Қазақстан Республикасы Конституциялық сотының мәселелерi
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 12 сәуiр N 295. Күшi жойылылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1996.01.08. N 29 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң "Қазақстан Республикасының Конституциялық Соты туралы" және "Қазақстан Республикасында конституциялық сот iсiн жүргiзу туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын күшiне енгiзудiң тәртiбi туралы" 1992 жылғы 6 маусымдағы қаулысын орындау үшiн және Конституциялық Соттың қызметiне қажеттi жағдайлар туғызылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Министрлiктер, мемлекеттiк комитеттер, ведомстволар, облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерi Конституциялық Сотқа өз қызметiн жүзеге асыруына жан-жақты жәрдем көрсететiн және олар өздерi шығарған нормативтiк сипаттағы барлық актiлердi оған бағыттап отыратын болсын.
2. Қазақстан Республикасының Президентi мен Министрлер Кабинетiнiң Аппараты Конституциялық Сот судьяларының Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң және оның Төралқасының мәжiлiстерiне қатысу құқын жүзеге асыруды қамтамасыз етсiн және Қазақстан Республикасының Президентi мен Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi шығарған барлық нормативтiк актiлердi Конституциялық Сотқа жiберiп отырсын.
3. Қазақстан Республикасының Президентi мен Министрлер Кабинетi Аппаратының Шаруашылық басқармасы және Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Емдеу-сауықтыру бiрлестiгi Конституциялық Соттың қызметкерлерiне санаторийлерге, демалыс үйлерiне, пансионаттарға, пионер лагерьлерiне жолдама, мектепке дейiнгi балалар мекемелерiне орын бөлсiн, сондай-ақ Сот қызметкерлерiне медициналық қызмет көрсетудi қарастырсын.
4. Қазақстан Республикасының Президентi мен Министрлер Кабинетi Аппаратының Шаруашылық басқармасы Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының автомобильдерiне қамту мен техникалық жөндеудi шарттық негiзде жүргiзетiн болсын.
5. "Республикалық "Қазконтракт" контракт корпорациясы" акционерлiк қоғамы мен Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi 1993 жылдан бастап Қазақстан Республикасының Конституциялық Сотына жиhаз, жабдықтар, құрал-саймандар, кеңсе тауарларын бөлудi қамтамасыз етсiн. Үкiметтiң шешiмi талап етiлетiн мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне ұсыныс енгiзсiн.
6. Қазақстан Республикасының Байланыс министрлiгi Қазақстан Республикасының Конституциялық Сотын телефон, телеграф және телекс байланысымен тiкелей шарт бойынша қамтамасыз етсiн, Қазақстан Республикасының Сауда министрлiгi, республикалық "Қазжеңiлжабдықсауда" бiрлестiгi Конституциялық Соттың өтiнiмдерiне сәйкес 1993 жылға материалдық-техникалық ресурстар қарастырсын.

Вопpосы Конституционного суда Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 12 апpеля 1993 г. N 295. Утратило силу постановлением Пpавительства РК от 8 янваpя 1996 г. N 29 ~P9600029.
Во исполнение постановления Верховного Совета Республики Казахстан от 6 июня 1992 г. "О порядке введения в действие Законов Республики Казахстан "О Конституционном Суде Республики Казахстан" и "О конституционном судопроизводстве в Республике Казахстан" и в целях обеспечения необходимых условий деятельности Конституционного Суда Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Министерствам, государственным комитетам, ведомствам, главам областных, Алматинской и Ленинской городских администраций оказывать всестороннее содействие Конституционному Суду в осуществлении его функций и направлять в его адрес все издаваемые ими акты нормативного характера.
2. Аппарату Президента и Кабинета Министров Республики Казахстан обеспечить реализацию права присутствия судей Конституционного Суда на заседаниях Кабинета Министров Республики Казахстан и его Президиума и направлять Конституционному Суду все нормативные акты, издаваемые Президентом Республики Казахстан и Кабинетом Министров Республики Казахстан.
3. Хозяйственному управлению Аппарата Президента и Кабинета Министров Республики Казахстан и Лечебно-оздоровительному объединению при Кабинете Министров Республики Казахстан выделять работникам Конституционного Суда путевки в санатории, дома отдыха, пансионаты, пионерские лагеря, места в детских дошкольных учреждениях, а также предусмотреть медицинское обслуживание работников Суда.
4. Хозяйственному управлению Аппарата Президента и Кабинета Министров Республики Казахстан производить на договорной основе обслуживание и технический ремонт автомобилей Конституционного Суда Республики Казахстан.
5. Акционерному обществу "Республиканская контрактная корпорация "Казконтракт" и Министерству экономики Республики Казахстан обеспечивать начиная с 1993 года выделение Конституционному Суду Республики Казахстан мебели, оборудования, инвентаря, канцелярских товаров. По вопросам, требующим решения Правительства, вносить предложения в Кабинет Министров Республики Казахстан.
6. Министерству связи Республики Казахстан обеспечить по прямым договорам Конституционный Суд Республики Казахстан необходимой, телеграфной и телексной связью; Министерству торговли Республики Казахстан, республиканскому объединению "Казлегснабсбытторг" изыскать на 1993 год материально-технические ресурсы согласно заявкам Конституционного Суда.

7. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi Инвестициялық қордан Конституциялық Сот үшiн 1993 жылы тұрғын үй салуға (400 шаршы м) қажеттi қаражат бөлсiн және мұнан былай тұрғын үй салуға оған жыл сайын лимиттер бөлудi қарастыратын болсын, ал Алматы облысының әкiмi құрылысты белгiленген тәртiппен қамтамасыз етсiн.
8. Алматы облысының және Алматы қаласының әкiмдерi Конституциялық Сот аппаратының судьялары мен қызметкерлерi үшiн жеке тұрғын үй салуға учаске және бау-бақша учаскесiн бөлетiн болсын.
9. Қазақстан Республикасының Баспасөз және бұқаралық ақпарат министрлiгi Конституциялық Соттың қызметiн әйгiлеп отыруды және оның материалдарын жариялауды қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

7. Министерству экономики, Министерству финансов Республики Казахстан выделить из Инвестиционного фонда необходимые ассигнования на строительство в 1993 году жилья (400 кв.м) для Конституционного Суда и в дальнейшем предусматривать ежегодное выделение для него лимитов на строительство жилья, а главе Алма-Атинской городской администрации обеспечивать в установленном порядке строительство.
8. Главам Алматинской областной и Алматинской городской администраций выделять участки под индивидуальное жилищное строительство и садовые участки для судей и работников аппарата Конституционного Суда.
9. Министерству печати и массовой информации Республики Казахстан обеспечивать освещение деятельности и публикацию материалов Конституционного Суда.
Премьер-министр Республики Казахстан