Республиканың күкiрт қышқылын өндiрумен шұғылданатын өнеркәсiп орындарының жұмысын тұрақтандыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 1993 жылғы 19 мамыр N 401. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Республиканың күкiрт қышқылын шығарумен байланысты өндiрiстiк кешендерiнiң жұмысын тұрақтандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1<*>.
Ескерту. 1-тармақ күшiн жойды - ҚРМК-нiң 1994.11.02. N 1219 қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасының Көлiк министрлiгi "Балқашмыс" өндiрiстiк бiрлестiгiн және күкiрт қышқылын өндiретiн басқа да кәсiпорындарды оны тасымалдау үшiн темiр жол цистерналарымен қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгi:
республикада күкiрт қышқылын өндiретiн кәсiпорындарды дамыту тұжырымдамасын жасап, онда күкiрт қышқылын әкелiнетiн шикiзат есебiнен шығару көлемiн мейлiнше азайту, сондай-ақ шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң күкiрт қышқылын iшкi республикалық өндiрiс есебiнен тұтынуын толық қамтамасыз ету шараларын көздейтiн болсын;
Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен бiрлесiп және республиканың мамандандырылған кәсiпорындары мен ұйымдарының қатысуымен күкiрт қышқылын Оңтүстiк-Шығыс Азия елдерiне тасымалдаудың техникалық жағдайларын жасау мақсатында шекаралық "Дружба" станциясында оны сақтайтын қойма салудың қажеттiгiн қарап, объект құрылысын қаржыландыру жөнiнде шешiм қабылдайтын болсын;
"Балқашмыс" өндiрiстiк бiрлестiгiмен бiрлесiп, күкiртi бар өнiмдердiң сан алуан түрлерiн шығару арқылы газды кешендi өңдеу негiзiнде күкiрт қышқылы өндiрiсiн жаңғырту шеңберiнде экологиялық жағдайды жақсартуға және атмосфераға зиянды заттарды шығаруды азайтуға бағытталған жұмыстарды орындауды қамтамасыз етсiн;
"Қазақстанқұрылыс" концернiмен және "Балқашмыс" өндiрiстiк бiрлестiгiмен бiрлесiп жаңа күкiрт қышқылы цехын 1995 жылы аяқтап, iске қосу жөнiнде шаралар қабылдансын;
Қазақстан Республикасының Экология және биоресурстар министрлiгiмен және "Балқашмыс" өндiрiстiк бiрлестiгiмен бiрлесiп, Қазақстан Республикасының "Айналадағы табиғи ортаны қорғау туралы" Заңының 41 бабына сәйкес бiрлестiктiң өндiрiстiк қызметiне уақытша экологиялық регламент белгiлесiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О мерах по стабилизации работы промышленных предприятий Республики, занятых производством серной кислоты
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 мая 1993 г. N 401. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В целях стабилизации работы производственных комплексов республики, связанных с выпуском серной кислоты, Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Утратил силу постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 ноября 1994 г. N 1219.
2. Министерству транспорта Республики Казахстан обеспечить железнодорожными цистернами производственное объединение "Балхашмедь" и другие предприятия - производители серной кислоты для ее транспортировки.
3. Министерству промышленности Республики Казахстан:
разработать концепцию развития предприятий - производителей серной кислоты в республике, предусмотрев в ней меры по максимальному снижению объемов ее выпуска за счет привозного сырья, а также полному обеспечению потребления серной кислоты хозяйствующими субъектами за счет внутриреспубликанского производства;
совместно с Министерством экономики Республики Казахстан и участием специализированных предприятий и организаций республики рассмотреть целесообразность строительства на пограничной станции "Дружба" хранилищ серной кислоты в целях создания технических условий ее транспортировки в страны Юго-Восточной Азии и принять решение по финансированию строительства объекта;
совместно с производственным объединением "Балхашмедь" обеспечить выполнение работ, направленных на улучшение экологической обстановки и снижение выбросов вредных веществ в атмосферу, в рамках реконструкции сернокислотного производства на основе комплексной переработки газов с выпуском различных видов серосодержащих продуктов;
совместно с концерном "Казахстанстрой" и производственным объединением "Балхашмедь" принять меры по завершению строительства и вводу в действие нового сернокислотного цеха в 1995 году;
совместно с Министерством экологии и биоресурсов Республики Казахстан и производственным объединением "Балхашмедь" установить временный экологический регламент на производственную деятельность объединения в соответствии со статьей 41 Закона Республики Казахстан Z913500_  "Об охране окружающей природной среды".
Премьер-министр
Республики Казахстан