Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi комиссия туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 17 желтоқсан N 1265. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996.05.03. N 552 қаулысымен.
Мемлекеттiк басқару органдары мен қоғамдық ұйымдардың жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi қызметiн үйлестiру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанынан Жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi комиссия құрылсын.
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi комиссия туралы осыған қосылған ереже мен осы Комиссияның адам құрамы N 1 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Комиссия мемлекеттiк басқару органдарының, жергiлiктi әкiмдердiң жол қозғалысы қауiпсiздiгiне, сондай-ақ жол-көлiк оқиғаларынан сақтандыру жөнiндегi шараларды әзiрлеп, жүзеге асыруға байланысты мәселелер жөнiндегi қызметiн үйлестiретiн үкiметтiк салааралық кеңесшi орган болып табылады деп белгiленсiн.
3. Комиссияның ұйымдық-техникалық қызметiн қамтамасыз ету үшiн Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясы аппаратының штат саны шегiнде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi сектор құрып, оған Комиссияның жұмыс органының функциясы жүктелсiн.
4. Облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерiне өздерiнiң жанынан жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi тиiстi комиссиялар мен жұмыс органдарын құру ұсынылсын.
5. Қазақстан Республикасының Көлiк министрлiгiне жол қозғалысы қауiпсiздiгiн арттыру мәселелерi бойынша кешендi ғылыми-зерттеу және тәжiрибе-конструкторлық жұмыс жүргiзу жүктелсiн.
6. "Қазақстан жолдары" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудiң әлемдiк стандарттарын енгiзу мақсатында жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарын және инженерлiк ғимараттарды жаңғырту мен дамытудың кешендi шараларын әзiрлеп жүзеге асырсын.
7. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Мемлекеттiк автомобиль инспекция органдарының материалдық-техникалық базасын нығайтып, оның бөлiмшелерiн осы заманғы талаптарға сай келетiн көлiк құралдарымен бақылау және диагностика приборларымен, компьютерлiк техникамен жасақтау жөнiндегi қажеттi шараларды қолдансын.
8. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi осы қаулының 5-7 тармақтарында көзделген жұмыстарды жүргiзу үшiн 1994 жылдан бастап қаржы бөлiнуiн көздейтiн болсын.

О Комиссии по обеспечению безопасности дорожного движения при Кабинете Министров Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 декабря 1993 г. N 1265. Утратило силу постановлением Пpавительства РК от 3 мая 1996 г. N 552 ~P960552.
В целях координации деятельности органов государственного управления и общественных организаций по обеспечению безопасности дорожного движения Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Комиссию по обеспечению безопасности дорожного движения при Кабинете Министров Республики Казахстан.
Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии по обеспечению безопасности дорожного движения при Кабинете Министров Республики Казахстан и персональный состав этой Комиссии согласно приложению N 1.
2. Установить, что Комиссия является совещательным правительственным межотраслевым органом, осуществляющим координацию деятельности органов государственного управления, глав местных администраций по вопросам, связанным с безопасностью дорожного движения, а также разработкой и осуществлением мероприятий по предупреждению дорожно-транспортных происшествий.
3. Для организационно-технического обеспечения деятельности Комиссии создать в пределах штатной численности аппарата Государственной комиссии Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям сектор по обеспечению безопасности дорожного движения, возложив на него функции рабочего органа Комиссии.
4. Рекомендовать главам областных, Алматинской и Ленинской городских администраций создать соответствующие комиссии по обеспечению безопасности дорожного движения и рабочие органы при главах администраций.
5. Возложить на Министерство транспорта Республики Казахстан проведение комплекса научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ по вопросам повышения безопасности дорожного движения.
6. Государственной акционерной компании "Казакстан жолдары" в целях внедрения мировых стандартов обеспечения безопасности дорожного движения разработать и осуществить комплекс мероприятий по модернизации и развитию автомобильных дорог и инженерных сооружений общего пользования.
7. Министерству внутренних дел Республики Казахстан принять необходимые меры по укреплению материально-технической базы органов Государственной автомобильной инспекции, оснащению ее подразделений отвечающими современным требованиям транспортными средствами, приборами контроля и диагностики, компьютерной техникой.
8. Министерству экономики, Министерству финансов Республики Казахстан предусматривать начиная с 1994 года выделение ассигнований на проведение работ, предусмотренных пунктами 5-7 настоящего постановления.

9. Облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерi жол қозғалысы қауiпсiздiгiнiң нормаларын қамтамасыз ету мақсатында қалалар мен поселкелердiң көше желiсiн жаңғырту мен дамыту, оларды жол қозғалысын реттейтiн қажеттi техникалық құралдармен жабдықтау жөнiндегi шаралар кешенiн әзiрлеп, жүзеге асырсын.
10. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң N 2 қосымшадағы шешiмдерiнiң күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 17 желтоқсандағы
N 1265 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi
жанындағы Жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз
ету жөнiндегi комиссия туралы
Ереже
1. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi комиссия (бұдан былай Комиссия) кеңесшi үкiметтiк және салааралық орган болып табылады, оның басты мақсаты мен мiндетi - министрлiктердiң, ведомстволардың, жергiлiктi әкiмшiлiк басшыларының, меншiк нысанына қарамастан шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң және қоғамдық ұйымдардың жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге тиiстi мемлекеттiк және аймақтық бағдарламаларды әзiрлеп, жүзеге асыруға, осы мақсаттарға бөлiнген ресурстарды тиiмдi пайдалануға байланысты мәселелер жөнiндегi қызметiн үйлестiру.
2. Басты мақсаттары мен мiндеттерiне сәйкес Комиссия өз қызметiн мынадай бағыттар:
автокөлiк пен қалалық электр көлiгiнде авариялылықтың себептерiн зерделеу мен талдау және жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi ұсыныстарды талдап жасау;
жол-көлiк ахуалын оңалтуға әрi авариялылықты азайтуға бағытталған iрi-iрi мемлекеттiк және аймақтық бағдарламалардың жобалары мен шаралардың басым бағыттарын анықтау және оларды әзiрлеп жүзеге асыруға жәрдемдесу;
ғылыми-техникалық әлеует пен материалдық-техникалық ресурстарды дамытып, оларды жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудiң басым бағыттарына: қалалар мен елдi мекендердiң автомобиль жолдары мен көше желiсiн салу және қайта құру, жылжымалы құрамның техникалық сипаттарын жақсарту, жол қозғалысын басқарудың осы заманғы техникалық құралдарын енгiзу, Мемлекеттiк автомобиль инспекциясы қызметтерiн жетiлдiру, көлiк құралдарын жүргiзушiлердiң кәсiптiк деңгейiн көтеру, халықтың барлық жастағы топтарына жол қозғалысы ережелерiн үйрету бағдарламаларына шоғырландыруға жәрдемдесу;
жол қозғалысы ережесiне, Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдары мен нормативтiк актiлерiне жол қозғалысы қауiпсiздiгi мәселелерi бойынша қажеттi өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеуге қатысу;
министрлiктердiң, ведомстволардың, жергiлiктi әкiмшiлiктер басшыларының, шаруашылық жүргiзушi субъектiлер мен қоғамдық ұйымдардың жол-көлiк оқиғаларының алдын алу және олардың зардаптарының ауыртпалығын бәсеңдету мәселелерi жөнiндегi жұмыс тәжiрибесiн зерттеу, осы жұмыстың оң тәжiрибесiн тарату;
министрлiктердiң, ведомстволардың, жергiлiктi әкiмшiлiк басшыларының, шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң, қоғамдық ұйымдардың жол қозғалысы қауiпсiздiгi мәселелерi жөнiндегi ұсыныстарын талдау және сол мәселелер бойынша ұсыныстарды талдап жасау;
жергiлiктi, ведомстволық жол қозғалысы қауiпсiздiгi қызметтерi мен қоғамдық ұйымдардың жұмысына жәрдемдесiп, көмек көрсету;
халықтың барлық жастағы топтарына жол қозғалысы ережелерiн үйретудi ұйымдастыру, бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жол қозғалысы қауiпсiздiгi жөнiндегi бiлiмдi насихаттау;
жол қозғалысы қауiпсiздiгi саласындағы шетелдiк озық тәжiрибенi зерттеу, жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қолдаудың халықаралық ұйымдық тетiктерiн енгiзуге ұсыныстар әзiрлеу бойынша жүзеге асырады.

9. Главам областных, Алматинской и Ленинской городских администраций в целях обеспечения норм безопасности дорожного движения разработать и осуществить комплекс мероприятий по реконструкции и развитию уличной сети городов и поселков, оснащению их необходимыми техническими средствами регулирования дорожного движения.
10. Признать утратившими силу решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению N 2.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 декабря 1993 г. N 1265
Положение
о Комиссии по обеспечению безопасности дорожного
движения при Кабинете Министров Республики Казахстан
1. Комиссия по обеспечению безопасности дорожного движения при Кабинете Министров Республики Казахстан (далее - Комиссия) является совещательным правительственным и межотраслевым органом, главной целью и задачей которого является координация деятельности министерств, ведомств, глав местных администраций, хозяйствующих субъектов, независимо от форм собственности, и общественных организаций в вопросах, связанных с обеспечением безопасности дорожного движения, разработкой и реализацией соответствующих государственных и региональных программ, эффективным использованием выделяемых на эти цели ресурсов.
2. В соответствии с главными целями и задачами Комиссия осуществляет свою деятельность по следующим направлениям:
изучение и анализ причин аварийности на автотранспорте и городском электротранспорте и выработка рекомендаций по обеспечению безопасности дорожного движения;
определение приоритетных направлений и содействие разработке и реализации крупных государственных и региональных программ, проектов и мероприятий, направленных на оздоровление дорожно-транспортной обстановки и снижение аварийности;
содействие развитию и концентрации научно-технического потенциала и материально-технических ресурсов на приоритетных направлениях обеспечения безопасности дорожного движения: программах строительства и реконструкции автомобильных дорог и уличной сети городов и населенных пунктов, улучшении технических характеристик подвижного состава, внедрении современных технических средств управления дорожным движением, совершенствовании служб Государственной автомобильной инспекции, повышении профессионального уровня водителей транспортных средств, обучении правилам дорожного движения всех возрастных групп населения;
участие в подготовке предложений по внесению необходимых изменений и дополнений в правила дорожного движения, действующее законодательство и нормативные акты Республики Казахстан по вопросам безопасности дорожного движения;
изучение опыта работы министерств, ведомств, глав местных администраций, хозяйствующих субъектов и общественных организаций по вопросам предупреждения дорожно-транспортных происшествий и снижения тяжести их последствий, распространения положительного опыта этой работы;
анализ предложений министерств, ведомств, глав местных администраций, хозяйствующих субъектов, общественных организаций и выработка рекомендаций по вопросам безопасности дорожного движения;
содействие и оказание помощи в деятельности местных, ведомственных служб и общественных организаций безопасности дорожного движения;
организация обучения всех возрастных групп населения правилам дорожного движения, пропаганда знаний по безопасности дорожного движения через средства массовой информации;
изучение передового зарубежного опыта в области безопасности дорожного движения, подготовка предложений по внедрению международных организационных механизмов поддержания безопасности дорожного движения.

3. Комиссияның:
министрлiктерден, ведомстволардан, басқа да мемлекеттiк басқару органдары мен жергiлiктi әкiмшiлiк басшыларынан жол қозғалысы қауiпсiздiгiнiң мәселелерi жөнiндегi қызметiн бейнелейтiн мәлiметтердi сұратып алуға;
министрлiктерде, ведомстволарда, жергiлiктi әкiмшiлiктердiң аппаратында, шаруашылық басқару органдарында, кәсiпорындар мен ұйымдарда жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мәселелерi бойынша тексеру өткiзудi ұйымдастыруға;
өз мәжiлiстерiнде атқару өкiмет пен мемлекеттiк басқару органдары басшыларының жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi хабарламалары мен есебiн тыңдауға;
министрлiктерге, ведомстволарға және басқа да ұйымдарға жол қозғалысы қауiпсiздiгiн арттыру мәселесi бойынша материалдар дайындауды тапсыруға;
тиiстi министрлiктер, ведомстволар мен ғылыми-зерттеу мекемелерi басшыларының келiсуi бойынша бiлiктi мамандарды жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге қатысты мәселелер бойынша материалдар дайындау, сондай-ақ министрлiктер, ведомстволар мен басқа да ұйымдардың Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң осы мәселелер жөнiндегi қаулыларымен таныстыру үшiн тартуға;
жол қозғалысы қауiпсiздiгiн арттыру мәселесi бойынша заң және үкiмет актiлерiн, сондай-ақ халықаралық ынтымақтастық туралы шарттарды талдап жасауға ұсыныстар енгiзуге және қатысуға;
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясымен бiрлесе отырып жол қозғалысы қауiпсiздiгiн арттыру, сондай-ақ жол көлiк оқиғаларының алдын алу жөнiндегi шараларды әзiрлеп, жүзеге асыру мәселелерi бойынша хаттама түрiнде шығарылатын және республиканың, аумақтық, салалық басқару органдарының бәрiне орындауға мiндеттi шешiмдер қабылдауға құқығы бар.
4. Комиссия өз жұмысын Комиссия төрағасы бекiткен жоспарға сәйкес жүргiзедi. Комиссия мәжiлiсi тоқсанына - кем дегенде бiр рет өткiзiледi. Комиссия мүшелерi оның мәжiлiстерiне алмасу құқынсыз қатысады.
Комиссияның шешiмдерi хаттамамен ресiмделедi.
5. Комиссияның жұмыс органының функциясын Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комиссияның жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi секторы атқарып, оның қызметiне ұйымдық-техникалық қызмет көрсетудi қамтамасыз етедi, жұмыс жоспарларының жобасын қалыптастырады; комиссияның мәжiлiстерiн әзiрлеу мен өткiзудi ұйымдастырады, қабылданған шешiмдердiң орындалу барысын бақылайды.
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi
мемлекеттiк комиссиясының жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
жөнiндегi секторы туралы ереженi Қазақстан Республикасының Төтенше
жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясының төрағасы бекiтедi.
Жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi сектордың
меңгерушiсi лауазымы бойынша Қазақстан Республикасының Төтенше
жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясы төрағасының орынбасары
болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 17 желтоқсандағы
N 1265 қаулысына
N 1 қосымша
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi
жанындағы Жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз
ету жөнiндегi Комиссияның адам
<*>
Ескерту. Комиссия құрамына өзгерiстер енгiзiлген - ҚРМК-нiң
22.12.1994 ж. N 1469 қаулысымен.
Құрамы
Макиевский М.Н.    - Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар
жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясының төрағасы,
Комиссия төрағасы
Панов Ю.В.         - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар
министрiнiң бiрiншi орынбасары, Комиссия
төрағасының орынбасары
<*>
Бекболатов Ш.Х.    - "Қазақстан жолдары" мемлекеттiк акционерлiк
компаниясының президентi, Комиссия төрағасының
орынбасары
Ковальчук А.В.     - Қазақстан Республикасы Iшкi iстер
министрлiгiнiң Мемлекеттiк автомобиль
инспекциясы Бас басқармасының бастығы, Комиссия
төрағасының орынбасары
<*>
Сәрсенов Н.С.      - Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар
жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясының сарапшысы,
Комиссияның хатшысы
<*>
Комиссия мүшелерi:
Адайбеков М.Е.     - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi
жанындағы Стандарттау және метрология жөнiндегi
Бас басқармасының бастығы
Дүйсекеев А.       - Қазақстан Республикасының Денсаулық министрiнiң
бiрiншi орынбасары
<*>
Базылов Қ.         - Қазақстан Республикасы Байланыс министрiнiң
бiрiншi орынбасары
<*>
Балин В.Ф.         - Қазтұтынуодағы басқармасы төрағасының бiрiншi
орынбасары
Мұқашев Ж.Д.       - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
бiрiншi орынбасары
<*>
Бижанов Н.Қ.       - Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар
жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясы төрағасының
орынбасары
Жанабаев Т.М.      - Қазақстан Республикасы Көлiк құралдарын
жүргiзушiлер одағы орталық кеңесiнiң төрағасы
Иманғалиев Т.Т.    - Қазақстан Республикасының ӘАФКЕО орталық
комитетiнiң төрағасы
Кавалерчик С.Б.    - Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi
жанындағы Гидрометеорология жөнiндегi бас
басқарма бастығының бiрiншi орынбасары
Есырев О.В.        - Қазақстан Республикасының Бiлiм министрiнiң
бiрiншi орынбасары
<*>
Кравчук А.В.       - Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар
жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясының Төтенше
жағдайдың алдын алу және iс-қимыл жасау
бөлiмiнiң меңгерушiсi
Молдажанов Р.К.    - Қазақстан Республикасының Кәсiподақтар
Федерациясы Кеңесi төрағасының орынбасары
<*>
Асқаров Ә.А.       - Қазақстан Республикасы Баспасөз және бұқаралық
ақпарат министрiнiң орынбасары
<*>
Мамаханов Ю.А.     - Қазақстан Республикасының Президентi мен
Министрлер Кабинетi Аппаратының Мемлекеттiк
басқару органдары бөлiмi меңгерушiсiнiң
орынбасары
Молғаждаров А.А.   - Қазақстан Республикасы Азаматтық қорғаныс штабы
бастығының мiндетiн атқарушы
Смағұлов Қ.М.      - Қазақстан Республикасының Экономика министрiнiң
бiрiншi орынбасары
<*>
<*>
Сүнтаев Т.И.       - Қазақстан Республикасының Президентi мен
Министрлер Кабинетi Аппаратының Құқық қорғау
органдары бөлiмiнiң референтi
Полюхович Л.Г.     - Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi
жанындағы Өнеркәсiпте жұмысты қауiпсiз
жүргiзудi қадағалау және кен қадағалау комитетi
төрағасының орынбасары
<*>
Аткешов Ж.С.       - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрiнiң орынбасары
<*>
Коробейников А.И.  - Қазақстан Республикасы Еңбек министрiнiң
бiрiншi орынбасары
<*>
Хакимов Ш.Р.       - Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi Бас
штабының Әскери автоинспекциясының бастығы
<*>
Ескерту. Комиссия құрамына өзгертулер енгiзiлген - ҚРМК-нiң
1995.04.05. N 396 қаулысымен.
Ескерту. Комиссия құрамына өзгертулер енгiзiлген - ҚРМК-нiң
1995.05.19. N 714 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 17 желтоқсандағы
N 1265 қаулысына
N 2 қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң күшi жойылған
шешiмдерiнiң
Тiзбесi

3. Комиссия имеет право:
запрашивать и получать от министерств, ведомств, других органов государственного управления и глав местных администраций данные, отражающие их деятельность по вопросам безопасности дорожного движения;
организовывать проведение проверок в министерствах, ведомствах, аппаратах глав местных администраций, органах хозяйственного управления, на предприятиях и в организациях по вопросам обеспечения безопасности дорожного движения;
заслушивать на своих заседаниях информации и отчеты руководителей органов исполнительной власти и государственного управления по вопросам обеспечения безопасности дорожного движения;
поручать министерствам, ведомствам и другим организациям подготовку материалов по вопросам повышения безопасности дорожного движения;
привлекать по согласованию с руководителями соответствующих министерств, ведомств и научно-исследовательских учреждений квалифицированных специалистов для участия в подготовке материалов по вопросам, касающимся обеспечения безопасности дорожного движения, а также для ознакомления с выполнением министерствами, ведомствами и другими организациями постановлений Кабинета Министров Республики Казахстан по этим вопросам;
вносить предложения и участвовать в выработке законодательных и правительственных актов, а также договоров о международном сотрудничестве по вопросам повышения безопасности дорожного движения;
совместно с Государственной комиссией Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям принимать решения, издаваемые в виде протоколов и обязательные для исполнения всеми республиканскими, территориальными и отраслевыми органами управления, по вопросам повышения безопасности дорожного движения, а также разработки и осуществления мероприятий по предупреждению дорожно-транспортных происшествий.
4. Комиссия проводит свою работу в соответствии с утвержденным председателем Комиссии планом. Заседания Комиссии проводятся не реже одного раза в квартал. Члены Комиссии участвуют в ее заседаниях без права замены.
Решения Комиссии оформляются протокольно.
5. Функции рабочего органа Комиссии выполняет сектор по обеспечению безопасности дорожного движения аппарата Государственной комиссии Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям, который обеспечивает организационно-техническое обслуживание ее деятельности, формирует проекты планов работы, организует подготовку и проведение заседаний Комиссии, контролирует ход выполнения принятых решений.
Положение о секторе по обеспечению безопасности дорожного движения аппарата Государственной комиссии Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям утверждается председателем Государственной комиссии Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям.
Заведующий сектором по обеспечению безопасности дорожного движения аппарата Государственной комиссии Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям по должности является заместителем председателя Комиссии.
Приложение N 1
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 декабря 1993 г. N 1265
Персональный состав
Комиссии по обеспечению безопасности дорожного
движения при Кабинете Министров Республики
Казахстан
<*>
Сноска. Состав комиссии изменен - постановлениями Кабинета
Министров Республики Казахстан от 26 декабря 1994 г. N 1469;
от 19 мая 1995 г. N 714.
Макиевский Н.М.       - Председатель Государственной комиссии
Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям,
председатель Комиссии
Панов  Ю.В.           - первый заместитель Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан,
заместитель председателя Комиссии
Бекбулатов Ш.Х.       - президент Государственной акционерной
компании "Казакстан жолдары", заместитель
председателя Комиссии
Ковальчук А.В.        - начальник Главного управления Госавтоинспекции
Министерства внутренних дел Республики Казахстан,
заместитель председателя Комиссии
Сарсенов Н.С.         - эксперт Государственной комиссии Республики
Казахстан по чрезвычайным ситуациям,
секретарь комиссии
Члены комиссии:
Адайбеков М.Е.        - начальник Главного управления по стандартизации
и метрологии при Кабинете Министров Республики
Казахстан
Дуйсекеев А.          - первый заместитель Министра здравоохранения
Республики Казахстан
Балин В.Ф.            - первый заместитель Председателя Правления
Казпотребсоюза
Мукашев Ж.Д.          - первый заместитель Министра финансов
Республики Казахстан
Бижанов Н.К.          - заместитель Председателя Государственной
комиссии Республики Казахстан по чрезвычайным
ситуациям
Жанабаев Т.М.         - председатель Центрального совета союза
водителей транспортных средств
Республики Казахстан
Имангалиев Т.Т.       - председатель ЦК ДОСААФа Республики Казахстан
Кавалерчик С.Б.       - первый заместитель начальника Главного
управления по гидрометеорологии при Кабинете
Министров Республики Казахстан
Есырев О.В.           - первый заместитель Министра образования
Республики Казахстан
Кравчук А.В.          - заведующий Отделом предупреждения и действий
в чрезвычайных ситуациях Государственной
комиссии Республики Казахстан по
чрезвычайным ситуациям
Молдажанов Р.К.       - заместитель председателя Совета Федерации
профессиональных союзов Республики Казахстан
Аскаров А.А.          - заместитель Министра печати и массовой
информации Республики Казахстан
Мамаханов Ю.А.        - заместитель заведующего Отделом органов
государственного управления Аппарата Президента
и Кабинета Министров Республики Казахстан
Молгаждаров А.А.      - исполняющий обязанности начальника Штаба
гражданской обороны Республики Казахстан
Смагулов К.М.         - первый заместитель Министра экономики
Республики Казахстан
Сунтаев Т.И.          - референт Отдела правоохранительных органов
Аппарата Президента и Кабинета Министров
Республики Казахстан
Полюхович Л.Г.        - заместитель Председателя Комитета по надзору
за безопасным ведением работ в промышленности
и горному надзору при Кабинете Министров
Республики Казахстан
Аткешев Ж.С.          - заместитель Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
<*>
Коробейников А.И.     - первый заместитель Министра труда Республики
Казахстан
<*>
Хакимов Ш.Р.          - начальник Военной автоинспекции Главного
штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан
<*>
Приложение N 2
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 декабря 1993 г. N 1265
ПЕРЕЧЕНЬ
утративших силу решений Правительства
Республики Казахстан

1. Қазақ ССР Министрлер Советiнiң "Республиканың қалаларында, басқа елдi мекендерi мен автомобиль жолдарында қозғалыс қауiпсiздiгiн арттыру туралы" 1968 жылғы 27 ақпандағы N 114 қаулысының 3 тармағы (Қазақ ССР ҚЖ, 1968 ж., N 4, 40-бап).
2. Қазақ ССР Министрлер Советiнiң "Қазақ ССР Министрлер Советi жанындағы Жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi комиссия туралы ереженi бекiту туралы" 1979 жылғы 10 мамырдағы N 197 қаулысы (Қазақ ССР ҚЖ, 1979 ж., N 11, 28-бап).
3. Қазақ ССР Министрлер Советiнiң "Қазақ ССР Министрлер Советi жанындағы Жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi комиссияның құрамын бекiту туралы" 1979 жылғы 4 мамырдағы N 192 қаулысы.
4. Қазақ ССР Министрлер Советiнiң "Қазақ ССР Министрлер Советi жанындағы Жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi комиссияның құрамына өзгерiстер енгiзу туралы" 1980 жылғы 22 сәуiрдегi N 167 қаулысы.
5. Қазақ ССР Министрлер Советiнiң "Қазақ ССР Министрлер Советi жанындағы Жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi комиссияның құрамына өзгерiстер енгiзу туралы" 1981 жылғы 12 наурыздағы N 104 қаулысы.
6. Қазақ ССР Министрлер Советiнiң "Қазақ ССР Министрлер Советi жанындағы Жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi комиссияның құрамына өзгерiстер енгiзу туралы" 1984 жылғы 31 тамыздағы N 375 қаулысы.
7. Қазақ ССР Министрлер Советiнiң "Қазақ ССР Министрлер Советi жанындағы Жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi комиссияның құрамына өзгерiстер енгiзу туралы" 1986 жылғы 14 сәуiрдегi N 141 қаулысы.
8. Қазақ ССР Министрлер Советiнiң "Қазақ ССР Министрлер Советi жанындағы Жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi комиссияның құрамына өзгерiстер енгiзу туралы" 1988 жылғы 5 қыркүйектегi N 436 қаулысы.
9. Қазақ ССР Министрлер Советiнiң "Қазақ ССР Министрлер Советi жанындағы Жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi комиссияның құрамына өзгерiстер енгiзу туралы" 1990 жылғы 2 қаңтардағы N 1 қаулысы.
10. Қазақ ССР Министрлер Советiнiң "Қазақ ССР Министрлер Советi жанындағы Жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi комиссияның құрамына өзгерiстер енгiзу туралы" 1990 жылғы 8 тамыздағы N 318 қаулысы.

1. Пункт 3 постановления Совета Министров Казахской ССР от 27 февраля 1968 г. N 114 "О повышении безопасности движения в городах, других населенных пунктах и на автомобильных дорогах республики" (СП КазССР, 1968 г., N 4, ст. 40).
2. Постановление Совета Министров Казахской ССР от 10 мая 1979 г. N 197 "Об утверждении положения о Комиссии по обеспечению безопасности дорожного движения при Совете Министров Казахской ССР" (СП КазССР, 1979 г., N 11, ст. 28).
3. Постановление Совета Министров Казахской ССР от 4 мая 1979 г. N 192 "Об утверждении состава Комиссии по обеспечению безопасности дорожного движения при Совете Министров Казахской ССР".
4. Постановление Совета Министров Казахской ССР от 22 апреля 1980 г. N 167 "О внесении изменений в состав Комиссии по обеспечению безопасности дорожного движения при Совете Министров Казахской ССР".
5. Постановление Совета Министров Казахской ССР от 12 марта 1981 г. N 104 "О внесении изменений в состав Комиссии по обеспечению безопасности дорожного движения при Совете Министров Казахской ССР".
6. Постановление Совета Министров Казахской ССР от 31 августа 1984 г. N 375 "О внесении изменений в состав Комиссии по обеспечению безопасности дорожного движения при Совете Министров Казахской ССР".
7. Постановление Совета Министров Казахской ССР от 14 апреля 1986 г. N 142 "О внесении изменений в состав Комиссий по обеспечению безопасности дорожного движения при Совете Министров Казахской ССР".
8. Постановление Совета Министров Казахской ССР от 5 сентября 1988 г. N 436 "О внесении изменений в состав Комиссии по обеспечению безопасности дорожного движения при Совете Министров Казахской ССР".
9. Постановление Совета Министров Казахской ССР от 2 января 1990 г. N 1 "О внесении изменений в состав Комиссии по обеспечению безопасности дорожного движения при Совете Министров Казахской ССР".
10. Постановление Совета Министров Казахской ССР от 8 августа 1990 г. N 318 "О внесении изменений в состав Комиссии по обеспечению безопасности дорожного движения при Совете Министров Казахской ССР".