О Государственной холдинговой компании "Металлургремонт-холдинг"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 года N 908. Утратило силу постановлением Пpавительства РК от 14 декабpя 1995 г. N 1725 ~P951725.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 23 июня 1993 г. N 1287 "О совершенствовании государственного регулирования горно-металлургическим комплексом Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Государственную холдинговую компанию "Металлургремонт-холдинг" (в дальнейшем - Компания).
2. Определить местонахождение правления Компании в г.Темиртау Карагандинской области.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу:
в месячный срок подготовить пакет учредительных документов по созданию Компании в составе государственных предприятий, организаций и акционерных обществ согласно приложению;
делегировать Компании права владения, пользования и управления государственным имуществом предприятий и организаций, а также государственными пакетами акций ранее созданных акционерных обществ, включенных в состав Компании.
По мере акционирования государственных предприятий и организаций передавать Компании государственные пакеты акций акционерных обществ, за исключением пакетов акций, реализуемых Государственным комитетом Республики Казахстан по государственному имуществу в порядке, предусмотренном Национальной программой разгосударствления и приватизации в Республике Казахстан на 1993-1995 годы (II этап).
4. Определить основными целями деятельности Компании организацию и проведение ремонта технологического оборудования, реконструкцию и техническое перевооружение предприятий горно-металлургического комплекса и возложить на нее:
координацию работы предприятий, вошедших в состав Компании, для создания наиболее эффективных условий их деятельности;
проектные и изыскательские разработки в области горно-шахтного, обогатительного, металлургического и сернокислотного производства;
организацию ремонтных работ по горно-шахтному, обогатительному, металлургическому и сернокислотному оборудования, химической и антикоррозийной защите зданий, сооружений и оборудования, работающих в агрессивных средах;
организацию материально-технического обеспечения предприятий - членов Компании за счет кооперации внутри Компании и внешних связей;
разработку научно-технических, экономических программ, направленных на укрепление производственной базы предприятий-участников, изготовление нестандартизированного оборудования, средств механизации, технологической оснастки и металлоконструкций на основе современных технологий и новых материлов;
выпуск товаров народного потребления и развитие собственной сельскохозяйственной базы (подсобных хозяйств) для обеспечения работников сельскохозяйственной продукцией;
назначение и утверждение руководителей предприятий и организаций, вошедших в состав Компании;
формирование наблюдательных советов дочерних обществ и предприятий, назначение в них своих представителей.

"Металлургжөндеу-холдинг" мемлекеттiк холдинг компаниясы туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 17 қыркүйек N 908. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995.12.14. N 1725 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 23 маусымдағы N 1287 "Кен-металлургия кешенiн мемлекеттiк реттеудi жетiлдiру туралы" Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Металлургжөндеу-холдинг" мемлекеттiк холдинг компаниясы (бұдан әрi - Компания) құрылсын.
2. Компания басқармасының орналасатын жерi Қарағанды облысының Темiртау қаласы болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
осы қаулыға тiркелген қосымшаға сәйкес мемлекеттiк кәсiпорындардың, ұйымдар мен акционерлiк қоғамдардың құрамында Компанияны құру жөнiндегi құрылтай құжаттарының пакетiн бiр ай мерзiм iшiнде әзiрлесiн;
Компанияға кәсiпорындар мен ұйымдардың мемлекеттiк мүлкiн, сондай-ақ бұрын құрылып, Компанияның құрамына енгiзiлген акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн иелену, пайдалану және басқару құқығын беретiн болсын.
Мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдардың акцияландыру барысына қарай акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi өткеретiн акциялардың пакеттерiн қоспағанда, Қазақстан Республикасында 1993-1995 жылдары (II кезең) мемлекет қарамағынан алу мен жекешелендiрудiң Ұлттық бағдарламасында көзделген тәртiппен Компанияға берiлетiн болсын.
4. Компания қызметiнiң негiзгi мақсаттары кен-металлургия кешенi кәсiпорындарын қайта құру және техникалық жағынан қайта жарақтандыру, технологиялық құрал-жабдықты жөндеу iсiн ұйымдастыру және өткiзу деп белгiленiп, оған мыналар жүктелсiн:
Компанияның құрамына кiрген кәсiпорындардың қызметiне неғұрлым тиiмдi жағдайлар жасау мақсатында олардың жұмысын үйлестiру;
кен-шахта, байыту, металлургия мен күкiрт қышқылы өндiрiсi салаларында жобалау және iздестiру жұмыстарын жүргiзу;
кен-шахта, байыту, металлургия және күкiрт қышқылы өндiрiстiк құрал-жабдықтарын жөндеу, қолайсыз ортада жұмыс iстейтiн үйлердi, ғимараттар мен құрал-жабдықты химиялық әсерден қорғау және тат басудан сақтау жұмыстарын ұйымдастыру;
Компанияға мүше кәсiпорындарды Компанияның iшкi кооперация және сыртқы байланыстары есебiнен материалдық-техникалық тұрғыда қамтамасыз етудi ұйымдастыру;
қатысушы кәсiпорындардың өндiрiстiк базасын нығайтуға бағытталған ғылыми-техникалық, экономикалық бағдарламалар әзiрлеу, стандартты емес құрал-жабдықты, механикаландыру құралдарын, технологиялық жарақ пен металл-конструкцияларын қазiргi заманғы технологиялар мен жаңа материалдар негiзiнде әзiрлеу;
халық тұтынатын тауарлар шығару және қызметкерлердi ауыл шаруашылық өнiмдерiмен қамтамасыз ету үшiн өзiндiк ауыл шаруашылық базасын (қосалқы шаруашылық) дамыту;
Компанияның құрамына кiретiн кәсiпорындар мен ұйымдардың басшыларын тағайындау және бекiту;
еншiлес қоғамдар мен кәсiпорындардың Байқаушы кеңестерiн қалыптастыру, оларға өз өкiлдерiн тағайындау.

5. Компании назначить своих представителей в составы наблюдательных советов ранее созданных акционерных обществ, оставив прежним их руководство.
6. Министерству промышленности Республики Казахстан принять организационные меры по обеспечению деятельности Компании, внести предложения Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу по персональному составу Наблюдательного совета и кандидатуре на должность президента Компании.
7. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу и его территориальному комитету совместно с Казахским государственным акционерным трестом "Казчерметремонт" выделить Компании необходимые служебные помещения, технические средства, каналы телефонной и телексной связи за счет ресурсов, имеющихся в наличии.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 года N 908
ПЕРЕЧЕНЬ
предприятий и организаций, входящих
в Государственную холдинговую компанию
"Металлургремонт-холдинг"
Объединение "Казцветремонт", г. Алматы
в том числе:
коллективное Южно-Казахстанское ремонтно-строительное
специализированное управление, г. Шымкент
арендное специализированное наладочное управление
"Казцентрналадка", г. Сатпаев, Жезказганская область
ремонтно-строительное специализированное управление,
г. Лениногорск
Иртышское коллективное ремонтно-строительное специализированное
управление, г. Усть-Каменогорск
ремонтно-строительный специализированный участок,
пгт. Карагайлы, Карагандинская область
ремонтно-наладочный участок, г. Шымкент
акционерное общество "Ремстройцветмет", г. Алматы
государственное предприятие "Казцветметремснаб", г. Алматы
Казахский государственно-акционерный трест "Казчерметремонт",
г. Темиртау
в том числе:
арендное предприятие "Уралдомнаремонт", г. Темиртау
акционерная фирма "Металлургремонт", г. Темиртау
акционерное общество "Реммонтажэкология", г. Темиртау
акционерное общество "Коксохимремонт", г. Темиртау
арендное предприятие "Уралдомнаремонт", г. Лисаковск
Коллективное предприятие "Востокэнергоремонт", г. Темиртау
Специализированное строительно-монтажное управление
"Уралдомнаремонт", г. Рудный
Специализированное строительно-монтажное управление
"Металлургремонт", г. Рудный
Коллективное предприятие  "Востокэнергоремонт", г. Рудный
Арендное ремонтное предприятие (управление), г. Павлодар
Государственный трест "Балхашцветметремонт", г. Балхаш
Государственный инженерно-технический центр, г. Алматы
в том числе малое государственное предприятие "ПРИС",
г. Алматы
Казахское специализированное ремонтно-наладочное
народное предприятие, г. Усть-Каменогорск
Усть-Каменогорское предприятие "Уралэнергоцветмет",
г. Усть-Каменогорск
Шымкентское ремонтно-монтажное специализированное
управление "Средазцветметэнерго", г. Шымкент
Трест "Средазцветметгазоочистка", г. Усть-Каменогорск

5. Компания бұрын құрылған акционерлiк қоғамдардың басшылығын өз орнында қалдырып, олардың Байқаушы кеңестерiнiң құрамына өз өкiлдерiн тағайындайтын болсын.
6. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгi Компанияның қызметiн қамтамасыз ету жөнiнде ұйымдастыру шараларын қабылдасын, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне Компанияның Байқаушы кеңесiнiң дербес құрамы және оның президентi қызметiне кандидатура жөнiнде ұсыныс енгiзетiн болсын.
7. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi және оның аумақтық комитетi Қазақ мемлекеттiк
"Қазқараметалжөндеу" акционерлiк тресiмен бiрлесiп қолдағы бар
ресурстар есебiнен Компанияға қажеттi үй-жайларын, техникалық
құралдарды, телефон мен телекс байланысы арналарын бөлетiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 17 қыркүйектегi
N 908 қаулысына
Қосымша
"Металлургжөндеу-холдинг" мемлекеттiк холдинг
компаниясына енетiн кәсiпорындар мен ұйымдар
Тiзбесi
"Қазтүстiметалжөндеу" бiрлестiгi, Алматы қаласы
оның iшiнде:
Оңтүстiк Қазақстан мамандандырылған ұжымдық жөндеу-құрылыс
басқармасы, Шымкент қаласы
"Қазорталықреттеу" мамандандырылған жалгерлiк басқармасы,
Сәтпаев қаласы, Жезқазған облысы
жөндеу-құрылыс мамандандырылған басқармасы, Лениногорск қаласы
Ертiс мамандандырылған ұжымдық жөндеу-құрылыс басқармасы,
Өскемен қаласы
жөндеу-құрылыс мамандандырылған бөлiмшесi, Қарағайлы қала
үлгiсiндегi поселкесi, Қарағанды облысы
жөндеу-реттеу бөлiмшесi, Шымкент қаласы
"Жөндеуқұрылыстүстiметалл" акционерлiк қоғамы, Алматы қаласы
"Қазтүстiметжөндеужабдықтау" мемлекеттiк кәсiпорны, Алматы
қаласы
Қазақ мемлекеттiк "Қазқараметалжөндеу" акционерлiк тресi, Темiртау
қаласы
оның iшiнде:
"Оралдомнажөндеу" жалгерлiк кәсiпорны, Темiртау қаласы
"Металлургжөндеу" акционерлiк фирмасы, Темiртау қаласы
"Жөндеумонтажэкология" акционерлiк қоғамы, Темiртау қаласы
"Коксхимияжөндеу" акционерлiк қоғамы, Темiртау қаласы
"Оралдомнажөндеу" жалгерлiк кәсiпорны, Лисаковск қаласы "Шығысэнергияжөндеу" ұжымдық кәсiпорны, Темiртау қаласы "Оралдомнажөндеу" мамандандырылған құрылыс-монтаж басқармасы, Рудный қаласы "Металлургжөндеу" мамандандырылған құрылыс-монтаж басқармасы, Рудный қаласы "Шығысэнергияжөндеу" ұжымдық кәсiпорны, Рудный қаласы Жалгерлiк жөндеу кәсiпорны (басқармасы), Павлодар қаласы "Балқаштүстiметалжөндеу" мемлекеттiк тресi, Балқаш қаласы Мемлекеттiк инженерлiк-техникалық орталық, Алматы қаласы
соның iшiнде "Прис" мемлекеттiк шағын кәсiпорны, Алматы
қаласы Қазақ мамандандырылған жөндеу-реттеу халықтық кәсiпорны, Өскемен қаласы Өскемен "Оралэнергиятүстiметалл" кәсiпорны, Өскемен қаласы Шымкент "Ортаазиятүстiметалэнергия" мамандандырылған жөндеу-монтаж басқармасы, Шымкент қаласы "Ортаазиятүстiметалгазтазалау" тресi, Өскемен қаласы