АҚШ-тың инспекция топтарының Қазақстан Республикасының аумағына келу пункттерiн ашу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 9 наурыз 1993 ж. N 182
Қазақстан Республикасының Қару-жарақты шектеу және қысқарту саласындағы халықаралық шарттар бойынша алған мiндеттемелерiн орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Орта және таяу қашықтыққа пайдаланылатын ракеталар жөнiндегi шарттардың және Стратегиялық шабуыл қару-жарағын шектеу туралы шарттың сақталуын бақылау үшiн Қазақстан Республикасына келетiн АҚШ-тың инспекция топтарының Алматы қаласына келу және кету пункттерi ашылсын.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Орта және таяу қашықтыққа пайдаланылатын ракеталар және Стратегиялық шабуыл қару-жарағын шектеу туралы шарттарға басқа қатысушыларға Алматы қаласында инспекция топтарының келу және кету пункттерi ашылғанын хабарласын.
3. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi республика аумағына орналасқан объектiлерде инспекциялар өткiзудi қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi, Қаржы министрлiгi мемлекет шекарасы арқылы өтетiн инспекция топтарына, көлiк-құралдарына, жүктерге өткiзетiн пункттерде Орта және таяу қашықтыққа пайдаланылатын ракеталар және Стратегиялық шабуыл қару-жарағын шектеу туралы шарттарда ескертiлген ережелердi сақтай отырып, шекаралық, кедендiк бақылау ұйымдастырсын.
5. Қазақ азаматтық авиация басқармасы АҚШ-тың инспекция топтары ұшып келетiн авиация техникасына навигациялық, инженерлiк-айлақтық қызмет көрсетудi қамтамасыз етсiн.
6. Қазақстан Республикасының Байланыс министрлiгi Сыртқы iстер министрлiгiмен, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетiмен бiрге американ жағының қатысуымен Орта және таяу қашықтыққа пайдаланылатын ракеталар және Стратегиялық шабуыл қару-жарағын шектеу жөнiндегi шарттардың орындалуы туралы ақпарат алмасу үшiн байланыс ұйымдастыруды қамтамасыз етсiн.
7. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрге елге келетiн инспекция топтарына инспекция жасаушы жақтың есебiнен ақы төлеу мәселелерiн шешетiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

Об открытии пункта въезда на территорию Республики Казахстан инспекционных групп США
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 9 марта 1993 года N 182
В целях выполнения обязательств, взятых Республикой Казахстан по международным договорам в области ограничения и сокращения вооружений, Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Открыть пункт въезда и выезда (г.Алматы) для инспекционных групп США, которые будут прибывать в Республику Казахстан для наблюдения за соблюдением Договора по ракетам средней и меньшей дальности (РСМД) и Договора об ограничении стратегических наступательных вооружений (СНВ).
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан известить других участников договоров по РСМД и СНВ об открытии пункта въезда и выезда для инспекционных групп.
3. Министерству обороны Республики Казахстан обеспечить проведение инспекций на объектах, дислоцированных на территории республики.
4. Комитету национальной безопасности, Министерству финансов Республики Казахстан организовать пограничный, таможенный контроль инспекционных групп, транспортных средств, грузов, следующих через государственную границу, в пунктах пропуска с соблюдением правил, оговоренных договорами по РСМД и СНВ.
5. Казахскому управлению гражданской авиации обеспечить навигационное, инженерно-аэродромное обслуживание авиационной техники, на которой прибывают инспекционные группы США.
6. Министерству связи Республики Казахстан совместно с Министерством иностранных дел, Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан обеспечить при участии американской стороны организацию связи для обмена информацией по выполнению договоров по РСМД и СНВ.
7. Министерству иностранных дел Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами и ведомствами решить вопросы оплаты пребывания инспекционных групп за счет инспектирующей стороны.
Премьер-министр
Республики Казахстан