Қазақстан iскерлiк ынтымақтастық орталығын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 17 тамыз 1992 ж. N 688
Қазақстан кәсiпорындары мен ұйымдарының арасында тiкелей ғылыми, өндiрiстiк және мәдени байланыстарды реттеу мен дамыту, нарықтық қатынастарды, халықаралық сауданы дамыту, сондай-ақ Халық шаруашылығы жетiстiктерiнiң көрмесi алып жатқан территорияның тұтастығын Қазақстан Республикасының ұлттық игiлiгi ретiнде сақтау үшiн жағдай жасау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Жаңа экономикалық құрылымдарды қолдау және монополиялық қызметтi шектеу жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi және Экономика жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң Қазақстан Республикасының Халық шаруашылығы жетiстiктерi көрмесiн мемлекеттiң қатысуымен акционерлiк қоғам түрiндегi Қазақстан iскерлiк ынтымақтастық орталығы етiп қайта құру туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Акционерлiк қоғам қызметiнiң негiзгi мiндеттерi мыналар болып саналсын:
Қазақстанның басқа мемлекеттермен, халықаралық ұйымдармен және компаниялармен экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени байланыстарын орнату әрi кеңейту;
биржалық және халықаралық сауда, көрмелер, жәрмеңкелер ұйымдастыру;
технопарк құрылымдарын, кәсiпорындардың халықаралық өнеркәсiп-технологиялық кооперациясын дамыту, республика территориясында, басқа мемлекеттерде бiрлескен кәсiпорындар мен халықаралық бiрлестiктер құру және оның қызметi. Орталықтың шет ел инвестициялары мен несиелерiн қатыстыру мен пайдалану мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестiрудi және осы қызметтiң экономикалық тиiмдiлiгiне бақылау жасауды Қазақстан Республикасының Шет ел инвестициялары жөнiндегi ұлттық агенттiгi жүзеге асырады деп белгiленсiн;
кәсiпкерлiк қызметтi барынша қолдау;
шетелдiк және отандық ғылымның, техниканың және аса жаңа технологияның жетiстiктерiн көрсету, оларды енгiзуге жәрдемдесетiн iскерлiк байланыстар орнату;
қазақстандық кәсiпорындар мен шетелдiк фирмаларға консультациялық, инженерлiк, әдiстемелiк және ұйымдастырушылық қызмет көрсету; Қазақстан Республикасы туралы, оның экономикасы туралы ақпараттық және жарнамалық материалдар әзiрлеу, жариялау және тарату;
ойын-сауық-мәдени шаралар мен сервистiк қызмет көрсетудi ұйымдастыру.
3. Қазақстан iскерлiк ынтымақтастық орталығы Қазақстан Республикасының Халық шаруашылығы жетiстiктерi көрмесiнiң заңды мұрагерi болып табылады және Халық шаруашылығы жетiстiктерi көрмесiне бекiтiлiп берiлген жер учаскесiне орналасады деп белгiленсiн.<*>
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгертiлдi - ҚРМК-нiң 1993.07.30. N 663
қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгертiлдi - ҚР Үкіметінiң 1998.07.24. N 693 қаулысымен .

Об обpазовании Казахстанского центpа делового сотpудничества
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 17 августа 1992 года N 688 (Извлечение)
В целях создания условий для налаживания и развития прямых научных, производственных и культурных связей между предприятиями и организациями Казахстана, развития рыночных отношений, международной торговли, а также сохранения целостности занимаемой ВДНХ территории как национального достояния Республики Казахстан Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Государственного комитета по поддержке новых экономических структур и ограничению монополистической деятельности, Государственного комитета по государственному имуществу и Государственного комитета по экономике Республики Казахстан о преобразовании ВДНХ Республики Казахстан в Казахстанский центр делового сотрудничества в форме акционерного общества с государственным участием.
2. Считать основными задачами деятельности акционерного общества:
установление и расширение экономических, научно-технических и культурных связей Казахстана с другими государствами, международными организациями и компаниями;
организацию биржевой и международной торговли, выставок, ярмарок;
развитие технопарковых структур, международной промышленно-технологической кооперации предприятий, создание и деятельность на территории республики, в других государствах совместных предприятий и международных объединений. Установить, что координация деятельности Центра по вопросам привлечения и использования иностранных инвестиций и кредитов и контроль за экономической эффективностью этой деятельности осуществляется Национальным агентством по иностранным инвестициям Республики Казахстан;
всемерную поддержку предпринимательской деятельности;
демонстрацию зарубежных и отечественных достижений науки, техники и новейшей технологии, установление деловых связей, способствующих их внедрению;
предоставление консультационных, инженерных, методических и организационных услуг казахстанским предприятиям и иностранным фирмам; подготовка, публикация и распространение информационных и рекламных материалов о Республике Казахстан, об ее экономике;
организацию зрелищно-культурных мероприятий и сервисного
обслуживания.
3. Установить, что Казахстанский центр делового сотрудничества
является правопреемником ВДНХ Республики Казахстан и располагается
на земельном участке, закрепленным за ВДНХ. <*>
Сноска. Пункт 3 - изменен постановлением от 30 июля 1993 г. N 663.
Исключен абзац второй - постановлением Правительства РК от 24 июля
1998 г. N 693   P980693_  .