Қазақстан Республикасының жұмыс қолы көп және жұмыс қолы жетiспейтiн селолық аудандарының 1994-1995 жылдарға арналған тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 17 желтоқсандағы N 1256 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 шілдедегі N 692 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.07.03 N 692 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Еңбек министрлiгi ұсынған Қазақстан Республикасының жұмыс қолы көп және жұмыс қолы жетiспейтiн селолық аудандарының 1994-1995 жылдарға арналған тiзбесi қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi, Қаржы министрлiгi, "Қазконтракт" республикалық контракт корпорациясы, облыстардың әкiмдерi аймақтардың әлеуметтiк-экономикалық дамуының индикативтiк жоспарларын әзiрлеу кезiнде халықтың жұмыспен қамтылуын қамтамасыз ету мақсатымен 1994 жылдан бастап қаржының (кредиттiң) және материалдық-техникалық ресурстардың қосымша жұмыс орындарын құруға, жұмыс қолы көп аудандарда және қоныс аударушыларды қабылдаушы аудандарда тұрғын үй салуға басымдықпен жұмсалуын ескеретiн болсын.
3. Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi, облыстардың әкiмдерi халықты жұмыспен қамтудың аймақтың бағдарламаларын әзiрлеу кезiнде:
жұмыс қолы көп аудандар үшiн - жұмыссыздыққа жол бермеу шараларына негiзделген, жұмыс күшiнiң қайта бөлiну процестерiн басқаруға, кадрлар даярлау мен қайта даярлауды жетiлдiруге, қосымша жұмыс орындарын құруды көтермелеуге бағытталған белсендi жұмыспен қамту саясатын жүргiзудi;
жұмыс қолы жетпейтiн аудандар үшiн - негiзiнен басқа мемлекеттер мен ТМД республикаларынан қоныс аударушыларды жiберудi, олардың жұмысқа және шаруашылық-тұрмыстық жағынан орналасуларына бақылаудың күшейтiлуiн көздейтiн болсын.
4. 1996 жылдан бастап жұмыс қолы көп және жұмыс қолы жетiспейтiн аудандардың тiзбесiн Қазақстан Республикасының Еңбек және Ауыл шаруашылығы министрлiктерiмен келiсе отырып, облыстардың әкiмдерi бекiтетiн болсын.
5. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Қазақстан
Республикасының жұмыс қолы көп және жұмыс қолы жетiспейтiн селолық
аудандарының 1992-1993 жылдарға арналған тiзбесiн бекiту туралы"
1992 жылғы 10 наурыздағы N 208 қаулысының (Қазақстан Республикасының
ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 10, 179-бап) күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 17 желтоқсандағы
N 1256 қаулысына
Қосымша
Қазақстан Республикасының жұмыс қолы көп және жұмыс

Об утверждении Перечня трудоизбыточных и трудонедостаточных сельских районов Республики Казахстан на 1994-1995 годы
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 декабря 1993 года N 1256. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2010 года N 692
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 03.07.2010 № 692.
Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень трудоизбыточных и трудонедостаточных сельских районов Республики Казахстан на 1994-1995 годы, представленный Министерством труда Республики Казахстан, согласно приложению.
2. Министерству сельского хозяйства, Министерству финансов Республики Казахстан, Республиканской контрактной корпорации "Казконтракт", главам областных администраций при разработке индикативных планов социально-экономического развития регионов с целью обеспечения занятости населения предусматривать начиная с 1994 года приоритетное направление финансовых (кредитных) и материально-технических ресурсов на создание дополнительных рабочих мест, строительство жилья в трудоизбыточных районах и районах, принимающих переселенцев.
3. Министерству труда Республики Казахстан, главам областных администраций при разработке региональных программ занятости предусматривать:
для трудоизбыточных районов - проведение активной политики занятости, основанной на мерах, предупреждающих безработицу, направленных на управление процессами перераспределения рабочей силы, совершенствование подготовки и переподготовки кадров, стимулирование создания дополнительных рабочих мест;
для трудонедостаточных районов - преимущественное направление переселенцев, прибывающих из других государств и стран СНГ, усиление контроля за их трудовым и хозяйственно-бытовым устройством.
4. Установить, что начиная с 1996 года перечень трудоизбыточных и трудонедостаточных районов утверждается главами областных администраций по согласованию с Министерством труда и Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 10 марта 1992 г. N 208 "Об утверждении перечня трудоизбыточных и трудонедостаточных сельских районов Республики Казахстан на 1992-1993 годы" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 10, ст. 179).
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 17 декабря 1993 г. N 1256
ПЕРЕЧЕНЬ
трудоизбыточных и трудонедостаточных сельских

қолы жетiспейтiн селолық аудандарының 1994-1995 жылдарға
арналған
Тiзбесi
-----------------------!---------------------------!------------------
Облыстар          ! Жұмыс қолы көп            ! Жұмыс қолы
! селолық аудандар          ! жетiспейтiн
!                           ! селолық аудандар
-----------------------!---------------------------!------------------
1             !            2              !         3
-----------------------!---------------------------!------------------
Ақмола                                               Атбасар
Вишнев
Селетi
Ақтөбе                   Әйтекеби
Ақтөбе
Алға
Байғанин
Бөгеткөл
Исатай
Ленин
Қобда
Мартөк
Мұғаджар
Ойыл
Октябрь
Темiр
Хромтау
Шалқар
Ырғыз
Алматы                   Қаскелен
Кеген
Райымбек
Ұйғыр
Атырау                   Құрманғазы                  Жылыой
Қызылқоға
Батыс Қазақстан          Жанқала
Қаратөбе
Сырым
Тайпақ
Жамбыл                   Жамбыл
Жуалы
Қордай
Луговой
Мерке
Сарысу
Свердлов
Шу
Жезқазған                Шет
Көкшетау                                             Еңбекшiлдер
Қызылту
Куйбышев
Ленинград
Ленин
Рузаев
Уәлиханов
Чистополь
Қарағанды                Қарқаралы                   Қазыбекби
Қостанай                                             Қамысты
Комсомол
Ленин
Қызылорда                Арал
Жалағаш
Жаңақорған
Қазалы
Қармақшы
Сырдария
Тереңөзек
Шиелi
Маңғыстау                Қарақия
Маңғыстау
Оңтүстiк Қазақстан       Алғабас
Арыс
Жетiсай
Қазығұрт
Келес
Киров
Мақтаарал
Отырар
Сайрам
Сарыағаш
Созақ
Төлеби
Түлкiбас
Түркiстан
Шардара
Павлодар                 Ақсу
Ақтоғай
Баянауыл
Екiбастұз
Ертiс
Железин
Качир
Май
Павлодар
Успен
Шарбақты
Лебяжье
Семей                    Ақсуат
Аягөз
Бородулиха
Жаңасемей
Жарма
Мақаншы
Таскескен
Ұржар
Шар
Солтүстiк Қазақстан                                  Тимирязев
Талдықорған              Қаратал                     Алакөл
Кербұлақ                    Көксу
Панфилов
Сарқанд
Торғай                   Жангелдi
Шығыс Қазақстан          Большенарым                 Самар
Зайсан
Күршiм
Қатонқарағай
Марқакөл
Тарбағатай

районов Республики Казахстан на 1994-1995 годы
_____________________________________________________________________
Области          !    Трудоизбыточные  ! Трудонедостаточные
!    сельские районы  ! сельские районы
---------------------------------------------------------------------
_________1____________!__________2__________!_________3______________
Акмолинская                                  Атбасарский
Вишневский
Селетинский
Актюбинская           Айтекебийский
Актюбинский
Алгинский
Байганинский
Иргизский
Исатайский
Богеткольский
Ленинский
Мартукский
Мугоджарский
Октябрьский
Темирский
Уильский
Хобдинский
Хромтауский
Шалкарский
Алматинская           Каскеленский
Кегенский
Райымбекский
Уйгурский
Атырауская            Курмангазинский        Жылыойский
Кзылкогинский
Восточно-Казахстанская Большенарымский       Самарский
Зайсанский
Катон-Карагайский
Курчумский
Маркакольский
Тарбагатайский
Жамбылская             Жамбылская
Жуалынский
Кордайский
Луговской
Меркенский
Сарысуский
Свердловский
Шуский
Жезказганская          Шетский
Западно-Казахстанская  Джангалинский
Каратобинский
Сырымский
Тайпакский
Карагандинская         Каркаралинский        Казыбекбийский
Кзыл-Ординская         Аральский
Джалагашский
Казалинский
Кармакчинский
Сырдарьинский
Теренозекский
Чиилийский
Яныкорганский
Кокшетауская                                 Валихановский
Кзылтуский
Куйбышевский
Ленинградский
Ленинский
Рузаевский
Чистопольский
Энбекшилдерский
Кустанайская                                 Камышнинский
Комсомольский
Ленинский
Мангистауская           Каракиянский
Мангистауский
Павлодарская            Аксуский
Актогайский
Баянаульский
Железинский
Иртышский
Качирский
Лебяжинский
Майский
Павлодарский
Успенский
Щербактинский
Экибастузский
Северо-Казахстанская                         Тимирязевский
Семипалатинская         Аксуатский
Аягузский
Бородулихинский
Жанасемейский
Жарминский
Маканчинский
Таскескенский
Урджарский
Чарский
Талдыкорганская         Каратальский         Алакольский
Кербулакский         Коксуский
Панфиловский
Саркандский
Тургайская              Джангильдинский
Южно-Казахстанская      Алгабасский
Арысский
Джетысайский
Казыгуртский
Келесский
Кировский
Мартааральский
Отрарский
Сайрамский
Сарыагачский
Созакский
Толебийский
Тюлькубасский
Туркестанский
Шардарьинский