"Агросауда" мемлекеттiк сыртқы сауда акционерлiк компаниясын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 18 қараша N 1153. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995.08.22. N 1157 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сыртқы экономикалық қызметтi ұйымдастыру жөнiндегi қосымша шаралар туралы" 1993 жылғы 30 шiлдедегi N 1311 Жарлығын орындау үшiн және агроөнеркәсiп кешенiнде мемлекет мұқтаждарына арналған мемлекеттiк маңызы бар өнiмдердiң экспортын және шикiзатты, жабдықтар мен басқа да өнiмдердi орталықтандырып сатып алуды ұйымдастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Қазагросыртсауда" сыртқы экономикалық акционерлiк қоғамның негiзiнде Қазақстан Республикасының Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгiнiң жанынан "Агросауда" мемлекеттiк сыртқы сауда акционерлiк компаниясы (бұдан былай - Компания) құрылсын.
2. Компания "Қазагросыртсауда" сыртқы экономикалық акционерлiк қоғамның мүлiктiк құқықтары мен мiндеттерiнiң құқылы мұрагерi болып табылады деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Компанияның жарғылық капиталындағы мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдар салымдарының үлесiне сәйкес келетiн "Қазагросыртсауда" сыртқы экономикалық акционерлiк қоғам акцияларының пакетiн иелену, пайдалану және басқару құқығын оған табыстайтын болсын.
4. Компанияға:
агроөнеркәсiп кешенiнде мемлекеттiк маңызы бар өнiмдердiң экспорты мен қайта экспортын, оның iшiнде баспабас операциялар негiзiнде, сондай-ақ шикiзаттың, азық-түлiктiң, өсiмдiк пен малды қорғау құралдарының жабдықтардың және басқа өнiмдердiң импортын жүзеге асыру;
агроөнеркәсiп кешенi кәсiпорындарының әлемдiк нарыққа тиiмдi қатысуын, экспорт әлеуетiн кеңейту және өндiрiлетiн тауарлардың бәсекелiк қабiлетiн арттыру мақсатында олардың сыртқы экономикалық қызметiне жәрдемдесiп отыру тапсырылсын.
5. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң келiсуi бойынша Компания:
әлемдiк стандарттарға сай келетiн жоғары сапалы өнiм өндiру жөнiндегi нысаналы бағдарламаларды әзiрлеу мен жүзеге асыруға қатысады;
шет ел инвестицияларын тарту мен пайдалану, ауыл шаруашылық өнiмдерiн өндiру, сақтау және ұқсату жөнiндегi озық шетелдiк технологияларды енгiзу жұмысын жүргiзедi.
6. "Агросауда" мемлекеттiк сыртқы сауда акционерлiк компаниясы Қазақстан Республикасының заңдары, өзiнiң жарғысы негiзiнде жұмыс iстейтiн заңды тұлға болып табылады және өз жұмысын Қазақстан Республикасы Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгiнiң басшылығымен жүзеге асырады.

О создании государственной внешнеторговой акционерной компании "Агросауда"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 18 ноября 1993 года N 1153. Утратило силу постановлением Кабинета Министров РК от 22 августа 1995 г. N 1157.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 30 июля 1993 г. N 1311 "О дополнительных мерах по организации внешнеэкономической деятельности" и в целях организации экспорта продукции государственного значения и централизованных закупок сырья, оборудования и другой продукции для государственных нужд в агропромышленном комплексе Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать при Министерстве внешнеэкономических связей Республики Казахстан Государственную внешнеторговую акционерную компанию "Агросауда" (в дальнейшем - Компания) на базе внешнеэкономического акционерного общества "Казагровнешторг".
2. Установить, что Компания является правопреемником имущественных прав и обязанностей внешнеэкономического акционерного общества "Казагровнешторг".
3. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу делегировать Компании права владения, пользования и управления пакетом акций внешнеэкономического акционерного общества "Казагровнешторг", соответствующим доле вкладов в его уставный капитал государственных предприятий и организаций.
4. Поручить Компании:
осуществлять экспорт и реэкспорт продукции государственного значения, в том числе на основе бартерных операций, а также импорт сырья, продовольствия, средств защиты растений и животных, оборудования и другой продукции для государственных нужд в агропромышленном комплексе;
оказывать содействие во внешнеэкономической деятельности предприятиям агропромышленного комплекса в целях обеспечения их эффективного участия на мировом рынке, расширения экспортного потенциала и повышения конкурентоспособности производимых товаров.
5. Установить, что Компания по согласованию с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан:
принимает участие в разработке и осуществлении целевых программ по производству высококачественной продукции, соответствующей мировым стандартам;
проводит работу по привлечению и использованию иностранных инвестиций, внедрению передовых зарубежных технологий по производству, хранению и переработке сельскохозяйственной продукции.
6. Государственная внешнеторговая акционерная компания "Агросауда" является юридическим лицом, действует на основании законодательства Республики Казахстан, своего устава и осуществляет деятельность под руководством Министерства внешнеэкономических связей Республики Казахстан.

7. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi республикалық Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгiмен және Компаниямен бiрлесiп бiр айлық мерзiмде Компанияның құрылтай құжаттарын әзiрлейтiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

7. Поручить Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу совместно с Министерством внешнеэкономических связей республики и Компанией в месячный срок разработать учредительные документы Компании.
Премьер-министр
Республики Казахстан