Өздiгiнен жүрмейтiн кемелерде Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк жалауы 1 және 2 қаңтарда, 8 наурызда, 22 наурызда, 1 мамырда, 9 мамырда, 16 желтоқсанда тiгiледi.
6. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң әскери құрамалары мен бөлiмдерiнде және Ұлттық ұланында ант қабылдау ресiмi кезiнде көтерiледi.
7. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк жалауы Заңның 4-бабының "в" тармағында аталған жағдайларда, егер бұл халықаралық хұқық нормаларында және мемлекетаралық келiсiмдерде көзделген болса, тiгiледi.
8. Кәсiпорындар, мекемелер мен ұйымдар үйлерiнде, сондай-ақ тұрғын үйлерде Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк жалауы 1 және 2 қаңтарда, 8 наурызда, 22 наурызда, 1 мамырда, 9 мамырда, 16 желтоқсанда тiгiледi.
9. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк жалауы туралы" Заңның және осы Нұсқаудың Қазақстан Республикасының шеңберiнде дәлме-дәл орындалуын бақылау мемлекеттiк өкiмет пен басқарудың жергiлiктi органдарына жүктеледi.
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк жалауы туралы" Заңның және осы Нұсқаудың теңiз кемелерiнде және iшкi жүзу кемелерiнде дәлме-дәл орындалуын бақылау осы кемелер солардың қарауындағы Қазақстан Республикасының министрлiктерiне, мемлекеттiк комитеттерi мен ведомстволарына, порттарда - порттардың (кемежайлардың) бастықтарына, өкiлдiктерде және консулдық мекемелерде орындалуын бақылау - Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне жүктеледi.

На несамоходных судах Государственный флаг Республики Казахстан поднимается 1 и 2 января, 8 марта, 22 марта, 1 мая, 9 мая, 16 декабря.
6. В воинских соединениях и частях Вооруженных Сил и Республиканской гвардии Республики Казахстан Государственный флаг поднимается при принятии присяги.
7. В случаях, указанных в пункте "в" статьи 4 Закона, Государственный флаг Республики Казахстан устанавливается, если это предусмотрено нормами международного права и межгосударственными соглашениями.
8. На зданиях предприятий, учреждений и организаций, а также на жилых домах Государственный флаг Республики Казахстан устанавливается 1 и 2 января, 8 марта, 22 марта, 1 мая, 9 мая, 16 декабря.
9. Наблюдение за точным исполнением Закона "О Государственном флаге Республики Казахстан" и настоящей Инструкции в пределах Республики Казахстан возлагается на местные органы государственной власти и управления.
Наблюдение за точным исполнением Закона "О Государственном флаге Республики Казахстан" и настоящей Инструкции на морских судах и судах внутреннего плавания возлагается на министерства, государственные комитеты и ведомства Республики Казахстан, в ведении которых находятся суда, в портах - на начальников портов (пристаней), дипломатическими, торговыми представительствами и консульскими учреждениями Республики Казахстан - на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.