Қазақ мемлекеттiк көркем сурет академиясын ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 20 мамыр 1993 ж. N 413
Айрықша дарынды жастардың көркем сурет өнерiнен бiлiмiн үзбей жалғастыруды қамтамасыз ету, жоғары бiлiмдi мамандар даярлауда көп деңгейлiлiктi енгiзу мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi мен Бiлiм министрлiгiнiң Республикалық көркем сурет колледжi мен Т. Жүргенов атындағы Алматы мемлекеттiк театр-көркем сурет институтының көркем сурет факультеттерiнiң негiзiнде Қазақ мемлекеттiк көркем сурет академиясын ұйымдастыру туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi аталған жоғары оқу орнын қаржыландыруды ведомствоға қарасты жоғары және арнаулы орта оқу орындарын ұстауға бөлiнген қаражат шегiнде жүзеге асырсын.
Бiлiм министрлiгi Қаржы министрлiгiнiң келiсiмi бойынша 1993 жылы Республикалық көркем сурет колледжiн ұстауға көзделген қаражатты Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгiне аударсын.
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi Көркем сурет академиясының құрылымын, мамандықтар тiзбесi мен штат санын айқындасын, оның материалдық-техникалық жабдықталуы мен кадрлар әлеуетiн күшейтуге көмек көрсетсiн.
4. Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi, Экономика министрлiгi мен Қаржы министрлiгi, Алматы қаласының әкiмi үш ай мерзiм iшiнде Қазақ мемлекеттiк көркем сурет академиясының материалдық-техникалық базасын дамыту жөнiнде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне нақтылы ұсыныстар енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

Об организации Казахской Государственной художественной академии
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 мая 1993 года N 413
В целях обеспечения непрерывности художественного образования особо одаренной молодежи, внедрения многоуровневой подготовки специалистов с высшим образованием Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять предложение Министерства культуры и Министерства образования Республики Казахстан по организации Казахской государственной художественной академии на базе Республиканского художественного колледжа и художественных факультетов Алматинского государственного театрально-художественного института имени Т.Жургенова.
2. Министерству культуры Республики Казахстан финансирование указанного вуза осуществлять в пределах ассигнований, выделяемых на содержание подведомственных высших и средних специальных учебных заведений.
Министерству образования по согласованию с Министерством финансов передать Министерству культуры Республики Казахстан ассигнования, предусмотренные в 1993 году на содержание Республиканского художественного колледжа.
3. Министерству культуры Республики Казахстан определить структуру, перечень специальностей и штатную численность художественной академии, оказать помощь в материально-техническом оснащении и усилении кадрового потенциала.
4. Министерству культуры, Министерству экономики и Министерству финансов Республики Казахстан, главе Алматинской городской администрации внести в трехмесячный срок конкретные предложения в Кабинет Министров Республики Казахстан по развитию материально-технической базы Казахской государственной художественной академии.
Премьер-министр
Республики Казахстан