Сүттiң базистiк майлылығы туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 21 қыркүйек 1992 ж. N 785
Сүттiң базистiк майлылығы 3,4-3,6 процент шегiнде белгiленген Литва, Латвия, Эстония, Украина және Беларусь республикаларынан асыл тұқымды мазалы құнажындардың көптеп әкелiнуiне, жемшөп базасының әлсiздiгiнен, жемшөп сапасының төмендiгiнен және сiңiмдi протеиннiң тапшылығынан сауын малы табынының үнемi жете азықтандырылмауына байланысты, сондай-ақ сүттi Қазақстанға арналып белгiленген көтерiңкi базистiк майлылығына есептеген кездегi ысыраптан шаруашылықтардың негiзсiз шығын шегуiне жол бермеу мақсатында (СССР Министрлер Советiнiң "Қазақ ССР-i бойынша базистiк майлылық нормасын өзгерту туралы" 1980 жылғы 4 тамыздағы N 656 қаулысы) Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының облыстары бойынша 1993 жылдың 1 қаңтарынан бастап колхоздардың, совхоздардың басқа да мемлекеттiк шаруашылықтардың, фермерлiк шаруашылықтар мен халықтың мемлекетке сататын етке сататын сиыр сүтсиыр сүтiнiң (оның салмағына қарай процент есебiмен) сараланған базистiк майлылық нормасы қосымшаға сәйкес белгiленсiн.
2. Қазақ ССР Министрлер Советiнiң "Сүттiң базистiк майлылығы туралы" 1980 жылғы 8 қыркүйектегi N 345 қаулысы күшiн жойған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 21 қыркүйектегi N 785 қаулысына Қосымша
Қазақстан Республикасының облыстары бойынша
сүттiң базистiк майлылығы
Облыстар                                 (процент есебiнен)
Ақмола                                                3,5
Ақтөбе                                                3,6
Алматы                                                3,6
Атырау                                                3,5
Шығыс Қазақстан                                       3,6
Жамбыл                                                3,5
Жезқазған                                             3,6
Батыс Қазақстан                                       3,6
Қарағанды                                             3,5
Қызылорда                                             3,5
Көкшетау                                              3,5
Қостанай                                              3,5
Павлодар                                              3,5
Солтүстiк Қазақстан                                   3,5
Семей                                                 3,6
Талдықорған                                           3,6
Торғай                                                3,5
Оңтүстiк Қазақстан                                    3,5

О базисной жиpности молока
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 21 сентябpя 1992 года N 785 (Извлечение)
В связи с большим завозом племенных и улучшенных телок из республик Литвы, Латвии, Эстонии, Украины и Беларусь, где базисная жирность молока установлена в пределах 3,4-3,6 процента, хронического недокорма скота молочного стада из-за слабой кормовой базы, низкого качества кормов и дефицита переваримого протеина, а также в целях предотвращения необоснованных убытков хозяйств от потерь при перерасчете молока на завышенную базисную жирность, установленную для Казахстана (постановление Совета Министров СССР от 4 августа 1980 г. N 656 "Об изменении нормы базисной жирности молока по Казахской ССР") Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить с 1 января 1992 г. по областям Республики Казахстан дифференцированную норму базисной жирности коровьего молока (в процентах к его весу), продаваемого государству колхозами, совхозами, другими госхозами, фермерскими хозяйствами и населением, согласно приложению.
2. Признать утратившим силу постановление Совета Министров Казахской ССР от 8 сентября 1980 г. № 345 "О базисной жирности молока".
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 21 сентября 1992 г. N 785
Базисная жирность молока по областям
Республики Казахстан
Области                                 (в процентах)
Акмолинская                                           3,5
Актюбинская                                           3,6
Алма-Атинская                                         3,6
Атырауская                                            3,5
Восточно-Казахстанская                                3,6
Джамбулская                                           3,5
Жезказганская                                         3,6
Западно-Казахстанская                                 3,6
Карагандинская                                        3,5
Кызыл-Ординская                                       3,5
Кокчетавская                                          3,5
Кустанайская                                          3,5
Павлодарская                                          3,5
Северо-Казахстанская                                  3,5
Семипалатинская                                       3,6
Талды-Курганская                                      3,6
Тургайская                                            3,5
Южно-Казахстанская                                    3,5