Қазақстан-Американ "Скаббард-Алатау ЛТД" бiрлескен кәсiпорнын (корпорациясын) құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 14 тамыз 1992 ж. N 677
Республиканың нарығын халық тұтынатын тауарлармен, тамақ өнiмдерiмен молықтыру, ауыл шаруашылығы өнiмдерiн ұқсататын импорттық жабдықтармен жарақталған осы заманғы кәсiпорындар, өнiмдердi бөлу жүйесiн құру, ақпараттық, өндiрiстiк технологияларды енгiзу, бұл кәсiпорындардың мамандарын шетелдерде оқыту, шетел валютасының республикаға түсуiн ұлғайту мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының бiрлескен кооперативтерi мен басқа да кәсiпкерлiк құрылымдары одағының және "Скаббард" корпорациясының (АҚШ) Алматы қаласында қазақстан-американ "Скаббард-Алатау ЛТД" бiрлескен кәсiпорнын (корпорациясын) құру жөнiндегi инициативасы мақұлдансын.
2. Аумақтарында қазақстан-американ бiрлескен кәсiпорнының филиалдары мен құрылымдарын орналастыру көзделiп отырған облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерi қажеттi қызмет және өндiрiс үй-жайларын, өндiрiстiк, тұрғын үй және әлеуметтiк-мәдени мақсаттағы объектiлер құрылысы үшiн жер учаскелерiн бөлуге жәрдемдесетiн болсын.
3. Қазақстан Республикасының Байланыс министрлiгi "Скаббард-Алатау ЛТД" бiрлескен кәсiпорнын (корпорациясын) бiрiншi кезекте халықаралық және iшкi байланыс арналарымен қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Көлiк министрлiгi, Қазақ азаматтық авиация басқармасы бiрлескен кәсiпорынның өтiнiмдерi бойынша жүктердiң жеткiзiлуiн қамтамасыз етсiн.
5. "Скаббард-Алатау ЛТД" бiрлескен кәсiпорны (корпорациясы)
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi мен
"Қазастықөнiмi" концернiнің қатысуымен ауыл шаруашылығы өнiмдерiн
өндiру мен ұқсату саласындағы озық технологияның негiзiнде жеке
меншiктегi кәсiпорындар, фермерлiк шаруашылықтар құру жөнiнде
бағдарлама әзiрлесiн.
6. "Қазмұнайөнiмi" концернi бiрлескен кәсiпорынды өндiрiсiнiң
көлемi қажетсiнетiн ауқымда жанар-жағар май материалдарымен қамтамасыз
етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О создании казахстанско-амеpиканского совместного пpедпpиятия (коpпоpации) "Скаббаpд-Алау-Тау ЛТД"
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 14 августа 1992 года N 677
В целях насыщения рынка республики товарами народного потребления, продуктами питания, создания современных предприятий, оснащенных импортным оборудованием по переработке сельхозпродукции, систем их распределения, внедрение информационных, производственных технологий, обучения специалистов этих предприятий за рубежом, увеличение поступления иностранной валюты в республику Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить инициативу Союза объединенных кооперативов и других предпринимательских структур Республики Казахстан и корпорации "Скаббард" (США) о создании в г. Алма-Ате казахстанско-американского совместного предприятия (корпорации) "Скаббард-Ала-Тау ЛТД".
2. Главам областных, Алма-Атинской и Ленинской городских администраций, на территории которых предполагается размещение филиалов и производственных структур казахстанско-американского совместного предприятия, оказывать содействие в выделении необходимых служебных и производственных помещений, земельных участков для строительства объектов производственного, жилищного и социально-культурного назначения.
3. Министерству связи Республики Казахстан в первоочередном порядке обеспечить совместное предприятие (корпорацию) "Скаббард-Ала-Тау ЛТД" международными и внутренними каналами связи.
4. Министерству транспорта Республики Казахстан, Казахскому управлению гражданской авиации обеспечивать доставку грузов по заявкам совместного предприятия.
5. Совместному предприятию (корпорации) "Скаббард-Ала-Тау ЛТД" с участием Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и концерна "Казхлебопродукт" разработать программу по созданию частных предприятий, фермерских хозяйств на основе передовой технологии в области производства и переработки сельхозпродукции.
6. Концерну "Казнефтепродукт" обеспечить совместное предприятие горюче-смазочными материалами в пределах потребности, связанной с объемами его производства.
Премьер-министр
Республики Казахстан