алып тасталсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Заңда көзделген жағдайларды қоспағанда, мемлекеттік мекемелердің жұмыскерлері, Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьялары мен судьялар мемлекеттік қызметте, бюджеттік ұйымдарда, мемлекеттік кәсіпорындарда немесе судья лауазымында (мемлекеттік сайланбалы қызметте болған мерзімін қоса алғанда) кемінде он жыл (жиынтығында) жұмыс істесе, сондай-ақ еңбек қатынастары мынадай:
1) ұйымның таратылуына, жұмыскерлер санының немесе штатының қысқартылуына;
2) одан әрі жұмыс істеуге кедергі келтіретін сырқатына;
3) зейнеткерлікке шығуына;
4) Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясы лауазымында болу мерзімінің аяқталуына байланысты негіздер бойынша тоқтатылса, жұмыс істеген мерзіміне қарамастан, олар өздері тұрып жатқан қызметтік тұрғынжайларды қалдық құны бойынша жекешелендіре алады.
Қызметтік тұрғынжай берілген жұмыскер қайтыс болған жағдайда жекешелендіру құқығы қайтыс болған (қаза тапқан) адамның жұмыс істеген мерзіміне қарамастан, қайтыс болған (қаза тапқан) адамның отбасы мүшелеріне өтеді.
Қазақстан Республикасының әлеуметтік қорғау туралы заңнамасына сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысушы ретінде қызметтік тұрғынжай берілген Қазақстан Республикасының азаматтары мен қандастар қызметтік тұрғынжайда кемінде бес жыл тұрған болса, олар өздері тұрып жатқан қызметтік тұрғынжайларды қалдық құны бойынша жекешелендіре алады.
2013 жылғы 1 қаңтарға дейін күнтізбемен есептегенде он жыл және одан көп әскери қызметте болған әскери қызметшілер мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген қызметтік тұрғынжайды осы Қағидаларда көзделген шарттарда және тәртіппен (жабық және оқшауландырылған әскери қалашықтарда, шекара бөлімшелерінде және өзге де жабық объектілерде орналасқан тұрғынжайларды қоспағанда) жекешелендіруге құқылы.
2013 жылғы 1 қаңтарға дейін күнтізбемен есептегенде он бес жыл және одан көп әскери қызметте болған әскери қызметшілер күнтізбемен есептегенде әскери қызметтің жиырма жылы өткеннен кейін қызметтік тұрғынжайды өтеусіз жекешелендіруге құқылы.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2013 года № 673 "Об утверждении Правил приватизации жилищ из государственного жилищного фонда"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2025 года № 18.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2013 года № 673 "Об утверждении Правил приватизации жилищ из государственного жилищного фонда" следующие изменения:
в Правилах приватизации жилищ из государственного жилищного фонда, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 8) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"8) жилище, приравненное к служебному, – жилище, предоставляемое из коммунального жилищного фонда государственным служащим, работникам бюджетных организаций, военнослужащим, кандидатам в космонавты, космонавтам, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, а также лицам, занимающим государственные выборные должности, или из жилищного фонда государственного предприятия работникам данного государственного предприятия;";
подпункт 8-1) пункта 2 исключить;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Работники государственных учреждений, судьи Конституционного Суда Республики Казахстан и судьи, за исключением случаев, предусмотренных настоящим Законом, могут приватизировать занимаемые ими служебные жилища по остаточной стоимости, если они проработали на государственной службе, в бюджетных организациях, государственных предприятиях или в должности судьи (включая срок пребывания на государственной выборной должности) не менее десяти лет (в совокупности), а также независимо от срока работы, если трудовые отношения прекращены по следующим основаниям:
1) ликвидация организации, сокращение численности или штата работников;
2) болезнь, препятствующая дальнейшей работе;
3) выход на пенсию;
4) истечение срока пребывания в должности судьи Конституционного Суда Республики Казахстан.
В случае смерти работника, которому было предоставлено служебное жилище, право приватизации переходит к членам семьи умершего (погибшего) независимо от срока работы умершего (погибшего).
Граждане Республики Казахстан и кандасы, которым служебные жилища были предоставлены как участвующим в активных мерах содействия занятости в соответствии с законодательством Республики Казахстан о социальной защите, могут приватизировать занимаемые ими служебные жилища по остаточной стоимости, если они прожили в служебном жилище не менее пяти лет.
Военнослужащие, состоявшие на воинской службе десять лет и более в календарном исчислении на 1 января 2013 года, имеют право приватизировать служебное жилище из государственного жилищного фонда (за исключением жилищ, расположенных в закрытых и обособленных военных городках, пограничных отделениях и иных закрытых объектах) на условиях и в порядке, предусмотренных настоящими Правилами.
Военнослужащие, состоявшие на воинской службе пятнадцать лет и более в календарном исчислении на 1 января 2013 года, имеют право приватизировать служебное жилище безвозмездно после двадцати лет воинской службы в календарном исчислении.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Коммуналдық тұрғын үй қорынан халықтың әлеуметтік осал топтарына берілетін тұрғынжайды жалдаушы Заңда көзделген шарттарда және осы Қағидаларда айқындалатын тәртіппен қалдық құны бойынша жекешелендіре алады.";
10-тармақтың 1-1) және 8) тармақшалары алып тасталсын;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Қазақстан Республикасының азаматтары Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік тұрғын үй қорынан бір тұрғынжайды ғана жекешелендіруге құқылы, мұның тұрғынжайды купондық тетік арқылы жекешелендіруге қатысы жоқ, бұл тетік азаматтың тұрғынжайды жекешелендіру құқығын іске асыруын бас тарту үшін негіз болмайды.
Негізгі жалдаушының отбасы мүшесінің бұрын жекешелендірілген тұрғынжайда елу пайыз немесе одан аз үлесінің болуы кейіннен оның мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды жекешелендіру құқығын іске асыруына кедергі болмайды.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Тұрғынжайды жекешелендіру тәртібімен меншігіне алу үшін өтініш беруші Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 12 тамыздағы № 437 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23983 болып тіркелген) бекітілген "Мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үйлерді жекешелендіру" мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қағидалардың (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қағидалар) талаптарына сәйкес құжаттарды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына не "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы тұрғын үй комиссиясының қарауына ұсынады.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Тұрғын үй комиссиясы тұрғынжайды жекешелендіруден Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қағидаларда көрсетілген негіздер бойынша дәлелді бас тартады.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Тұрғынжайды жекешелендіретін азаматтар тұрғынжайдың құнын бөліп төлей алады.
Қалдық құны он бес миллион теңгеден аз тұрғынжай он жылға дейінгі мерзімге бөліп төлеуге беріледі.
Қалдық құны он бес миллион теңгеден асатын тұрғынжай он бес жылға дейінгі мерзімге бөліп төлеуге беріледі.
Тұрғынжайды жекешелендіретін азаматтар тұрғынжайды жекешелендіру туралы шартта белгіленген тұрғынжай құнының кемінде он пайызы мөлшерінде бастапқы жарна енгізеді.
Тұрғынжай құнын бөліп төлеу шарттары мен мерзімдері тұрғынжайды жекешелендіру туралы шартта көзделеді. Бөліп төлеуді ескергендегі төлемнің жалпы сомасы тұрғынжайды жекешелендіру туралы шарттың ажырамас қосымшасы болып табылатын тұрғынжайдың құнын төлеу графигінде көрсетіледі.";
көрсетілген Қағидаларға қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"8. Предоставляемое социально уязвимым слоям населения жилище из коммунального жилищного фонда может быть приватизировано нанимателем по остаточной стоимости на условиях, предусмотренных Законом, и в порядке, определяемом настоящими Правилами.";
подпункты 1-1) и 8) пункта 10 исключить;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Граждане Республики Казахстан вправе приватизировать на территории Республики Казахстан только одно жилище из государственного жилищного фонда, за исключением осуществления приватизации жилища через купонный механизм, который не является основанием для отказа в реализации гражданином права на приватизацию жилища.
Наличие пятидесяти или менее пятидесяти процентов доли члена семьи основного нанимателя в приватизированном ранее жилище не препятствует в последующем реализации его права на приватизацию жилища из государственного жилищного фонда.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Для приобретения в собственность жилищ в порядке приватизации заявитель предоставляет в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" либо через веб-портал "электронное правительство" на рассмотрение жилищной комиссии документы в соответствии с требованиями Правил по оказанию государственной услуги "Приватизация жилищ из государственного жилищного фонда", утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 августа 2021 года № 437 (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 23983) (далее – Правила по оказанию государственной услуги).";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Мотивированный отказ в приватизации жилища жилищной комиссией выносится по основаниям, указанным в Правилах по оказанию государственной услуги.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Граждане, приватизирующие жилище, могут производить оплату стоимости жилища в рассрочку.
Жилище с остаточной стоимостью менее пятнадцати миллионов тенге выдается в рассрочку со сроком до десяти лет.
Жилище с остаточной стоимостью более пятнадцати миллионов тенге выдается в рассрочку со сроком до пятнадцати лет.
Граждане, приватизирующие жилище, вносят первоначальный взнос в размере не менее десяти процентов от стоимости жилища, установленной в договоре о приватизации жилища.
Условия и сроки оплаты стоимости жилища в рассрочку предусматриваются в договоре о приватизации жилища. Общая сумма платежа с учетом рассрочки указывается в графике оплаты стоимости жилища, являющемся неотъемлемым приложением к договору о приватизации жилища.";
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 21 қаңтардағы
№ 18 қаулысына
қосымша
Мемлекеттік тұрғын үй
қорынан берілетін тұрғын
үйлерді жекешелендіру
қағидаларына
қосымша
Тұрғынжайды жекешелендіру туралы № ____ үлгі шарт
20__ жылғы "___" ____________
___________________________________________________________________
(әкімшілік-аумақтық бірліктің және елді мекеннің атауы)
___________________________________________________________атынан
(жергілікті атқарушы органның атауы)
бұдан әрі "Меншік иесінің өкілі" деп аталатын ___________________________
____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
және бұдан әрі "Сатып алушы" деп аталатын азамат
____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
(бұдан әрі – "Тараптар" аталып) төмендегілер туралы осы шартты жасасты.
1-тарау. Шарттың нысанасы
1.1. (Бұл тармақ тұрғынжайды оның құнын өтеп алған жағдайда толтырылады).
1) Мына мекенжай бойынша орналасқан: _________________ тұрғынжайға
меншік құқығын Меншік иесінің өкілі береді, ал Сатып алушы және онымен үнемі
бiрге тұратын, оның ішінде уақытша тұрмайтын отбасы мүшелерi
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(отбасы мүшелерінің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
оның құнын 20__ жылғы "___" ___________________ дейін төлейді
(тұрғынжай құны бөліп төленген жағдайда төлем осы шартқа қосымшаға сәйкес
тұрғынжай құнын төлеу графигі бойынша жүргізіледі) және оны бірлескен ортақ
меншікке алады;
2) тұрғынжай:
жалпы ауданы __ м2, оның ішінде тұрғын ауданы __ м2, тұрғын емес ауданы __ м2;
3) тұрғынжайды меншігіне алған соң кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіндегі үлес
Сатып алушыға өтеді;
4) тұрғынжай құны _______________ теңге сомасында деп белгіленеді;
(цифрлармен және жазумен)
5) Сатып алушы тұрғынжай құнын ___________________ теңге сомасында
(цифрлармен және жазумен)
күнтізбелік отыз күн ішінде төлейді, бұл 20__ жылғы "__" _____ № ____
_____________________________
(түбіртек, шот-фактура немесе төлем туралы чек)
құжатпен расталады не осы шартқа қосымшаға сәйкес тұрғынжай құнын төлеу
графигі бойынша тұрғынжай құнын _______ жылға дейінгі мерзіммен бөліп төлейді;

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 января 2025 года № 18
Приложение
к Правилам приватизации
жилищ из государственного
жилищного фонда
Типовой договор о приватизации жилища № __________
"__" ___________ 20__ год
_______________________________________________________________________________
(наименование административно-территориальной единицы и населенного пункта)
________________________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
________________________________________________________________________________
в лице _________________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
именуемого в дальнейшем "Представитель собственника" и гражданина _________________
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
именуемого в дальнейшем "Приобретатель", (именуемые в дальнейшем "Стороны")
заключили настоящий договор о нижеследующем:
Глава 1. Предмет договора
1.1. (Данный пункт заполняется при возмездном приобретении жилища).
1) Представитель собственника передает право собственности на жилище, а
Приобретатель и постоянно проживающие с ним члены семьи, в том числе временно
отсутствующие, _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) членов семьи)
оплачивают стоимость жилища до "__" ______________ 20__ года (в случае оплаты
стоимости жилища в рассрочку оплата производится по графику оплаты стоимости жилища
согласно приложению к настоящему договору) и приобретают в общую совместную
собственность жилище, находящееся по адресу:
_______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________;
2) жилище состоит из:
общая площадь _____________ м2, в том числе жилая ___________ м2, нежилая
____________ м2;
3) с приобретением жилища в собственность к Приобретателю переходит доля
в общем имуществе объекта кондоминиума;
4) стоимость жилища установлена в сумме ____________________________________
тенге; (цифрами и прописью)
5) Приобретатель в течение тридцати календарных дней производит оплату стоимости
жилища в сумме: ____________________________________________________________тенге,
(цифрами и прописью)
что подтверждается документом _____________ (квитанция, счет-фактура или чек об оплате)
от "__" ______________ 20__ года № ______, либо оплачивает стоимость жилища
в рассрочку сроком на ____ лет по графику оплаты стоимости жилища согласно приложению
к настоящему договору;

6) тұрғынжайға меншiк құқығы ол тіркеу органында тіркелген күнінен бастап туындайды.
Осы тармақтың 4) тармақшасында көрсетілген тұрғынжай құнының толық төленуі тұрғынжайға меншiк құқығының туындауы үшін негіз болып табылады.
1.2. (Бұл тармақ тұрғынжай өтеусіз берілген жағдайда толтырылады).
1) Мына мекенжай бойынша орналасқан:
_______________________________ тұрғынжайға меншік құқығын Меншік иесінің
өкілі береді, ал Сатып алушы және онымен үнемі бiрге тұратын, оның ішінде уақытша
тұрмайтын отбасы мүшелерi__________________________________________
___________________________________________________________________
(отбасы мүшелерінің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
ортақ бірлескен жеке меншікке алады;
2) тұрғынжай:
жалпы ауданы ___ м2, оның ішінде тұрғын ауданы __ м2, тұрғын емес ауданы __ м2;
3) тұрғынжайды меншігіне алған соң кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіндегі үлес Сатып алушыға өтеді;
4) тұрғынжай құны ______________________________ теңге сомасында
(сандармен және жазумен)
белгіленеді;
5) тұрғынжайға меншiк құқығы ол тіркеу органында тіркелген күнінен бастап пайда болады.
Осы Шартқа Тараптардың қол қоюы тұрғынжайға меншік құқығының пайда болуына негіз болып табылады.
2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2.1. Меншік иесінің өкілі:
1) азамат тұрғын үйдің құнын төлем графигі бойынша төлемеген жағдайда сотқа өтініш бергенге дейін күнтізбелік отыз күн бұрын Сатып алушыға хабарлама жібере отырып, осы шартты сот тәртібінде бұзуға;
2) осы шарт бойынша төлемнің уақтылы және толық аударылуын бақылауды жүзеге асыруға құқылы.
2.2. Сатып алушы:
1) тұрғынжайдың толық құнын төлеп не тұрғынжайды оның құнын өтеп алатын болса,
_____________________________ жыл мерзімге дейін бөліп төлеу;
(бөліп төлеу мерзімі көрсетіледі)
арқылы жекешелендіруге;
2) тұрғынжай оның құны бөліп төлеу арқылы өтеліп алынатын болса, жекешелендірілетін тұрғынжай құнын мерзімінен бұрын өтеуге;
3) мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды пайдаланғаны үшін Меншік иесінің өкіліне тұрғынжайды жекешелендіру туралы шарт жасалған және ол бұзылғанға дейінгі уақыт аралығындағы төлем сомасын өтеп, өз бастамасымен осы шартты бұзуға құқылы.
2.3. Меншік иесінің өкілі:
1) Сатып алушыға сотқа өтініш бергенге дейін күнтізбелік отыз күн бұрын осы шартты сот тәртібімен бұзу туралы хабарлама беруге;
2) осы шарт бойынша, оның ішінде _________________ жылға дейін бөліп
(бөліп төлеу мерзімі)
төлеу тәртібімен тұрғынжай құнының төлемін қабылдауға;

6) право собственности на жилище возникает с момента его регистрации
в регистрирующем органе.
Основанием для возникновения права собственности на жилище является полная
оплата стоимости жилища, указанной в подпункте 4) настоящего пункта.
1.2. (Данный пункт заполняется при безвозмездной передаче жилища).
1) Представитель собственника передает право собственности на жилище, а
Приобретатель и постоянно проживающие с ним члены семьи, в том числе временно
отсутствующие _______________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) членов семьи)
приобретают в общую совместную собственность жилище, находящееся по адресу:
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________;
2) жилище состоит из: общая площадь ____________ м2, в том числе жилая
__________ м2, нежилая ____________ м2;
3) с приобретением жилища в собственность к Приобретателю переходит доля
в общем имуществе объекта кондоминиума;
4) стоимость жилища установлена в сумме _____________________ тенге; (цифрами и
прописью)
5) право собственности на жилище возникает с момента его регистрации
в регистрирующем органе.
Основанием для возникновения права собственности на жилище является подписание
Сторонами настоящего Договора.
Глава 2. Права и обязанности Сторон
2.1. Представитель собственника вправе:
1) расторгнуть настоящий договор в судебном порядке в случае неуплаты гражданами
стоимости жилища по графику оплаты, направив уведомление Приобретателю за тридцать
календарных дней до даты подачи заявления в суд;
2) осуществлять контроль за своевременностью и полнотой перечисления платы
по настоящему договору.
2.2. Приобретатель вправе:
1) приватизировать жилище с полной оплатой стоимости жилища либо в рассрочку
сроком до ________________________________ лет при возмездном приобретении жилища;
(указывается срок рассрочки)
2) досрочно погасить стоимость приватизируемого жилища при возмездном
приобретении жилища в рассрочку;
3) расторгнуть настоящий договор по своей инициативе с возмещением
представителю собственника суммы оплаты за пользование жилищем из государственного
жилищного фонда за время между заключением договора о приватизации жилища и до его
расторжения.
2.3. Представитель собственника обязан:
1) направить уведомление Приобретателю о расторжении настоящего договора
в судебном порядке за тридцать календарных дней до даты подачи заявления в суд;
2) принять оплату стоимости жилища по настоящему договору, в том числе в порядке
рассрочки до _____________________________________ лет;
(указывается срок рассрочки)

3) тұрғынжайды жекешелендіру туралы тұрғынжай құнын бөліп төлеу көзделетін шарт бұзылатын болса, тұрғынжайды жекешелендіру туралы шарт жасалған және ол бұзылғанға дейінгі уақыт аралығында мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды пайдаланғаны үшін тұрғынжай құнына төленген соманы шегеріп, тұрғынжай құнын өтеу үшін енгізілген соманы тұрғынжайды жекешелендіретін азаматтарға қайтаруға;
4) тұрғынжайдың құны толық төленетін болса, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген, Сатып алушы тұрып жатқан тұрғынжайды оның меншігіне беруге (тұрғынжай оның құны өтеліп Сатып алынатын болса);
5) мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген, Сатып алушы тұрып жатқан тұрғынжайды оның меншігіне беруге (тұрғын үй өтеусіз алынатын болса) міндетті.
2.4. Сатып алушы:
1) тұрғынжайды оның құнын өтеп алған кезде тұрғынжай құнын күнтізбелік отыз күн ішінде төлеуге;
2) тұрғынжайды оның құнын бөліп төлеу арқылы өтеп алған кезде осы шартта белгіленген тұрғынжай құнының он пайызынан кем болмайтын мөлшерде бастапқы жарна енгізуге, сондай-ақ осы шартқа қосымшаға сәйкес тұрғынжай құнын төлеу графигі бойынша тұрғынжай құнын төлеуге;
3) осы шарт бойынша өз құқықтары мен міндеттерін үшінші тұлғаларға бермеуге;
4) Меншік иесінің өкілі сұратқан кезде тұрғынжай құнының төленгенін растайтын құжаттарды ұсынуға;
5) тұрғынжай өтеусіз алған кезде тұрғынжайды меншікке қабылдауға;
6) тұрғынжайды оның құнын өтеп алған кезде тұрғынжай құнын толық төлегеннен кейін тұрғынжайды меншікке қабылдауға міндетті.
3-тарау. Басқа шарттар
3.1. Осы шарт Сатып алушы, Меншік иесінің өкілі үшін бірдей заңды күші бар мемлекеттік және орыс тілдерінде екі данада жасалды және ол Тараптар қол қойған сәттен бастап күшіне енеді.
4-тарау. Тараптардың деректемелері мен қолдары:
Меншік иесінің өкілі
Сатып алушы
___________________________
________________________
___________________________
________________________
___________________________
________________________
________________________
________________________
________________________
(деректемелері), мөр орны (бар болса)
________________________
(деректемелері)
Тұрғынжайды жекешелендіру
туралы шартқа
қосымша
Тұрғынжай құнын төлеу графигі
Р/с
Төленетін сома
(теңгемен)
Төлеудің тиісті мерзімі
(күні, айы, жылы)
Төлеудің нақты мерзімі (төлемді растайтын түбіртектің немесе құжаттың нөмірі көрсетіледі)
1
20 жылғы қаңтар
20 жылғы " " №
2
20 жылғы ақпан
20 жылғы " " №
3
20 жылғы наурыз
20 жылғы " " №
4
20 жылғы сәуір
20 жылғы " " №

3) при расторжении договора о приватизации жилища, предусматривающего оплату
стоимости жилища в рассрочку, возвратить гражданам, приватизирующим жилище, сумму,
внесенную для погашения стоимости жилища, за вычетом суммы оплаты за пользование
жилищем из государственного жилищного фонда за время между заключением договора о
приватизации жилища и до его расторжения;
4) передать в собственность Приобретателя занимаемое им жилище из
государственного жилищного фонда при полной оплате стоимости жилища (при возмездном
приобретении жилища);
5) передать в собственность Приобретателя занимаемое им жилище из
государственного жилищного фонда (при безвозмездном приобретении жилища).
2.4. Приобретатель обязан:
1) при возмездном приобретении жилища оплатить стоимость жилища в течение
тридцати календарных дней;
2) при возмездном приобретении жилища в рассрочку внести первоначальный взнос
в размере не менее десяти процентов от стоимости жилища, установленной настоящим
договором, а также оплатить стоимость жилища по графику оплаты стоимости жилища
согласно приложению к настоящему договору;
3) не передавать свои права и обязанности по настоящему договору третьим лицам;
4) при запросе Представителя собственника представить документы,
подтверждающие оплату стоимости жилища;
5) при безвозмездном приобретении жилища принять в собственность жилище;
6) при возмездном приобретении жилища принять в собственность жилище после
полной оплаты стоимости жилища.
Глава 3. Прочие условия
3.1. Настоящий договор составлен в двух экземплярах на государственном и русском
языках, имеющих одинаковую юридическую силу для Приобретателя, Представителя
собственника, и вступает в силу с момента подписания Сторонами.
Глава 4. Реквизиты и подписи Сторон
Представитель собственника
_______________________
_______________________
_______________________
_______________________
_________________________
(реквизиты), место печати (при наличии)
Приобретатель
________________________
________________________
________________________
________________________
________________________
(реквизиты)
Приложение
к типовому договору
о приватизации жилища
График оплаты стоимости жилища
№ п/п
Сумма оплаты (в тенге)
Надлежащий срок оплаты (число, месяц, год)
Фактический срок оплаты (с указанием номера квитанции, счета-фактуры или чека об оплате)
1
" " январь 20 г.
" " 20 г. №
2
" " февраль 20 г.
" " 20 г. №
3
" " март 20 г.
" " 20 г. №