Қазақстан Республикасында бағалы металдардың қайталама ресурсын пайдаланудың тиiмдiлiгiн арттыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 20 тамыз 1993 ж. N 718. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Құрамында бағалы металдар бар сынықтар мен қалдықтарды дайындау (өткiзу) жөнiндегi жұмыстың тиiмдiлiгiн арттыру, сондай-ақ республикада бағалы металдардың қайталама ресурсын өңдеу технологиясын игеру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1."Алтыналмас" Ұлттық акционерлiк компаниясына, "Алтын" акционерлiк қоғамына республикада бағалы металдардың қайталама шикiзатын өңдейтiн өз қуаты жасалғанға дейiн бағалы металдарды "Сэйбин металл корпорэйшн" фирмасының (АҚШ) және басқа фирмалардың зауыттарында алынған бағалы металдар мiндеттi түрде Қазақстан Республикасының Ұлттық банкiнiң Мемлекеттiк құнды заттар қоймасына қайтарылатын етiп өңдеуге рұқсат етiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгi:
"Алтыналмас" Ұлттық акционерлiк компаниясына, "Алтын" акционерлiк қоғамына 1993-1994 жылдары құрамында бағалы металдар бар сынықтар мен қалдықтарды өңдеуге байланысты операциялар жүргiзуге қажеттi лицензиялар беретiн болсын;
"Алтыналмас" Ұлттық акционерлiк компаниясы, "Алтын" акционерлiк қоғамы түстi металдардың экспортына жалпы квоталарда есеп айырысу үшiн және "Сэйбин металл корпорэйшн" фирмасы мен басқа фирмалардың зауыттарында көрсеткен қызметi үшiн шығынның орнын толтыратын өнiм көлемiн қарастырсын.
3. Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 9 наурыздағы N 1154 Жарлығының 7-тармағына сәйкес өңдеуге кеткен шығынның орнын толтыру үшiн сыртқа шығарылатын құрамында бағалы металдар мен түстi металдар бар қайталама шикiзаттан кедендiк баж салығы алынбайтын болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О повышении эффективности использования втоpичных pесуpсов дpагоценных металлов в Республике Казахстан
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 20 августа 1993 г. N 718. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В целях повышения эффективности работы по заготовке (сдаче) лома и отходов, содержащих драгоценные металлы, а также отработки технологии переработки вторичных ресурсов драгоценных металлов в республике Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Разрешить Национальной акционерной компании "Алтыналмас", акционерному обществу "Алтын" на период до создания в республике собственных мощностей по переработке вторичных ресурсов драгоценных металлов производить аффинирование драгоценных металлов на заводах фирмы "Сэйбин метал корпорэйшн"(США) и других фирм при условии обязательного возврата извлекаемых драгоценных металлов в Государственное хранилище ценностей Национального банка Республики Казахстан.
2. Министерству внешнеэкономических связей Республики Казахстан:
выдать Национальной акционерной компании "Алтыналмас", акционерному обществу "Алтын" лицензии на проведение в 1993-1994 годах операций, связанных с переработкой лома и отходов, содержащих драгоценные металлы;
предусмотреть Национальной акционерной компании "Алтыналмас", акционерному обществу "Алтын" в общих квотах на экспорт цветных металлов объемы продукции для расчета и возмещения расходов заводам фирмы "Сэйбин метал корпорэйшн" и других фирм за оказанные услуги.
3. В соответствии с пунктом 7 Указа Президента Республики Казахстан от 9 марта 1993 г. N 1154 освободить от уплаты таможенной пошлины вывозимое для переработки вторичное сырье, содержащее драгоценные металлы и цветные металлы, направляемые на возмещение расходов по переработке.
Премьер-министр
Республики Казахстан