Мұнайдың экспорттық бағасы мен оған республика iшiнде берiлетiн бағалар арасындағы айырма бөлiгiн бюджет кiрiсiне төлеу тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 21 қыркүйектегі N 914 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 наурыздағы № 294 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.03.30 № 294 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "1993 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 1993 жылғы 25 қаңтардағы N 1927 Заңын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. 1993 жылғы 1 тамыздан бастап алыс шетелдерге мұнай экспортын жүзеге асырушы кәсiпорындар, ұйымдар мен шаруашылық жүргiзушi субъектiлер ("Маңғыстаумұнайгаз" өндiрiстiк бiрлестiгi мен "Теңiзшевройл" бiрлескен кәсiпорнынан басқасы) мұнайға экспорттық бағалар мен оған республика iшiнде берiлетiн бағалар арасындағы айырмадан алынған түсiмнiң 20 процентiн бюджет кiрiсiне енгiзетiн болып белгiленсiн.
2. Республикалық бюджеттiң кiрiсiне түсетiн соманы есептеу үшiн алынатын түсiм көлемi Қазақстан Республикасының Ұлттық банкi белгiлейтiн соммен есептегендегi АҚШ долларының бағамы қолданылып жүрген сәтте келiп түскен экспорттық бағалар бойынша мұнай экспортынан алынған түсiмнiң және Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң шешiмiмен белгiленетiн республика iшiнде берiлетiн өнiмдер үшiн қолданылатын баға бойынша экспортталған мұнай құнының арасындағы айырма ретiнде айқындалады.
3. Экспортталатын мұнай бағаларындағы айырма сомасы төлеушiнiң тұрған жерi бойынша республикалық бюджеттiң кiрiсiне 8-тараудың 5-параграфындағы "Экспортқа шығарылатын мұнай бағаларындағы айырма түсiмдерiне" енгiзiледi, банк символы 47.
Төлем сомаларын есептеудi пайдаға салынатын салық бойынша есеп айырысу үшiн белгiленген мерзiмдерде мұнай экспорты iске асырылған кезең еткен соң тiкелей, төлеушiнiң өзi жүзеге асырады.
4. Мұнайдың экспорттық бағалары мен оған республика iшiнде берiлетiн бағалар арасындағы айырманы есептеудiң дұрыстығы және уақтылы төлем үшiн жауапкершiлiк төлем жасаушыға жүктеледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О порядке уплаты в доход бюджета части разницы между экспортными ценами на нефть и ценами на нее для внутриреспубликанских поставок
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 сентября 1993 года N 914. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2011 года № 294
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.03.2011 № 294.
Во исполнение Закона Республики Казахстан от 25 января 1993 г. N 1927 "О республиканском бюджете на 1993 год" Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить, что 1 августа 1993 г. предприятия, организации и хозяйствующие субъекты (за исключением производственного объединения "Мангистаумунайгаз" и совместного предприятия "Тенгизшевройл"), осуществляющие экспорт нефти в дальнее зарубежье, вносят в доход бюджета 20 процентов выручки, полученной от разницы между экспортными ценами на нефть и ценой на нее для внутриреспубликанских поставок.
2. Объем выручки для исчисления суммы, поступающей в доход республиканского бюджета, определяется как разница между выручкой от экспорта нефти по экспортным ценам по действующему на момент отгрузки курсу доллара США в рублях, устанавливаемому Национальным банком Республики Казахстан, и стоимостью экспортируемой нефти по цене, действующей для внутриреспубликанских поставок, устанавливаемой решением Кабинета Министров Республики Казахстан.
3. Сумма разницы в ценах на экспортируемую нефть вносится по месту нахождения плательщика в доход республиканского бюджета на раздел 8, параграф 5 "поступления разницы в ценах на нефть, поставляемую на экспорт", символ банка 47.
Исчисление сумм платежей производится непосредственно плательщиком по истечении того периода, когда производилась реализация нефти на экспорт, в сроки, установленные для расчета по налогу на прибыль.
4. Ответственность за правильность исчисления и своевременность уплаты разницы между экспортными ценами на нефть и ценами на нее для внутриреспубликанских поставок возлагается на плательщика.
Премьер-министр
Республики Казахстан