Абай облысының бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының аумағындағы жер учаскелерін ауыстыру және беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 27 наурыздағы № 175 қаулысы.
Қазақстан Республикасы Жер кодексiнiң 105, 138 және 143-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Абай облысының бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының аумағындағы босалқы жерлер санатынан ауданы 71,37 гектар жер учаскесі өнеркәсiп, көлiк, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік, ядролық қауіпсіздік аймағы мұқтаждықтарына арналған жерлер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерлер санатына ауыстырылсын.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес "Altyn Group Qazaqstan" (Алтын Групп Казахстан) жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне (бұдан әрі – серіктестік) "Үлкен Қарашоқы" кен орнын игеру үшін осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскесіне 2028 жылғы 31 желтоқсанға дейін мерзімге уақытша өтеулі жер пайдалану (жалдау) құқығы берілсін.
3. Серіктестік (келісу бойынша) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ауыл шаруашылығы алқаптарын ауыл шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарда пайдалану үшін оларды алып қоюдан туындаған ауыл шаруашылығы өндірісінің шығындарын республикалық бюджет кірісіне өтесін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 27 наурыздағы
№ 175 қаулысына
қосымша
"Altyn Group Qazaqstan" (Алтын Групп Казахстан) жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне уақытша өтеулі жер пайдалану (жалдау) құқығында берілетін жер учаскесінің экспликациясы
Р/с
Жер учаскесінің ауданы, гектар
оның ішінде:
Жер учаскесінің нысаналы мақсаты
Құқық беру мерзімі
жайылым
өзге алқап
1
71,37
71,37
-
"Үлкен Қарашоқы" кен орнын игеру үшін

О переводе и предоставлении земельного участка на территории бывшего Семипалатинского испытательного ядерного полигона области Абай
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 марта 2025 года № 175
В соответствии со статьями 105138 и 143 Земельного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земельный участок площадью 71,37 гектара из категории земель запаса на территории бывшего Семипалатинского испытательного ядерного полигона области Абай в категорию земель промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности, зоны ядерной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения.
2. Предоставить товариществу с ограниченной ответственностью "Altyn Group Qazaqstan" (Алтын Групп Казахстан) (далее – товарищество) права временного возмездного землепользования (аренды) сроком до 31 декабря 2028 года на земельный участок, указанный в пункте 1 настоящего постановления, для разработки месторождения "Улкен Карашокы" согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Товариществу (по согласованию) в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан возместить в доход республиканского бюджета потери сельскохозяйственного производства, вызванные изъятием сельскохозяйственных угодий, для использования их в целях, не связанных с ведением сельского хозяйства.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 марта 2025 года № 175
Экспликация земельного участка, предоставляемого на праве временного возмездного землепользования (аренды) товариществу с ограниченной ответственностью "Altyn Group Qazaqstan" (Алтын Групп Казахстан)
№ п/п
Площадь земельного участка, гектар
в том числе:
Целевое назначение земельного участка
Срок предоставления права
пастбища
прочие угодья
1
71,37
71,37
-
для разработки месторождения "Улкен Карашокы"