7. Қазақстан Республикасының Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгi 1993 жылдан бастап "Жезқазғантүстiмет" ғылыми-өндiрiс бiрлестiгiне, "Балқашмыс" өндiрiс бiрлестiгiне, "Қазглинозем" өндiрiс бiрлестiгiне олардың өндiретiн өнiмдерiне бас лицензия берiп тұрсын.
Кәсiпорындарға мұндай өнiмдердi өз күшiмен немесе, олардың қалауы бойынша, мамандандырылған мемлекеттiк сыртқы сауда ұйымдары арқылы өткiзуiне рұқсат етiлсiн.
8. Қазақстан Республикасының Энергетика және отын ресурстары министрлiгi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп 1993 жылдың 1 қаңтарына дейiн энергетика объектiлерi құрылысын қаржыландыру тәртiбiн әзiрлеп, бекiтсiн және онда Жезқазған қаласында 2-жылу электр орталығын салуға жұмсалған шығындарға өтем жасау үшiн "Жезқазғантүстiмет" ғылыми-өндiрiс бiрлестiгiне электр және энергиясының жеңiлдiктi тарифтерi белгiленуiн көздейтiн болсын.
9. Қазақстан Республикасының Мемэкономкомы, Өнеркәсiп министрлiгi болжамдау-жоспарлары мен тиiстi жылға арналған бюджет жобаларын әзiрлеген кезде Бағдарламада қаралған объектiлер құрылысына арналған жеңiлдiктi кредитке қаржы ресурстары бөлiнуiн
көздеп отырсын.
10. "Қазмысқұрылыс" (Жезқазған қаласы) пен "Балқашқұрылыс"
(Балқаш қаласы) трестерiн, басқа тапсырыс берушiлерге құрылыс
көлемiн 1992 жылғы жоспар деңгейiнен кемiтпей, тиiсiнше
"Жезқазғантүстiмет" ғылыми-өндiрiс бiрлестiгi мен "Балқашмыс"
өндiрiс бiрлестiгiнiң құрамына берген орында болады деп
саналсын.
11. Жезқазған, Павлодар, Семей және Ақтөбе облыстарының
әкiмдерi Бағдарламаны жүзеге асыруға жәрдемдесiп отыратын болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1992 жылғы 2 желтоқсандағы
N 1011 қаулысымен
Мақұлданған
"Қазақстан Республикасы металлургия кешенiнiң мыс
және алюминий салаларын дамытудың негiзгi бағыттарының"
Бағдарламасы
(Кесте)

7. Министерству внешнеэкономических связей Республики Казахстан выдавать начиная с 1993 года научно-производственному объединению "Жезказганцветмет", производственному объединению "Балхашмедь", производственному объединению "Казглинозем" генеральные лицензии на экспорт производимой ими продукции.
Разрешить предприятиям осуществлять реализацию такой продукции собственными силами или по их усмотрению через специализированные государственные внешнеторговые организации.
8. Министерству энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан совместно с Министерством финансов Республики Казахстан до 1 января 1993 г. разработать и утвердить порядок финансирования строительства энергетических объектов, предусмотрев установление научно-производственному объединению "Жезказганцветмет" льготных тарифов на электрическую и тепловую энергию для компенсации затрат на строительство ТЭЦ-2 в г.Жезказгане.
9. Госэкономкомитету, Министерству промышленности Республики Казахстан предусмотреть при разработке планов-прогнозов и проекта бюджета на соответствующий год выделение финансовых ресурсов под льготные кредиты на строительство объектов, заложенных в Программе.
10. Считать целесообразными передать тресты "Казмедьстрой" (г.Жезказган) и "Прибалхашстрой" (г.Балхаш) в состав соответственно научно-производственного объединения "Жезказганцветмет" и производственного объединения "Балхашмедь" без уменьшения объемов строительства к уровню плана 1992 года другим заказчикам.
11. Главам Жезказганской, Павлодарской, Семипалатинской и Актюбинской областных администраций оказывать содействие в реализации Программы.
Премьер-министр
Республики Казахстан
О Д О Б Р Е Н А
постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 декабря 1992 года N 1011
П Р О Г Р А М М А
"Основные направления развития медной и алюминиевой
отраслей металлургического комплекса Республики
Казахстан
( т а б л и ц а )