Жамбыл облысында көп салалы жүк өткеру орталығын салу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 18 қазан 1993 ж. N 1027
Көлiктiң барлық түрлерiмен халықаралық және iшкi жүк тасымалын қоса республиканың көлiк-коммуникация жүйесiн одан әрi дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгiнiң, Экономика министрлiгiнiң және Жамбыл облысы әкiмiнiң әскери авиабазаны конверсиялау негiзiнде Луговой стансасы ауданында көп салалы жүк өткеру орталығын (олигопорт) салу туралы ұсынысы қабылдансын, әрi ол ерекше мемлекеттiк маңызы бар объектiлердiң санатына қосылсын.
2. Жамбыл облысының әкiмi аталған объектiге жер учаскесi бөлiнуiн және оны салу мен пайдалануға беру үшiн ұйымдастыру шараларының жүзеге асырылуын қамтамасыз етсiн.
3. Құрылысты жобалауды, ұйымдастыруды және қаржыландыруды өзiн өзi өтеу принципiнiң негiзiнде "Лакмэн Марукки Интернэшнл Корпорейшн" (АҚШ) халықаралық корпорациясының қамтамасыз ететiндiгi еске алынсын.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi объектiнi
салуға қажеттi қаржы операцияларын жүргiзуде Жамбыл облысының
әкiмiне жәрдемдесетiн болсын.
5. Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволары
Жамбыл облысында сан алуан қызмет атқаратын жүк өткеру орталығын
салуды ұйымдастыру мен оны пайдалануға беруде Жамбыл облысының
әкiмiне көмектесетiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О строительстве в Жамбылской области многофункционального грузоперевалочного центра
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 18 октября 1993 года N 1027
В целях дальнейшего развития транспортно-коммуникационной сети республики, включая международные и внутренние грузовые перевозки всеми видами транспорта, Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять предложение Министерства внешнеэкономических связей, Министерства экономики Республики Казахстан и главы Жамбылской областной администрации о строительстве в районе ст. Луговая многофункционального грузоперевалочного центра (олигопорта) на основе конверсии военной авиабазы и отнести его к категории объектов особой государственной важности.
2. Главе Жамбылской областной администрации обеспечить выделение земельного участка и реализацию организационных мероприятий для строительства и ввода в эксплуатацию указанного объекта.
3. Принять к сведению, что проектирование, организация строительства и финансирование на принципах самоокупаемости обеспечиваются международной корпорацией "Лакмэн Марукки Интернэшнл Корпорейшн" (США).
4. Министерству финансов Республики Казахстан оказать главе Жамбылской областной администрации содействие в проведении финансовых операций, необходимых для строительства объекта.
5. Министерствам и ведомствам Республики Казахстан оказывать содействие главе Жамбылской областной администрации в организации строительства и ввода в эксплуатацию многофункционального грузоперевалочного центра в Жамбылской области.
Премьер-министр
Республики Казахстан