Республикалық "Қаржы-қаражат" баспасын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 30 маусым 1993 ж. N 554
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң республикалық "Қаржы-қаражат" баспасын құру туралы ұсынысы қабылдансын.
"Қаржы-қаражат" баспасы қаржы, статистика, несие, ақша айналымы, бухгалтерлiк есеп, бағалы қағаздар жөнiндегi әдебиет, экономикалық жоғары оқу орындары, орта арнаулы оқу орындары үшiн оқулықтар, анықтамалықтар және жарнама материалдарын шығарады деп белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Баспасөз және бұқаралық ақпарат министрлiгi баспа үшiн мемлекеттiң мұқтажы есебiнен орталықтанған тәртiппен қағаз қорының қажеттi көлемi мен түр-түрiн, сондай-ақ полиграфиялық материалдар бөлудi көздейтiн болсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Экономика министрлiгi, Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Ұлттық банкiмен бiрлесiп және Қазақстан Республикасы Ұлттық академиясының тиiстi ғылыми-зерттеу институттарының, сондай-ақ жоғары оқу орындарының қатысуымен баспа шығаратын әдебиеттiң болмысы жөнiндегi проблемаларды талдап жасауына тұрақты әдiстемелiк көмек көрсетiп отыратын болсын.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi қысқа мерзiмде баспаның жұмыс көлемi мен өндiрiстiк қызметiне сай келетiн қажеттi қызмет және өндiрiс үйлерiн бөлетiн болсын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Баспасөз және бұқаралық ақпарат министрлiгiмен бiрлесiп баспаны қажеттi полиграфия базасымен, қазiргi отандық және шетелдiк техникамен қамтамасыз ететiн болсын.
6. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне "Қаржы-қаражат" баспасын қаржыландыру үшiн Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң резервтiк қоры есебiнен 100 млн. сом бөлiнсiн.
7. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде "Қаржы-қаражат" баспасы туралы Ереженi бекiтсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

Об организации Республиканского издательства "Каpжы-каpажат"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 июня 1993 года N 554
Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять предложение Министерства финансов Республики Казахстан об организации республиканского издательства "Каржы-каражат".
Установить, что издательство "Каржы-каражат" выпускает литературу по финансам, статистике, кредиту, денежному обращению, бухгалтерскому учету, ценным бумагам, учебники для экономических вузов, средних специальных учебных заведений, справочники и рекламные материалы.
2. Министерству печати и массовой информации Республики Казахстан предусматривать для издательства выделение за счет государственных нужд в необходимом объеме и ассортименте фонда бумаги, а также полиграфических материалов в централизованном порядке.
3. Министерству финансов, Министерству экономики Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по статистике и анализу совместно с Национальным банком Республики Казахстан и с участием соответствующих научно-исследовательских институтов Национальной академии наук Республики Казахстан, а также высших учебных заведений оказывать постоянную методическую помощь издательству в разработке проблем по профилю выпускаемой литературы.
4. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу в кратчайший срок выделить необходимые служебные и производственные помещения, соответствующие объему работы и производственной деятельности издательства.
5. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с Министерством печати и массовой информации Республики Казахстан обеспечить издательство необходимой полиграфической базой, современной отечественной и зарубежной техникой.
6. Выделить Министерству финансов Республики Казахстан для финансирования издательства "Каржы-каражат" 100 млн.рублей за счет резервного фонда Кабинета Министров Республики Казахстан.
7. Министерству финансов Республики Казахстан в месячный срок утвердить Положение об издательстве "Каржы-каражат".
Премьер-министр
Республики Казахстан