"Маңғыстаумұнайтоталь" бiрлескен кәсiпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 21 қыркүйектегі N 921 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 4 мамырдағы N 406 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.04  N 406  Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Маңғыстаумұнайгаз" мемлекеттiк өндiрiс бiрлестiгiнiң, "Замбези холдинг Ш с. а." (Швейцария) халықаралық корпорациясына және "Тоталь эксплорейшн продакшн Қазақстан с. а." француз акционерлiк қоғамының қатысуымен "Маңғыстаумұнайтоталь" бiрлескен кәсiпорнының құрылуы мақұлдансын.
2. "Маңғыстаумұнайтоталь" бiрлескен кәсiпорнына Маңғыстау облысының аумағында көмiр сутегi шикiзатын iздестiрудi, барлауды, өндiрудi, ұқсатуды, тасымалдауды және сатуды жүзеге асыру мүмкiндiгiн зерттеу мен зерделеу жөнiндегi жұмысты жүргiзуiне рұқсат етiлсiн.
"Маңғыстаумұнайтоталь" бiрлескен кәсiпорнына белгiленген тәртiппен таңдап алынған объектiлерде, егер мұның өзi республикамыз үшiншi тараптар жөнiнде қабылдаған шарттарға қайшы келмейтiн болса, аталған бағыттар бойынша шаруашылық қызметiн жүзеге асыруға арнап республика Үкiметiмен келiсiмдер және шарттар жасау құқығы берiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Энергетика және отын ресурстары министрлiгiмен, "Мұнайгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясымен бiрлесiп "Маңғыстаумұнайгаз" өндiрiс бiрлестiгiнiң балансындағы үйлердi, жабдықтарды және басқа қажеттi мүлiктi, сондай-ақ осы бiрлестiктiң жарғылық капиталдағы үлесiнiң жарнасын "Маңғыстаумұнайтоталь" бiрлескен кәсiпорнына жалға беру мәселесiн шешетiн болсын.
4. Қазақстан Республикасының Энергетика және отын ресурстары министрлiгiне "Маңғыстаумұнайтоталь" бiрлескен кәсiпорны жұмыстарды атқару барысында республиканың мүдделерiн сақтауына бақылау жасалуын қамтамасыз ету тапсырылсын.
5. Министрлiктер, ведомстволар, Маңғыстау облысының әкiмi "Маңғыстаумұнайтоталь" бiрлескен кәсiпорны қызметiнiң ұйымдық мәселелерiн шешуде көмектесiп отыратын болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О совместном предприятии "Мангистаумунайтоталь"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 сентября 1993 года N 924. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2008 года N 406.
Сноска. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 сентября 1993 года N 924 утратило силу постановлением Правительства РК от 04.05.2008  N 406 .
Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить создание совместного предприятия "Мангистаумунайтоталь" с участием государственного производственного объединения "Мангистаумунайгаз", международной корпорации "Замбези холдинг Ш.с.а." (Швейцария) и французского акционерного общества "Тоталь" эксплорейшн продакшн Казахстан с.а.".
2. Разрешить совместному предприятию "Мангистаумунайтоталь" проведение на территории Мангистауской области работ по исследованию и изучению возможностей осуществления поисков, разведки, добычи, переработки, транспортировки и реализации углеводородного сырья.
Предоставить совместному предприятию "Мангистаумунайтоталь" право на заключение с Правительством республики соглашений и договоров на осуществление хозяйственной деятельности по указанным направлениям на выбранных в установленном порядке объектах, если это не противоречит принятым республикой обязательствам по отношению к третьим сторонам.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу совместно с Министерством энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан, Государственной холдинговой компанией "Мунайгаз" решить вопрос передачи в аренду совместному предприятию "Мангистаумунайтоталь" зданий, оборудования и другого необходимого имущества, находящегося на балансе производственного объединения "Мангистаумунайгаз", а также взноса доли этого объединения в уставный капитал.
4. Поручить Министерству энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан обеспечить контроль за соблюдением интересов республики в ходе выполнения работ совместным предприятием "Мангистаумунайтоталь".
5. Министерствам, ведомствам, главе Мангистауской областной администрации оказывать содействие при решении организационных вопросов деятельности совместного предприятия "Мангистаумунайтоталь".
Премьер-министр
Республики Казахстан