Ресей Федерациясындағы Қазақстан Республикасының Өкiлеттi өкiлдiгiнiң (Елшiлiгiнiң) мәселелерi
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 3 маусым 1993 ж. N 448
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ресей Федерациясында Қазақстан Республикасының Өкiлеттi өкiлдiгiн (Елшiлiгiн) ашу туралы" 1993 жылғы 9 қаңтардағы N 1058 U931058_ Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Ресей Федерациясындағы Қазақстан Республикасының Өкiлеттi өкiлдiгi таратылсын.
2. Ресей Федерациясындағы Қазақстан Республикасының таратылған Өкiлеттi өкiлдiгiнiң қызметкерлерiн босату қолданылып жүрген заңға сәйкес жүргiзiлсiн.
3. Ресей Федерациясындағы Қазақстан Республикасының Өкiлеттi өкiлдiгi (Елшiлiгi) өз қызметiнде Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1992 жылғы 2 сәуiрдегi N 830 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Елшiлiгi туралы Ереженi және Ресей Федерациясы мен Қазақстан Республикасы арасындағы келiсiмдерге сәйкес берiлген өкiлеттiлiктердi басшылыққа алып отырады деп белгiленсiн.
4. Ресей Федерациясындағы Қазақстан Республикасының Өкiлеттi өкiлдiгiнiң (Елшiлiгiнiң) дипломатиялық қызметкерлерiнiң штаттық саны (әкiмшiлiк-техникалық және қосымша құрам қызметкерлерiн есептемегенде) 34 адам болып бекiтiлсiн.
5. Ресей Федерациясындағы Қазақстан Республикасының Өкiлеттi өкiлдiгiнiң (Елшiлiгiнiң) құрамында құрылымдық бөлiмше көзделсiн, оның негiзгi функциялары Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы, Мәскеу қаласының Үкiметi арасында үкiметаралық сауда келiсiмдерi мен шарттарды, салалық екiжақты келiсiмдердi iске асыруды бақылау, Ресей Федерациясының министрлiктерiмен, ведомстволарымен, мемлекеттiк басқару органдарымен және кәсiпорындарымен, Мәскеу қаласының Үкiметiмен және облыстық әкiмшiлiктерiмен тұрақты байланысты жүзеге асыру, үкiметаралық және салалық экономикалық келiсiмдер мен шарттарды орындау iсiнде ТМД мемлекеттерiмен экономикалық байланыстарды және тiкелей байланыстарды одан әрi кеңейту жөнiнде барынша көмек көрсету болып табылады.
6. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетiне Ресей Федерациясындағы Қазақстан Республикасының Өкiлеттi өкiлдiгiне (Елшiлiгiнде) шифрлық қызметтi ұйымдастыру ұсынылсын.
7. Қазақстан Республикасының Байланыс министрлiгi Ресей Федерациясындағы Қазақстан Республикасының Өкiлеттi өкiлдiгiн (Елшiлiгiн) қалалық телефон желiсiнен бөлек байланыс жасайтын автоматтық байланыстың қазiргi түрлерiмен қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Ресей Федерациясындағы Қазақстан Республикасының Өкiлеттi өкiлдiгiн (Елшiлiгiн) байланыстың қазiргi түрлерiмен және жабдықпен автоматтандыруға, компьютерлендiруге және жарақтандыруға қажеттi қаржы бөлсiн.

Вопросы Полномочного представительства (посольства) Республики Казахстан в Российской Федерации
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 июня 1993 года N 448
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 9 января 1993 г. N 1058 "Об открытии Полномочного представительства (Посольства) Республики Казахстан в Российской Федерации" Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Упразднить Полномочное представительство Республики Казахстан в Российской Федерации.
2. Высвобождение работников упраздняемого Полномочного представительства Республики Казахстан в Российской Федерации произвести в соответствии с действующим законодательством.
3. Установить, что Полномочное представительство (Посольство) Республики Казахстан в Российской Федерации в своей деятельности руководствуется Положением о Посольстве Республики Казахстан, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 2 апреля 1992 г. N 830, и дополнительными полномочиями, делегируемыми в соответствии с соглашениями между Российской Федерацией и Республикой Казахстан.
4. Утвердить штатную численность дипломатических работников Полномочного представительства (Посольства) Республики Казахстан в Российской Федерации в количестве 31 единицы (без учета работников административно-технического и вспомогательного персонала).
5. Предусмотреть в составе Полномочного представительства (Посольства) Республики Казахстан в Российской Федерации структурное подразделение, основными функциями которого являются контроль за реализацией межправительственных торговых соглашений и договоров между Республикой Казахстан и Российской Федерацией, Правительством г. Москвы, отраслевых двусторонних соглашений, осуществление постоянной связи с министерствами, ведомствами, органами государственного управления и предприятиями Российской Федерации, Правительством г. Москвы и областных администраций, оказание всемерной помощи по дальнейшему расширению экономических связей и прямых контактов с государствами СНГ в деле выполнения межправительственных и отраслевых экономических соглашений и договоров.
6. Рекомендовать Комитету национальной безопасности Республики Казахстан организовать в Полномочном представительстве (Посольстве) Республики Казахстан в Российской Федерации шифровальную службу.
7. Министерству связи Республики Казахстан обеспечить Полномочное представительство (Посольство) Республики Казахстан в Российской Федерации современными видами автоматической связи, обеспечивающими автономность связи от городской телефонной сети.
Министерству финансов Республики Казахстан выделить необходимые ассигнования на автоматизацию, компьютеризацию и оснащение Полномочного представительства (Посольства) Республики Казахстан в Российской Федерации современными видами связи и оборудованием.

8. Ресей Федерациясындағы Қазақстан Республикасының Өкiлеттi өкiлдiгi (Елшiлiгi) үшiн Елшiлiк дипломаттары пайдаланатын 20 қызметтiк жеңiл автомобиль, оның iшiнде еңбекақы қорынсыз 5 автомобиль лимитi белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi ГАЗ 31-29 (немесе сондай) 7 автомобиль, 2 РАФ шағын автобус (шетелдiк үлгiдегi), 5 ВАЗ-2107 (дипломатиялық құрам үшiн)алуға қаржы бөлсiн.
Ресей Федерациясындағы Қазақстан Республикасының Өкiлеттi өкiлдiгiне (Елшiлiгiне) қарамағындағы (пайдалануда болған) автомобильдердi нарықтық бағамен сатуға, түскен соманы жабдық пен мүкәммал алу үшiн Елшiлiктiң есебiне аударуға, сондай-ақ жекелеген жағдайларда мемлекеттiк басқару органдарына баланстан балансқа беруiне рұқсат етiлсiн.
9. Ресей Федерациясындағы Қазақстан Республикасының Өкiлеттi өкiлдiгi (Елшiлiгi) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсе отырып, Мәскеу қаласына келетiн немесе Мәскеу қаласы арқылы басқа таяу және алыс шетелдерге баратын үкiмет делегацияларына, Үкiмет мүшелерiне, Жоғарғы Кеңес депутаттарына және басқа ресми адамдарға қызмет көрсету үшiн Елшiлiктiң автомобиль паркiн пайдалану тәртiбiн белгiлесiн.
10. Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Өкiлеттi өкiлiнiң (Елшiсiнiң) лауазымдық жалақысы Қазақстан Республикасы Президентi мен Министрлер Кабинетi Аппараты Басшысының жалақысы деңгейiнде белгiленсiн.
11. Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Өкiлеттi өкiлдiгi (Елшiлiгi) қызметкерлерiнiң лауазымдық жалақысы Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Елшiсiнiң лауазымдық жалақысына қарай белгiленсiн. Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Өкiлеттi өкiлдiгiнiң (Елшiлiгiнiң) қызметкерлерiне жылдық төрт лауазымдық жалақы мөлшерiнде сыйлық берiлiп, жылдық екi лауазымдық жалақы мөлшерiнде материалдық көмек көрсетiлетiн болсын.
Мәскеу қаласында күнкөрiс деңгейiнiң жоғары болуына байланысты Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Өкiлеттi өкiлдiгiне (Елшiлiгiне) Қаржы министрлiгiнiң келiсуi бойынша Елшiлiктiң барлық санаттағы қызметкерлерiнiң лауазымдық жалақысына индекстеуге жататын қосымшаақы белгiлеуiне рұқсат етiлсiн.
12. Шығыс сметасында Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару органдары қызметкерлерiне көзделген ақы төлеу шарттары негiзiнде Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Өкiлеттi өкiлдiгiнiң (Елшiлiгiнiң) қызметкерлерiне Ресей Федерациясының мемлекеттiк басқару органдарының демалыс үйлерiнде саяжайды жалға алу, оларды емдеуге және сауықтыру мақсатына арналған шығындардың бабы көзделетiн болсын.
Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы өкiлеттi өкiлдiгiне Ресей Федерациясы Президентi Аппаратының медицина орталығымен Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Өкiлеттi өкiлдiгiнiң (Елшiлiгiнiң) басшы қызметкерлерiне, ал Мәскеу қаласының атқарушы өкiмет қызметкерлерiне қызмет көрсететiн медицина мекемелерiмен оның басқа қызметкерлерiне медициналық қызмет көрсету жөнiнде шарт жасасуға рұқсат етiлсiн.

8. Установить для Полномочного представительства (Посольства) Республики Казахстан в Российской Федерации лимит служебных легковых автомобилей в количестве 20 единиц, в том числе 5 единиц без фонда оплаты труда, используемых дипломатами Посольства.
Министерству финансов Республики Казахстан выделить ассигнования на приобретение автомобилей ГАЗ 31-29 (или аналогичных) в количестве 7 штук, микроавтобусов РАФ (зарубежные модели) - 2 штук, ВАЗ-2107 (для дипсостава) - 5 штук.
Разрешить Полномочному представительству (Посольству) Республики Казахстан в Российской Федерации реализовать имеющиеся в его распоряжении автомобили (бывшие в употреблении) по рыночным ценам, с зачислением вырученных сумм на счет Посольства для приобретения оборудования и инвентаря, а также в отдельных случаях передавать с баланса на баланс органам государственного управления.
9. Полномочному представительству (Посольству) Республики Казахстан в Российской Федерации по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан определить порядок использования автомобильного парка Посольства для обслуживания правительственных делегаций, членов Правительства, депутатов Верховного Совета и других официальных лиц, прибывающих в г. Москву или следующих через г. Москву в страны ближнего и дальнего зарубежья.
10. Установить Полномочному представителю (Послу) Республики Казахстан в Российской Федерации должностной оклад на уровне Руководителя Аппарата Президента и Кабинета Министров Республики Казахстан.
11. Должностные оклады работников Полномочного представительства (Посольства) Республики Казахстан в Российской Федерации установить исходя из должностного оклада Посла Республики Казахстан в Российской Федерации. Премирование работников Полномочного представительства (Посольства) Республики Казахстан в Российской Федерации производить в размере 4 должностных окладов в год, а оказание материальной помощи - двух должностных окладов в год.
В связи с высоким прожиточным уровнем в г. Москве разрешить Полномочному представительству (Посольству) Республики Казахстан в Российской Федерации по согласованию с Министерством финансов устанавливать всем категориям работников Посольства доплату к должностному окладу, которая подлежит индексации.
12. Предусмотреть в смете расходов статью по аренде дач, расходы на лечение и оздоровительные цели для работников Полномочного представительства (Посольства) Республики Казахстан в Российской Федерации в домах отдыха органов государственного управления Российской Федерации на условиях оплаты, предусмотренных для работников органов государственного управления Республики Казахстан.
Разрешить Полномочному представительству (Посольству) Республики Казахстан в Российской Федерации заключать договоры по медицинскому обслуживанию руководящих работников Посольства с медицинским центром Аппарата Президента Российской Федерации, а других его работников - с медицинскими учреждениями, обслуживающими работников исполнительной власти в г. Москве.

13. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi дипломатиялық құрамға (жекешелендiрмей) және әкiмшiлiк-техникалық қызметкерлер үшiн Мәскеу қаласында тұрғын үй сатып алуға, оның iшiнде 1993 жылы 400 шаршы метр тұрғын алаң сатып алуға арнап, Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Өкiлеттi өкiлдiгiне (Елшiлiгiне) қаржы бөлудi көздейтiн болсын.
Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Өкiлеттi өкiлдiгi (Елшiлiгi) сатып алынған тұрғын алаңды (дипломатиялық қызметкерлер үшiн ведомстволық тұрғын үй ретiнде, басқа қызметкерлер үшiн - Мәскеу қаласына арналып қолданылып жүрген ереже негiзiнде) пайдалану тәртiбiн анықтасын.
14. Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Өкiлеттi өкiлдiгiнiң (Елшiлiгiнiң) қарауында ұйымы (мейманхана кешенi) болады, оның негiзгi мiндетi - Мәскеу қаласына келген Қазақстан Республикасының үкiмет және ресми делегацияларын, бiрiншi кезекте Үкiмет мүшелерiн, Жоғарғы Кеңесiнiң депутаттарын және басқа ресми адамдарын, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару органдарының қызметкерлерiн, азаматтарын орналастыруды және оларға қызмет көрсетудi қамтамасыз ету.
15. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Өкiлеттi өкiлдiгiнiң (Елшiлiгiнiң) мәселелерi" деген 1993 жылғы 18 қаңтардағы N 38 қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

13. Министерству экономики Республики Казахстан предусматривать для Полномочного представительства (Посольства) Республики Казахстан в Российской Федерации средства для покупки жилья в г. Москве для дипломатического состава (без приватизации) и административно-технических работников, в том числе в 1993 году на приобретение 400 кв.метров жилой площади.
Полномочному представительству (Посольству) Республики Казахстан в Российской Федерации определить порядок использования приобретаемого жилья (для дипломатических работников как ведомственное жилье, для других работников - на основании действующего положения для г. Москвы).
14. Полномочное представительство (Посольство) Республики Казахстан в Российской Федерации имеет подведомственную организацию (гостиничный комплекс), основной задачей которой является обеспечение размещения и обслуживание правительственных и официальных делегаций, прибывающих в г. Москву, в первую очередь членов Правительства, депутатов Верховного Совета и других официальных лиц Республики Казахстан, работников органов государственного управления, граждан Республики Казахстан.
15. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 18 января 1993 г. N 38 "Вопросы Полномочного представительства (Посольства) Республики Казахстан в Российской Федерации".
Премьер-министр
Республики Казахстан