"Қазтамақөнеркәсiбi" мемлекеттiк-кооперативтiк бiрлестiгi жанындағы "Қазтамақөнеркәсiпшикiзат" республикалық сыртқы экономикалық бiрлестiгiн құру туралы
Қазақстан Республикалық Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 13 қазан 1992 ж. N 863
Шет елдердiң фирмаларымен сыртқы экономикалық байланыстарды одан әрi дамыту, тамақ өнеркәсiбiне арналған шикiзат экспорты мен импорты көлемiн ұлғайту және республика тамақ өнеркәсiбiнiң кәсiпорындары мен ұйымдарының экспорттық-импорттық операциялар жөнiндегi бiлiктi қызметке деген өскелең қажеттiлiктерiн қанағаттандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Қазтамақөнеркәсiбi" Мемлекеттiк-кооперативтiк бiрлестiгiнiң "Қазтамақөнеркәсiпшикiзат" республикалық сыртқы экономикалық бiрлестiгiн ("Қазтамақөнеркәсiпшикiзат" РСЭБ) құру туралы шешiмiне құптаушылық бiлдiрiлсiн.
2. "Қазтамақөнеркәсiпшикiзат" РСЭБ-iне қолданылып жүрген заңдарға сәйкес өнiмдер мен шикiзат бойынша экспорттық-импорттық операцияларды жүзеге асыру хұқы берiлсiн.
3. "Қазтамақөнеркәсiпшикiзат" РСЭБ-i:
облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерiнiң келiсiмi бойынша өз қаржысы және несие, заем салым нысанындағы шетел валютасындағы тамақ өнеркәсiбi кәсiпорындарының қаржысын тарту есебiнен өнеркәсiп және өңдеу кешендерiнiң құрылысын жүзеге асыратын, сондай-ақ шетелдердегi осындай объектiлердiң құрылысына қатысатын;
өндiрiстiк-техникалық мақсаттағы шикiзат пен материалдарды, машиналарды, жабдықтарды және олардың босалқы бөлшектерiн, халық тұтынатын тауарларды белгiленген тәртiп пен шетелдерден сатып алатын болып белгiленсiн.
4. "Қазтамақөнеркәсiпшикiзат" РСЭБ-i заңдарда көзделген тәртiп пен шарттарға сәйкес бiрлестiктегi, оның филиалдарындағы және меншiктiң кез-келген нысанындағы кәсiпорындардың өкiлдiктерiндегi жұмысқа кеңес және шетел мамандарын тартуға хұқылы.
5. "Қазтамақөнеркәсiпшикiзат" РСЭБ-iне белгiленген тәртiп бойынша "Қазтамақөнеркәсiпшикiзат" РСЭБ-i аппараты мен оның-филиалдарының делегациялары мен мамандарының шетелдерге қызметтiк iссапарға шығуы жөнiнде шешiм қабылдауына рұқсат етiлсiн.
6. Қазақстан Республикасының Байланыс министрлiгi "Қазтамақөнеркәсiпшикiзат" РСЭБ-iне оның өтiнуi бойынша қажеттi байланыс құралдарын бөлетiн болсын.
7. Республикалық министрлiктер мен ведомстволар, облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерi "Қазтамақөнеркәсiпшикiзат" РСЭБ-iнiң практикалық қызметiне жан-жақты көмек көрсетсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О создании Республиканского внешнеэкономического объединения "Казпищепpомсыpье" пpи Госудаpственном коопеpативном объединении "Казпищепpом"
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 13 октябpя 1992 года N 863
В целях дальнейшего развития внешнеэкономических связей с фирмами зарубежных стран, увеличения объема экспорта и импорта сырья для пищевой промышленности и удовлетворении возрастающих потребностей предприятий и организаций пищевой промышленности республики в квалификационных услугах по экспортно-импортным операциям Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Положительно отнестить к решению Государственно-кооперативного объединения "Казпищепром" о создании Республиканского внешнеэкономического объединения "Казпищепромсырье" (РВО "Казпищепромсырье").
2. Предоставить РВО "Казпищепромсырье" право осуществления экспортно-импортных операций по продукции и сырью в соответствии с действующим законодательством.
3. Установить, что РВО "Казпищепромсырье":
осуществляет по согласованию с главами областных, Алма-Атинской и Ленинской городских администраций за счет собственных средств и привлечения средств предприятий пищевой промышленности в иностранной валюте в форме кредитов, займов, вкладов в строительство промышленных и перерабатывающих комплексов, а также участвует в строительстве аналогичных объектов за рубежом;
приобретает за границей сырье и материалы производственно-технического назначения, машины, оборудование и запасные части к ним, товары народного потребления в установленном порядке.
4. РВО "Казпищепромсырье" вправе привлекать на договорных началах к работе в объединении, его филиалах и представительствах предприятия любой формы собственности, советских и иностранных специалистов в порядке и на условиях, предусмотренных законодательством.
5. Разрешить РВО "Казпищепромсырье" принимать в установленном порядке решения о выезде делегаций и специалистов аппарата РВО "Казпищепромсырье" и его филиалов в служебные командировки в зарубежные страны.
6. Министерству связи Республики Казахстан выделить РВО "Казпищепромсырье" по его заявкам необходимые средства связи.
7. Министерствам и ведомствам республики, главам областных, Алма-Атинской и Ленинской городских администраций оказывать всестороннюю помощь в практической деятельности РВО "Казпищепромсырье".
Премьер-министр
Республики Казахстан