ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЭКОЛОГИЯ ЖӨНIНДЕГI МЕМЛЕКЕТТIК КЕҢЕСI ТУРАЛЫ
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 21 қазан N 1042. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995.07.04. N 912 қаулысымен.
Министрлiктердiң, ведомстволар мен ұйымдардың табиғат қорғау
қызметiн үйлестiру, айналадағы табиғи ортаны қорғау қаласындағы
шараларды орындау және республикадағы экологиялық қауiпсiздiктi
қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер
Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Экология жөнiндегi мемлекеттiк
кеңесi мына құрамда құрылсын:
Әбiлсейiтов Ғ.Ә.    - Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң
орынбасары - Ғылым және жаңа технологиялар
министрi, төраға
Қараманов Ұ.Қ.      - Қазақстан Республикасының мемлекеттiк
кеңесшiсi, төрағаның орынбасары
Медведев С.А.       - Қазақстан Республикасының Экология және
биоресурстар министрi, төрағаның орынбасары
Сәрсембеков Т.Т.    - Қазақстан Республикасының Президентi мен
Министрлер Кабинетi Аппаратының Экология және
табиғатты пайдалану жөнiндегi бөлiмiнiң
сектор меңгерушiсi, жауапты хатшы
Экология жөнiндегi мемлекеттiк кеңес мүшелерi:
Әубәкiров Т.О.      - Қазақстан Республикасы Ғарыш зерттеулерi
ұлттық агенттiгiнiң төрағасы
Бабағулов Қ.        - Қазақстан Республикасы Экономика министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Байтулин И.О.       - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының вице-президентi
Бәйкенов Қ.Қ.       - Қазақстан Республикасының Энергетика және отын
ресурстары министрi
Батырбеков Ғ.А.     - Қазақстан Республикасы Ұлттық ядролық
орталығының Бас директоры
Гончаров В.А.       - "Тоған" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының
президентi
Дүйсенов С.Т.       - Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi
жанындағы Гидрометеорология жөнiндегi бас
басқармасының бастығы
Жолдасбеков Ө.А.    - Қазақстан Республикасы Инженерлiк
академиясының президентi
Қалиев Ғ.А.         - Қазақ ауыл шаруашылығы ғылымдары академиясының
президентi
Керiмбаев Б.Д.      - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк
комитетi бас басқармасының бастығы
Константинов А.Б.   - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының
орынбасары (келiсiм бойынша)
Қыпшақбаев Н.Қ.     - Қазақстан Республикасы Су ресурстары жөнiндегi
мемлекеттiк комитетiнiң төрағасы
Құлыбаев А.А.       - Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй
және аумақтарда құрылыс салу министрi
Макиевский Н.М.     - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясының төрағасы
Менжулин Б.И.       - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
орынбасары
Мүлкiбаев С.М.      - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiпте жұмысты
қауiпсiз жүргiзудi қадағалау және кен
қадағалау жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң
төрағасы
Нұрғазиев Б.Н.      - Алматы қаласы әкiмiнiң орынбасары
Оспанов Б.С.        - Қазақстан Республикасы Жер қатынастары және
жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiнiң төрағасы
Остроумов В.З.      - Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi
жанындағы Геодезия және картография Бас
басқармасының бастығы
Реймер А.А.         - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрiнiң орынбасары
Романов А.Ф.        - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрiнiң орынбасары
Сафрыгин М.М.       - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрiнiң
орынбасары
Саламатин А.Г.      - Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрi
Сәрсеков Б.С.       - Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнiң
орынбасары
Томашец А.К.        - "Желдiрме" автомобиль жасау және автомобиль
жөндеу мемлекеттiк холдинг компаниясының
президентi
Тоқаев Қ.К.         - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрiнiң
орынбасары
Трубников Л.М.      - Қазақстан Республикасы Геология және жер
қойнауын қорғау министрiнiң орынбасары
Дәменов А.М.        - Қазақстан Республикасының Президентi мен
Министрлер Кабинетi Аппаратының Экология және
табиғатты пайдалану жөнiндегi бөлiм меңгерушiсi
Школьник В.С.       - Қазақстан Республикасы Атом энергетикасы
жөнiндегi агенттiгiнiң бас директоры

О ГОСУДАРСТВЕННОМ СОВЕТЕ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ЭКОЛОГИИ
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 21 октябpя 1993 г. N 1042. Утратило силу постановлением Кабинета Министров РК от 4 июля 1995 г. N 912 ~P950912.
В целях координации природоохранной деятельности министерств,
ведомств и организаций, выполнения мероприятий в области охраны
окружающей природной среды и обеспечения экологической безопасности
в республике Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Государственный совет Республики Казахстан по
экологии в следующем составе:
Абильсиитов Г.А.          - Заместитель Премьер-министра Республики
Казахстан - Министр науки и новых
технологий, председатель
Караманов У.К.            - Государственный советник Республики
Казахстан, заместитель председателя
Медведев С.А.             - Министр экологии и биоресурсов Республики
Казахстан, заместитель председателя
Сарсембеков Т.Т.          - заведующий сектором Отдела по экологии
и природопользованию Аппарата Президента
и Кабинета Министров Республики
Казахстан, ответственный секретарь
Члены Государственного совета по экологии:
Аубакиров Т.О.            - Председатель Национального агентства
космических исследований Республики
Казахстан
Бабагулов К.              - первый заместитель Министра экономики
Республики Казахстан
Байтулин И.О.             - вице-президент Национальной академии
Республики Казахстан
Байкенов К.К.             - Министр энергетики и топливных ресурсов
Республики Казахстан
Батырбеков Г.А.           - Генеральный директор Национального
ядерного центра Республики Казахстан
Гончаров В.А.             - президент Государственной акционерной
компании "Тоган"
Дуйсенов С.Т.             - начальник Главного управления по
гидрометеорологии при Кабинете Министров
Республики Казахстан
Джолдасбеков У.А.         - президент Инженерной академии Республики
Казахстан
Калиев Г.А.               - президент Казахской академии
сельскохозяйственных наук
Керимбаев Б.Д.            - начальник Главного управления Комитета
национальной безопасности Республики
Казахстан
Кипшакбаев Н.К.           - Председатель Государственного комитета
Республики Казахстан по водным ресурсам
Константинов А.В.         - заместитель Генерального прокурора
Республики Казахстан (по согласованию)
Кулибаев А.А.             - Министр строительства, жилья и застройки
территорий Республики Казахстан
Макиевский Н.М.           - Председатель Государственной комиссии
Республики Казахстан по чрезвычайным
ситуациям
Менжулин Б.И.             - заместитель Министра финансов Республики
Казахстан
Мулькибаев С.М.           - Председатель Государственного комитета
Республики Казахстан по надзору за
безопасным ведением работ в
промышленности и горному делу
Нургазиев Б.Н.            - заместитель главы Алматинской городской
администрации
Оспанов Б.С.              - Председатель Государственного комитета
Республики Казахстан по земельным
отношениям и землеустройству
Остроумов В.З.            - начальник Главного управления геодезии
и картографии при Кабинете Министров
Республики Казахстан
Реймер А.А.               - заместитель Министра здравоохранения
Республики Казахстан
Романов А.Ф.              - заместитель Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
Сафрыгин М.М.             - заместитель Министра обороны Республики
Казахстан
Саламатин А.Г.            - Министр промышленности Республики
Казахстан
Сарсеков Б.С.             - заместитель Министра внутренних дел
Республики Казахстан
Томашец А.К.              - Президент Государственной холдинговой
компании "Желдiрме" по автомобилестроению
и авторемонтному производству
Токаев К.К.               - заместитель Министра иностранных дел
Республики Казахстан
Трубников Л.М.            - Министр геологии и охраны недр Республики
Казахстан
Шаменов А.М.              - заведующий Отделом по экологии и
природопользованию Аппарата Президента
и Кабинета Министров Республики Казахстан
Школьник В.С.             - Генеральный директор Агентства по атомной
энергии Республики Казахстан

2. Қазақстан Республикасының Экология жөнiндегi мемлекеттiк
кеңесi туралы Ереже бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 21 қазандағы N 1042 қаулысымен БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасының Экология
жөнiндегi мемлекеттiк кеңесi туралы
ЕРЕЖЕ
1. Қазақстан Республикасының Экология жөнiндегi мемлекеттiк кеңесi мемлекеттiк экологиялық саясатты әзiрлеу мен iске асыру және Қазақстан Республикасының экологиялық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мақсатында құрылады.
2. Қазақстан Республикасының Экология жөнiндегi мемлекеттiк кеңесi өзiне берiлген өкiлеттiлiк шегiнде:
табиғи ортаны қорғау және табиғатты пайдалану саласындағы мемлекеттiк саясатты ресурстардың регенерациясы мен қайта жаңғыртылуын қамти отырып қалыптастырады және жүргiзедi, министрлiктердiң, мемкомитеттердiң, ведомстволардың, кәсiпорындар мен ұйымдардың, сондай-ақ атқару билiгi органдарының осы мәселелер жөнiндегi қызметiн үйлестiредi;
табиғи ортаны қорғау және табиғатты тиiмдi пайдалану, табиғат қорғаудың мемлекеттiк басқару жүйесiн жетiлдiру, жер және су ресурстарын, атмосфераны, жер қойнауын, жануарлар мен өсiмдiктер дүниесiн пайдалану мәселелерi жөнiндегi шешiмдердiң iске асырылуына бақылау жүргiзудi қамтамасыз етедi;
экологиялық ахуалды сауықтыру және өмiр сүруге қажеттi табиғи жағдайды сақтау жөнiндегi ұсыныстарды қарап, шаралар қолданады;
қажеттi жағдайда айналадағы табиғи ортаны қорғау мен табиғи ресурстарды пайдалануға байланысты мәселелердi зерттеу ұсыныстар әзiрлеу үшiн жетекшi ғалымдарды, басшы қызметкерлердi, жоғары бiлiктi мамандарды тарта отырып жұмыс топтарын құрады.
3. Қазақстан Республикасының Экология жөнiндегi мемлекеттiк кеңесiнiң құзырына кiретiн мәселелер жөнiндегi шешiмiн Қазақстан Республикасының республика аумағында орналасқан барлық министрлiктерi, мемлекеттiк ұйымдары (әскери-өнеркәсiп кешенiн қоса) орындауға мiндеттi.
4. Қазақстан Республикасының Экология жөнiндегi мемлекеттiк кеңесi өз жұмысын төрағасы бекiткен жоспар бойынша ұйымдастырады, қажетiне қарай, бiрақ жарты жылда кем дегенде бiр рет мәжiлiстер өткiзедi. Кеңес мүшелерi мәжiлiстерге алмастыру құқығынсыз қатысады.
Мәжiлiстерге қажет болған жағдайда министрлiктердiң, ведомстволардың, кәсiпорындардың, мекемелер мен ұйымдардың, соның iшiнде қоғамдық ұйымдардың, облыстардың, аудандардың, қалалардың шешiмдер қабылдау үшiн қорытындылары берiлген анықтамалар, баяндамалар, республика Президентiнiң, Үкiметiнiң жарлықтары мен қаулыларының жобаларын белгiленген мерзiмде табыс еткен басшылары қатыса алады.

2. Утвердить Положение о Государственном совете Республики
Казахстан по экологии (прилагается).
Премьер-министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 октября 1993 г. N 1042
ПОЛОЖЕНИЕ
о Государственном совете Республики Казахстан
по экологии
1. Государственный совет Республики Казахстан по экологии образуется в целях выработки и реализации государственной экологической политики и обеспечения экологической безопасности Республики Казахстан.
2. Государственный совет Республики Казахстан по экологии в пределах предоставленных ему полномочий:
формирует и проводит государственную политику в области охраны природной среды и природопользованию, включая регенерацию и воспроизводство ресурсов, координирует деятельность министерств, госкомитетов, ведомств, предприятий и организаций, а также органов исполнительной власти по этим вопросам;
обеспечивает контроль за реализацией решений по вопросам охраны природной среды и рационального природопользования, совершенствования системы государственного управления охранной природы, использования земельных и водных ресурсов, атмосферы, недр, животного и растительного мира;
рассматривает предложения и принимает меры по оздоровлению экологической обстановки и сохранению необходимых для жизнедеятельности природных условий;
создает в необходимых случаях рабочие группы с привлечением ведущих ученых, руководящих работников, высококвалифицированных специалистов для изучения и подготовки предложений по вопросам, связанным с охраной окружающей природной среды и использованием природных ресурсов.
3. Решение Государственного совета Республики Казахстан по экологии, по вопросам, входящим в его компетенцию, являются обязательными для исполнения министерствами, государственными организациями Республики Казахстан (включая военно-промышленный комплекс), расположенными на территории республики.
4. Государственный совет Республики Казахстан по экологии организует работу по плану, утвержденному председателем, проводит заседания по мере необходимости, но не реже одного раза в полугодие. Члены Совета участвуют в заседаниях без права замены.
В заседаниях при необходимости могут принимать участие руководители министерств, ведомств, предприятий, учреждений и организаций, в том числе общественных, областей, районов, городов, представившие в установленные сроки справки, доклады, проекты указов и постановлений Президента, Правительства республики с заключениями для принятия решений.