В.И. ЛЕНИН АТЫНДАҒЫ ҚАЗАҚ ПОЛИТЕХНИКАЛЫҚ ИНСТИТУТЫН ҚАЗАҚТЫҢ ҰЛТТЫҚ ТЕХНИКАЛЫҚ УНИВЕРСИТЕТI ЕТIП ҚАЙТА ҚҰРУ ТУРАЛЫ
Қазакстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 7 қаңтар 1994 ж. N 43
Жоғары техникалық бiлiм берудi одан әрi жетiлдiру және жоғары оқу орнының ғылыми-педагогтiк және интеллектуалдық әлеуетiн, материалдық-техникалық базасын тиiмдi пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. В.И. Ленин атындағы Қазақ политехникалық институты Қазақтың Ұлттық техникалық университетi болып қайта құрылсын.
Қазақ Ұлттық техникалық университетiне әлемдiк практикада қабылданған көп деңгейлi құрылым бойынша кадрлар даярлау, оқу жоспарлары мен оқыту бағдарламаларын әзiрлеу, техникалық, оқулық, оқу-әдiстемелiк және ғылыми әдебиеттер дайындап, шығаруға басшылық жасау жүктелсiн.
2. Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi Қазақ Ұлттық техникалық университетiмен бiрлесiп, жоғары оқу орнының құрылымын, мамандықтар мен мамандандыру тiзбесiн, 5 студентке 1 оқытушы келетiндей қатынаспен профессорлар мен оқытушылар құрамының санын анықтасын.
Университет жанынан республиканың инженер кадрларын және жоғары оқу орындары техникалық пәндерiнiң оқытушыларын қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру жөнiндегi республикалық орталығын ашсын.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi Қазақ Ұлттық техникалық университетiнiң материалдық-техникалық оқу базасы мен халықаралық байланыстарын дамытуға 1994 жылдан бастап қаржы (оның iшiнде валюталық) бөлiнуiн көздесiн.
4. Қазақстан Республикасының Баспасөз және бұқаралық ақпарат министрлiгi, Бiлiм министрлiгi Қазақ Ұлттық техникалық университетiне баспагерлiк қызмет құқығын берсiн және баспа кешенiн жасауға қажеттi көмек көрсетсiн.
5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгiмен бiрлесiп белгiленген тәртiппен Алматы кинотехникумы мен Алматы машина жасау техникумы Қазақ Ұлттық техникалық университетiнiң қарауына берсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О преобразовании Казахского политехнического института им. В.И. Ленина в Казахский Национальный технический университет
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 января 1994 г. N 43
В целях дальнейшего совершенствования высшего технического образования и более эффективного использования научно-педагогического и интеллектуального потенциала, материально-технической базы вуза Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Преобразовать Казахский политехнический институт им. В.И.Ленина в Казахский национальный технический университет.
Возложить на Казахский национальный технический университет подготовку кадров по многоуровневой структуре, принятой в мировой практике, разработку учебных планов и программ обучения, руководство подготовкой и изданием технической, учебной, учебно-методической и научной литературы.
2. Министерству образования Республики Казахстан совместно с Казахским национальным техническим университетом определить структуру вуза, перечень специальностей и специализаций, численность профессорско-преподавательского состава исходя из соотношения 1 преподаватель на 5 студентов.
Открыть в университете Республиканский центр переподготовки и повышения квалификации инженерных кадров и преподавателей по техническим дисциплинам для высших учебных заведений республики.
3. Министерству экономики, Министерству финансов Республики Казахстан предусматривать Казахскому национальному техническому университету начиная с 1994 года выделение средств (включая валютные) на развитие его материально-технической, учебной базы и международных связей.
4. Министерству печати и массовой информации, Министерству образования Республики Казахстан предоставить право издательской деятельности и оказать необходимую помощь в создании издательского комплекса Казахскому национальному техническому университету.
5. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу совместно с Министерством образования Республики Казахстан передать в установленном порядке в ведение Казахского национального технического университета Алмаатинский кинотехникум и Алмаатинский машиностроительный техникум.
Премьер-министр Республики Казахстан