ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ АУМАҒЫНДА АЗАМАТТАРДЫ ШАҚЫРУ УЧАСКЕЛЕРIНЕ ТIРКЕУДI ӨТКIЗУ ТУРАЛЫ
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 28 қазан 1993 ж. N 1072. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.05.05. N 371 (қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзіледі) қаулысымен.
"Жалпыға бiрдей әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi жыл сайын қаңтар-наурыз айларында тiркеу жылында 17 жасқа толған азаматтарды, сондай-ақ бұрын тiркеуден өтпеген, бұл жастан асқан азаматтарды шақыру учаскелерiне тiркейтiн болсын.
2. Жергiлiктi әкiмдер:
әскери комиссариаттармен бiрлесiп азаматтарды шақыру учаскелерiне тiркеудi қамтамасыз етсiн;
тiркеу жөнiндегi тиiстi комиссияларды құрып, оларға жұмыс iстеу үшiн жабдықталған үй-жайлар беретiн болсын;
тiркеу жөнiндегi комиссияларға қажеттi мөлшерде техникалық қызметкерлер, қызмет көрсететiн адамдар және көлiк бөлсiн.
"Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштерi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабына сәйкес тiркеудi өткiзу кезеңiнде техникалық қызметкерлердiң, қызмет көрсетушi адамдардың еңбегiне ақы және көлiк шығындарын төлеу жергiлiктi бюджеттiң қаржысы есебiнен жасалсын.
3. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi:
тiркеу кезеңiнде жергiлiктi iшкi iстер органдарының әскери комиссариаттармен өзара бiрлесiп iс-қимыл жасауын ұйымдастырып шақыру учаскелерiнде тәртiп пен реттiлiктi қамтамасыз ететiн болсын;
республиканың бүкiл аумағында азаматтардың шақыру учаскелерiне келуiне бақылау жасап, азаматтардың шақырудан жалтару әрекеттерiне жол бермесiн.
4. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi:
тiркеуге жататын азаматтардың медициналық жарамдылығын анықтау үшiн әскери комиссариаттардың өтiнiмдерi бойынша дәрiгерлер-мамандар бөлiп отырсын;
шақыру учаскелерiн қажеттi медикаменттермен, аспаптармен және медициналық мүлiкпен жасақтайтын болсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О ПРОВЕДЕНИИ ПРИПИСКИ ГРАЖДАН К ПРИЗЫВНЫМ УЧАСТКАМ НА ТЕРРИТОРИИ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 28 октябpя 1993 г. N 1072. Утратило силу постановлением Правительства РК от 5 мая 2006 года N 371
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 28 октябpя 1993 г. N 1072 утратило силу постановлением Правительства РК от 5 мая 2006 года N  371 .
В соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан  Z939000_  "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству обороны Республики Казахстан ежегодно в январе-марте проводить приписку к призывным участкам граждан, которым в год приписки исполняется 17 лет, а также граждан старших возрастов, не прошедших ранее приписку.
2. Главам местных администраций:
обеспечивать совместно с военными комиссариатами приписку граждан к призывным участкам;
образовывать соответствующие комиссии по приписке с предоставлением им оборудованных для работы помещений;
выделять для комиссий по приписке необходимое количество технических работников, лиц обслуживающего персонала и транспорт.
В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан  Z931500_  "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" оплату труда технических работников, лиц обслуживающего персонала и транспортные расходы на период проведения приписки производить за счет средств местных бюджетов.
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан:
организовывать в период приписки взаимодействие местных органов внутренних дел с военными комиссариатами, обеспечивать порядок и дисциплину на призывных участках;
осуществлять контроль на всей территории республики за явкой граждан на призывные участки, пресекать попытки уклонения граждан от приписки.
4. Министерству здравоохранения Республики Казахстан:
выделять по заявкам военных комиссариатов врачей-специалистов для медицинского освидетельствования граждан, подлежащих приписке;
укомплектовывать призывные участки необходимыми медикаментами, инструментарием и медицинским имуществом.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство обороны Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан