Мемлекетке ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқымы мен өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң басқа да түрлерiн сатқаны үшiн алмастыра құрама жем сату нормасын реттеу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 2 шiлде 1992 ж. N 570. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен.
Совхоздардың, колхоздардың, ғылыми-зерттеу мекемелерiнiң, қожалық және басқа шаруашылықтардың өндiрiс көлемiн арттыруға және еңбектi барынша көп қажет ететiн ауыл шаруашылығы дақылдарының сортты, буданды тұқымдары мен өсiмдiк шаруашылығының товарлы өнiмiнiң басқа да түрлерiн мемлекеттiк ресурсқа сатуға материалдық мүдделiлiгiн арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. 1992 жылдың өнiмiнен бастап мемлекетке жүгерiнiң сортты және буданды тұқымын, оның будандары мен сорттарының аталық түрлерiн, қант қызылшасының, майлы, жемiс дақылдары мен шөптердiң тұқымын, сондай-ақ сыра қайнататын арпа, тұқымдық күрiш, қарақұмық дәнiн және өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң басқа да түрлерiн қосымшаға сәйкес сатқаны үшiн, меншiк түрiне қарамастан, колхоздарға, совхоздарға, қожалық, басқа да ауыл шаруашылық кәсiпорындарына және ғылыми-зерттеу мекемелерiне республикалық қордан құрама жем мен дән қалдығын (күнжара) алмастыра сату көлемi белгiленсiн.
2. Ғылыми-зерттеу мекемелерiнiң, олардың тәжiрибе-өндiрiстiк шаруашылықтарының, ауыл шаруашылық жоғары оқу орындары оқу-тәжiрибе шаруашылықтарының, совхоз-техникумдардың және элиттi тұқым өсiретiн шаруашылықтардың тiкелей совхоздарға, колхоздар мен басқа да мемлекеттiк ауыл шаруашылық кәсiпорындарына өсiрiлетiн ауыл шаруашылық дақылдары мен жоғары репродукциялы шөптердiң сортты және буданды тұқымын сатқаны үшiн оларға алмастыра құрама жем сату осы қаулыда белгiленген мөлшерде жүзеге асырылсын.
3.<*>
ЕСКЕРТУ. 3-тармақтың күшi жойылды - ҚРМК-нiң 1993.12.14. N 1250 қаулысымен.
4. Қазақ КСР Министрлер Кабинетiнiң "Фабрикалық қант қызылшасын өндiру мен сатып алуды арттыруда колхоздардың, совхоздардың, басқа да шаруашылықтардың және көлiк ұйымдарының материалдық мүдделiлiгiн арттыру жөнiндегi қосымша шаралар туралы" 1991 жылғы 30 қыркүйектегi N 574 қаулысының 2 тармағы (Қазақ КСР ҚЖ, 1991 ж., N 22, 166 ст.) мынадай жаңа редакциямен берiлсiн:
"2. Қант заводтарына 1992 жылдың өнiмiнен бастап қызылша өсiретiн шаруашылықтарға қалыптасқан баға бойынша фабрикалық қант қызылшасының мемлекетке сатылған әр центнерi үшiн 70 килограмнан жас сығынды және 1,5 килограмнан сiрне сатуға рұқсат етiлсiн."
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң

Об упоpядочении ноpм встpечной пpодажи комбикоpмов за pеализуемые госудаpству семена сельскохозяйственных культуp и дpугие виды пpодукции pастениеводства
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 2 июля 1992 года N 570 (Извлечение). Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В целях повышения материальной заинтересованности совхозов, колхозов, научно-исследовательских учреждений, крестьянских и других хозяйств в увеличении объема производства и реализации в государственные ресурсы сортовых и гибридных семян наиболее трудоемких сельскохозяйственных культур и других видов товарной продукции растениеводства Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить начиная с урожая 1992 года нормы встречной продажи комбикормов и шротов (жмыхов) из республиканского фонда колхозам, совхозам, крестьянским, другим сельскохозяйственным предприятиям, независимо от форм собственности, и научно-исследовательским учреждениям за реализуемые государству сортовые и гибридные семена кукурузы, родительские формы гибридов и сортов ее, семена сахарной свеклы, масличных, овощных культур и трав, а также зерно пивоваренного ячменя, риса-шалы, гречихи и других видов продукции растениеводства в размерах согласно приложению.
2. Встречную продажу комбикормов научно-исследовательским учреждениям, их опытно-производственным хозяйствам, учебно-опытным хозяйствам сельскохозяйственных высших учебных заведений, совхозам-техникумам и элитно-семеноводческим хозяйствам за реализуемые ими непосредственно совхозам, колхозам и другим государственным сельскохозяйственным предприятиям сортовые и гибридные семена выращиваемых сельскохозяйственных культур и трав высших репродукций производить в размерах, установленных настоящим постановлением.
3. Пункт 3 - утратил силу постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 декабря 1993 года N 1250.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан