Жазушы Оралхан Бөкеевтiң есiмiн мәңгi есте қалдыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 1993 жылғы 27 тамыздағы N 742
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Көрнектi жазушы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк сыйлығының иегерi Оралхан Бөкеевтi мәңгi есте қалдыру мақсатында Шығыс Қазақстан облысы әкiмiнiң, Қазақстан Жазушылар Одағының және Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң:
- Шығыс Қазақстан облыстық бюджетi, сондай-ақ басқа да түсiмдер есебiнен О. Бөкеевтiң қабiрi басына ескерткiш құлпытас тұрғызу, жазушы тұрған Алматы қаласы Жамбыл көшесiндегi N 165 үйге мемориалды тақта орнату, жазушының туған жерi Шығыс Қазақстан облысы Катон-Қарағай ауданында О.Бөкеевтiң әдеби-мемориалдық музейiн ұйымдастыру туралы;
- Алматы қаласының бiр көшесiне, Өскемен қаласындағы бiр мектепке О.Бөкеевтiң есiмiн беру туралы;
- Шығыс Қазақстан Мемлекеттiк университетiнiң студенттерi үшiн О.Бөкеев атындағы бiр стипендия тағайындау туралы Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгiмен, Қаржы министрлiгiмен және Алматы қаласының әкiмiмен келiсiлген ұсыныстары құпталсын.
2. Қазақстан Республикасының Баспасөз және бұқаралық ақпарат министрлiгi О.Бөкеевтiң екi томдық таңдамалы шығармалар жинағын, жазушы туралы естелiктер жинағын бастырып шығаратын болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

Об увековечении памяти писателя Оралхана Бокеева
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 августа 1993 г. N 742
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Поддержать предложения главы Восточно-Казахстанской областной администрации, Союза писателей Казахстана и Министерства культуры Республики Казахстан об увековечении памяти видного писателя, лауреата Государственной премии Республики Казахстан Оралхана Бокеева, согласованные с Министерством образования, Министерством финансов Республики Казахстан и главой Алматинской городской администрации:
- о сооружении за счет средств Восточно-Казахстанского областного бюджета и других поступлений надгробного памятника на могиле О. Бокеева, установлении мемориальной доски на доме N 165 по ул. Жамбыла в г. Алматы, где жил писатель, о создании литературно-мемориального музея О. Бокеева на родине писателя - в Катон-Карагайском районе в Восточно-Казахстанской области;
- о присвоении имени О. Бокеева одной из улиц г. Алматы, школе в г. Усть-Каменогорске;
- об учреждении одной стипендии имени О. Бокеева для студентов Восточно-Казахстанского государственного университета.
2. Министерству печати и массовой информации Республики Казахстан выпустить двухтомное собрание избранных произведений О. Бокеева, сборник воспоминаний о писателе.
Премьер-министр
Республики Казахстан