"Байқоңыр" ғарыш айлағының құрылыс кешенiн қайта құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 12 қазан 1993 ж. N 1018
"Байқоңыр" ғарыш айлағының қызметiн және Ленинск қаласының тiршiлiгiн қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Азаматтық құрылыс ұйымдарының құрылымы жасалғанға дейiнгi өтпелi кезеңде "Байқоңыр" ғарыш айлағында Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң әскери-құрылыс басқармасын жасақтауға рұқсат етiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң "Байқоңыр" ғарыш айлағының Бас әскери-құрылыс басқармасында қызмет атқарып жүрген офицерлердi "Байқоңыр" ғарыш айлағындағы Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң әскери құрылыс басқармасының құрамында одан әрi қызмет атқару үшiн белгiленген тәртiппен iссапарға жiберсiн;
"Байқоңыр" ғарыш айлағы Бас құрылыс басқармасының қазан - желтоқсанда запасқа шығарудан кейiн қалған мерзiмдi қызметтегi жеке адам құрамын (2500 адам) 1993 жылдың күзiндегi жасақтаудың квотасы есебiне Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң әскери құрылыс басқармасында қызмет атқаруы үшiн беретiн болсын;
өтпелi кезеңде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң офицерлерi құрылатын әскери құрылыс басқармасының әрбiр бөлiмшесiне командирлердiң жеке адам құрамымен жұмыс жөнiндегi орынбасарлары қызметiн атқаруға iссапарға жiберiлiп, оларға Ресей Федерациясының Қорғаныс министрлiгi тиiстi құрылымдарының нормалары бойынша ақшалай үлес төленсiн;
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi "Байқоңыр" ғарыш айлағының Бас әскери-құрылыс басқармасы таратылып, әскер бөлiмдерi толық құрамында Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң әскери-құрылыс басқармасына берiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi Қазақтан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесiп, "Құрылыс" мемлекеттiк холдинг компаниясының қатысуымен Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiнiң Бас әскери-құрылыс басқармасын тиесiлi негiзгi қорлар, базалар, әскери қалашықтар мен басқа мүлiктi 1994 жылғы 1 қаңтарға дейiн Ресей Федерациясы қорғаныс министрлiгiнiң әскери-құрылыс басқармасына уағдаластық шарттармен жалға берiп, ал құрылыс және жанар-жағар май материалдарын, құрылыс техникасының қосалқы бөлшектерiн - ақысына беретiн болсын.
Объектiлер қосымшаға сәйкес "Байқоңыр" ғарыш айлағының Бас әскери-құрылыс басқармасының мүлкiн беру тәртiбiне сай кезең-кезеңмен берiлетiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы

О реорганизации строительного комплекса космодрома "Байконур"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 октября 1993 года N 1018
В целях обеспечения функционирования космодрома "Байконур" и жизнедеятельности г. Ленинска Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Разрешить формирование на космодроме "Байконур" на переходный период до создания структуры гражданских строительных организаций военно-строительного управления Министерства обороны Российской Федерации.
2. Министерству обороны Республики Казахстан:
откомандировать в установленном порядке для дальнейшего прохождения службы в составе военно-строительного управления Министерства обороны Российской Федерации на космодроме "Байконур" офицеров, проходящих службу в Главном военно-строительном управлении космодрома "Байконур" Министерства обороны Республики Казахстан;
передать личный состав срочной службы Главного строительного управления космодрома "Байконур", оставшийся после увольнения в октябре-декабре месяце (2500 чел.) для прохождения службы в военно-строительном управлении Министерства обороны Российской Федерации в счет квоты по комплектованию за осень 1993 года;
прикомандировать на переходный период в каждое подразделение формируемого военно-строительного управления офицеров Министерства обороны Республики Казахстан на должности заместителей командиров по работе с личным составом с выплатой им денежного довольствия по нормам соответствующих структур Министерства обороны Российской Федерации;
Главное военно-строительное управление космодрома "Байконур" Министерства обороны Республики Казахстан расформировать и передать личный состав воинских частей в полном составе военно-строительному управлению Министерства обороны Российской Федерации.
3. Министерству обороны Республики Казахстан совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по государственному имуществу с участием Государственной холдинговой компании "Курылыс" передать до 1 января 1994 г. в аренду на договорных условиях основные фонды, базы, военные городки и другое имущество, принадлежащие Главному военно-строительному управлению Министерства обороны Республики Казахстан, военно-строительному управлению Министерства обороны Российской Федерации, а строительные и горюче-смазочные материалы, запасные части к строительной технике - за плату.
Передачу объектов провести поэтапно в соответствии с порядком передачи имущества Главного военно-строительного управления космодрома "Байконур" согласно приложению.
Премьер-министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ

Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 12 қазандағы N 1018 қаулысына қосымша
"Байқоңыр" ғарыш айлағы Бас әскери құрылыс
басқармасының мүлкiн берудiң тәртiбi туралы
"Байқоңыр" ғарыш айлағының таратылатын Бас әскери-құрылыс
басқармасының жылжитын және жылжымайтын мүлiк, негiзгi қорларын Ленинск
қаласының  әкiмшiлiгiне берудiң кезеңдерi мен көлемдерi:
1 кезең - 1993 жылғы 1 қарашаға дейiн
1. 85773 әскери бөлiмнiң мүлкi
2. 83340 әскери бөлiмнiң мүлкi (келiсiлген көлемдегi техника)
3. 86714 әскери бөлiмнiң ғимараты
4. 71051 әскери бөлiмнiң мүлкi (555 жөндеу-механика зауыты)
5. 18503 әскери бөлiмнiң автокөлiгi (келiсiлген көлемде)
6. Орталық жанар-жағар май қоймасы
Мүлiктi берушi ұйымдардың есебiндегi құрылыс материалдары,
қосалқы бөлшектер,арзанқол және тез тозатын заттар ақысына берiледi.
7. "Долина" құрылыс материалдарын сақтау базасы.
Ленинск қаласындағы, сондай-ақ мәрелiк және техникалық кешендердегi құрылысы басталған тiзiмдегi объектiлерге, арналған "Долина" базасындағы құрылыс материалдары, конструкциялары, жабдықтар тиiстi объектiлердiң құрылысын жүргiзушi мердiгерлiк ұйымдарға ақысына берiледi.
II кезең
Қазiргi құрылыс кешенiнiң жылжымалы және жылжымайтын мүлкiн, негiзгi қорларын концернге одан әрi тапсыру концерн құрылыс ұйымдарының жасақталуына қарай оның даму келешегi ескерiлiп, концернге тапсырылатын күрделi құрылыстың көлемi негiзiнде жүзеге асырылсын.

к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 октября 1993 г. N 1018
Порядок передачи имущества Главного
военно-строительного управления
космодрома "Байконур"
Этапы и объемы передачи администрации г. Ленинска движимого и
недвижимого имущества, основных фондов расформируемого Главного
военно-строительного управления космодрома "Байконур":
I этап - до 1 ноября 1993 г.
1. Войсковой части 85773
2. Войсковой части 83340 (техника в согласованном объеме)
3. Здание войсковой части 86714
4. Войсковой части 71051 (555 ремонтно-механический завод)
5. Автотранспорт войсковой части 18503 в согласованном
объеме.
6. Центральный склад ГСМ.
Строительные материалы, запасные части, малоценные и быстроизнашивающиеся предметы, находящиеся в подотчете передаваемых организаций, передаются за плату.
7. База хранения строительных материалов "Долина".
Строительные материалы, конструкции, оборудование, находящиеся на базе "Долина", предназначенные для титульных объектов, начатых строительством как в г. Ленинске, так и на стартовых и технических комплексах, передаются за плату подрядным организациям, осуществляющим строительство соответствующих объектов.
II этап
Дальнейшую передачу концерну движимого и недвижимого имущества, основных фондов существующего строительного комплекса осуществлять по мере формирования строительных организаций концерна, исходя из объемов капитального строительства, устанавливаемых концерну с учетом перспективы его развития.