ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ МИНИСТРЛЕР КАБИНЕТI ЖАНЫНДАҒЫ АГРОӨНЕРКӘСIП КЕШЕНIНЕ АРНАЛҒАН МАШИНАЛАР ЖАСАУ ЖӨНIНДЕГI КЕҢЕС ТУРАЛЫ ЕРЕЖЕНI БЕКIТУ ТУРАЛЫ
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 10 қаңтар 1994 ж. N 50. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 781 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы агроөнеркәсiп кешенiне арналған машиналар жасау жөнiндегi Кеңес туралы қоса берiлiп отырған Ереже бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 10 қаңтардағы
N 50 қаулысымен
БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi
жанындағы агроөнеркәсiп кешенiне арналған
машиналар жасау жөнiндегi Кеңес туралы
ЕРЕЖЕ
1. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы агроөнеркәсiп кешенiне арналған машиналар жасау жөнiндегi Кеңес (бұдан былай - Кеңес) Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 15 қыркүйектегi N 881 қаулысына сәйкес құрылған.
2. Кеңес агроөнеркәсiп кешенi салаларына арналған машиналарды жасауды бiрыңғай мемлекеттiк саясатты жүргiзудi қамтамасыз ете отырып тұрақты жұмыс iстейтiн үкiмет органы болып табылады.
Кеңес өз қызметiн Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына және атқарушы өкiмет, мемлекеттiк, шаруашылық басқармалары органдарымен өзара iс-қимыл негiзiнде осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Агроөнеркәсiп кешенiн машиналармен, жабдықтармен, оларға қажеттi қосалқы бөлшектермен қамтамасыз ету және ауыл шаруашылығы техникаларына техникалық қызмет көрсету саласындағы республиканың стратегиясын жүзеге асыру мақсатында Кеңес өз жұмысын мына негiзгi бағыттарда жүзеге асырады:
Қазақстан Республикасының агроөнеркәсiп кешенiн дамытудың Тұжырымдамалық бағдарламасы негiзiнде ауыл шаруашылығының, ұқсатушы және қызмет көрсетушi салалардың машиналарға, жабдықтарға, оларға қажеттi қосалқы бөлшектерге деген қажеттiлiгiн қарастырады, ауыл шаруашылығы жұмыстарын кешендi механикаландыруға арналған машиналардың перспективалық жүйесiн бекiтедi;
агроөнеркәсiп кешенiне арналған машиналар жасауды дамыту, тиiстi өндiрiстiк базалар құру жөнiндегi бағдарламаларды қарап, бекiтедi және республика қорларынан жеңiлдiктi кредиттер немесе шетелдiк инвестициялар беру арқылы жобаларды қаржыландыру үшiн техникалық-экономикалық құжаттамаларды (бизнес-жоспар) әзiрлеу мақсатымен оларды жүзеге асырудың басым бағыттарын белгiлейдi;
республиканың өнеркәсiп орындарында агроөнеркәсiп кешенi салаларына арналған машиналар, жабдықтар мен оларға арналған қосалқы бөлшектер шығаруды ұйымдастыру жөнiнде шешiм қабылдайды және ұсыныс бередi;
мемлекеттiк валюта қоры есебiнен мақсатты түрде сатып алынатын техникалардың көлемiн, номенклатурасын анықтайды және оларды сатып алуға тиiстi кепiлдеме бередi;
мемлекеттiк кредит жүйесiн тарта отырып агроөнеркәсiп кешенiнiң ұқсатушы салаларына арналған ауыл шаруашылық техникалары мен жабдықтарын шығару жөнiндегi шетелдiк фирмалармен бiрлескен кәсiпорындар құру жөнiндегi ұсыныстарды қарайды;
құру және оларды шығарудың бастапқы кезеңi (алғашқы екi жыл iшiнде) барысында жеңiлдiктi несие беруге, салық салуға жататын агроөнеркәсiп кешенi салаларына арналған машиналар мен жабдықтардың тiзбесiн белгiлеп, оны Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы Кеңесте қарауға ұсыныс жасайды және агроөнеркәсiп кешенiне арналған техника жасаушы кәсiпорындарды экономикалық ынталандыру жөнiндегi басқа да ұсыныстарды қарайды;
агроөнеркәсiп кешенiне арналған машиналар мен жабдықтар сервисiн дамыту жөнiндегi ұсыныстарды қарайды.

Об утвеpждении Положения о Совете по машиностpоению для агpопpомышленного комплекса пpи Кабинете Министpов Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 10 янваpя 1994 г. N 50. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 781
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
Утвердить прилагаемое Положение о Совете по машиностроению для агропромышленного комплекса при Кабинете Министров Республики Казахстан.
Премьер-министр Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 10 января 1994 г. N 50
Положение
о Совете по машиностроению для агропромышленного
комплекса при Кабинете Министров Республики
Казахстан
1. Совет по машиностроению для агропромышленного комплекса при Кабинете Министров Республики Казахстан (в дальнейшем - Совет) образован постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 сентября 1993 г. N 881.
2. Совет является постоянно действующим правительственным органом, обеспечивающим проведение единой государственной политики в области машиностроения для отраслей агропромышленного комплекса.
Совет осуществляет свою деятельность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан и настоящим Положением на основе взаимодействия с органами исполнительной власти, государственного и хозяйственного управления.
3. В целях реализации стратегии республики в области обеспечения машинами, оборудованием, запасными частями к ним агропромышленного комплекса и технического обслуживания сельскохозяйственной техники Совет осуществляет свою деятельность по следующим главным направлениям:
на основе Концептуальной программы развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан рассматривает потребность сельского хозяйства, перерабатывающих и обслуживающих отраслей в необходимых машинах, оборудовании, запасных частях к ним, утверждает перспективные системы машин для комплексной механизации сельскохозяйственных работ;
рассматривает и утверждает программы по развитию машиностроения для агропромышленного комплекса, созданию соответствующей производственной базы и определяет приоритетные направления их реализации с целью разработки технико-экономической документации (бизнес-план) для финансирования проектов через льготное кредитование из фондов республики или через иностранные инвестиции;
принимает решения и дает рекомендации об организации производства машин, оборудования и запасных частей к ним для отраслей агропромышленного комплекса на промышленных предприятиях республики;
определяет номенклатуру и объем техники, которую целесообразно приобретать за счет государственных валютных средств, и дает соответствующие реомендации на ее закупку;
рассматривает предложения по созданию совместных предприятий с иностранными фирмами по производству сельскохозяйственной техники и оборудования для перерабатывающих отраслей агропромышленного комплекса с привлечением государственных кредитных линий;
определяет и рекомендует к рассмотрению на Совете агропромышленного комплекса при Кабинете Министров Республики Казахстан перечень машин и оборудования для отраслей агропромышленного комплекса, подлежащих льготному кредитованию и налогообложению при организации и начальном этапе (в течение первых двух лет) их производства, и рассматривает другие предложения по экономическому стимулированию предприятий - изготовителей техники для агропромышленного комплекса;
рассматривает предложения по развитию сервиса машин и оборудования для агропромышленного комплекса.

4. Кеңестiң:
министрлiктерден, ведомстволардан, басқа да мемлекеттiк басқару органдарынан, жергiлiктi әкiмдерден, кәсiпорындар мен ұйымдардан Кеңес мәжiлiсiне материалдар даярлауға қажет мәлiметтердi сұрауға және алуға;
министрлiктерде, ведомстволарда, шаруашылық басқару органдарында, мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдарда агроөнеркәсiп кешенiне арналған машина жасауды дамытуды қамтамасыз ету, Кеңес шешiмдерiн орындау мәселелерi жөнiнде тексерулер жүргiзудi ұйымдастыруға;
өз мәжiлiстерiнде мемлекеттiк және шаруашылық басқару органдарының, кәсiпорындар мен мекемелер басшыларының Кеңес шешiмiн орындау жөнiнде жүргiзген жұмыстары туралы ақпараттары мен есебiн тыңдауға;
агроөнеркәсiп кешенiне арналған машина жасауды дамытудың жекелеген мәселелерiн әзiрлеу және Кеңес мәжiлiсiне құжаттарды даярлау үшiн министрлiктердiң, ведомстволардың, мемлекеттiк компаниялардың, өнеркәсiп орындарының, ғылыми және жобалау ұйымдары басшыларынан, ғалымдары мен мамандарынан жұмыс тобын құруға құқы бар.
5. Кеңес агроөнеркәсiп кешенiне арналған техникаларды әзiрлеуге, сынауға, шақыруға, беруге, пайдалану мен қызмет көрсетуге қатысқан министрлiктердiң, ведомстволардың, ұлттық және мемлекеттiк компаниялардың кәсiпорындар, ғылыми және жобалау мекемелерiнiң өкiлдерiнен құрылады.
Кеңестi Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң агроөнеркәсiп кешенге жауапты орынбасары басқарады.
Кеңестiң дербес құрамы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысымен бекiтiледi.
Кеңестiң жұмысшы аппараты, басқа мүдделi ұйымдардың өкiлдерiн қатыстыра отырып, "Қазагрожөнмаш-холдинг" Мемлекеттiк холдингтiк компаниясының атқарушы аппараты болып табылады.
6. Кеңес жұмысын өз мәжiлiсiнде бекiткен жылдық және тоқсандық жоспарларына сәйкес жүргiзедi.
Кеңес мәжiлiсi қажет болған жағдайларда, бiрақ тоқсанына екi реттен жиi емес, өткiзiледi. Кеңестiң шешiмi оның өкiлеттiгi мен құзыры шегiнде хаттама түрiнде хатталады және оны мемлекеттiк және шаруашылық басқару органдарының бәрi орындауға тиiстi.
Кеңесте қаралып, Үкiмет шешiмiн қажет еткен материалдар, белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қарауына енгiзiледi.

4. Совет имеет право:
запрашивать и получать от министерств, ведомств, других органов государственного управления, глав местных администраций, предприятий и организаций необходимые данные для подготовки материалов на заседания Совета;
организовывать проведение проверок в министерствах, ведомствах, органах хозяйственного управления, на государственных предприятиях и в организациях по вопросам обеспечения развития машиностроения для агропромышленного комплекса, выполнения решений Совета;
заслушивать на своих заседаниях информации и отчеты руководителей органов государственного и хозяйственного управления, предприятий и организаций о проводимой ими работе по выполнению решений Совета;
создавать рабочие группы из числа руководителей, ученых и специалистов министерств, ведомств, государственных компаний, промышленных предприятий, научных и проектных организаций для разработки отдельных вопросов развития машиностроения для агропромышленного комплекса, подготовки документов на заседания Совета.
5. Совет образуется из представителей министерств, ведомств, национальных и государственных компаний, предприятий, научных и проектных организаций, участвующих в разработке, испытании, производстве, поставке, эксплуатации и обслуживании техники для агропромышленного комплекса.
Совет возглавляет Заместитель Премьер-министра Республики Казахстан, курирующий агропромышленный комплекс.
Персональный состав Совета утверждается постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан.
Рабочим аппаратом Совета является исполнительный аппарат Государственной холдинговой компании "Казагрореммаш-холдинг" с включением представителей других заинтересованных организаций.
6. Совет проводит свою работу в соответствии с годовым и квартальными планами, которые утверждаются на его заседаниях.
Заседания Совета проводятся по мере необходимости, но не реже двух раз в квартал. Решения Совета в пределах его полномочий и компетенции оформляются протокольно и подлежат исполнению всеми органами государственного и хозяйственного управления.
Материалы, рассмотренные Советом и требующие решения Правительства, вносятся в установленном порядке в Кабинет Министров Республики Казахстан.