"Қазэнергияқұрылысмонтаж" мемлекеттiк холдинг компаниясы туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 10 қыркүйек N 863. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995.12.14. N 1725 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк холдинг компаниялары туралы 1993 жылғы 5 наурыздағы N 1138 қаулысын орындау үшiн және Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Шаруашылықты басқару органдарының жүйесiн жетiлдiру туралы" 1993 жылғы 23 маусымдағы N 1291 Жарлығына сәйкес экономиканы мемлекеттiк реттеудi жүзеге асыру үшiн жаңа нарықтық құрылымдарды қалыптастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Қазэнергияқұрылысмонтаж" мемлекеттiк холдинг компаниясы (бұдан былай - Компания) "Қазэнергияқұрылысмонтаж" мемлекеттiк корпорациясы мүлiгiнiң құқылы мұрагерi болып табылады деп анықталсын.
2. Компания белгiленген тәртiп бойынша бiр ай мерзiмде Жарғыны қайта тiркейтiн болсын.
Компанияның тұратын жерi Алматы қаласы болып анықталсын.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi ұсынған, қосымшаға сәйкес Компанияның құрамына кiретiн акционерлiк қоғамдардың, трестердiң, бiрлестiктер мен кәсiпорындардың тiзбесi құпталсын.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi белгiленген тәртiппен:
Компанияның құрылтай құжаттарын бекiтсiн;
Компанияның құрамына енген акционерлiк қоғамдардың акцияларының мемлекеттiк пакетiн иелену, пайдалану және басқару құқығын оған беретiн болсын;
Компанияның құрамына енетiн, бiрақ мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiру процесiнен өтпеген мемлекеттiк кәсiпорындардың мүлкiн басқару құқығын табыстасын, ал олардың акционерлiк қоғамдарға айналуына қарай акциялардың мемлекеттiк пакеттерiн иеленудi, пайдалану мен басқаруды Компанияға берсiн.
5. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Қазақстан Республикасының Энергетика және отын ресурстары министрлiгiмен бiрлесiп, отын-энергетика кешенi дамуының ұлттық бағдарламасын әзiрлеу мен қалыптастыру кезiнде Компанияның өз кәсiпорындарының өндiрiстiк базаларын жаңғырту және техникалық қайта жарақтандыру жөнiндегi ұсыныстарын қарастыратын болсын.
6. Қазақстан Республикасының Энергетика және отын ресурстары министрлiгi "Қазэнергияқұрылысмонтаж" мемлекеттiк холдинг компаниясының аппаратын орналастыру үшiн белгiленген тәртiп бойынша 700 шаршы метр өндiрiстiк алаң бөлу туралы мәселенi шешсiн.
7. Қазақстан Республикасының Байланыс министрлiгi үстiмiздегi
жылы Компанияның өтiнiмi бойынша қажетiн қарастырып, қажеттi
техникалық құралдармен, телефон және телекс байланысы арналарымен
қамтамасыз етсiн.

О Государственной холдинговой компании "Казэнергостроймонтаж"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 10 сентября 1993 года N 863. Утратило силу постановлением Пpавительства РК от 14 декабpя 1995 г. N 1725 ~P951725.
Во исполнение постановления Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993г. N 1138 "О Государственных холдинговых компаниях" и в целях формирования новых рыночных структур для осуществления государственного регулирования экономики в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 23 июня 1993 г. N 1291 "О совершенствовании системы органов хозяйственного управления" Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить Государственную холдинговую компанию "Казэнергостроймонтаж" (далее - Компания) правопреемником имущественных прав государственной корпорации "Казэнергостроймонтаж".
2. Компании в месячный срок в установленном порядке произвести перерегистрацию Устава.
Определить месторасположение Компании в г. Алматы.
3. Согласиться с представленным Государственным комитетом Республики Казахстан по государственному имуществу перечнем акционерных обществ, трестов, объединений и предприятий, входящих в состав Компании, согласно приложению.
4. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу в установленном порядке:
утвердить учредительные документы Компании;
передать Компании права владения, пользования и управления государственным пакетом акций акционерных обществ, вошедших в ее состав;
делегировать Компании право управления имуществом государственных предприятий, входящих в ее состав и не прошедших процесса разгосударствления и приватизации, а по мере преобразования их в акционерные общества передавать государственные пакеты акций во владение, пользование и управление Компании.
5. Министерству экономики совместно с Министерством энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан при разработке и формировании национальной программы развития топливно-энергетического комплекса рассматривать предложения Компании по модернизации и техническому перевооружению производственных баз ее предприятий.
6. Министерству энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан решить в установленном порядке вопрос о выделении 700 кв. метров производственной площади для размещения аппарата Государственной холдинговой компании "Казэнергостроймонтаж".
7. Министерству связи Республики Казахстан рассмотреть потребность и обеспечить выделение в текущем году по заявкам Компании необходимых технических средств и каналов телефонной и телексной связи.

8. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Энергетика
объектiлерiн салу, энергетика жабдықтарын өндiру, монтаждау және
ретке келтiру жөнiндегi "Қазэнергияқұрылысмонтаж" мемлекеттiк
корпорациясы туралы" 1991 жылғы 12 қарашадағы N 693 қаулысының
күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 10 қыркүйектегi
N 863 қаулысына
қосымша
"Қазэнергияқұрылысмонтаж" мемлекеттiк холдинг
компаниясының акционерлiк қоғамдарының, кәсiпорындары
мен бiрлестiктерiнiң
Т I З Б Е С I
"Энергияқұрылыс" акционерлiк қоғамы, Павлодар қаласы
"Экiбастұзэнергияқұрылыс" акционерлiк қоғамы, Павлодар
облысының Екiбастұз қаласы
"Ортаазияэнергияқорғау" акционерлiк қоғамы, Алматы облысының
Энергетика поселкесi, Iле ауданы
"Электросредазмонтаж" акционерлiк қоғамы, Павлодар қаласы
"Энергостройкомплект" акционерлiк қоғамы, Павлодар қаласы
"Ертiсгэсқұрылыс" акционерлiк қоғамы, Семей облысы Жаңасемей
ауданының Шульба поселкесi
"Қапшағай механизация құралдары зауыты" Алматы облысының
Қапшағай қаласы
"Ортаазияэнергияқұрылыс" акционерлiк қоғамы, Алматы қаласы
"Ортаазияэнергиямонтаж" жалгерлiк тресi, Алматы қаласы
"Целинэлектросетьстрой" өндiрiстiк-шаруашылық қауымдастығы,
Ақмола қаласы
"Алматыэнергияқұрылыс" ұжымдық кәсiпорны, Алматы облысы
Қаскелен ауданының Алғабас поселкесi
"Қызылордаэнергияқұрылыс" ұжымдық кәсiпорны, Қызылорда қаласы
"Қазцентрэнергострой" тресi, Қарағанды қаласы
"Ортаазияарнаулыэнергиямонтаж" ұжымдық кәсiпорны, Алматы қаласы
"Теңiзэнергияқұрылыс" жобалау-өндiрiстiк құрылыс бiрлестiгi,
Атырау қаласы
"Қазэнергияқұрылысиндустрия" өндiрiс бiрлестiгi, Павлодар қаласы
"Ермак" металлконструкциясы зауыты", Павлодар облысының
Ақсу қаласы
"Алматы қазандық-қосалқы жабдықтар және труба құбырлары зауыты",
Алматы қаласы
Ертiс "Гидроболатконструкция" зауыты, Өскемен қаласы
"Екiбастұзэнергияқұрылысмеханизация" шағын механизация басқармасы,
Павлодар облысының Екiбастұз қаласы
"Қазэнергопроект" жобалау институты, Павлодар қаласы
"Энергияқұрылысжабдықтау" кәсiпорны, Алматы қаласы
"Павлодар жеңiл конструкциялар зауыты" жалгерлiк кәсiпорны,
Павлодар қаласы
"Прииртышский" кеңшары, Павлодар облысының Железинка ауданы
"Михайлов" кеңшары, Павлодар облысының Железинка ауданы

8. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров
Республики Казахстан от 12 ноября 1991 г. N 693 "О государственной
корпорации "Казэнергостроймонтаж" по строительству энергетических
объектов, производству, монтажу и наладке энергетического
оборудования".
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 10 сентября 1993 г. N 863
ПЕРЕЧЕНЬ
акционерных обществ, предприятий и объединений
Государственной холдинговой компании
"Казэнергостроймонтаж"
Акционерное общество "Энергострой", г. Павлодар
Акционерное общество "Экибастузэнергострой", Павлодарская область,
г. Экибастуз
Акционерное общество "Средазэнергозащита", Алматинская область,
Илийский район, пос. Энергетический
Акционерное общество "Энергосредазмонтаж", г. Павлодар Акционерное общество "Энергостройкомплект", г. Павлодар Акционерное общество "Иртышгэсстрой", Семипалатинская область, Жанасемейский район, пос. Шульбинск Акционерное общество "Капчагайский завод средств механизации", Алматинская область, г. Капчагай Акционерное общество "Средазэнергострой", г. Алматы Арендный трест "Средазэнергомонтаж", г. Алматы Производственно-хозяйственная ассоциация "Целинэлектросетьстрой", г. Акмола (в составе всех мехколонн) Коллективное предприятие "Алмаатаэнергострой", Алматинская область, Каскеленский район, пос. Алгабас Коллективное предприятие "Кзылордаэнергострой", г. Кзыл-Орда Трест "Казцентрэнергострой", г. Караганда Коллективное предприятие "Средазспецэнергомонтаж", г. Алматы Мобильное проектно-производственное строительное объединение "Тенгизэнергострой", г. Атырау Производственное объединение "Казэнергостройиндустрия", г. Павлодар Ермаковский завод металлоконструкций, Павлодарская область, г. Аксу Алматинский завод котельно-вспомогательного оборудования и трубопроводов (КВО и Т), г. Алматы Иртышский завод "Гидростальконструкция", г. Усть-Каменогорск Управление малой механизации "Экибастузэнергостроймеханизация", Павлодарская область, г. Экибастуз Проектный институт "Казэнергопроект", г. Павлодар Предприятие "Энергостройснаб", г. Алматы Арендное предприятие "Павлодарский завод легких конструкций", г. Павлодар Совхоз "Прииртышский", Павлодарская область, Железинский район Совхоз "Михайловский", Павлодарская область, Железинский район