САЯСИ ҚУҒЫН-СҮРГIНГЕ ҰШЫРАП АҚТАЛҒАН АДАМДАРДЫ КУӘЛIКПЕН ҚАМТАМАСЫЗ ЕТУ ТӘРТIБI ТУРАЛЫ
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 22 қазандағы N 1055 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 2 сәуірдегі № 184 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.04.2015 № 184 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң "Жаппай саяси ағын-сүргiн құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын күшiне енгiзу туралы" 1993 жылғы 14 сәуiрдегi қаулысын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Ақталған азаматтардың жеңiлдiкпен пайдалану құқы туралы куәлiктiң осыған қосылған үлгiсi бекiтiлсiн.
2. "Жаппай саяси қуғын-сүргiн құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабында көзделген жеңiлдiктермен пайдалану құқы бар азаматтарға аудандар мен қалалардың атқарушы органдары ақтау туралы анықтаманың немесе сот анықтауының (қаулысының) көшiрмесi негiзiнде жеңiлдiкпен пайдалану құқы туралы бiрыңғай үлгiдегi куәлiк бередi деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Баспасөз және бұқаралық ақпарат министрлiгi ақталған азаматты осы қаулымен бекiтiлген үлгiге сәйкес жеңiлдiкпен пайдалану құқы туралы куәлiктiң бланкілерi облыс әкiмдерiнiң өтiнiмдерi бойынша, республикалық бюджеттiң осы мақсатқа көзделген қаржысы есебiнен жасалуын қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 22 қазандағы
N 1055 қаулысымен
БЕКIТIЛГЕН
Ақталған азаматтың жеңiлдiкпен пайдалану құқы
туралы куәлiктiң үлгiсi
Куәлiктiң сырт жағы
Қазақстан Республикасының
Елтаңбасы
Ақталған азаматтың жеңiлдiкпен
пайдалану құқы туралы
КУӘЛIК
Куәлiктiң iшкi жағы
___________________________________          Куәлiктi ұсынушы адамның
(куәлiктi берген мекеме -               "Жаппай саяси қуғын-сүргiн
___________________________________       құрбандарын ақтау туралы"
учреждение, выдавшее удостоверение)      Қазақстан Республикасының
------------------------------------      Заң мен белгiленген
КУӘЛIК                           жеңiлдiктер мен
артықшылықтарды пайдалану
сериясы_____N_____                     құқы бар.
серия                                   Куәлiк мерзiмсiз және
УДОСТОВЕРЕНИЕ                       Қазақстан Республикасының
---- ----------------------------        бүкiл аумағында қолданылады.
фото  (фамилиясы-фамилия)                   Берiлген уақыты
-----  ---------------------------        199__ж. "____" ____________
(аты - имя)                         М.О.______________________
----------------------------             (мекеме басшысының қолы)
(әкесiнiң аты-отчество)                Предъявитель удостоверения
М.О.                                      имеет право на льготы и пре-
М.П.------------------------------        имущества, установленные
(өз қолы-личная подпись)            Законом Республики Казахстан
"О реабилитации жертв массовых
политических репрессий"
Удостоверение бессрочное и
действует на всей территории
Дата выдачи
"____"_______________199___г.
М.П.
__________________________
(подпись руководителя
учреждения)
Ақталған азаматтың жеңiлдiкпен пайдалану
құқы туралы куәлiктiң сипаттамасы

О ПОРЯДКЕ ОБЕСПЕЧЕНИЯ УДОСТОВЕРЕНИЯМИ РЕАБИЛИТИРОВАННЫХ ЛИЦ, ПОДВЕРГШИХСЯ ПОЛИТИЧЕСКИМ РЕПРЕССИЯМ
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 22 октябpя 1993 г. № 1055. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 апреля 2015 года № 184
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.04.2015 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Во исполнение постановления Верховного Совета Республики Казахстан от 14 апреля 1993 г. B932400_ "О введении в действие Закона Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый образец удостоверения реабилитированного гражданина о праве на льготы.
2. Установить, что лицам, имеющим право на льготы, предусмотренные статьей 18 Закона Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий", органами исполнительной власти районов и городов на основании справки о реабилитации либо копии определения (постановления) суда выдается удостоверение единого образца о праве на льготы.
3. Министерству печати и массовой информации Республики Казахстан обеспечить изготовление бланков удостоверения реабилитированного гражданина о праве на льготы в соответствии с утвержденным настоящим постановлением образцом по заявкам глав областных администраций за счет средств республиканского бюджета, предусмотренных на эти цели.
УТВЕРЖДЕН
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 22 октября 1993 г. N 1055
Образец удостоверения
реабилитированного гражданина о праве на льготы
Лицевая сторона удостоверения
Герб
Республики Казахстан
УДОСТОВЕРЕНИЕ
реабилитированного гражданина
о праве на льготы
Внутренняя сторона удостоверения
УДОСТОВЕРЕНИЕ
________________________         Предъявитель удостоверения
Фото    (фамилиясы - фамилия)        имеет право на льготы и
________________________     преимущества, установленные
(аты - имя)               Законом Республики Казахстан
________________________     "О реабилитации жертв массовых
(отчество)               политических репрессий".
М.О.
М.П.    ________________________         Удостоверение бессрочное и
(личная подпись)           действует на всей территории
Республики Казахстан.
Дата выдачи
"_____" _______________199 __ г.
М.П. ___________________________
(подпись руководителя учреждения)
*  *  *
Описание удостоверения
реабилитированного гражданина о праве на льготы

Мөлшерi 7х10 см куәлiк бланкiсi лидериннен немесе полихлорвинилден жасалады. Сырт жағында Қазақстан Республикасының Елтаңбасы және "Ақталған азаматтың жеңiлдiкпен пайдалану құқы туралы (биiктiгi 0,3 см) куәлiк (биiктiгi 0,5 см)" деп қазақ және орыс тiлiнде бояумен түзiлген жазу бар.
Бланктiң iшкi жақтарында қазақ және орыс тiлдерiнде баспаханалық тәсiлмен түзiлген жазулар бар.
Куәлiктiң нөмiрi мен сериясы баспаханалық тәсiлмен басылған.

Бланк удостоверения размером 7х10 см изготавливается из лидерина или полихлорвинила. На лицевой внешней стороне имеется Государственный герб Республики Казахстан и надпись краской "Удостоверение (высотой 0,5 см) реабилитированного гражданина о праве на льготы (высотой 0,3 см)" на казахском и русском языках.
На внутренних сторонах бланка имеется типографская надпись на казахском и русском языках.
Типографским способом отпечатан номер и серия удостоверения.