Қазақстанның кәсiпқой бокс Федерациясының қызметiн жетiлдiру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 23 ақпан 1993 ж. N 137
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Кәсiпқой бокс федерациясы атқару комитетiнiң Қазақстан Республикасында кәсiпқой боксты дамыту туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерi спорттық-сауықтыру жұмысының жаңа нысаны ретiндегi кәсiпқой спорттың қалыптасуына жәрдемдесетiн болсын.
Қазақстанның Кәсiпқой бокс федерациясының құрылымдық бөлiмшелерiне жабдықтар, байланыс техникаларын алуға, үй-жай бөлiнуiне жәрдемдессiн.
Федерация жалға алған үй-жайларға коммуналдық қызмет көрсетулердi төлеу бюджеттiк ұйымдар үшiн бекiтiлген тарифтер мен ставкалар бойынша қарастырылсын. Қазақстанның Кәсiпқой бокс федерациясының қалыптасу кезеңiнде оны өтеу жергiлiктi әкiмшiлiктiң бюджеттен тыс қор қаржысы есебiнен көзделсiн.
3. Қазақстанның Кәсiпқой бокс федерациясы Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесiнiң қарауына Федерацияны екi жылдың көлемiнде пайда салығын төлеуден босату туралы қаулының жобасын әзiрлеу жөнiнде бiр ай мерзiмде ұсыныс дайындап, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне енгiзсiн.
4. Алматы қаласының әкiмi Қазақстанның Кәсiпқой бокс федерациясының басқармасын орналастыру үшiн алаңы 500 шаршы метр үй-жай бөлсiн.
5. Қазақстан Республикасының Байланыс министрлiгi Қазақстанның Кәсiпқой бокс федерациясын 6 абонентке арналған телефон байланысымен қамтамасыз етсiн.
6. Республикалық "Қазконтракт" контракт корпорациясы Қазақстанның Кәсiпқой бокс федерациясы үшiн 1 компъютерлiк техника жиынтығы мен 1 микроавтобус қарастырсын.
7. Қазақстан Республикасының Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгi "Теңiзмұнайгаз" және "Жамбылоблгаз" өндiрiстiк бiрлестiктерiне (Қазақстанның Кәсiпқой бокс федерациясының негiзгi құрылтайшылары мен демеушiлерi) жоспардан тыс өнiмнiң бiр бөлiгiн экспорттауға белгiленген тәртiппен лицензия берсiн.
"Теңiзмұнайгаз" және "Жамбылоблгаз" өндiрiстiк бiрлестiктерiне жоспардан тыс өнiмнiң бiр бөлiгiн экспорттаудан түскен қаржы Федерацияның мұқтажы мен материалдық базасын құруға бағыттауына рұқсат етiлсiн.
8. Жоғарыда аталған бiрлестiктерге Федерацияның неғұрлым мұқтаж спортшылары мен мүшелерiне, төлем сомасын кәсiпорынның базалық тұтыну қорына қоспай стипендия, зейнетақы төлеуге рұқсат етiлсiн.
9. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне, оның аумақтық органдарына Қазақстанның Кәсiпқой бокс федерациясына және оған ведомстволық бағыныстағы құрылымдарға пайдаланылмай отырған ғимараттарды, құрылыстарды кәсiпқой спорт клубтарына бөлуге практикалық көмек көрсету ұсынылсын.

О совершенствовании деятельности Казахстанской Федерации профессионального бокса
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 23 февраля 1993 года N 137
Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять предложение исполкома Казахстанской Федерации профессионального бокса о развитии профессионального бокса в Республике Казахстан.
2. Главам областных, Алма-Атинской и Ленинской городских администраций оказывать содействие в становлении профессионального спорта, как новой формы спортивно-оздоровительной работы.
Содействовать структурным подразделениям Казахстанской Федерации профессионального бокса в приобретении оборудования, техники, связи и выделении помещений.
Оплату коммунальных услуг арендуемых Федерацией помещений предусмотреть по тарифам и ставкам, утвержденным для бюджетных организаций. Предусмотреть ее компенсацию на период становления Казахстанской Федерации профессионального бокса за счет средств внебюджетного фонда глав местных администраций.
3. Казахстанской Федерации профессионального бокса в месячный срок подготовить и внести предложения в Кабинет Министров Республики Казахстан для рассмотрения в Верховном Совете Республики Казахстан проекта постановления по освобождению Федерации от уплаты налога с прибыли в течение двух лет.
4. Главе Алма-Атинской городской администрации выделить помещение площадью 500 кв.метров для размещения управления Казахстанской Федерации профессионального бокса.
5. Министерству связи Республики Казахстан обеспечить Казахстанскую Федерацию профессионального бокса телефонной связью на 6 абонентов.
6. Республиканской контрактной корпорации "Казконтракт" предусмотреть для Казахстанской Федерации профессионального бокса 1 комплект компьютерной техники и 1 микроавтобус.
7. Министерству внешнеэкономических связей Республики Казахстан выдавать в установленном порядке (основным учредителям и спонсорам Казахстанской Федерации профессионального бокса) производственным объединениям "Тенгизмунайгаз" и "Джамбулоблгаз" лицензии на экспорт части сверхплановой продукции.
Разрешить производственным объединениям "Тенгизмунайгаз" и "Джамбулоблгаз" направлять вырученные средства от экспорта части сверхплановой продукции на нужды и создание материальной базы Федерации.
8. Разрешить вышеуказанным объединениям выплату стипендий, пенсий наиболее нуждающимся спортсменам и членам Федерации, не включая сумму выплат в базовый фонд потребления предприятий.
9. Рекомендовать Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу, его территориальным органам оказывать практическую помощь Казахстанской Федерации профессионального бокса и ее подведомственным структурам в выделении неиспользуемых зданий, сооружений спортивным профессиональным клубам.

10. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Қазақстанның Кәсiпқой бокс федерациясымен бiрлесiп, бұрынғы спортшыларды тәртiп бұзушылықтың алдын алу және қоғамдық тәртiптi қорғау үшiн пайдалану туралы ереже әзiрлесiн.
11. Қазақстанның Кәсiпқой бокс федерациясына (Дүниежүзiлiк боксшылар қауымдастығының (ДБК) мүшесi ретiнде) және оның жергiлiктi жердегi құрылымдық бөлiмшелерiне бокс жөнiндегi жеке спорт клубтарының қызметiне бақылау жасауды жүзеге асыру тапсырылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

10. Министерству внутренних дел Республики Казахстан совместно с Казахстанской Федерацией профессионального бокса разработать положение об использовании бывших спортсменов для профилактики правонарушений и охраны общественного порядка.
11. Поручить Казахстанской Федерации профессионального бокса (как члену Всемирной боксерской ассоциации ВБА) и ее структурным подразделениям на местах осуществлять контроль за деятельностью частных спортивных клубов по боксу.
Премьер-министр
Республики Казахстан