"Кең дала" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 7 қыркүйек N 837. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995.08.04. N 1081 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Шаруашылықты басқару органдарының жүйесiн жетiлдiру туралы" 1993 жылғы 23 маусымдағы N 1291 Жарлығын орындау үшiн, агроөнеркәсiптiк кешен экономикасын тұрақтандыру, жекешелендiрудi кең ауқымда қамтуға барынша қолайлы жағдай жасау және ауыл шаруашылығына материалдық-техникалық қызмет көрсету процесiн мемлекеттiк реттеу мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Агроөнеркәсiптiк кешендi материалдық-техникалық қамтамасыз ету жөнiндегi Қазақ Республикалық бiрлестiгiнiң (бұдан әрi "Қазагроөнеркәсiптехникасы" РБ) кәсiпорындары мен ұйымдарының негiзiнде қосымшаға сәйкес "Кең дала" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы (бұдан әрi Компания) құрылсын.
2. Компания "Қазагроөнеркәсiптехникасы" РБ-нiң мүлiктiк құқы мен мiндетiнiң заңды мұрагерi болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Компанияға белгiленген заңға сәйкес Компания құрамына кiретiн, бұрын құрылған акционерлiк қоғамдардың мемлекеттiк акциялар пакетiн иелену, пайдалану және басқару құқын берсiн.
4. "Қазагроөнеркәсiптехникасы" РБ-i жүйесiнiң облыстық өндiрiстiк бiрлестiктерi негiзiнде аумақтық мемлекеттiк акционерлiк компаниялар құрылсын. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне аумақтық мемлекеттiк акционерлiк компаниялардың тиiстi акциялар пакетiн "Кең дала" компаниясына беру тапсырылсын.
5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне Компаниямен бiрлесе отырып 1993-1995 жылдарға арналған (II-кезең) мемлекет иелiгiнен алу және жекешелендiру жөнiндегi Ұлттық бағдарламаға және Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Агроөнеркәсiп кешенiнiң мемлекеттiк ауыл шаруашылық дайындаушы, ұқсатушы және қызмет көрсетушi кәсiпорындарының мүлкiн жекешелендiру жөнiндегi қосымша шаралар туралы" 1993 жылғы 5 наурыздағы N 1137 Жарлығына сәйкес Компания құрамына кiретiн кәсiпорындар мен ұйымдардың мемлекеттiк мүлкiн қайта құруды жүзеге асыру тапсырылсын. Мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдарды акционерлендiрген жағдайда құрылатын акционерлiк қоғамдарды, белгiленген тәртiппен сатылатын акциялар пакетiн басқа, мемлекеттiк акциялар пакетiн Компанияға иеленуге, пайдалануға және басқаруға берсiн.
6. Компанияға мынадай қызметтердi орындау:
халық шаруашылығының барлық саласын ауыл шаруашылық машиналарымен, автотрактор техникаларымен және оларды қосалқы бөлшектермен жабдықтау;
шартты негiзде кәсiпорындарға, ұйымдарға, халыққа өндiрiстiк, сауда-делдалдық және коммерциялық iсте қызмет көрсету;
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiмен бiрлесе отырып ауыл шаруашылық тауарын өндiрушiлерге өндiрiстiк-техникалық қызмет көрсету, материалдық-техникалық және шикiзат ресурстарымен қамтамасыз ету жөнiндегi мемлекеттiк
бағдарламаларды әзiрлеп, жүзеге асыру жүктелсiн.

О создании Госудаpственной акционеpной компании "Кен дала"
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 7 сентябpя 1993 г. N 837. Утpатило силу постановлением Кабинета Министров РК от 4 августа 1995 г. N 1081 ~P951081.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 23 июня 1993 г. N 1291 "О совершенствовании системы органов хозяйственного управления", в целях стабилизации экономики агропромышленного комплекса, создания более благоприятных условий для широкомасштабной приватизации и государственного регулирования процесса материально-технического обслуживания сельского хозяйства Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Государственную акционерную компанию "Кен дала" (в дальнейшем Компания) на базе предприятий и организаций Казахского республиканского объединения по материально-техническому обеспечению агропромышленного комплекса (в дальнейшем РО "Казагропромтехника") согласно приложению.
2. Установить, что Компания является правопреемником имущественных прав и обязанностей РО "Казагропромтехника".
3. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу делегировать Компании права владения, пользования и управления государственным пакетом акций ранее созданных акционерных обществ, входящих в Компанию в порядке, установленном законодательством.
4. На базе областных производственных объединений системы РО "Казагропромтехника" создать территориальные государственнные акционерные компании. Поручить Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу передать компании "Кен дала" соответствующие пакеты акций территориальных государственных акционерных компаний.
5. Поручить Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу совместно с Компанией произвести преобразование государственной собственности предприятий и организаций, входящих в состав Компании в соответствии с Национальной программой разгосударствления и приватизации на 1993-1995 годы (II этап) и Указом Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993 г. N 1137 "О дополнительных мерах по приватизации имущества государственных сельскохозяйственных, заготовительных, перерабатывающих и обслуживающих предприятий агропромышленного комплекса". По мере акционирования государственных предприятий и организаций передавать Компании во владение, пользование и управление государственные пакеты акций создаваемых акционерных обществ, за исключением пакетов акций, реализуемых в установленном порядке.
6. Возложить на Компанию выполнение следующих функций:
снабжение всех отраслей народного хозяйства сельхозмашинами, автотракторной техникой и запасными частями к ним;
оказание на договорной основе услуг предприятиям, организациям и населению в производственной, торгово-посреднической и коммерческой деятельности;
разработку и осуществление совместно с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан государственных программ по обеспечению сельских товаропроизводителей производственно-техническим обслуживанием, материально-техническими и сырьевыми ресурсами.

7. "Кең дала" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы заңды ұйым
болып табылады, Қазақстан Республикасының заңдары, өз Жарғысы
негiзiнде iс әрекет етедi және республикалық агроөнеркәсiп
кешенiнiң құрамына кiредi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 7 қыркүйектегi
N 837 қаулысына
Қосымша
<*>
"Кең дала" мемлекеттiк акционерлiк
компаниясының кәсiпорындары мен ұйымдарының
Тiзбесi
-------------------------------------------!-------------------------
Атауы                            ! Меншiк нысаны
-------------------------------------------!-------------------------
Материалдық-техникалық жабдықтау жөнiндегi
Республикалық база                                 мемлекеттiк
Республикалық комплектiлеу базасы                  мемлекеттiк
"Қайнар" өндiрiстiк бiрлестiгi, Талдықорған
қаласы                                             мемлекеттiк
Бас есептеу орталығы                               мемлекеттiк
Алматы құрылыс-монтаж басқармасы                   мемлекеттiк
Республикалық оқу орталығы                         мемлекеттiк
Қазақ республикалық "Қазагроөнеркәсiпэнерго"
ведомствоаралық концернi                           мемлекеттiк
Мамандандырылған автокөлiк кәсiпорны               мемлекеттiк
"Қайнар" коммерциялық банкi                        мемлекеттiк
"Айдос" қоғамдық тамақтандыру кәсiпорны            мемлекеттiк
"Агрожөнэнергоналадқа" шаруашылықаралық
өндiрiстiк бiрлестiгi                              мемлекеттiк
Қазақ "Қазанқызметкөрсету" мамандандырылған
басқармасы                                         мемлекеттiк
"Қазагроөнеркәсiпжылуэнергия" агроөнеркәсiп
корпорациясы                                       мемлекеттiк
Жамбыл тәжiрибе-механикалық заводы                 мемлекеттiк
"Ордабасы" сауда үйi, Шымкент қаласы               мемлекеттiк
Қазақпаратагроөнеркәсiп                            мемлекеттiк
Ескерту. Тiзiмнен "Қазақстан" сыртқы экономикалық ассоциациясы
алынып тасталған - ҚРМК-нiң 13.06.1994 ж. N 624
қаулысымен.

7. Государственная акционерная компания "Кен дала" является юридическим лицом, действует на основании законодательства Республики Казахстан, своего устава и входит в агропромышленный комплекс республики.
Премьер-министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 сентября 1993 г. N 837
П Е Р Е Ч Е Н Ь
предприятий и организаций Государственной
акционерной компании "Кен дала"
<*>
Сноска. В перечень внесены изменения постановлением Кабинета
Министров Республики Казахстан от 13 июня 1994 г. N 624.
_____________________________________________________________________
Наименование                   ! Форма собственности
_______________________________________________!_____________________
Республиканская база МТС                         государственная
Республиканская база комплектации                государственная
Производственное объединение "Кайнар",
г. Талдыкорган                                   государственная
Главный вычислительный центр                     государственная
Алматинское строительно-монтажное
управление                                       государственная
Республиканский учебный центр                    государственная
Казахский республиканский межведомственный
концерн "Казагропромэнерго"                      государственная
Специализированное автотранспортное
предприятие                                      государственная
Коммерческий банк "Кайнар"                       государственная
Предприятие общепита "Айдос"                     государственная
Межхозяйственное производственное объединение
"Агроремэнергоналадка"                           государственная
Казахское специализированное управление
"Котлосервис"                                    государственная
Агропромкорпорация "Казагропромтеплоэнергия"     государственная
Жамбылский опытно-механический завод             государственная
Торговый дом "Ордабасы", г. Шымкент              государственная
Казинформагропром                                государственная