Жиhаз және орман өнеркәсiбiнде мемлекет қатысатын "Жиhаз" холдинг компаниясын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 26 тамыз N 737. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996.06.25. N 758 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Шаруашылықты басқару органдарының жүйесiн жетiлдiру туралы" 1993 жылғы 23 маусымдағы N 1291 Жарлығын орындау үшiн және орман және ағаш өңдеу өнеркәсiбiнiң кәсiпорындары нарықтық қатынастарға кiруiне жағдай жасау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi қосымшаға сәйкес мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдардың, акционерлiк қоғамдардың құрамында мемлекет қатысатын "Жиhаз" холдинг компаниясын құру жөнiндегi құрылтай құжаттарының пакетiн әзiрлесiн.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi заңда белгiленген тәртiппен Компанияның құрамына енгiзiлген мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдардың мүлкiн иелену, пайдалану және басқару құқығын, сондай-ақ бұрын құрылған акционерлiк қоғамдардың акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн иелену, пайдалану және басқару құқығын Компанияға беретiн болсын.
Мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдардың акционерлендiру дәрежесiне қарай акционерлiк қоғамдардың акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн иелену, пайдалану және басқару, Қазақстан Республикасында мемлекет иелiгiнен алудың және жекешелендiрудiң Ұлттық бағдарламасында (II кезең) көзделген тәртiппен Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi сататын акциялардың пакеттерiнен басқасы, Компанияға берiлсiн.
3. "Жиhаз" холдинг компаниясы "Қазжиhазорманөнеркәсiп" жиhаз және орман өнеркәсiбi концернiнiң мүлiктiк құқықтары мен мiндеттерiнiң құқылы мирасқоры болып табылады деп белгiленсiн.
Компанияның басқармасы Алматы қаласында таратылатын "Қазжиhазорманөнеркәсiп" концернiнiң алаңында орналасады.
4. Компанияны құрудың және оның қызметiнiң негiзгi мақсаты орман және ағаш өңдеу өнеркәсiбiн дамыту, өндiрiстi көп салалы ету мен коммерцияландыру деп анықталсын және оған:
оның құрамына кiретiн кәсiпорындардың қызметiн үйлестiру;
орман және ағаш өңдеу өнеркәсiбiн дамытудың, халық тұтынатын тауарлар шығарудың мемлекеттiк бағдарламаларын әзiрлеу мен жүзеге асыруға қатысу;
Компанияға кiретiн кәсiпорындарды жаңғырту үшiн шетелдiк инвестицияларды тарту және пайдалану, жаңа объектiлердi салу;
Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгiмен бiрлесiп орман және ағаш өңдеу өнеркәсiбi саласына ғылыми-техникалық әзiрлемелердi енгiзу мен орындау жөнiндегi бiрыңғай саясатты жүргiзу;
айналадағы ортаны қорғау және табиғи ресурстарды ұтымды пайдалану шараларын әзiрлеп, жүзеге асыру;
орталықтандырып кадрлар даярлау мен Компания кәсiпорындары мамандарының бiлiктiлiгiн көтерудiң тиiмдi жүйесiн жасау жүктелсiн.

О создании холдинговой компании "Жиhаз" с участием государства в мебельной и лесной промышленности
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 августа 1993 года N 737. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25 июня 1996 г. N 785 ~P960785.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 23 июня 1993 г. N 1291 "О совершенствовании системы органов хозяйственного управления" и в целях создания условий для вхождения предприятий лесной и деревообрабатывающей промышленности в рыночные отношения Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу подготовить пакет учредительных документов по созданию холдинговой компании "Жиhаз" с участием государства в составе государственных предприятий и организаций, акционерных обществ согласно приложению.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу делегировать Компании права владения, пользования и управления имуществом государственных предприятий и организаций, а также права владения, пользования и управления государственными пакетами акций ранее созданных акционерных обществ, включенных в состав Компании в установленном законодательством порядке.
По мере акционирования государственных предприятий и организаций передавать Компании во владение, пользование и управление государственные пакеты акций акционерных обществ, за исключением пакетов акций, реализуемых Государственным комитетом Республики Казахстан по государственному имуществу в порядке, предусмотренном Национальной программой разгосударствления и приватизации в Республике Казахстан на 1993-1995 годы (II этап) U931135_ .
3. Установить, что холдинговая компания "Жиhаз" является правопреемником имущественных прав и обязанностей Государственного концерна мебельной и лесной промышленности "Казмебельлеспром".
Правление Компании размещается на площадях упраздняемого концерна "Казмебельлеспром" в г. Алматы.
4. Определить основной целью создания и деятельности Компании развитие лесной и деревообрабатывающей промышленности, диверсификацию и коммерциализацию производства и возложить на нее:
координацию деятельности входящих в ее состав предприятий;
участие в разработке и осуществлении государственных программ развития лесной и деревообрабатывающей промышленности, выпуска товаров народного потребления;
привлечение и использование иностранных инвестиций для реконструкции предприятий, входящих в Компанию, строительства новых объектов;
проведение совместно с Министерством промышленности Республики Казахстан единой политики по внедрению и выполнению научно-технических разработок в отрасли лесной и деревообрабатывающей промышленности;
разработку и реализацию мер по охране окружающей среды и рациональному использованию природных ресурсов;
создание эффективной системы централизованной подготовки кадров и повышения квалификации специалистов предприятий Компании.

5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi
мемлекеттiк комитетiне Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп
министрлiгiмен, "Қазжиhазорманөнеркәсiп" концернiмен бiрлесiп бiр
айлық мерзiмде Компанияның мүлiктiк кешенiн қалыптастыру жұмысын
аяқтау және құрылтай құжаттарын бекiту тапсырылсын.
6. Қазақ КСР Министрлер Кабинетiнiң "Қазжиhазорманөнеркәсiп"
мемлекеттiк жиhаз және орман өнеркәсiбi концернiнiң мәселелерi"
деген 1991 жылғы 9 желтоқсандағы N 776 қаулысының күшi жойылған
деп саналсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 26 тамыздағы
N 737 қаулысына
Қосымша
Мемлекет қатысатын "Жиhаз" холдинг компаниясының
құрамына кiретiн кәсiпорындардың
Тiзбесi
"Арай" ұжымдық кәсiпорны, Павлодар қаласы
"Карагандамебель" акционерлiк қоғамы, Қарағанды қаласы
"Жиhаз" акционерлiк қоғамы, Шымкент қаласы
"Сыр-Жиhаз" акционерлiк қоғамы, Қызылорда қаласы
"Щучинскмебель" акционерлiк қоғамы, Щучинск қаласы
"Шаңырақ" акционерлiк қоғамы, Үштөбе қаласы
"Казлес" акционерлiк қоғамы, Өскемен қаласы
"Усть-Кам ДВП" акционерлiк қоғамы, Өскемен қаласы
"Лениногорский ЛПХ" акционерлiк қоғамы, Лениногор қаласы
"Арман" өндiрiстiк жиhаз бiрлестiгi, Ақмола облысының
Шортанды поселкесi
Қостанай жиhаз пабрикесi, Қостанай қаласы
Ламинирлеу зауыты, Малеевск қаласы

5. Поручить Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу совместно с Министерством промышленности Республики Казахстан, концерном "Казмебельлеспром" в месячный срок завершить работу по формированию имущественного комплекса Компании и утвердить учредительные документы.
6. Считать утратившим силу постановление Кабинета Министров Казахской ССР от 9 декабря 1991 г. N 776 "Вопросы Государственного концерна мебельной и лесной промышленности "Казмебельлеспром".
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 августа 1993 г. N 737
ПЕРЕЧЕНЬ
предприятий, входящих в состав холдинговой
компании "Жиhаз" с участием государства
Коллективное предприятие "Арай", г. Павлодар
Акционерное общество "Карагандамебель", г. Караганда
Акционерное общество "Жиhаз", г. Шымкент
Акционерное общество "Сыр-Жиhаз", г. Кзыл-Орда
Акционерное общество "Щучинскмебель", г. Щучинск
Акционерное общество "Шанырак", г. Уштобе
Акционерное общество "Казлес", г. Усть-Каменогорск Акционерное общество "Усть-Кам ДВП", г. Усть-Каменогорск Акционерное общество "Лениногорский ЛПХ", г. Лениногорск Производственное мебельное объединение "Арман", пос. Шортанды, Акмолинская область Кустанайская мебельная фабрика, г. Кустанай Завод ламинирования, г. Малеевск