"Легпром" мемлекеттiк холдинг компаниясын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 24 қыркүйек N 945. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995.08.24. N 1179 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Шаруашылықты басқару органдары жүйесiн жетiлдiру туралы" 1993 жылғы 23 маусымдағы N 1291 Жарлығын орындау үшiн, өтпелi кезеңде мемлекеттiк реттеудi күшейту және нарықтық құрылымдарды қалыптастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Бұрын "Легинвест" акционерлiк инвестициялық компанияның құрамына енген, қосымшаға сәйкес мемлекеттiк кәсiпорындар, ұйымдар мен акционерлiк қоғамдар негiзiнде "Легпром" мемлекеттiк холдинг компаниясы (бұдан былай - Компания) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдардың мемлекеттiк мүлкiн иелену, пайдалану және басқару құқығын, сондай-ақ Компанияның құрамына енгiзiлген, бұрын құрылған акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн иелену, пайдалану және басқару құқығын Компанияға табыстайтын болсын.
Мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдардың акционерлендiрiлуiне қарай акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн иелену, пайдалану және басқару, Қазақстан Республикасында мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiрудiң 1993-1995 жылдарға арналған (II кезең) Ұлттық бағдарламасында көзделген тәртiп бойынша Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi сататыннан басқалары, Компанияға берiлсiн.
3. "Легпром" мемлекеттiк холдинг компаниясы қызметiнiң негiзгi мақсаты жеңiл өнеркәсiптiң теңдестiрiле дамытылуын жүзеге асыру, нарықты халық тұтынатын тауарлармен молықтыру, саланың iрi-iрi басым техникалық проблемаларын шешудi қамтамасыз ететiн прогрестi ғылыми-техникалық және инвестициялық саясатты жүргiзу
деп анықталсын.
Компанияның атқарушы аппараты қайта құрылатын "Легинвест"
акционерлiк инвестициялық компания тұрған алаңға орналастырылсын.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi
мемлекеттiк комитетiне "Легинвест" акционерлiк инвестициялық
компаниямен бiрлесiп бiр ай мерзiмде құрылтай құжаттарын әзiрлеу
тапсырылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 24 қыркүйектегi
N 945 қаулысына
Қосымша
"Легпром" мемлекеттiк холдинг компаниясының
құрамына енетiн кәсiпорындардың
Тiзбесi
Семей өндiрiстiк тоқыма-трикотаж бiрлестiгi
Аягөз жүн иiру фабрикасы
Ақмола жiп иiру-трикотаж комбинаты
Ақтөбе өндiрiстiк трикотаж бiрлестiгi
Көкшетау тоқыма-галантерея фабрикасы
Рудный тiгiн-трикотаж фабрикасы
Петропавл тiгiн фабрикасы
Қостанай тiгiн фабрикасы
Ақтөбе тiгiн фабрикасы
Ақмола тiгiн фабрикасы
Беловод тiгiн фабрикасы
Георгиевка былғары комбинаты
Павлодар былғары зауыты
Орал мех комбинаты
Қарағанды аяқкиiм фабрикасы
Қостанай аяқкиiм фабрикасы
Ақтөбе аяқкиiм фабрикасы
Семей былғары шикiзаты зауыты
Орал былғары шикiзаты зауыты
Павлодар былғары шикiзаты зауыты
Жамбыл былғары шикiзаты зауыты
Землячка атындағы Орал былғары зауыты
Қарағанды стандартталмаған жабдықтар, босалқы бөлшектер және
техноаспаптар зауыты
Республикалық салалық есептеу орталығы
Көтерме сауда базалары бар "Қазлегснабсбытторг" ШЕБ
"АХБК-ОЗАТ" акционерлiк қоғамы
"Ақ жiп" акционерлiк қоғамы
"Қарғалы" акционерлiк қоғамы
"Алматы кiлем" акционерлiк қоғамы
"Гея" шұлық бұйымдарын өндiру акционерлiк қоғамы
"Қарағандыкиiм" акционерлiк қоғамы
Жамбылдағы "Сұлу" акционерлiк өндiрiстiк сауда фирмасы
"Абай тiгiн фабрикасы" акционерлiк қоғамы
"Жамбылкожобувь" акционерлiк қоғамы
"Жетiсу" акционерлiк фирмасы
"Тоқылмаған материалдар фабрикасы" акционерлiк қоғамы
"Қыз Жiбек" тiгiн фабрикасы" акционерлiк қоғамы
"Салтанат" фирмалық магазинi" акционерлiк қоғамы
"Легпроект" акционерлiк қоғамы
Талдықорған аяқкиiм фабрикасы
"Легпром" ғылыми-техникалық инженерлiк орталық
"Арман" акционерлiк қоғамы

О создании Государственной холдинговой компании "Легпром"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 24 сентября 1993 года N 945. Утpатило силу постановлением Кабинета Министров РК от 24 августа 1995 г. N 1179 ~P951179.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 23 июня 1993 г. N 1291 "О совершенствовании системы органов хозяйственного управления", в целях усиления государственного регулирования в переходный период и формирования рыночных структур Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Государственную холдинговую компанию "Легпром" (в дальнейшем - Компания) на базе государственных предприятий, организаций и акционерных обществ, ранее входивших в состав акционерной инвестиционной компании "Легинвест", согласно приложению.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу делегировать Компании права владения, пользования и управления государственным имуществом государственных предприятий и организаций, а также права владения, пользования и управления государственными пакетами акций ранее созданных акционерных обществ, включенных в состав Компании.
По мере акционирования государственных предприятий и организаций передать Компании во владение, пользование и управление государственные пакеты акций акционерных обществ, за исключением пакетов акций, реализуемых Государственым комитетом Республики Казахстан по государственному имуществу в порядке, предусмотренном Национальной программой разгосударствления и приватизации в Республике Казахстан на 1993-1995 годы (II этап).
3. Определить основной целью деятельности Государственной холдинговой компании "Легпром" осуществление сбалансированного развития легкой промышленности, насыщение рынка товарами народного потребления, проведение прогрессивной научно-технической и инвестиционной политики, обеспечивающей решение крупных приоритетных технических проблем отрасли.
Исполнительный аппарат Компании разместить на площадях, занимаемых преобразуемой акционерной инвестиционной компанией "Легинвест".
4. Поручить Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу совместно с акционерной инвестиционной компанией "Легинвест" в месячный срок подготовить учредительные документы.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 24 сентября 1993 г. N 945
ПЕРЕЧЕНЬ
предприятий, входящих в состав государственной
холдинговой компании "Легпром"
Семипалатинское производственное текстильно-трикотажное объединение
Аягузская шерстопрядильная фабрика
Акмолинский прядильно-трикотажный комбинат
Актюбинское производственное трикотажное объединение
Кокчетавская текстильно-галантерейная фабрика
Рудненская швейно-трикотажная фабрика
Петропавловская швейная фабрика
Кустанайская швейная фабрика
Актюбинская швейная фабрика
Акмолинская швейная фабрика
Беловодская швейная фабрика
Георгиевский кожевенный комбинат
Павлодарский кожевенный завод
Уральский меховой комбинат
Карагандинская обувная фабрика
Кустанайская обувная фабрика
Актюбинская обувная фабрика
Семипалатинский кожсырьевой завод
Уральский кожсырьевой завод
Павлодарский кожсырьевой завод
Жамбылский кожсырьевой завод
Уральский кожевенный завод им. Землячки
Карагандинский завод нестандартизированного
оборудования, запчастей и техоснастки
Республиканский отраслевой вычислительный центр
РХО "Казлегснабсбытторг" с оптовыми базами
Акционерное общество "АХБК-ОЗАТ"
Акционерное общество "Ак жiп"
Акционерное общество "Каргалы"
Акционерное общество "Алматы кiлем"
Акционерное общество "Гея" по производству чулочных изделий
Акционерное общество "Карагандаодежда"
Жамбылская акционерная производственно-торговая фирма "Сулу"
Акционерное общество "Абайская швейная фабрика"
Акционерное общество "Жамбылкожобувь"
Акционерная фирма "Джетысу"
Акционерное общество "Фабрика нетканых материалов"
Акционерное общество "Швейная фирма "Кыз Жибек"
Акционерное общество "Фирменный магазин "Салтанат"
Акционерное общество "Легпроект"
Талдыкорганская обувная фабрика
Научно-технический инженерный центр "Легпром"
Акционерное общество "Арман"