Жергiлiктi өнеркәсiпте "Зергер" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 26 тамыз 1993 ж. N 736. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995.12.14. N 1725 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Шаруашылықты басқару органдарының жүйесiн жетiлдiру туралы" 1993 жылғы 23 маусымдағы N 1291 Жарлығын орындау үшiн және өтпелi кезеңде мемлекеттiк реттеудi күшейту, нарықтық құрылымдарды қалыптастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
қосымшаға сәйкес мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдардың, акционерлiк қоғамдардың құрамында "Зергер" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын (бұдан былай - Компания) құру жөнiндегi құрылтай құжаттарының жобасын әзiрлесiн және бiр айлық мерзiмде Компанияның мүлiктiк кешенiн қалыптастыру жұмысын аяқтайтын болсын;
заңда белгiленген тәртiппен Компанияның құрамына енгiзiлген мемлекеттiк кәсiпорындардың мүлкiн иелену, пайдалану және басқару құқығын, сондай-ақ бұрын құрылған акционерлiк қоғамдардың акцияларының мемлекеттiк пакетiн иелену, пайдалану және басқару құқығын Компанияға берсiн.
Мемлекеттiк кәсiпорындарды акционерлендiру дәрежесiне қарай акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн, Қазақстан Республикасында мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiрудiң 1993-1995 жылдарға арналған Ұлттық бағдарламасында (II кезең) көзделген тәртiппен Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi сататын акциялардың пакеттерiнен басқасын, иелену, пайдалану және басқару Компанияға берiлсiн.
2. "Зергер" акционерлiк компаниясы "Қазжергiлiктiөнеркәсiп" мемлекеттiк концернiнiң мүлiктiк құқықтары мен мiндеттерiнiң құқылы мирасқоры болып табылады деп белгiленсiн.
Компанияның басқармасы Алматы қаласы Жiбек жолы көшесiндегi 64 үйде орналасады.
3. Компания қызметiнiң негiзгi мақсатын халық тұтынатын тауарлардың өнеркәсiп өндiрiсiн дамыту және халыққа қызмет көрсету, шетелдiк инвесторлардың тарту, өндiрiстi көп салалы ету және коммерцияландыру деп анықталып, оған:
өзiнiң құрамына кiретiн кәсiпорындардың қызметiн үйлестiру;
Компанияның өзара байланысты өндiрiстiк бағдарламаларын жасау
және оларды қарастыру;
негiзгi өнiм түрлерi бойынша мемлекет мұқтажына арналған
тапсырысты кәсiпорындарға жеткiзу;
халық тұтынатын тауарлар өндiрiсiн дамыту мен ұлғайту,
техникалық қайта жарақтандыру, айналадағы ортаны қорғау жөнiндегi
аса маңызды ғылыми-техникалық бағдарламаларды жасау жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 26 тамыздағы
N 736 қаулысына
Қосымша
"Зергер" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының
құрамына кiретiн кәсiпорындардың
Тiзбесi
"Темiр-зат" акционерлiк қоғамы, Алматы қаласы
Атырау металл бұйымдары зауыты, Атырау қаласы
Қарағанды металл бұйымдары зауыты, Қарағанды қаласы
Талдықорған металл ойыншықтар зауыты, Талдықорған қаласы
"Ақтөбехимпласт" өндiрiс бiрлестiгi, Ақтөбе қаласы
"Ақбұлақ" бiрлескен кәсiпорны, Алматы қаласы
Қарағанды тоқыма-галантерея пабрикесi, Қарағанды қаласы
Ақтөбедегi "Светотехника" зауыты, Ақтөбе қаласы
"Түскиiз" көркем кәсiпшiлiгi пабрикесi, Алматы қаласы
Жамбылдағы "Өнерпаз" пабрикесi, Жамбыл қаласы
Алматыдағы "Кәдесый" кәсiпорны, Алматы қаласы
"Охотзоопром" өндiрiс бiрлестiгi, Алматы қаласы
Жамбыл тоқыма-галантерея пабрикесi, Жамбыл қаласы
Шымкенттiң халық тұтынатын тауарлар шығаратын пабрикесi,
Шымкент қаласы

О создании Государственной акционерной компании "Зергер" в местной промышленности
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 августа 1993 года N 736. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 14 декабря 1995 г. N 1725 ~P951725.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 23 июня 1993 г. N 1291 "О совершенствовании системы органов хозяйственного управления" и в целях усиления государственного регулирования в переходный период и формирования рыночных структур Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Государственному комитету Республики КАзахстан по государственному имуществу:
подготовить проект учредительных документов по созданию Государственной акционерной компании "Зергер" (в дальнейшем - Компания) в составе государственных предприятий и организаций, акционерных обществ согласно приложению и в месячный срок завершить работу по формированию имущественного комплекса Компании;
делегировать Компании права владения, пользования и управления имуществом государственных предприятий, а также права владения, пользования и управления государственным пакетом акций ранее созданных акционерных обществ, включенных в состав Компании в установленном законодательством порядке.
По мере акционирования государственных предприятий передавать Компании во владение, пользование и управление государственные пакеты акций акционерных обществ, за исключением пакетов акций, реализуемых Государственным комитетом Республики Казахстан по государственному имуществу в порядке, предусмотренном Национальной программой разгосударствления и приватизации в Республике Казахстан на 1993-1995 годы (II этап) U931135_ .
Установить, что акционерная компания "Зергер" является правопреемником имущественных прав и обязанностей Республиканского государственного концерна местной промышленности "Казместпром".
Правление Компании размещается в г. Алматы по ул.Жибек жолы, 64.
3. Определить основной целью деятельности компании развитие промышленного производства товаров народного потребления и оказание услуг населению, привлечение иностранных инвесторов, диверсификацию и коммерциализацию производства и возложить на нее:
координацию деятельности входящих в ее состав предприятий;
рассмотрение и составление взаимоувязанных производственных программ Компании;
доведение заказа для государственных нужд по основным видам продукций до предприятий;
составление важнейших научно-технических программ по развитию и расширению производства товаров народного потребления, техническому перевооружению, охране окружающей среды.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 августа 1993 г. N 736
ПЕРЕЧЕНЬ
предприятий, включаемых в состав Государственной
акционерной компании "Зергер"
Акционерное общество "Темир-зат", г. Алматы Атырауский завод металлоизделий, г. Атырау Карагандинский завод металлоизделий, г. Караганда Талдыкорганский завод металлической игрушки "Арман", г. Талдыкорган Производственное объединение "Актюбхимпласт", г. Актюбинск Совместное предприятие "Акбулак", г. Алматы Карагандинская текстильно-галантерейная фабрика, г. Караганда Актюбинский завод "Светотехника", г. Актюбинск Фабрика художественных промыслов "Тускииз", г. Алматы Жамбылская фабрика "Онерпаз", г. Жамбыл Алматинское предприятие "Сувенир", г. Алматы Производственное объединение "Охотзоопром", г. Алматы Жамбылская текстильно-галантерейная фабрика, г. Жамбыл Шымкентская фабрика по выпуску товаров народного потребления, г. Шымкент