1941-1945 жылдары әрекет еткен арнайы жасақтар қызметкерлерiне жеңiлдiктер туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1992 жылғы 26 қазан N 897. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995.07.19. N 999 қаулысымен.
Арнайы жасақтар қызметкерлерi ерлiк, қаhармандық және табандылық көрсете отырып, Ұлы Отан соғысында жеңiске жетуге лайықты үлес қосты:
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Ұлы Отан соғысына қатысушылар үшiн заңмен белгiленген жеңiлдiктер, 1941-1945 жылдар кезеңiнде Қызыл Армия қатарындағы адамдардың жағдайына көшiрiлген және iс-әрекет етушi майданның тылмен шекаралас шегiндегi немесе iс-әрекет етушi флоттардың оперативтiк аймақтарындағы әскер мен флоттың мүдделi мiндеттерiн атқарған Жол қатынастарының халық комиссариаты, кәсiпшiлiк және көлiктiк кемелердегi жүзгiштер құрамы мен КСРО Балық
өнеркәсiбi халық комиссариаты авиациясының ұшу-көтеру құрамы, теңiз және
өзен флоты, Бассолтүстiктеңiзжол авиациясының ұшу-көтеру құрамы арнайы
жасақтарының қызметкерлерiне қолданылсын.
2. Жеңiлдiктерге хұқық туралы куәлiк пен талондардың жол жүру
парақшаларын беру Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiне
жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О льготах pаботникам спецфоpмиpований действовавших в пеpиод 1941-1945 годов
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 26 октябpя 1992 года N 897. Утpатило силу постановлением Кабинета Министpов РК от 19 июля 1995 г. N 999
Работники специальных формирований, проявив мужество, отвагу и стойкость, внесли достойный вклад в достижение победы в Великой Отечественной войне.
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Распространить льготы, установленные законодательством для участников Великой Отечественной войны, на работников специальных формирований Народного комиссариата путей сообщения СССР, Народного комиссариата связи СССР, плавающего состава промысловых и транспортных судов и летно-подъемного состава авиации Народного комиссариата рыбной промышленности СССР, морского и речного флота, летно-подъемного состава авиации Главсевморпути, переведенных в период 1941-1945 годов на положение лиц, состоящих в рядах Красной Армии и выполняющих задачи в интересах армии и флота в пределах тыловых границ действующих фронтов или оперативных зон действующих флотов.
2. Выдачу удостоверений о праве на льготы и проездных листов талонов возложить на Министерство обороны Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан