Латыш, Эстон және Литва Республикалары азаматтарының Қазақстан Республикасының аумағына келуiнiң визалық (рұқсат ету) тәртiбiн енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 22 қыркүйек 1993 ж. N 933
Латыш, Эстон және Литва Республикаларының осы елдердiң аумағына Қазақстан Республикасы азаматтарының келуiне визалық режим көзделетiн шараларды қолдануына байланысты Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Азаматтардың өзара сапарлары туралы екiжақты келiсiмдер жасалғанға дейiн Латыш, Эстон және Литва Республикалары азаматтарының Қазақстан Республикасының аумағына келуiнiң визалық (рұқсат ету) тәртiбi енгiзiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi Қазақстан Республикасының шекарасында халықаралық жолаушылар қатынасы үшiн ашылған пункттерде Латыш, Эстон және Литва Республикаларының азаматтары жөнiнде паспорт-визалық бақылауды жүзеге асырсын.
3. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Латыш, Эстон және Литва Республикалары азаматтарының Қазақстан Республикасының аумағында шетелдiк азаматтардың болуы ережелерiн сақтауын бақылауды қамтамасыз етсiн.
4. Латыш, Эстон және Литва Республикаларының аумағында тұрақты тұратын және осы мемлекеттердiң азаматтығын алмаған бұрынғы КСРО азаматтарының Қазақстан Республикасының аумағына келуiнiң визасыз тәртiбi 1994 жылдың 1 наурызына дейiн сақталсын.
5. Латыш, Эстон және Литва Республикалары азаматтарының Қазақстан Республикасының аумағына келуiнiң визалық (рұқсат ету) тәртiбi осы қаулы қабылданған күннен бастап отызыншы күнi енгiзiледi деп белгiленсiн.
6. Сыртқы iстер министрлiгi Латыш, Эстон және Литва жағына осы елдердiң азаматтары Қазақстан Республикасының аумағында болуының белгiленген тәртiбiн жеткiзетiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О введении визового (разрешительного) порядка въезда граждан Латвийской, Эстонской и Литовской Республик на территорию Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 сентября 1993 года N 933
В связи с принятием Латвийской, Эстонской и Литовской Республиками мер, предусматривающих визовой режим въезда граждан Республики Казахстан на территории этих стран, Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ввести визовой (разрешительный) порядок въезда граждан Латвийской, Эстонской и Литовской Республик на территорию Республики Казахстан до заключения двусторонних соглашений о взаимных поездках граждан.
2. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан осуществлять в пунктах, открытых для международного пассажирского сообщения на границе Республики Казахстан, паспортно-визовой контроль в отношении граждан Латвийской, Эстонской и Литовской Республик.
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить контроль за соблюдением гражданами Латвийской, Эстонской и Литовской Республик правил пребывания иностранных граждан на территории Республики Казахстан.
4. Сохранить до 1 марта 1994 г. безвизовой порядок въезда на территорию Республики Казахстан граждан бывшего СССР, постоянно проживающих на территории Латвийской, Эстонской и Литовской Республик и не получивших гражданства этих государств.
5. Установить, что визовой (разрешительный) порядок въезда граждан Латвийской, Эстонской и Литовской Республик на территорию Республики Казахстан вводится на тридцатый день с даты принятия настоящего постановления.
6. Министерству иностранных дел довести до сведения Латвийской, Эстонской и Литовской сторон установленный порядок пребывания граждан указанных стран на территории Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан